Szczotkowanie zębów sodą puszki, ale ostrożnie

Zawartość:

Uśmiech bez skazy śnieżnobiałe – marzenie każdej dziewczyny. Jednak, aby stać się właścicielem takiej urody może sobie pozwolić na samą jednostkę. Wybielanie laserem lub chemiczną – nie jest tanie przyjemności. W profesjonalnej kliniki płeć piękna musiała opuścić ponad sto rubli, co najmniej o jeden krok bliżej do ideału. Dlatego ci, którzy mają takie procedury nie stać, staraj się używać popularnego receptur piękno. Niestety, kobiety zapominają, że takie eksperymenty są zawsze obarczona ukrytych zagrożeń.

load...

Soda oczyszczona – najpopularniejszy materiał, z którym dziewczęta starają się doprowadzić zęby w porządku. Nie jest to zaskakujące, ponieważ wodorowęglan sodu w domu niemal każda gospodyni. A w przygotowaniu specjalnych mieszankach nie trzeba poświęcić dużo czasu i wysiłku.

Wybielanie tradycyjnych metod: czy ryzyko jest uzasadnione?

Przed myć zęby z sody oczyszczonej, należy rozważyć plusy i minusy. W istocie, w większości przypadków, wolne Ser tylko w pułapkę. Może trochę lepiej zaoszczędzić pieniądze i idź do specjalisty, niż wyeliminować skutki samoleczenia.

Zalety

 1. Wysoka wydajność

  Czasami brak sody czyszczenia pozbyć starego płytki z których nie można obsłużyć zwykłej pasty do zębów. Przed ważnym spotkaniu lub terminie wystarczy natrzeć zęby przygotowaną mieszankę. A reszta dnia będzie świecić śnieżnobiały uśmiech. Być może właśnie dlatego ta metoda wybielania jest tak popularny.

  load...
 2. Taniość i dostępność

  Sprzedaż wodorowęglan sodu w sklepach i supermarketach. Paczka kosztuje pięć do dziesięciu razy tańsze specjalne pasty wybielające, żele, paski i inne podobne produkty. I to nie wspominając o wizycie u dentysty. Ponadto, słaba płeć nie wystarcza do pieczenia na sto razy.

 3. Zdolność do wykonywania procedury w domu

  Nie wszystkie kobiety mają szansę zwrócić uwagę na kilka godzin, aby odwiedzić klinikę. Aby wybielić zęby, będzie musiał przejść wstępne badania, naprawy zębów, dokonać pełnej czyszczenie. W domu, można usunąć żółtą tabliczkę w zaledwie dziesięć minut.

Należy zwrócić uwagę! Użyj soda sam lub zmieszany z pastą może być nie więcej niż raz w tygodniu. W przeciwnym razie, można poważnie uszkodzić szkliwo. Nie ryzykuj swojego zdrowia. Próchnica jest – przynajmniej w tym przypadku, czekając na dziewczyny, chętny do szybkich rezultatów.

Braki

 1. Wynik krótkoterminowa

  Nie jest konieczne, aby mieć nadzieję, że pewnego dnia do wybielania zębów, nie trzeba już uciekać się do takich procedur. Pozytywny efekt po zastosowaniu oczyszczonej posiada maksymalnie kilka dni. Potem znowu zaczyna się obracać żółte szkliwo, wydaje się na nią i powstawania blaszki miażdżycowej.

 2. Uszkodzenie szkliwa

  Być może to jest – jeden z największych pułapek, z którymi będzie można napotkać po drugim lub trzecim czyszczenia. Drobne cząstki masy w czasie tarcia emalii pozostawia do rys i pęknięć. Ze względu na to, że zęby stają się bardziej wrażliwe na zmiany temperatury. Gorące i zimne pokarmy na najbliższe pięć dni może spowodować poważne ostry ból.

 3. Alergia

  Wodorowęglan sodu jest stosowany nie tylko złe, ale też niebezpieczne dla zdrowia. Niektóre płci pięknej w sody może być uczulony. W rezultacie, w niebie, języka, warg i dziąseł może pojawić się wysypka. Ponieważ podrażnienie błon śluzowych może wystąpić pieczenie, swędzenie lub ból. To również nie jest rzadkością w przypadku krwawienia z dziąseł.

Przeciwwskazania: kto nie jest warte ryzyka

Nadmierne spożycie nie tylko napoje gazowane i nadtlenek wodoru, węgiel, popioły lotne, kwas cytrynowy. Wybielanie zębów jest surowo zabronione dziewcząt, którzy mają poważne choroby, takie jak choroby przyzębia, próchnicy, zapalenia dziąseł, miazgi, etc. Nie zaleca się używania tych substancji osób z wrażliwą, uszkodzone lub bardzo drobnego szkliwa. Aby odrzucić takie niebezpieczne eksperymenty, a jeśli masz na sobie szelki, które zostały zgromadzone zęby, jest korona lub napełniania. W przeciwnym razie można zniszczyć sztuczny materiał.

Jak szczotkować zęby z domowych makaronów?

Istnieje bardzo wiele sposobów, w jaki sposób można czyścić zęby w domu z kwaśnego węglanu sodu. Jeśli nie masz czasu i ochoty majstrować przy skomplikowanych receptur, soda oczyszczona może być stosowany na sucho, bez zanieczyszczeń i dodatków. Jednak stężony roztwór będzie bardziej skuteczne i wydajne.

Do bielenia, trzeba będzie albo szczoteczki manualnej, która regularnie używać lub wacika. Zanurzając końcówkę w roztworze lub w proszku, można zacząć myć obszarów problemowych. Na koniec przepłukać usta dużą ilością wody lub wywaru z ziół. Zaparzyć najlepszą rumianku, kory dębowej, krwawnik. Aby zmniejszyć szkodliwość sody, raz w tygodniu, należy go dodać do pasty, a nie przy użyciu czystej.

Gotowanie pastę z rękami

 1. Silny

  Jeśli nie chcą długo czekać na wyniki, opcja ta może być bardzo użytecznym podejściem. Jedyne, co nie powinno się używać popularnych receptur kosmetycznych częściej niż raz lub dwa razy w miesiącu. Tak więc, do przygotowania potrzebne będą: soda oczyszczona, regularne pasty do zębów, soli kuchennej, nadtlenek wodoru.

  Połącz wszystkie składniki w równych proporcjach, aż do uzyskania jednorodnej konsystencji masy. Nałożyć niewielką ilość pasty na zębach i pozostawić na dwie minuty. Jeśli szczególnie zabrudzona, zaleca się wcierać delikatnie szczotkować szkliwa lub złożone w kilka warstw gazę. Po określonym czasie przepłukać usta. Należy zauważyć, oznacza to, połykać w każdym przypadku jest to niemożliwe! W przeciwnym razie, można uzyskać zatrute.

 2. Pasta Eucalyptus

  Aby zmniejszyć wpływ agresywnych środków wybielających, należy dodać w mieszaninie neutralizując wszelkie składniki. Ale, pomimo niższego ryzyka uszkodzenia, takie makarony raz w tygodniu może być stosowany bez szkody dla zdrowia. Skuteczność ta nie miała praktycznie żadnego efektu.

  Jeśli są podatne na choroby dziąseł, można wytwarzać następującymi sposobami. Aby to zrobić, trzeba będzie: Sól spozywcza (płytkie, można jodowana) – 1 łyżeczka sody oczyszczonej – 1 łyżeczka oliwy z oliwek – 2 łyżeczki, liście eukaliptusa proszku – 1 łyżeczka.

  Rozgrzać olej do temperatury pokojowej, dodać niezbędne składniki i załaduj powstałej mieszaniny w szklanym pojemniku. Przechowywać wybielająca pasta do zębów jest zalecany w suchym, chłodnym, ciemnym miejscu, niedostępnym dla dzieci i zwierząt.

 3. Proszek do zębów

  Jeśli są zaniepokojeni nie tylko żółte płytki, ale także kamień, sody, aby poradzić sobie z tym problemem nie będzie wystarczające. Ale nie spiesz się do skrajności. W niektórych przypadkach, jeśli emalia jest słaby, można po prostu stracić zęby. Więc przed wyjazdem na te ryzyka, konieczne jest, aby dokładnie przemyśleć, rozważyć ryzyko i skonsultować się ze stomatologiem.

Bardzo skuteczne po pastę do czyszczenia. Do jego przygotowania potrzebujesz białej glinki (do nabycia w aptekach) – 50 g, kreda – 45 g sody oczyszczonej – 20-25 g, olejek z drzewa herbacianego i mięty (łagodzenia) – 10 kropli. Wymieszać wszystkie składniki i używać jak pasta do zębów, ale nie więcej niż dwa razy w tygodniu.

Roztwór sody (3-4 łyżeczki na pół litra wody) pomogą Ci pozbyć się resztek żywności, zapalenia dziąseł i ropnia. Zaleca się, aby wypłukać usta każdego półtora do dwóch godzin do zakończenia poprawę. Należy zwrócić ciekłe w temperaturze pokojowej. Użyj gorąco lub na zimno mieszanka jest bardzo szkodliwe dla zębów, ponieważ mogą pogorszyć sytuację.

Jak zapobiec żółknięcie?

Szczotkowanie zębów sodą, nawet raz w tygodniu jest bardzo szkodliwe. Dlatego należy podjąć wszelkie środki, aby zapewnić, że taka procedura miała być powtarzane jak najrzadziej. Najbardziej interesujące jest to, że w niektórych przypadkach płeć piękna wystarczy, aby pozbyć się złych nawyków. I, oczywiście, niezbędne do zapewnienia właściwej opieki i nie zaniedbywać podróż do dentysty.

Przyczyny blaszki

 • Tytoń

Palenie tytoniu – jest to jedna z głównych przyczyn żółte płytki na zębach dziewcząt. Spróbuj zmniejszyć ilość nikotyny służy do minimum. Jednakże, jeśli okaże się, że trudno jest zrezygnować z papierosów tytoniowych po każdym wypłukać usta specjalnym roztworze.

 • Żywność i napoje

Oraz naturalne i sztuczne barwniki jednakowo źle wpływają na stan szkliwa. Zamiast czarnej herbaty i kawy, na przykład, lepsze pić zieloną. To całkiem dobre orzeźwia, a także nie pozostawia śladów na zębach. Jasne i batony należy zastąpić suszonych owoców, miodu i mleka skondensowanego. Wino i inne napoje alkoholowe kolorowe próbować wykluczyć z diety.

 • Leki

Przed piciem to czy tamto pigułkę, należy przeczytać podsumowania i zapoznać się z instrukcją. Antybiotyki, leki przeciwdepresyjne oraz inne leki mogą wpływać na kolor zębów, nawet nienarodzonych dzieci. Dlatego należy zachować ostrożność, zwłaszcza jeśli jesteś w stanie lub karmiących piersią.

 • Urazy i choroby

Nagłe półmrok szkliwa wskazuje żadnych poważnych chorób, do zakażenia. Jeśli zauważysz, że kolor się zmienił i stał się szaro-brązowe, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Nie jest konieczne, aby opóźnić wizyty, jeśli przypadkowo szkodzić zęba lub podzielić kawałka. W przeciwnym wypadku, uszkodzony obszar będzie zanikać z upływem czasu.

Dowiedz się, jak dbać o zęby

Fakt, że zęby powinny być czyszczone rano i wieczorem, a nawet dzieci wiedzą. Jednak wiele często zapominają, ile procedura ta powinna trwać. Często na manipulowanie szczoteczką spędził około minutę, nie więcej. W rezultacie prawie nie jest usuwany, a płytki prostu wbity. Pamiętaj, raz na zawsze, w ogóle o tym wszystkim powinno upłynąć co najmniej trzy minuty (idealnie – 5).

Jednak korzyści z gwintem specjalnym, niestety, urządzenie do wiadomości. Wiele osób w naszym kraju nadal uważają odpady nici pieniędzy. W rzeczywistości, urządzenie to pomaga pozbyć się jedzenia utknął między zębami. W przeciwnym razie odpady zaczynają gnić. Jednak staram się nie używać drewniane wykałaczki, jeśli nie chcą zerwać kawałek szkliwa lub zarysować dziąsła.

Ponadto, nie zapomnij użyć płukanki. Nie musisz kupować drogich narzędzi w sklepie, jeśli można gotować w domu. Wywar z rumianku, pokrzywy, kory dębu, zielony godzinę, roztwór sody oczyszczonej – to wszystko pomoże utrzymać białą emalię i zdrowie swoich zębów.

load...