Szkoda komputer i telewizja dla dzieci

Dziecko i TV … TV przez długi czas i zadomowiła się w życiu współczesnego człowieka. I, oczywiście, w życiu dziecka. Dziecko, oglądanie telewizji – absolutnie powszechne we współczesnym świecie. A rodzice nie zawsze myśleć o tym, czy możliwe jest dla dzieci do oglądania telewizji i w jakich ilościach. Aby odpowiedzieć na te pytania, musimy wiedzieć, jaki jest wpływ telewizji na dzieci.

load...

Dlaczego dzieci tak lubią telewizora? Psychologowie tłumaczą to faktem, że obraz na ekranie jest często odrywa dziecko od realnego świata. A jeśli, na przykład, filmy dziecko jest w pełni zdaje sobie sprawę z nierealności tego, co dzieje się na ekranie w domu, dostaje nowe informacje na ekranie telewizora w całkowicie znanym środowisku domowym dla niego, ale nie w teatrze. To, co dezorientuje mózg dziecka, powodując pomylić z prawdziwym Akcja dzieje się na ekranie telewizora. Dziecko jest bardzo trudne do samodzielnego utrzymania się z dala od tego, co dzieje się na ekranie, dzięki czemu oszałamiający efekt jest powiększony.

Wiele kontrowersji jest kwestia „TV i dziecka.” Wielu rodziców uważa, że ​​bardzo małe dzieci poniżej pewnego wieku nie dostrzegają tego, co dzieje się na ekranie. Po części ten pogląd jest poprawny – dzieci, ze względu na ich cechy wieku nie są w stanie uchwycić istotę działania, a nie tylko na ekranie, ale w prawdziwym życiu. Jednak liczne badania wykazały, że dzieci są w stanie mieć miesięczny ostrość na poruszającym obrazem telewizora. A te zdjęcia są bardzo negatywny wpływ na podświadome okruchy, opróżniania jego system nerwowy.

I przyzwyczaić do telewizora dzieje się bardzo, bardzo szybko. Na pewno wszyscy rodzice wielokrotnie zauważył, jak radośnie okruchy zaczął się śmiać, gdy usłyszał znajome dźwięki reklamowych lub muzykę zawieszone dowolny program. Około trzech – czterech lat dziecko jest już w stanie zrozumieć sens tego, co dzieje się na ekranie, ale nie są w stanie odróżnić fikcji, co dzieje się na ekranie, a rzeczywistością. Dlatego rodzice muszą być bardzo skrupulatny w wyborze narzędzi do przeglądania dziecko. Staraj się unikać jakichkolwiek programów zawierających sceny przemocy, okrucieństwa, przerażające sceny, które mogą przestraszyć dziecko.

Podczas oglądania bajki jest również konieczne, aby ograniczyć. Po tym wszystkim, kreskówki, w każdym przypadku, są silne drażniące dla dziecka i jego przeciążenia systemu nerwowego. Kolejny aspekt – ile dziecko może oglądać telewizję? psychologów dziecięcych zalecają ograniczenie czasu oglądania telewizji około 15 minut dziennie dla dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat. Należy zwrócić uwagę, aby dokładnie, co dziecko ogląda bajki. Nie jest konieczne, aby dać dziecku oglądać bajki, który bronił przemocy i agresji. Po tym wszystkim, to jest wiek dziecka jest bardzo silnie wyrażone w zdolności do identyfikowania się z postaciami z kreskówek i, w konsekwencji, naśladując ich zachowania.

load...

Około siedmiu lat dzieci są w stanie odróżnić działania odbywające się na ekranie od rzeczywistości. W tym czasie można nieco rozszerzyć zakres programów oglądane, ale nie zapominając, aby zapewnić, że nie ma gwałtownych scen. Czas wyświetlania może być również zwiększona do około godziny dziennie.

Dopiero dziesięć lat, dzieci nabywają zdolność do pełnego postrzegania i zdolność do obiektywnie ocenić czas i przestrzeń do analizowania, rozumu i wyciągania wniosków, a także, aby odróżnić fikcję od rzeczywistości. W tym wieku dziecka na czele podczas oglądania telewizji na sens widzi, nie wizualnych obrazów, jak wcześniej.

Mniej więcej w tym wieku dzieci już mogą same wybierać programy telewizyjne chcą oglądać. Jednak w tym wieku, rodzice muszą koniecznie postępować ściśle wyboru dziecka. Po tym wszystkim, w tym wieku to się dzieje tożsamość jako osoby. Ponowna ocena wartości, ustanowienie siebie i tworzących własne opinie. I to ma większy sens, że w tym okresie, umysł dziecka nie jest pod wpływem negatywnych wizerunków bohaterów telewizyjnych często nie pozytywne.

Chłopcy w tym okresie zaczynają identyfikować się z pięknych, silnych i odważnych bohaterów, którzy często są dalekie od pozytywnych znaków, a często jawnie negatywne. Dziewczyny też często starają się przypominać piękno telewizyjnych, wyczerpując sobie diety z bardzo młodym wieku.

Ponadto, często rodzice poprosił psychologów dziecięcych pytanie o to, w jakim wieku można pozwolić dzieciom na oglądanie telewizji na własną rękę, bez obecności dorosłych. Oczywiście, czasami, jeśli mama potrzebuje pewnej ilości wolnego czasu, to można umieścić płytę z kreskówek i trzyletniej okruchy Pozostaw je zobaczyć samemu. Jednak te sesje nie powinny stać się regułą. Dziecko najpierw trzeba uwagę rodziców.

W wieku około siedmiu lat dziecko może mieć możliwość oglądania telewizji na własną rękę, pod warunkiem, że wiesz dokładnie, jakie programy ogląda twoje dziecko. Ogólnie rzecz biorąc, wspólne oglądanie telewizji jest wspaniałą rozrywką i pozwala rodzicom kierować rozwój dziecka w wymaganym kierunku.

Rodzice muszą uzgodnić wcześniej z dziećmi o tym, jak wiele razy będzie on oglądanie telewizji. Można wybrać określoną liczbę godzin dziennie lub tygodniowo, ale dziecko musi wiedzieć dokładnie. Jaki jest czas może spędzić przed telewizorem. Oczywiście, to nie pomaga, aby całkowicie zapobiec żądanie „Cóż, można nawet nieznacznie – po prostu siedzieć”, ale pomoże zmniejszyć kaprysy możliwego minimum.

W celu osiągnięcia maksymalnego efektu, to nie jest konieczne, aby skupić uwagę dziecka jest na czas oglądania telewizji – jest o wiele bardziej skuteczna, jeśli ty i dziecko razem, trochę czasu wyborze tych programów lub bajki, które dziecko będzie wyglądać w przyszłym tygodniu. Taki środek pozwoli dziecku poczuć się jak pełnoprawny członek wszystkich zdarzeń zachodzących w jego rodzinie, a nie tylko być biernym obserwatorem.

Pamiętaj, że Twoja umowa z dzieckiem należy ponownie przeglądowi co tydzień. Oprócz ile czasu dziecko ogląda telewizję, trzeba go omówić, w jakim czasie dziecko będzie oglądać telewizję – czy, jeśli dni w weekend wieczorem. Można z dzieckiem zdecydować, czy będzie on oglądać telewizję codziennie, po trochu, albo trochę dłużej w weekendy. Nawet po tym jak dziecko staje się starsze i wybiorą swój program telewizyjny, rodzice powinni monitorować to, co wygląda na dziecko. I to jest słowo rodziców powinny być decydujące w wyborze transmisji do oglądania.

Oczywiście, rodzice są bardzo trudne do stale monitorować dziecko, zwłaszcza jeśli jest on wystarczająco stary. Dla dziecka swobodnie przeprowadzać co on powiedział do rodziców, do przepisów konieczne jest, aby rozpocząć szkolenie w młodym wieku. Jeśli dziecko w młodym wieku będzie wiedział, że rodzice słowem – jest to prawo do niego, jego rodzice nie muszą stosować żadnych środków sankcji. Jednak w żadnym wypadku nie powinien robić coś nie tylko zakazać dziecko nie motywuje środka sprzęgającego. Może to spowodować reakcję Protest dziecka. Zawsze starają się uzasadnić swoje decyzje – to będzie pomóc dziecku, aby je szybko.

TV w pokoju dziecięcym

Zbyt wielu rodziców kupuje telewizor specjalnie dla pokoju dziecka. Jednakże, psychologów dziecięcych powiedzieć, że pokój dziecięcy – najbardziej nieodpowiednie miejsce dla telewizora. Jeśli telewizor jest stałe tło, zakłóca dziecku znaleźć bardziej odpowiednie dla siebie zajęcie niż oglądanie telewizji. W przypadku, gdy dziecko będzie miało swobodny dostęp do oglądania kreskówek i filmów, pewnie nie będzie chciał czytać książki, grać co – czy gry edukacyjne, które ma zasadnicze znaczenie dla jej harmonijnego rozwoju i samoświadomości.

Bardzo często rodzice i dzieci nie są takie same poglądy na to, co – lub przelewem. Co podoba rodzice mogą nie jak dziecko, i vice versa. Nie jest konieczne stosowanie ich władzę rodzicielską i po prostu zabronić dziecku oglądać swoje ulubione programy telewizyjne i narzucić swój punkt widzenia. Jest o wiele mądrzejszy na kompromis ze swoim dzieckiem i patrzeć na tych boiskach, które lubi, a te, które lubisz.

Po tym, należy omówić to, co lubisz, a nie jak dziecko, i vice versa. Być może po obejrzeniu telewizyjnych uda Ci się przekonać dziecko, a może sam zmienić zdanie.

Jak wiele pytań od rodziców przyczyny i reklamą, które w dużych ilościach w telewizji. Najbardziej istotną kwestią w odniesieniu do najmłodszych dzieci. Już rocznych okruchy wspaniały rozpoznać ulubione dźwięki reklamowe, jak również logo towaru. Jednak powołanie reklamach, dzieci są w stanie dostrzec jedynie o wieku siedmiu lat.

Jeśli mówimy o małych dzieci, problem z reklamą jest rozwiązany w bardzo prosty sposób – wystarczy zmienić kanał lub wyłączyć telewizor. Ale ze starszymi dziećmi trochę bardziej skomplikowane. Rodzice powinni mieć pewność, aby porozmawiać z dziećmi, wyjaśnić im cel reklamy. Pomoże to uniknąć wybuchów złości w sklepie, gdy dziecko będzie wymagało kupić dowolny – dowolny element w sklepie, który wcześniej widział w reklamach w telewizji.

Bardzo często rodzice, sprawdzając, czy dzieci nie widzi dla dorosłych filmów i programów zawierających sceny przemocy i okrucieństwa, spokojnie m.in. Serwisy informacyjne, nie zwracając uwagi na obecność w pokoju dziecka. Jednak dorośli często zapominają, że rzeczywistość życia, w komunikacie prasowym, są często znacznie gorsza i bardziej brutalne niż sceną krwawych powstańca.

Staraj się unikać oglądania telewizji informacyjnych Dzieci poniżej 8 – 9 lat. Małe dzieci są bardzo trudne do postrzegania uczucia i ból innych ludzi, bardzo szybko i w pełni wystającej wszystkich kłopotów na siebie i swoich bliskich. Nie powinny one być poddawane niepotrzebnym obciążeniem psychologicznym. Jeśli po tym wszystkim stało, dziecko zobaczyłem scenę, która zawiera przemoc lub co – lub katastrofę, okruchy Hug, delikatnie go uspokoić. To stworzy iluzję dziecko czuje się bezpieczne i chronione. Ale najważniejsze, że jest to niezbędne dla psychologiczny uspokoić dziecko.

Jednak w żadnym wypadku nie tuszować fakt, że dziecko widzi na ekranie, a nie starają się po prostu przełożyć rozmowę. Będzie to tylko pogorszyć stan psychiczny dziecka i wzmacniać jego niepokój. Mów koniecznie zauważyć, tłumacząc dziecku dziwną chwilę dla niego. Pamiętaj, aby położyć nacisk na fakt, że dla zbawienia ludzi dokonania wszelkich starań, a ludzie nie opuści nawet w najbardziej niebezpiecznej sytuacji.

I ostatnia rzecz, którą należy wspomnieć mówiąc o wpływie telewizji, tym erotycznej sceny. Oczywiście, mówienie o seksie i przemocy nie udać – rodzice muszą całkowicie wyeliminować wszystkie filmy i programy, które mogą zawierać takie sceny. Jednak często, a w filmach przeznaczonych do oglądania rodzinnego, istnieją proste sceny erotyczne. Z reguły małe dzieci nie zwracają żadnej uwagi do takich scen. Ale jeśli widzą starsze dzieci, mogą mieć pytania. Nie należy uciekać od nich – takie sceny mogą być wspaniałą okazją do rozmowy z dzieckiem o seksualności i relacji płci.

Dziecko i komputer

Następnie przynajmniej silna fala rodziców problem – komputer wpływ na dziecko. Komputer jest dziś w prawie każdym domu, dzieci i znajomości komputer uruchamia się na samym młodym wieku. Często już trzy lata pipsqueak zręcznie sterowany za pomocą myszki komputerowej. I czy jest to bezpieczne dla Twojego dziecka? Szkodliwy, jeśli komputer dla dzieci?

Jak pokazują liczne badania, nawet na krótki czas spędzony przy komputerze, to daje znaczne obciążenie na uwadze zarówno dziecka i na jego układu wzrokowego. Podobne zjawisko obserwuje się u 78% wszystkich dzieci, a sześć godzin dziennie szkoła jest zmęczenie jest tylko 43% dzieci. Jednakże, jeśli zmęczenie, które powstało w wyniku szkoły, dziecko natychmiast zauważyć zmęczenie spowodowane przez nadużywanie komputera, prawie zawsze pozostają niezauważone.

Dziecko, zafascynowany internetowych lub gier komputerowych, jest w stanie wysokiego podniecenia. I to jest to pobudzenie emocjonalne i nie pozwala im czas, aby zauważyć rzekomą początkową zmęczenie, a praca komputera jest kontynuowane. W rezultacie, zmęczenie gromadzi, jak na śnieżki, stopniowo doprowadzenie dziecka do całkowitego wyczerpania nerwowego.

I jeśli siedzisz przy komputerze absolutnie małe dzieci, o zagrożeniach związanych z niekontrolowanym dostępem do komputera nie jest konieczne nawet mówić. Często, jeśli rodzice są zajęci, dziecko spędza na ekranie komputera prawie cały dzień. Wieczorem mama zastanawiać, dlaczego dziecko staje się tak podniecony, nerwowy i opanowania. Dziecko nie może zasnąć przez dłuższy czas, a zasypianiu, budzenie się ciągle, a nawet po prostu krzyczeć we śnie. Rodzice się denerwuję, kupić leki anty-lękowe dzieci. Po oni będą próbowali wszystkie kroki rodzice szukają pomocy lekarskiej. I wyobraźcie sobie, co jest zaskoczeniem rodziców, gdy dowiadują się od lekarza, że ​​winowajcą jest nieszkodliwy na pierwszy rzut oka komputerze.

Jednak, na szczęście, w ostatnich latach rodzice byli coraz bardziej opiekuńczy o „komputera i zdrowia dzieci.” dzieci szkód komputer często albo pomijane, albo znacznie przesadzać. Na pierwszym miejscu pojawia się pytanie promieniowania elektrycznego z komputera. Pomiary wykazały, że poziom promieniowania emisja rentgenowska z nowoczesnych komputerów nie przekracza dopuszczalnych wartości bezpieczne i zdrowe. To samo promieniowanie elektromagnetyczne. Jednakże, jeśli jesteś posiadaczem komputera ostatniej generacji, należy pamiętać, że dane te są boczne i tylna strona ekranu nieznacznie powyżej wartości prawidłowych.

Regulamin pracy

Ponadto, przy podejmowaniu decyzji, czy być komputer w pokoju dziecka, należy pamiętać, że komputer jest w stanie działać w dużym stopniu zmienić właściwości powietrza. Temperatura po godzinie PC zwiększona o 6 – 7 °, a wilgotność, przeciwnie, jest zmniejszona o 35 – 40%. Również zawartości dwutlenku węgla w pomieszczeniu znacznie wzrasta – o około 30%. Powietrze jest zjonizowany, to zwiększa ilość jonów dodatnich, które najbardziej wpływają niekorzystnie na wydajność i zdrowie dziecka. Osadza się na cząstkach pyłu, jony dostać się do dróg oddechowych dziecka tego. Z kolei często prowadzi do bólu gardła, kaszel i pojawieniem się łza.

Przy zakupie dobrego nowoczesnego komputera wszystkie te negatywne zjawiska są ograniczone w czasie, lecz coś – jakie problemy pozostają. Rodzice muszą pamiętać o kilku prostych zasad, które pomogą zapobiec wielu powikłań:

 • Przy wyborze lokalizacji dla komputera, należy upewnić się, że stoi lub w rogu lub tylnej ścianie skierowanej powierzchni ściany.
 • W pomieszczeniu, w którym znajduje się komputer, należy przeprowadzić gruntowne czyszczenie na mokro codziennie. Nie zaleca się położyć dywan w pokoju.
 • Przed rozpoczęciem sesji pracy z komputerem, a także po jego zakończeniu należy czyścić za pomocą specjalnej ściereczki do czyszczenia ekranu, aby usunąć kurz.
 • Tak często jak to możliwe przewietrzyć pomieszczenie, w którym komputer jest uruchomiony.
 • Ponadto, w żadnym wypadku nie można zapominać o konieczności nawilżania powietrza w pomieszczeniu, w którym komputer jest uruchomiony. Można powiesić mokre ręczniki, ale muszą być ciągle się zmienia. Może akwarium w pokoju byłoby najlepszym rozwiązaniem.

Wpływ komputera na zdrowie dziecka

Ale to nie wszystkie komplikacje, które mogą powstać w wyniku nadużywania pracy przy komputerze. A dzieci zostały dotknięte w znacznie większym stopniu niż dorośli. Fakt ten jest wyjaśnione w prosty sposób.

Dziecko 6 – 7 lat gwałtownie rośnie organizm. Utworzony układ kostny, w tym kości nadgarstka są szybko rośnie, a długa praca z myszą może być szkodliwe. W tym okresie refrakcji wizualny jest również przechodzi znaczące zmiany – i niepotrzebne obciążenie dla oka może doprowadzić do znacznego ograniczenia funkcji wzroku. Wpływ komputera na wizji dziecka jest raczej negatywna.

Dlatego dla dziecka podczas pracy przy komputerze powinny być ściśle regulowane.
Podczas pracy z komputerem dzieci są stale do czynienia z dość złożonych zadań przestrzennych i logicznych. Aby poradzić sobie z nimi, dziecko powinno mieć dobrze rozwinięte myślenie abstrakcyjne, zdolność do porównywania i analizowania. Oczywiście, wszystko to powoduje poważne zmęczenie dziecka. Ponadto, stale posiadające krótką odległość, aby wziąć wystarczająco dużą liczbę wizualnych obrazów – małych zdjęć, listów i innych symboli. Ponadto, dziecko ciągle się zmienia ostrość ekranu do klawiatury i plecy. Wszystko to prowadzi do silnego napięcia mięśni ocznych, które również w dużej mierze przyczynia się do impulsu świetlnego ekranu.

Obciążenie oczu podczas pracy przy komputerze jest znacznie różni się od tego w innych działaniach – rysowanie, czytanie, a nawet oglądanie telewizji. Ponadto należy wziąć pod uwagę fakt, że podczas pracy na komputerze dziecko stale utrzymuje statyczne (stałe) pozycji, która jest dodatkowym obciążeniem dla organizmu dziecka.

Mówiąc o wpływie komputera na rozwój dziecka, nie należy zapominać o tak ważnym czynnikiem neuro – emocjonalna szczepu podczas pracy z komputerem. Szczególnie silne napięcie emocjonalne powstaje w momencie, gdy dziecko bawi się w grę komputerową. Powodem jest to, że procesy gier często wymagają szybkiej reakcji. Taka silna koncentracja procesów nerwowych i psychicznych jest często trudne zadanie dla dziecka i może powodować nie tylko zmęczenie, ale także załamania nerwowe. Należy mieć na uwadze, że wpływ komputera na psychikę dziecka jest często nieprzewidywalna.

Do zajęć dla dzieci na komputerze przewidzianego w organizmie dziecka najmniejszy możliwy negatywny wpływ, podjąć pewne środki ostrożności:

 • Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić rodzice – ma zadbać o to, aby dziecko było prawidłowo wyposażyć stanowisko pracy, a dziecko czuje się komfortowo. Komputer i krzesło i stół musi pasować do wzrostu dziecka. Krzesło musi być z tyłu, a odległość od oczu do monitora powinna wynosić co najmniej 70 centymetrów.
 • Pamiętaj, aby zrobić sobie przerwę od pracy co 10 minut. Bardzo przydatne ćwiczenia dla oczu.
 • Kupić tylko wysokiej jakości programów licencyjnych dziecko zaprojektowane specjalnie dla ich wieku. Staraj się unikać programów komputerowych i gier zawierających sceny przemocy.

W żadnym wypadku nie dopuścić do niekontrolowanego rozrywką dziecko przy komputerze – może bardzo negatywnie wpłynąć na jego zdrowie, zarówno emocjonalnie i psychicznie. Pamiętaj, że istnieją wyraźne zalecenia psychologów dziecięcych i optycy o tym, ile czasu może poświęcić na komputerze dla dzieci z różnych grup wiekowych:

 • Dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat mogą bezpiecznie do ich wydatków na ochronę zdrowia w komputerze nie więcej niż 15 minut dziennie, a co najmniej jeden dzień w tygodniu, pożądane jest, aby nie obejmują komputer w ogóle.
 • Dzieci w wieku od 7 do 10 lat mogą już spędzać przy komputerze trochę dłużej – od 15 do 30 minut. Jednak zazwyczaj jeden dzień pozostaje istotne dla tej grupy wiekowej bez komputera.
 • Dzieci w wieku od lat 10 do 14 mogą być przy komputerze przez jedną godzinę dziennie, ale pożądane jest, aby podzielić sesję do dwóch razy. Podczas pracy, nie zapomnij, że trzeba robić przerwy na ćwiczenia wizualnych.
 • Dzieci w wieku od lat 14 do 16 lat mogą spędzić przy komputerze przez około dwie godziny dziennie, ale nie należy zapominać, nie ma potrzeby wprowadzania przerw w pracy na komputerach i grach.

W takim przypadku, jeśli dziecko ma żadnych – żadnych problemów z wizją, aby umożliwić im pracę na komputerze jest możliwe tylko po uprzednim porozumieniu z oraz za zgodą lekarza – okulisty dziecięcego. Należy również pamiętać, że normalny czas normą wiek na komputerze dla każdej grupy wiekowej należy zmniejszyć dokładnie dwa razy dla dziecka, które występują problemy z jego wizji.

Dziecko a Internet

Nie mniej dyskusyjne i rozmowy internetowe. Jeżeli rodzice małych dzieci wykonana podobny problem nie jest pilna, rodzice starszych dzieci muszą rozwiązać problem kontroli dzieci korzystających z Internetu.

Niestety, większość z tych dwóch skrajności widać – ani rodzice nie kontrolują tego procesu, a dziecko ma całkowicie bezpłatny dostęp do Internetu, lub, wręcz przeciwnie, rodzice są całkowicie pozbawione dziecko z Internetu.

Jednak ani jeden nie jest miarą nie są optymalne. Obecnie trudno wyobrazić sobie świat bez Internetu World Wide Web. W Internecie można znaleźć wiele przydatnych i ciekawych informacji, a do szkoły online jest wierny pomocnik w szkole. Podręczniki, raporty, materiały do ​​przygotowania do egzaminu i więcej – dużo więcej – wszystko to pomoże dziecku w szkole. Ponadto Internet jest w dużym stopniu zaoszczędzić pieniądze z budżetu rodziny, gdyż nie trzeba kupować te wszystkie tutoriale w wersji drukowanej.

Jednakże, po prostu połączyć się z Internetem i umożliwić dziecku spędzać czas w Internecie bez – lub przez dorosłych, jak kontrola jest bardzo nierozsądne. Jeśli, z jednej strony, Internet może być dużo przydatnych informacji, z drugiej strony, w Internecie można znaleźć ogromną ilość negatywnego rozgłosu: sceny przemocy, okrucieństwa i szczerze scen pornograficznych. Oczywiście, wszystko to może być bardzo negatywny wpływ na psychikę dziecka.

Z tym, oczywiście, zgadzam się ze wszystkimi rodzicami, bez wyjątku. Jednak nie wszyscy rodzice mają możliwość, aby zawsze być blisko swoich dzieci. Tak, a dla starszych dzieci, takie całkowita kontrola może spowodować gwałtowną reakcję protestacyjną. W związku z tym, że większy sens ma zostać zainstalowany na komputerze o nazwie „Filtr rodzinny”. Istnieje spora liczba programów, które pozwalają rodzicom ograniczyć dostęp dzieci do witryn, które mogą mieć negatywny wpływ na psychikę niedojrzałej dziecka.

Aby rodzice następnie musiał się zastanawiać, jak odzwyczaić dziecko od komputera, muszą być bardzo ściśle wdrażać wszystkich powyższych zaleceń. Jest również bardzo ważne, aby upewnić się, że komputer nie jest jedyną pasją od dziecka. Pamiętaj, że dla normalnych dzieci harmonijny rozwój dziecka wystarczy prowadzić aktywne życie, do przeprowadzania wystarczającej ilości czasu na świeżym powietrzu, w interakcje z rówieśnikami.

Istotne jest to, że komputer nie zastąpi dziecku to wszystko. To był tylko w stanie prześledzić rodziców i ściśle regulują ten czas, który dziecko spędza na komputerze. Pamiętaj, że zarówno telewizor i komputer są częścią współczesnego życia, ale nie dostać się nad sensem życia i jedynym sposobem spędzania czasu.

load...