Sztuczne zapłodnienie. Prawie kompleksu

Zawartość:

Prędzej czy później większość ludzi przychodzi na myśl, że chcą dziecko. Ale, niestety, czasami para nie może zajść w ciążę, mimo wszelkich wysiłków i sztuczek. Jak rozczarowujących statystyk, około 20% par mają do czynienia z problemem, jak niepłodność. Niestety, funkcja reprodukcyjna współczesnych ludzi jest coraz bardziej niedoskonały jest niepewne. I dlatego coś takiego jak sztuczne zapłodnienie nie dziwi nikogo. Ale przyjrzyjmy się tej delikatnej materii w porządku.

load...

Czy wiesz, w jakich przypadkach można mówić o niepłodności? Bardzo często kobiety zaczynają panikować po drugim – trzecim miesiącu nieudanych prób. Jednak lekarze mówią, że prawdziwa niepłodność jest diagnozowana dopiero po roku nieudanych prób zajścia w ciążę. A w niektórych przypadkach okres ten może być jeszcze dłuższy.

Wskazaniem do IVF

Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem i dowiedzieć się o przyczynę niepłodności. W większości przypadków niepłodności mogą być skutecznie leczone mniej radykalny sposób niż IVF. Jednak około 30% wszystkich przypadków metod leczenia niepłodności, są nieskuteczne w przypadku zakłóceń, takich jak:

 • Problemy z jajowodów

W tym przypadku, jeśli Zrosty są bardzo silne, mogą rozwijać się częściowe lub całkowite niedrożności jajowodów. Aw niektórych przypadkach – na przykład w przypadku ciąży pozamacicznej – jajowodów i może być nieobecny w ogóle. Urodzić dziecko z fizjologicznego punktu widzenia, kobieta może być dobrze, ale w ciążę – nie.

 • Niepłodność męska

Problem może czaić się nie tylko w organizmie kobiety, ale również u mężczyzn. Lekarze wystarczająco często, aby zdiagnozować spadek ruchliwości plemników i zmniejszenie ich liczby, a czasem ich brak.

load...
 • Endometrioza
 • Czynnik immunologiczny niepłodności

Iw tych przypadkach warto pamiętać o tym metoda zapłodnienia in vitro. W niektórych przypadkach, staje IVF dla par tylko szansę stać się rodzicami.


Warunki IVF

Zapłodnienie in vitro – procedura jest bardzo poważna, dlatego konieczne jest, aby obserwować szereg warunków:

 • Zgoda małżonków

Lekarzy wykonywanych w zapłodnieniu in vitro, za zgodą obojga małżonków.

 • Zdrowie

Nie mniej ważny jest ogólny stan zdrowia małżonków. W czasie zapłodnienia in vitro ani mężczyźni, ani kobiety nie powinny mieć żadnych ostrych lub przewlekłych chorób dróg rodnych, a także ogólnych chorób ogólnoustrojowych ciała, jest przeciwwskazaniem do IVF.

 • Stan macicy i jajników

W czasie IVF u kobiet nie powinno być zmiany patologiczne w macicy i nowotwory łagodne – nawet – w jajnikach.

Dlatego zanim para IVF obowiązkowo muszą zdać rozszerzoną egzaminu. W żadnym wypadku nie ignoruj ​​tej potrzeby, gdyż w przeciwnym razie szanse udanej ciąży czasami zmniejszona, ale ryzyko różnego rodzaju powikłań, a wręcz przeciwnie, wzrasta.

Badanie kobiet, co do zasady, obejmuje:

 • Konsultacja ustna i późniejsze badanie ginekologa.
 • Endokrynolog konsultacja.
 • Konsultacje z terapeutą, a jeśli to konieczne,
 • Badanie USG narządów wewnętrznych, w tym narządów miednicy.
 • Kolposkopia – badanie stanu szyjki macicy.
 • Szereg analiz: cytomegalii, toksoplazmoza, zapalenie wątroby typu A i B, opryszczka, rzeżączka, kiła, chlamydia. Ponadto, konieczność badania bakteriologicznego śluzu szyjki macicy, wymaz z pochwy.
 • Badanie hormonalne.

Jednak badanie lekarskie musi przejść nie tylko kobiety, ale także człowieka. Dla niego, badanie jest w następujący sposób:

 • Konsultacje i kompletne androlog inspekcja.
 • Badanie USG narządów wewnętrznych.
 • Badanie hormonalne.
 • Testy dla chorób zakaźnych, w tym na temat chorób, chorób przenoszonych drogą płciową.
 • Rozszerzone nasienie.
 • Bakteriologiczne i biochemiczne badanie nasienia.

Zwykle takie badanie nie zajmuje zbyt wiele czasu, więc nie odkładać na później, zaczynają przechodzić swój czas.

Co jest IVF?

Więc, co jest zapłodnienie in vitro? U osób, procedura ta jest znana jako sztucznej inseminacji. Jak można się domyślić z nazwy, zapłodnienie komórki jajowej zachodzi poza organizmem matki. I tylko kilka dni, zapłodniona komórka jajowa zostaje przeniesione do macicy. Ale przyjrzyjmy się procedurze zapłodnienia in vitro w sposób bardziej szczegółowy. Po tym wszystkim, bez względu na to jaka metoda zapłodnienia in vitro wybrać kolejność działań będą takie same we wszystkich przypadkach.

 • Stymulacji owulacji

Z reguły, w trakcie cyklu miesiączkowego dojrzewa tylko jedno jajo. Ale dla udanego zapłodnienia in vitro to nie wystarczy. Dlatego też, w celu dojrzewać kilka jaj, kobieta zaczyna przyjmować specjalne leki hormonalne, które stymulują dojrzewanie jest to trzeci dzień cyklu.

Sam proces dojrzewania oocytów jest monitorowany metodą ultrasonografii gąsienicowe – jej wielkość. Ponadto, stale utrzymywane pod kontrolą i stanu hormonalnego – poziom progesteronu, estrogenu, hormonu luteinizującego. Kontrolowany przez państwo i śluz wydzielany kanału szyjki macicy.

Zgodnie z ogólną zasadą, jajko osiągnęła wymagany rozmiar, trzeba około 10 dni. I dopiero po tym, że kobieta odbiera hormonu, zwanego ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej. Jest to niezbędne dla końcowego dojrzewania oocytów.

 • Usuwanie jaja

Tak więc, dojrzałe jajo – muszą być natychmiast usunięte z ciała kobiety. Odbywa się to w następujący sposób: – na czujnik ultradźwiękowy jest przymocowany do specjalnego nakłuć igłą, cała struktura lekko wstawiony do kobiecej pochwy. Przebite igłą do nakłuwania, pęcherzyki, z których największy rozmiar jest pobierany i dojrzałe jajo.

Bardzo wiele kobiet planuje skorzystać z pomocy IVF, boją się ewentualnego bólu. W rzeczywistości, w trakcie tej procedury kobieta jest pod lekkim znieczuleniem. Ten środek znieczulający wpływ na układ nerwowy tylko powierzchownie i bez szkody dla zdrowia kobiety nie działa.

 • Uzyskanie plemników

Co trzeba zapłodnić jajo? Oczywiście, opłacalne spermy. Można je otrzymać jako ejakulatu i bezpośrednio z najądrza lub jądra się jeśli zbyt mało plemników w ejakulacie. Ponadto plemników można użyć bezpośrednio po przygotowaniu i po bardzo długim czasie. Aby to zrobić, plemniki są zamrożone w sposób szczególny. A po rozmrożeniu zdolność plemników do zapłodnienia zapisana – mogą zapłodnić jajo, nawet po dziesięciu latach.

 • Dobór materiału biologicznego

Do zapłodnienia jest sukces, potrzebuje tylko w pełni dojrzałe jaja i plemniki – są one wybierane pod mikroskopem. Testy zostały przeprowadzone na tyle spermy ciekawe – są one umieszczone w środowisku ciekłym. Najbardziej opłacalne sperma natychmiast „wypłynął”, wolno poruszającą i słabości pozostają na swoim miejscu.

 • Zapłodnienie komórki jajowej

Aby nastąpiło zapłodnienie, konieczne jest, aby połączyć się z jaj i plemników. Zwykle zdarza się to w probówce. Następuje to w sposób następujący: – w specjalnych naczyń jaj z pożywki uprzednio umieszczony w inkubatorze na okres 5 – 6 godzin. Po że kubek umieszczony wstępnie obrobionego plemniki, które muszą zapłodnienia komórki jajowej.

Zgodnie z technologią jednego jaja trwa około 100.000 plemniki. Oni dosłownie przyklejone do komórki jajowej i zacząć produkować specjalny enzym, który sprzyja przenikaniu plemników wewnątrz. Oczywiście, dążą do niego bez wyjątku plemników, ale okazuje się jeden. Jak tylko wejdzie jajko, reszta dostęp jest zamknięty.

I tak szybko, jak to miało miejsce sperma i jajo Wielka IVF. Jednak nawożenie – to tylko trzecia część sukcesu. Komórki natychmiast zaczynają podzielić – około 72 godzin później zarodek osiągnie żądaną wielkość, a więc muszą być przenoszone do organizmu oczekującej matki.

Przenoszenia zarodków.
W celu przeniesienia zarodków do jamy macicy za pomocą specjalnego cewnika. Procedura jest całkowicie bezbolesna, więc kobieta nie powinna bać się go. Zazwyczaj, aby zwiększyć szanse pomyślnego wyniku IVF lekarze umieszczony w macicy wielu embrionów.

Po transferze zarodków, kobieta powołała specjalne preparaty, które przyczyniają się do ciąży i prawidłowego rozwoju zarodka. Po upływie około 14 dni po przeniesieniu do macicy jaja odbywa się sterowanie poziom hormonu we krwi ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej, przeznaczony terapii naprawczych, jeśli jest to konieczne. Ale po trzech tygodniach jajeczko może zostać uznana podczas USG.


Inne fakty IVF

Tak więc, ogólny pomysł co jest sztuczne zapłodnienie, masz go. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z niektórych innych faktów dotyczących IVF.

 • Ochrona embrionów

W przypadku, gdy przeniesienie do macicy pozostawił szereg zarodków, mrożenie techniki dostępne do współczesnej medycyny pozwalają zachować je tak długo, jak jest to konieczne do rodziców. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że procedura ta nie jest konieczna, ale tak nie jest. Niestety, nie każda ciąża po IVF uzyskuje się zachować po raz pierwszy. I w tym przypadku, jeśli trzeba powtarzać IVF, dzięki zamrożonych zarodków kobieta nie musi być ponownie terapia hormonalna i nakłucie jajników.

 • Skuteczność in vitro

Zazwyczaj jeden z pierwszych pytań zadawanych przez lekarza przyszłych rodziców – jest pytanie o to, co jest szansa na ciążę w IVF. Z reguły bardzo wiele zależy od indywidualnego kobiety – średnio o 20-40%. Na pierwszy rzut oka liczby te mogą wydawać się bardzo niska.

Ale nie zapominaj, że ciąża była wynikiem sztucznego zapłodnienia, ma szereg jego cech. Na przykład, bardzo często z problemami hormonalnymi nie pozwalają organizmowi kobiety ponosić dziecko na własną rękę. Oczywiście we wszystkich przypadkach lekarze przepisują specjalną kobieta hormonalną terapię ukierunkowaną na utrzymanie ciąży. Jednak zwiększone ryzyko samoistnego poronienia nadal pozostaje.

 • Polycyesis

Nie zapominaj, że po inseminacji czasami przypadków ciąż mnogich są bardziej powszechne. Takie zachowanie występuje wtedy, gdy wszystkie zarodki umieszcza się w katalogu głównym macica podjąć. Oczywiście, radość z występowaniem dwóch lub nawet trzech dzieci byłyby ogromne. Jednak każda ciąża mnoga jest zawsze towarzyszy zwiększone ryzyko samoistnego poronienia i / lub przedwczesnego porodu.

Dlatego kobiety w ciąży powinny być z wielką starannością i dbałością o ich zdrowie. Po pierwsze, terminowe odwiedzić ginekologa i przestrzegać wszystkich jego wskazówek i zaleceń. Po drugie, należy być przygotowanym na to, co może być konieczność hospitalizacji – w każdym razie nie da się na niej.

Oczywiście, IVF nie daje 100% gwarancji zdrowego dziecka. Ale prawdopodobieństwo, że staniesz szczęśliwych rodziców, zwiększa się znacząco. Dlatego w żadnym wypadku nie przegap swojej szansy usłyszeć długo oczekiwane słowo „mama” i „tata”!

load...