Szpic japoński dla sovremnnoy pani z psem

Czasy się zmieniają, smakuje zmiany, zmiany mody. W tym modę dla zwierząt domowych. A jeśli Czechowa „Dama z pieskiem” było nierozerwalnie związane z Szpic niemiecki, nowoczesne panie są bardzo zainteresowani Szpic japoński. „Jaka jest różnica – pytasz – on jest Spitz Spitz: furry, ostry nos, wesoły pies.” Może tak być, ale tylko Spitz – cała grupa gatunków psów ozdobnych. Każda rasa Spitz – ma swoją historię, swój standard i jego możliwości. Mają ze sobą wiele wspólnego, ale sporo różnic. Oto, na przykład, co modzie dzisiaj japoński Spitz?

load...

Pochodzenie rasy

Według zoologów i ładowarki, hodowcy Szpic japoński pochodzi z północnych psów, a raczej z Samoyed husky. To do nich w wyniku żmudnej selekcji hodowlanej i dostał nową rasę – Japanese Spitz lub Samoyedic husky w miniaturze.

Utworzone rasy rozpoczynające się pod koniec XIX wieku w Japonii, aw 1948 roku została uznana przez National Kennel Unii. Pierwszy oficjalnie zarejestrowany przedstawiciel rasy szpic japoński był nazwany Hakura, który urodził się w lecie 1947 roku. I 1959 w Japonii powstała Canine Association of Japanese Spitz, jednocząc hodowców i miłośników tej rasy.

Od dawna popularne w Japonii i ulubione rasy Szpic japoński staje się coraz bardziej popularne w innych częściach świata. A nasz kraj nie jest wyjątkiem: dzisiaj, popyt na tych psów jest dość wysoki.

Wzorzec rasy

Zgodnie ze standardem rasy Szpic japoński muszą być mocne i elastyczne ciało, wysokość od dwudziestu pięciu do trzydziestu ośmiu centymetrów i wadze od pięciu do dziesięciu kg. Głowa jest zaokrąglona z trójkątnymi uszami, spiczastym pysk, maleńkim czarnym dziób, czarnymi, grubymi wargami, migdałowy kształt ciemnych oczu z czarnym obramowaniem.

load...

Pień japońskiego szpic jest silny, o dobrze określonej kłębu i szyi, piersi i szerokiego pasa i podciągnięty brzucha. Łapy muskularne z zaokrąglonym śródręcza i mięsiste klocków. Walcowane na ogonie mocno z tyłu pierścienia.

Wełna wyprostowany, długie, grube miękką podkładu. Na pierwszy rzut oka, uszy i przednie nogi płaszcz jest krótszy niż na ciele. Na szyi i klatki piersiowej – luksusowy puszystym kołnierzem, a na tylnych łapach – holowania. Kolor płaszcz japońskiego Spitz wyłącznie białe, bez plam i znaków.

Opis rasy

Japanese Spitz – pies towarzysz. Ma radosnego usposobienia, zabawny i dobroduszny. Jednocześnie, te małe psy jest dość uparty, więc w wymagane jest wykształcenie właściciela wytrwałości i cierpliwości. Jednakże, z prawem zbliżyć je łatwo osiągnąć posłuszeństwo, ze względu na charakter Japoński Spitz inteligentnego i lojalnego właściciela.

Te psy mają wrodzoną instynkt pilnowania, aby obcy są z niedowierzaniem, ale dobrze dogadują się z innymi zwierzętami. Są łatwe do pociągu, to delikatnie i czule odnoszą się do wszystkich członków rodziny i nie powodują szczególnych problemów w treści. Na przykład, Szpic japoński chistoploten dokładne i rzadko szczeka, prawie nigdy nie gryzie meble i obuwie (z wyjątkiem szczeniaka).

Pies Szpic japoński jest idealny dla utrzymania mieszkania. To nie będzie ciężarem dla ludzi starszych i zawsze znajdzie wspólny język z dziećmi. Oprócz wszystkich jej pozytywnych cech tych psów mają doskonałą odporność, rzadziej chorują i nie mają alergii.

Wełna luksusowy Japanese Spitz wymaga stałej, ale nieskrępowany opieki. Fakt, że plamy na włosy, nie pozostawia śladów na nim po wysuszeniu. Ona po prostu otrząsnąć, a włosy są czyste. Oto wyjątkowa „brud” cechą tych psy. Podstawowa opieka na włosach po prostu jest okresowo rozczesują.

W ogóle, Szpic japoński opis rasy jest dla psa do następnego. Jest malutki, miniatura, ma wspaniały wygląd i charakter „towarzyska”. Jest doskonale radzą sobie z rolą zwierzęciem, będzie rozjaśnić samotność osób starszych i dodać radosne chwile w życiu licznej rodziny. Ona nie miała kłopotów do opieki i konserwacji, ale jego miniaturowy rozmiar będzie doskonałą strażnik. Oto kilka interesujących rasy Szpic japoński. Nie jesteś na sen?

load...