Sycylii – muzeum na wolnym powietrzu

Zawartość:

Włochy – starożytny kraj o bogatej historii i kulturze. Ponadto Europejski bagażnika również bardzo malownicze. Stare budynki, stuletnich budynków, zmuszając dosłownie zatrzymanie zachwyt, piękne plaże, łagodny klimat, nie chciwi mieszkańców emocji – to wszystko i wiele innych sprawiają, Włochy atrakcyjna dla turystów. Ale jedno nazwisko jest niemożliwe do zjednoczenia różnorodności rodzimych kultur, dziedzictwa historycznego i szczególnego uroku poszczególnych regionów. A dzisiaj, nasza opinia jest bardzo na południe od Włochy – Sardynia Island.
Powrót do spisu treści

load...

Trochę historii Sycylii

Sycylia – rodzaj odrębny kraj, część Włoch. I to nie jest w jego miejscu odrębnym od lądu – ponieważ są one oddzielone tylko wąskiej policzenia około 3 km szerokości. I nie jest to, że jego własny parlament wyspa znajduje się w Palermo. Ale fakt, że Sycylia ma własną szczególną historyczną ścieżkę, która prowadzi swoją trudną drogę podboju i przenikania się różnych kultur.

Znajduje się na skrzyżowaniu szlaków handlowych Morza Śródziemnego, na wyspie od czasów starożytnych miało strategiczne znaczenie. Po Sycylia była częścią Magna Grecia i był nazywany Trinacria, czyli trójkąt: 3 Cape, 3 Sea 3 archipelagu. A pierwsi mieszkańcy wyspy są uważane plemion iberyjskich Sica, zbudował stos w domu. Ich miejsce zajęli Siculo, a następnie Fenicjan, który zbudował Palermo i Trapani. Później Grecy założyli miasto takie jak Catania, Messina, Agrigento i Siracusa – jednego z najbogatszych greckich osad. Kandydaci na sycylijskiej ziemi, zwany „kluczem do Morza Śródziemnego” były plemiona barbarzyńców i Bizantyjczyków, Arabów, i, oczywiście, Rzymianie.

Wielu mieszkańców tych ziem nieśli nie tylko zniszczenie, ale przynosi również pojawienie się na wyspie ma swoje zwyczaje, kulturę, elementy architektoniczne, więc teraz mnóstwo zabytków, muzeów, archeologicznym sprawia rodzaj Sycylii i nic innego z tego regionu, który jest częścią Włoch. Ponadto, jak w południowej części kraju, ma długą i atrakcyjny wypoczynek w sezonie turystycznym. Czyste, piaszczyste plaże i porywająca zieleń drzew cytrusowych i gajów oliwnych dokonać wyspę prawdziwym wydarzeniem i przynęty dla podróżnych.


Powrót do spisu treści

Co można robić w Sycylii

Sycylia – największa wyspa na Morzu Śródziemnym. Jego powierzchnia wynosi ponad 25 tysięcy metrów kwadratowych. Km Na tym terenie znajduje się wiele dużych miast, więc dla wygody podróżujących atrakcje Sycylia można podzielić przez miasta, w pobliżu której się znajdują.
Powrót do spisu treści

load...

Obszar Kapitał Palermo

Palermo – stolicy Sycylii. To jest wielki i starożytne miasto założone przez Fenicjan i nazwał je Sousse, co przełożyło oznacza kwiat. Jej obecna nazwa (w języku łacińskim brzmi jak Panormos – „zawsze dostępne Harbor”) został odebrany od Greków. Połączenie różnych kultur, gdy przebywa w Palermo, tutaj jest szeroki charakter, dzięki czemu miasto jeszcze bardziej interesujących zabytków.

 1. Królewski Pałac Normanów

  Królewski Pałac Normanów – Palermo główny zabytek architektury, znajduje się na Placu Wolności. Wzniesienie, na którym zbudowana jest stary, zaangażowanych w taki czy inny sposób bastion: początkowo na tej stronie powstał Pałac fenickich, obok był Rzymianinem, a za nim – Arabski. Ostatni z nich – pałac emira – został odrestaurowany i przekształcony w rezydencji królewskiej przez Normanów w XI-XII wieku. Po 3 wiekach zaniedbania pałac został przebudowany przez Hiszpanów do swoich monarchów. Teraz Norman oryginalne wnętrza zachowały się jedynie w Roger Hall. Od tego królewskiego łoża przepięknym widokiem na Palatynie kaplicy i Zatokę Palermo.

 2. Palatyn Chapel

  Przez takich atrakcji jak Palatynie kaplicy, trudno jest przejść obojętnie. Podobnie jak wiele innych zabytków Sycylii, łączy różne style architektoniczne. Palatyn Kaplica została wybudowana w 1143 roku i ozdobione mozaikami bizantyjskimi zdumiewające, doskonałą dekoracją samych kościołach Konstantynopola. Szczególną pozycję zajmuje tu obraz Chrystusa Pantokratora na suficie.

 3. Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

  Majestat atrakcji w Palermo nie ma sobie równych. W miejscu jego budynków wcześniej mieścił się starożytne sanktuarium religijne. Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny został zbudowany w 1185 roku podczas panowania króla Wilhelma II Norman. W całej swojej długiej historii katedra został przywrócony wiele razy, że liczba ta zmieniła swój pierwotny wygląd, dodając do niego cechy gotyckie. Obecnie świątynia jest Norman sarkofagi królewskie szczątki świętego i patrona Palermo – Saint-Rosalia.

 4. Admirał Church (Martorana)

  Admiral kościół został zbudowany w XII wieku za panowania króla Rogera II oznacza Admiral G. Antiochii. W 1463 roku bazylika została przeniesiona do klasztoru Martorana, znajduje się tuż obok. Łącząc te dwa nazwiska, kościół zawdzięcza swoją nazwę używane po dziś dzień. Zachowuje wyjątkową mozaikę wykonaną z Konstantynopola artystów ręcznych.

 5. Grand Opera House Massimo

  Teatr, zbudowany w 1891 roku, został zaprojektowany przez architekta Giovanni Battista Filippo Basile. Klasycyzmu została wybrana jako główny styl architektoniczny. Teatro Massimo jest na trzecim miejscu wśród największych teatrów w Europie, pomijając przodzie tylko Paryż i Wiedeń. Jego obszar 7730 metrów kwadratowych. M może pomieścić 3,5 tysiąca widzów. Grand Opera House Sycylia oferuje występy międzynarodowych gwiazd takich jak Luciano Pavarotti, Enrico Caruso i Maria Callas. Około Massimo wznosi legendę bolesnych duchów mieszkających w swoich salach, po raz pierwszy w tym miejscu nie było kościoła i stary cmentarz.

 6. Muzeum Archeologiczne

  Sycylia Wyspa Muzeum Archeologiczne nosi Antonio Salinas. Jako archeolog i numizmatyk, 6000, on przekazał swoją kolekcję do obiektów muzealnych, w którym reżyser pracował przez ponad 40 lat. Muzeum Archeologiczne mieści się w budynku z XVII wieku, wcześniej służył jako zakonu, zdelegalizowanej, to budynek został skonfiskowany przez Muzeum Narodowe.

 7. Regional Gallery Sycylii

  Galeria regionalna znajduje się w pałacu Abatellis, zbudowany na szefa portu w Palermo w XV wieku. Później doszło do klasztoru. W połowie ubiegłego wieku budynek został poważnie uszkodzony przez bombardowania w czasie wojny. Dopiero w 1953 roku, galeria została otwarta w odnowionym budynku. Tutaj można znaleźć obrazy, których autorem jest renesansowy artysta Antonello da Messina, podziwiać duży mural zatytułowany „Triumph of Death”, podziwiać dzieła malarzy flamandzkich. Jest w galerii rzeźby i wystawy, a także próbki starożytnych dzieł rzeźbiarskich wirtuoza z XII wieku.

 8. Ogród botaniczny

  Palermo Ogród Botaniczny – to nie tylko sanktuarium na świeżym powietrzu. Pierwotnie był on realizowany niestandardowe, a oryginalny pomysł łączący park narodowy i ośrodek badawczy miasteczka uniwersyteckiego. Ogród powstał pod koniec XVIII wieku i znajduje się na wzgórzu, z którego roztacza się wspaniały widok na całe miasto. Kilka sycylijskie architektów, którzy pracowali nad stworzeniem ogrodu budynku, ozdobione licznymi rzeźbami, płaskorzeźbami i rzeźbami. W ogrodzie botanicznym 10 ha i było miejsce dla akwarium – duży basen z kilku roślin wodnych. Szczególne miejsce zajmuje szklarni i Marii Karoliny.

 9. Orleans parku

  Obserwowanie ptaków Orleans Park, tuż obok Placu Niepodległości, jest domem dla 3000 ptaków. Jest domem dla jednej z największych kolekcji w Europie papug, jak dobrze znane gatunki, a rzadkie. Można również zobaczyć nieziemskie piękno różowych flamingów, czapli, eleganckie, kolorowe bażanty, pelikany i poważnych drapieżników w parku.

 10. Villa Palagonia

  Villa Palagonia znajduje się 15 km od Palermo, w miejscowości Bagheria. Wzmianki o tej kwestii można znaleźć w Goethe i Dumas, ponieważ budynek ten jest uważany za jeden z ładnych budynków Sycylii. Wykonane przez architekta Tommaso Maria Napoli, Villa jest jednym z pierwszych przykładów barokowego Sycylii. Jej inna nazwa – Villa potworów. Na wniosek dziwacznego właściciela ogrodu został ozdobiony rzeźbami groteskowych potworów humanoidalnych gatunków, wśród których znajduje się ponad 600 sztuk. Ale ta dziwność nie kończy. Goście willi w XVIII oznaczone dziwny kolczasty tkaniny, które są tapicerowane krzesła i sofy, krzesła nogi były różne długości, a światła są przyklejone fragmenty rozbitych naczyń.

 11. Miasto Corleone

  W pewnej odległości od miasta Corleone jest Palermo. „Ojciec chrzestny” sycylijskiej mafii powieści Mario Puzo mocno przytwierdzone wyspie pewne skojarzenia. Ale w rzeczywistości, to nie ma związku z mafią miasteczka Corleone, choć i wykorzystuje swoją sławę ku uciesze turystów. Kolorowe kawiarnie, restauracje i sklepy wykorzystują mafia temat w pełni sił. A miasto słynie z naturalnych formacji, wykopy, wież i zamków, jest słusznie uważany za jeden z najbardziej interesujących miejsc dla miłośników ekoturystyki i archeologii.

 12. Vucciria Rynki i Pescheria

  Jeśli chcesz zobaczyć prawdziwy smak sycylijskiej, należy udać się do lokalnego rynku. W tradycyjnym i atmosferycznego Vucciria rynku miasta można znaleźć wszystko, i rynek Pescheria specjalizuje się szczególnie w rybach i owocach morza.

Powrót do spisu treści

Prowincja Agrigento

 1. Dolina świątyń

  Temple Valley – to strefa wykopalisk archeologicznych, które rozciąga się na powierzchni 13.000 ha i jest na listę, która nie ma odpowiednika wśród greckich kompleksów. Tutaj znajdują się imponująca budowę VI-V wieku pne, wykonane w stylu doryckim. Wśród nich są Świątynia Zgody, Świątynia Asklepiosa, Świątynia Heraklesa, grób Theron, Świątynia Hery i innych. Te atrakcje zgromadzone w jednym miejscu, to perła Agrigento programu wycieczki. Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę do Doliny samemu świątyń, spróbuj wybrać najbardziej udany czas relikwii czynna do 19-00, a druga jest otwarta całą noc, oświetlając ciemność piękne oświetlenie.

 2. Klasztor Ducha Świętego

  Klasztor został zbudowany pod koniec XIII wieku i nazwany Bataranni, co oznacza „wielki” opactwo dla imponującej wielkości. Budynek został zbudowany z piaskowca i wapienia z oryginalnej konstrukcji łuków i nawy, sztukaterie. Obecnie ten zachował swój pierwotny wygląd średniowiecznym zabytkiem jest miejskie muzeum, gdzie można zobaczyć układ centrum Agrigento.

 3. Grecki Kościół Matki Bożej

  Podobnie jak wiele miejsc historycznych i kulturowych na Sycylii, grecki Kościół NMP została odbudowana z grecko-bizantyjskiej katedrze, która w dużej mierze odzwierciedlenie w elewacji budynku: są freski z XIV wieku, a szczególny urok sycylijskim stylu gotyckim.

 4. Katedra

  Katedra została zbudowana w XI wieku na cześć św Gerland. Świątynia została zbudowana w najwyższym punkcie Agrigento, a od wieków był wielokrotnie poddawane zniszczeniu z powodu trzęsienia ziemi i osuwiska. Jako żywy przykład przenikania się kultur, katedra jednocześnie zachował w sobie cechy gotyku i baroku, arabski, Norman i hiszpańskich stylów architektonicznych.

Oprócz świątyń, klasztorów i kościołów w regionie Agrigento, można odwiedzić muzeum archeologiczne znajduje się na terenie dzielnicy handlowej czasów starożytnych.


Powrót do spisu treści

Prowincja Katania

 1. Fontanna z czarnego słonia

  Plac Katedralny z fontanną z słonia wykonana z czarnego bazaltu jest cechą regionu Katanii. Na grzbiecie słonia egipskiego obelisku ozdobionego krzyżem. Początki tego herbem miasta porośnięte legend, ale wiadomo, że wzmianka o czarnym słonia znajduje się w kronice, datowany 1239 rok.

 2. Katedra św Agaty

  Naprzeciwko fontanny z czarnym słonia jest katedra św Agaty, zbudowany na miejscu Akiliana okresie. W XI wieku kościół został przebudowany w stylu barokowym. Katedra jest ozdobione freskami i rzeźbionym popiersiem św Agaty. To również przechowywane relikwie arki. Wewnątrz kościoła znajduje się grób Vincenzo Belliniego – kompozytora, urodzonego w Katanii.Est Catania i innych interesujących miejsc: na przykład, można odwiedzić zamek Ursino, gdzie obecnie znajduje się muzeum miasto lub archeologicznym rzymski amfiteatr. Oprócz obiektów architektonicznych w Katanii zbudowany nowoczesny park wodny „Etnaland”.

 3. Wulkan Etna

  Najważniejszym miejscem do odwiedzenia Katania i cała wyspa Sycylii jest Etna. Takie atrakcje, które daje o sobie naturę, zawsze przyciąga turystów z całego świata. Etna jest najwyższy czynny wulkan w Europie. Ostatni wybuch był nagrany w styczniu 2017 roku, a jego historia Etna wybuchł około 200 razy. W dawnych czasach, ludzie są związane wulkanicznych wojen gniew greckiej i rzymskiej mitologii istot: bogów i tytanów. Obecnie teren wokół Etny jest rozpoznawana jako park narodowy. Odwiedź wulkan, jak można z przewodnikiem, i niezależnie od któregokolwiek z 3 istniejących trasach. Ale uważaj, bo wulkan jest tylko spać, a na jej zboczach jest semi-aktywnych kraterów, więc jeśli zdecydujesz się wspiąć na piechotę, to najlepiej, aby zdobyć poparcie doświadczonego eskorty.

Powrót do spisu treści

Prowincja Mesyna

Wśród architektonicznych i historycznych zabytków w regionie Messina można zwiedzić kościół Santa Maria Annunziata dei Catalani, Duomo, Fontanna Oriona i Fontanna Neptuna, wykonany przez ucznia Michała Anioła, a także Muzeum Okręgowe, gdzie bogaty zbiór obrazów.

W pobliżu miasta Taormina zajmuje szczególne miejsce miejscowy teatr starożytny, widok z którego nazywa „doskonały panorama”. Jest również możliwe, aby odwiedzić Naumahiyu, którego ruiny dać wyobrażenie o nich odbyło makiety bitew wody. Należy zwrócić uwagę, a Corvaja Pałac, gdzie teraz Biuro Informacji Turystycznej i katedry San Nicolo i Wieża Badia Vecchia. Natura ma swoje atrakcje: malownicze przylądki Capo Sant’Alessio, Capo Sant’Andrea i Capo Taormina.


Powrót do spisu treści

Prowincja Syrakuzy

Głównym przedmiotem kontroli Syracuse uważa się za strefą archeologicznych. Obejmuje ona ucho Dionizego – rozpadlinie w skale z niezwykłej akustyki; Teatr grecki, doszła do tego dnia, niemal bez uszkodzeń, a rzymski amfiteatr. Ponadto region posiada Muzeum Archeologiczne i Katedra w Syrakuzach.
Powrót do spisu treści

Prowincja Trapani

Virgin Mary z rzeźbą Madonny z Dzieciątkiem z głównego zabytku miasta jest sanktuarium. Istnieją w tym regionie i muzeum miasta. Obecność Żupny i sól muzeum różni się od wszystkich innych regionach Trapani Sycylia wyspiarskich. I nie zapomnij odwiedzić miasto Marsala – jego urok i winnice nie pozostawi obojętnym.

Sycylia – niezwykłe miejsce, dosłownie cętkowane atrakcji, ze szczególnym stylem i niepowtarzalnym charakterem. Podróżując po wyspie, nie należy zapominać o kapeluszach, wody, wygodne buty i ochrony przeciwsłonecznej. Una buona vacanza!

load...