Sztuczna menopauza u kobiet

Zawartość:

W życiu każdej kobiety jest miejsce i 5-manifestacje: narodziny, menstruacja, macierzyństwo, menopauza i śmierci. Rok po roku, idą ze sobą, towarzyszące nasz cykl życiowy. Proces ten jest całkowicie naturalny, cieszyć się naturą i menopauzy lub menopauzy – swoje zwykłe składniki.
Powrót do spisu treści

load...

Pojęcie i przyczyny leczenia

Wraz z wiekiem hormony płciowe estrogenu kobiety przestają być produkowane, a nadchodzi menopauza. Czasami jednak proces ten jest celowo sprowokowany przez lekarzy. Takie działania są nazywane sztuczna menopauza. Charakteryzuje świadomych lekarzy przestanie działać jajniki, która prowadzi do zaprzestania produkcji hormonów estrogenów. Sztuczna menopauza – to jeden ze sposobów leczenia mięśniaków macicy, endometriozy, krwawienie.

Sztuczna menopauza i rozważyć chirurgii do częściowego lub całkowitego usunięcia jajników, macicy, skutków ubocznych chemioterapii lub napromieniowania. Zatrzymanie miesiączki w większości przypadków ma charakter przejściowy i odwracalny. Po zakończeniu cyklu leczenia, które często trwa przez okres do sześciu miesięcy, odnawiane co miesiąc i ciele kobiety mogą działać w trybie naturalnym.

Sztuczna menopauza – to złożony proces, zarówno fizycznie i psychicznie, a zatem wymaga maksimum informacji i wsparcia pacjentów, do leczenia, a zwłaszcza z niego są bardzo trudne i niewygodne okres.

Więc, co może powodować konieczność ukierunkowanych interwencji w naturalnym cyklu kobiecego? Najczęstszą przyczyną globalnych i dwustronnych lekarzy jajników nazwać raka. Może przejawiać się w śluzówki macicy, szyjki macicy, jajników degeneracji albo bezpośrednio. Wśród mniej niebezpiecznych sprawców wspomniano mięśniaki macicy, przydatki rozległe ropne zmiany, niektóre postacie endometriozy.

load...

Gdy się produkcja hormonów płciowych, choroby ogniska atrofia i zmniejszona. Sztuczna menopauza wydaje protokoły IVF z powodu podobieństwa warunkach. Metoda ta jest z pewnością nie najbardziej przyjemne, ale na tyle skuteczne, że jest powoływany na okres 2-6 miesięcy. Czasie krótszym niż 60 dni i więcej niż 180 są uważane za nieodpowiednie do leczenia.


Powrót do spisu treści

Niebezpieczeństwo spowodowane przez sztucznie zatrzymując hormony?

Naturalna menopauza obniża poziom estrogenów stopniowo, dzięki czemu czas organizmowi przystosować się do nowego stanu, życia bez hormonów płciowych. Sztuczna sama metoda pociąga za sobą gwałtowny spadek produkcji: w ciągu dnia ilość hormonu spada prawie do zera. Ciało po prostu nie mają czasu na przystosowanie się, otrzymuje stres, szok, a kobieta musi stawić czoła cały postovariectomy wdzięki. Objawy te są podobne do menopauzy, ale występują w bardziej dotkliwe:

 • Pływy, albo mówić naukowy wegetatywnych kryzysów,
 • Zaburzenia snu,
 • Bóle głowy
 • Agresja lub obniżenie nastroju,
 • Bóle mięśni i stawów,
 • Gwałtowny spadek libido,
 • Suchość błony śluzowej pochwy i w rezultacie dyskomfort podczas stosunku,
 • Zmiany stanu włosów, paznokci, skóry,
 • Plamienia,
 • Zmniejszenie wielkości gruczołów płciowych
 • Ból moczowo-płciowego
 • Pogorszenie skóry, układu nerwowego i chorób sercowo-naczyniowych.

Ale nie bój się silnych skutków ubocznych. Mamy – to zbiór wszystkich możliwych manifestacji w różnych pacjentów. Jest mało prawdopodobne, że wszystkie znaki są w pełni manifestuje ty. Ale lekceważyć niebezpieczeństwa nie jest tego warta. Według statystyk, 60% kobiet ma ciężki przebieg sztucznej menopauzy, 26% – umiarkowany, a 14% – płuc. Należy pamiętać, że nie wszystkie zespoły pojawiają się natychmiast. Lekarze odróżnić wczesną i późną manifestacje.

Poprzez wczesne należą uderzenia gorąca i nocne poty. Charakteryzują się one o 70-80% pacjentów. Uderzenia gorąca mogą być pojedyncze lub częściej 20-30 razy dziennie. Około 20% kobiet napady ustępują w ciągu roku po zabiegu, inni mogą cierpieć im 3-5, a nawet więcej lat. Często kobiety mają bóle głowy, kołatanie serca, zawroty głowy, „gwiazdy” przed oczami. Istnieje wahania nastroju, drażliwość, brak równowagi, zaburzenia snu i apetytu, zmęczenie i zmniejszona zdolność do pracy.


Powrót do spisu treści

Późne objawy

Według późniejszych objawów, które zwykle pojawiają się w kilka miesięcy po operacji odnosi starzeniu się skóry. Estrogeny – hormony płciowe nie tylko, ale także wpływa na produkcję kolagenu i elastyny, które nadają naszej karnacji. Brak tych elementów zmniejsza elastyczność skóry, dzięki czemu suchy i przerzedzenie. Zmarszczki, włosy i paznokcie stają się kruche. Niedobór estrogenu wpływa na pracę układu moczowego. Bez hormonów płciowych błony śluzowej cewki moczowej i pęcherza moczowego cienką, osłabienie więzadła i mięśnie krocza, tak wiele kobiet skarży się na częste oddawanie moczu, nietrzymanie moczu, ból i infekcję.

Estrogeny są znane, a ich kardioprotekcyjne działanie: Regulacja poziomu glukozy i cholesterolu przeszkód skurcz naczyń, zapobiegając tworzeniu się zakrzepów krwi i płytek miażdżycowych. Zaprzestanie estrogenów zwiększa częstość występowania choroby naczyń i serca o 2-4 razy. Po zabiegu, zmniejszenie gęstości kości i nie jest wypłukiwanie wapnia z kobiecego ciała.

Może być bóle stawów, w szczególności w odcinku lędźwiowym i kręgosłupa piersiowego. Pacjenci często zwracają uwagę na zmieniający się charakter złogów tłuszczu w organizmie: często osiada na biodrach i pośladkach, zwiększa się cellulitu. Sztuczna menopauza przyczynia się do zwiększenia masy ciała, chociaż wielu lekarzy przypisane tego czynnika do zmniejszenia czynności tarczycy, zwiększone spożycie karmy i zmniejszoną aktywność fizyczną.
Powrót do spisu treści

Jak złagodzić ich stan?

Bardzo na wylocie sztucznej menopauzie zależy nie tylko od indywidualnych cech ciała i wieku kobiety, lecz także od stanu i psychiczne samopoczucie nerwowego.  Pep i pozytywne nastawienie będzie Tobie i Twojej rodzinie przez ten trudny okres z minimalnymi stratami pomóc, bez zaburzeń i patologii. Po pierwsze, dostosować swoją dietę jak najwięcej na rzecz prawidłowego i zdrowego odżywiania. Jedz dużo warzyw, owoców, zbóż, jeśli jemy tłuszcz, jest użyteczne tylko: ryby, oliwa z oliwek i inne oleje roślinne, wysokiej jakości produkty mleczne tłoczone na zimno.

Unikaj szybkich węglowodanów, takich jak ziemniaki, białe pieczywo, słodycze. Pij dużo płynów, lepszy czystą wodę zamiast herbaty lub kawy. Nie pozwól, uczucie pragnienia. Palenie tytoniu i alkoholu aktywnie przyczyniają się do przypływów, więc on powinien je porzucić. Rozgrzewka i rzucać w ciepło i może ogrzać jedzenie, smażone, wędzone, ostre i tłuste, więc należy być ostrożnym.

Uderzenia gorąca mogą być także spowodowane gorącym napojem, tak aby ułatwić atak pocenie i gorączka, wypić szklankę zimnej wody. Monitoruj swoje ciało, obserwować związek przyczynowo-skutkowy, który przechodzi na jego korzyść, a to sprawia, że ​​czujesz się gorzej. Staraj się unikać stresu i nie denerwuj się, trochę czasu do przyjemnego i ulubionych rzeczy: spacer na świeżym powietrzu, czytać książki, oglądać swój ulubiony film, rozmawiać z przyjaciółmi i rodziną. Wypełnij swoje życie najprzyjemniejszych rzeczy, aby utrzymać dobre samopoczucie i radość. Można uprawiać sport, a nie podnoszenie ciężarów. Pilates, pływanie, joga, ścieżka zdrowia – najbardziej odpowiedni.


Powrót do spisu treści

Praktyczne zalecenia

Przejrzyj swoją szafę. Lepsze zużycie w tym okresie, naturalne tkaniny, takie jak len, jedwab i bawełna. Dobrym wyborem będzie wielowarstwowy zespół z kurtki, swetry lub kurtki. Podczas przypływu, można bezpiecznie usunąć nadmiar ubranie. Upewnij się, że ubrania nie są ściśnięte i nie wahaj się, zwłaszcza podczas snu, ponieważ mają tendencję do przypływy plaga kobiet w nocy.

Rozprzestrzenianie bawełnianą bieliznę na łóżku, wybrać wygodny koc, wywietrzyć pomieszczenie przed pójściem do łóżka. Nie jest zbędna i specjalne środki nawilżające w mieszkaniu, zwłaszcza jeśli masz suchą skórę. Lepiej, aby uniknąć przegrzania, więc nie leżą zbyt długo w łazience, nie Kuta niepotrzebnie. W tym stanie, trochę zbyt zimne lepiej niż ciepła.

W tym czasie będzie odpowiednie suplementy wapnia i witaminy D3, tak, że pierwszy jest lepiej absorbowany. Jeśli jesteś zirytowany suchość błony śluzowej pochwy, zacznij używać specjalnych środków smarnych podczas stosunku, koncentrując się na romantyczną elementu: Środowisko, uczuć, gra wstępna. Jeśli twój stan emocjonalny jest niestabilny, można podjąć środki zaradcze, takie jak kojące ziołowe waleriany, Leonurus i innych opartych na nich. W takim przypadku powinno się skonsultować się z lekarzem.

Należy pamiętać, że wszystkie homeopatii ma efekt kumulacyjny i nie działa od razu. Duże znaczenie ma regularne przyjmowanie takich leków, a nie tylko w pompowanej i stresującym środowisku. Pamiętaj, aby wziąć leki hormonalnej lub fitoestrogeny, które przydzieli Cię do lekarza (chi-Klim, Divigel, Klimadinon, Proginova, Remens lub inne).

Po pomyślnym leczeniu funkcji rozrodczych kobiecego ciała zostaje przywrócona. Zazwyczaj występuje miesiączka ciągu 10-16 tygodni po ostatnim zastrzyku, ale nie ślepo przypisane do łańcuchów. Każda kobieta są indywidualnie, w zależności od wieku, kondycji i wielu innych czynników. Jeśli chodzi o prawdziwy test dla hormonów jest możliwe w ciągu kilku miesięcy.

load...