Świnka morska: pielęgnacja i konserwacja pet

Zawartość:

Tak, ten dzień nadszedł. Chłopiec zaś rósł i coraz bardziej zaczyna mówić o zwierzęta. Aby dać pierwszeństwo? Uczulenie na sierść kota, psa wymaga stałej uwagi …. A dlaczego nie zrobić świnkę morską? Oni są tak słodkie i zabawne, również bardzo blisko opieki nie potrzebują. Zdecydowano – jedziemy dla świnki morskiej! I oczywiście nie zapomnij zabrać ze sobą swoje dziecko, ponieważ musi ona koniecznie uczestniczyć w procesie selekcji.

load...

Kupno zwierzaka

Pamiętaj, że lepiej jest kupić zwierzęcia tylko w specjalistycznych sklepach zoologicznych. Tylko tam pokaże w jaki sposób dbać o świnki morskiej i dają pewność, że jest całkowicie zdrowy. Nie warto ryzykować i kupić zwierzaka „z rąk” na rynku drobiu lub reklamę. Od obu tych uroczych gryzoni domowych są chorobami, które są niebezpieczne dla ludzi. Dlatego lepiej jest być bezpieczne.

Najlepszy wiek do zakupu – 8 tygodni. Co wybrać płeć zwierzęcia – jest to wyłącznie sprawa osobista. Ale jeśli zdecydujesz się na zakup parę na raz, pamiętaj – mężczyźni często walczyć o mistrzostwo i może zorganizować prawdziwych walk bez reguł. W związku z tym, że są osadzone na poszczególnych komórkach, które jednak samochki bardziej nastawienie ze sobą – mogą zawierać kilka zwierząt w tej samej klatki.

Wybrać? Teraz uważnie obserwować zwierzęta. Zdrowa świnka morska jest ruchoma i ciekawy. Jeśli masz trochę wolnego czasu, a następnie czekać na godzinę posiłku i obserwować zjada zwierzęcych. Zwykle jeść paszy dla świń z wielkim apetytem i pić dużo wody. Zabierz swoje zwierzę w twoich rękach, czuć określić tuczność. Spójrz na futra – powinna być gładka i błyszcząca. Istnieją dwa rodzaje zwierząt: długie i krótkie futro. W domu, łatwo dbać o krótkich włosach świń.

load...

Jak trzymać świnkę morską

Często właściciele umieszczone świnkę morską w małej szklanej akwarium. Ta zawartość zwierzę jest fundamentalnie błędne. Futrzany przyjaciel żyć w komórce – wolnego, z żelaznych prętów, silny drzwi i metalową podłogę. Dlaczego metalu? Należy pamiętać, że świnki morskie są gryzonie, a drewniana podłoga dom stanie się dla nich łakomym kąskiem. Zawartość zwierzę wymaga przestrzegania pewnych zasad:

 •  Posypać na wióry lub trociny podłogowych. Można kupić specjalny wypełniacz zdolny do pochłaniania zapachów;
 •  długość komórki nie powinna być mniejsza niż 50 cm;
 •  W klatce musi być wyposażona w miskę z wodą i dwa podajniki;
 • Do opieki nad królikiem doświadczalnym nie spowodować żadnych niedogodności, umieścić na dnie tacy plastikowej klatce. Tak będzie łatwiej istnieje bezpośredni rozkaz;
 • Wzdłuż jednej ze ścian instalacji podajnik do siana;
 • Nie zapomnij zapiąć paski (gdzieś w rogu) grubą linę i specjalne koło – Niech świnia jest ostrzenie zęby;
 • Świnki morskie nie tolerują przeciągi, nagłych zmian temperatury i bezpośrednie działanie promieni słonecznych. W związku z tym, należy wybrać miejsce na komórce prawidłowo, zgodnie z tymi wymaganiami.

Pasza i oba gryzonie

Wielu właścicieli tendencję do traktowania psa z czymś szczególnie pyszne cukierki, ciasteczka, nawet lody. To jest fundamentalnie błędne podejście! Nie zapominaj, że świnki morskie dieta musi być surowe, w przeciwnym razie zwierzę może być chory. Aby karmienie było prawidłowe i kompletne, należy pamiętać o kilku zasadach:

• u świnek morskich, dwa posiłki dziennie – zbyt częste i gęsty podawania prowadzi gryzoni otyłość;

 • Śledzić wielkości porcji – małe zwierzę powinno mieć jak najwięcej żywności, gdyż może on jeść na 2-3 godziny. Na początku trudno będzie jednoznacznie określić normę, ale po tygodniu będziesz mieć „oko” do wypełnienia podajniki;
 • Świnki morskie są roślinożercami, lubią siano, korzenie, owoce i warzywa. Spośród tych produktów, i – nie tworzy podawanie słodyczy i kawałki mięsa;
 • Jest to użyteczne, aby dać swojemu pupilowi ​​świeżej trawy (powinno być trochę wyschnąć od rosy). Koniczyna, mniszek sałatki są ulubione gryzonie;
 • Świnki morskie, takie jak ziemniaki, marchew, buraki. Można dać trochę czarnego chleba, kapusty, ogórków i cukinii;
 • Ani jedno karmienie nie powinno obejść się bez wody. Nie zapomnij, aby zmienić go okresowo świeże.

W sklepach zoologicznych sprzedają specjalne jedzenie – witaminy i mieszanki mineralnej. Są to z pewnością przydatne, ale należy postępować zgodnie z instrukcjami dokładnie. Po przedawkowaniu, nawet najbardziej użytecznych substancji nie prowadzi do niczego dobrego. Nawiasem mówiąc, jest to możliwe w mieszaninie vitaminized domu gotować, po konsultacji z lekarzem weterynarii. Jeśli prawidłowo karmić swojego zwierzaka, a następnie będzie żył 8-10 lat.

Reprodukcja

Chcesz kontynuację potomności? Wtedy będzie prawo do zakupu tylko kilka chłopców i dziewczynek. Rozwijać je do pożądanego wieku (7-9 miesięcy) i można zaaranżować noc poślubną! Tak szybko, jak można zauważyć, że kobieta zaczęła bić swoją partnerkę, gryząc go i wybierz kanał, a następnie – że jest w ciąży, i nadszedł czas otsazhivayut przyszłych matek w oddzielnej klatce. Wiek ciążowy – 65 dni (mediana).

Narodziny czterech niemowląt. Rodzą się z otwartymi oczami, zębów i długie futro. Dzieci są tak niezależne, że niemal od pierwszego dnia nie tylko pić mleko matki, ale z wielkim apetytem jedzą zwykłe jedzenie. Nie będzie żadnych kłopotów – świnki morskie są w stanie opiekować się swoimi dziećmi. Nie natychmiast przesadzają kobietę z powrotem do „męża”. Więc nie mgnieniu oka, jak będzie inny potomstwo.

Z jakiegoś powodu, wielu wierzy, że świnki morskie zwierzęta i nudny z nimi nic wspólnego. Ale tak nie jest! Furry gryzonie mogą emitować zabawnych dźwięków, aby naśladować skrzypienia drzwi. Ponadto, było świnki morskie są w stanie rozpoznać swego pana i cieszyć się jego wygląd: szybko biegać po klatce, a nawet odbić. I świnki morskie są bardzo lubi pieszczoty. Weź je częściej na ręce, pieszczoty, można czesać sierść – małe zwierzę będzie bardzo zadowolony. Mogą nawet grać trochę – szczęśliwy świnia reagują na światło drażni.

Jak dbać o gryzonia

Zawartość świnki morskiej nie jest kompletna bez higieny. Te zwierzęta są bardzo schludny i czysty: bez przerwy mycia, czyszczenia nogi i oczy. Po prostu trzeba przestrzegać pazury i pokroić je w czasie. To powinno być wykonywane regularnie, w przeciwnym razie zwierzę może zranić siebie. Jeżeli świnia świnka ma długie włosy, dostać grzebień z kilkoma zębami i użyć go do grzebienia zwierzęcia, czyszczenie kępy i splątane włosy. Procedura ta powinna być przeprowadzana co trzy dni.

Nie ograniczają swobody świnki morskiej. Choć od czasu do czasu dać jej możliwość chodzenia po domu lub na balkonie. Przed zwolnić swojego zwierzaka, należy usunąć wszystkie przedmioty, które może żuć. Tak, te wycieczki są związane z pewnymi trudnościami, ale zwierzę będzie bardzo szczęśliwy!

Jak widać, dbając o świnkach morskich nie jest szczególnie trudne i nie wymaga dużych nakładów finansowych. To zwierzę będzie prawdziwa rodzina ulubionym, a Twoje dziecko będzie szczęśliwe, uczestnicząc w życiu małego kudłatego przyjaciela.

load...