Świętować Nowy Rok w Europie: miasto i pomysłów na ferie zimowe dla wszystkich smaków

świąteczny weekend – miły prezent dla pracowników o każdej porze roku, ale nadzieje kładziemy go na święta Bożego Narodzenia. I to nie tylko w samych świąt, ale także okazja, aby w pełni zrelaksować się i cieszyć towarzyskich z rodziną i przyjaciółmi. Ale wiedząc, od którego to wakacje, ważne jest, aby zdefiniować i gdzie. Można zostać w domu i leżeć wolne dni są przed telewizorem, można udać się do najbliższego ośrodka … Dlaczego nie świętować Nowy Rok w Europie?

load...

Zawartość:

Żywy film szkice nowego roku podróż do Europy

Ferie zimowe dla wszystkich smaków

Dużych miast i małych miasteczek są przekształcane w prawdziwym lodem królestwa i przypominają ilustracje bajek. Mimo, że Nowy Rok dla Europejczyków nie jest tak znaczny, jak wakacje w krajach postsowieckich, to wszystko jest przesiąknięte zakaźną atmosferze radości i przyjemnego gwaru. Kuszące iskierka witryny sklepowe kapitału, hałaśliwe targi i przytulne kawiarnie mieszkańców serwuje smaczne przekąski i ogrzewa ciało i duszę napoje. Jeśli wolisz na świeżym powietrzu, nie można zatrzymać się w zatłoczonej metropolii, ale w małym miasteczku lub wsi. Tutaj można całkowicie oderwać się od zgiełku i uciążliwe, aby sprostać nowym roku w harmonii z naturą.

load...

Ale jak nie zgubić się wśród mas miejsc w Europie, a następnie wybierz miasto z sympatyczna atmosfera święta? Przede wszystkim zdecydować, co można oczekiwać od ferii zimowych: popularne sezonowe rozrywki lub akcent do starożytnej kultury miasta, odpoczynku lub nowych znajomych? Po tym wszystkim, wszystko jest jak w bajce. Aby stał się cud, trzeba mieć marzenia i konsekwentnie dążyć do jego realizacji.

Podróży zimą Klasyczne

Wiele krajów tradycyjnie związane z śnieżny krajobraz. Być może najbardziej „zimowe” obraz zasłużenie otrzymał północną stolicę Europy, zwłaszcza Tallin, Sztokholmie i Helsinkach. Każde z tych miast jest oryginalny, ale łączy je podobny ducha bajki. Idąc krętych uliczek, mocno pokryte śniegiem i urządzone z dużą ilością światła, stworzyć wrażenie, że jest to miejsce narodzin zimie.

Snowy Północnej Europie – ucieleśnieniem pocztówek zimowych i ilustracjami bajek

W Sztokholmie, podróżni mogą łatwo połączyć rozrywkę z kulturą. Stolica Szwecji przypomina Petersburgu, ale jest wyjątkowy. To doskonale zachowane całe bloki o różnych epok, przekształcając go w skansenie. Kąpiel w luksusie, odwiedzić Pałac Królewski, skarbiec i zbrojowni. Nie mniej interesujące spotka się z przypomnienia historii w Helsinkach. Zwłaszcza, że ​​większość zabytków, takich jak hotel, położony w centrum miasta, dzięki czemu można je przeglądać nawet na piechotę. Jeśli chcesz zobaczyć piękno stolicy jako całość, można zamówić tradycyjną wycieczkę po mieście. Małe domy z dachów pokrytych dachówkami, ubrani w czapki śniegu średniowieczne wieże i okna z skomplikowanych wzorów mroźne – wszystko to stwarza wrażenie bajki ożywają, możliwe tylko w tym czasie. Podobnie jak w Tallinie, tutaj się cała rodzina, aby przejść do obszaru zatłoczonym i oglądać kolorowe pokaz sztucznych ogni.

Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że w północnych miast jest mało prawdopodobne, aby być długi spacer w nocy. Jednakże, aby przerwa w marszu może być w lokalnej restauracji o bardzo przystępnych cenach, które między innymi będą mogli skosztować egzotycznych północne jedzenie: dania mięsne z łosi, jeleni, a nawet ponieść mięsa.

Noworoczny dużych miastach

Zima Berlin od dawna słynie z dokładnych przygotowań do świąt noworocznych. Już na początku grudnia, w mieście znajdują się uroczysty targów, przejażdżki, lodowisk i slajdy lodu. Aby poczuć miejscowy klimat, trzeba przejść przez bazar, cieszyć się tradycyjne niemieckie przysmaki – ciasta „dryfuje” i pierników. Szczególnie kochają zimę Berlin shopaholics, ponieważ ze względu na masę sprzedaży świątecznych czasie okres ten nazwano „Siedem weekendy na zakupy.”

Główne miasta – miejsca magiczne widowisko

Londyn wita początek roku, największy w Europie, spektakularne parady. Pierwsza taka parada odbyła się w 1987 roku, a więc musiał odwołać się do Brytyjczyków, że od tego czasu co roku zainspirowały publiczność, prowadzone przez artystów 01 stycznia w południe jest organizowany na zdobione ulicach. Tradycyjnie w tej paradzie udział około 10 tysięcy artystów z całego świata oraz około milion widzów, którzy przygotowują wszystkie kostiumy i nauczyć się piosenek.

Specjalny nastrój panuje w Rzymie. Nawet w zimie zielone miasto: niemal każdy element architektoniczny otoczony dąba, palmami i sosnami parasolowych. Tu nie będzie widać jarmarki bożonarodzeniowe i scoreboard tyka przed nadejściem nowego roku, jednak powszechne płomienie wspierać powszechny entuzjazm. Chłodnym stycznia wieczorem smakosze mogli arcydzieła włoskiej kuchni, smak, który w czasie upałów, w prawdzie, nie jest doceniana.

Turystycznej Mekki

Zapomniałeś zimy. Wenecja, pomimo swojej reputacji turystycznym, nie jest tak dobrze znany jako ośrodek zimowy. W tym czasie miasto jest zwykle owiane mgłą, która uniemożliwia lądowanie. Ale będąc w tym pięknym mieście, można zapomnieć o złych warunkach pogodowych. Romantyczne przejażdżki gondolą i wiele masek karnawałowych stworzyć nastrój, który słynie Wenecja w innych porach roku. Co więcej, brak napływu turystów, który w lecie jest zanurzony w zgiełku, będzie okazją, aby czuć się w pełni uroki „miasta na wodzie”. Znacznie lepiej w architekturze zima patrzeć, owiana mgłą i zimno zdawało się emitować światło. I nieprzyjemny zapach, nieuchronnie exuded kanały w lecie, w zimie jest o wiele mniej.

Zima sprawia Wenecja majestatyczny i tajemniczy

Pozbawiony wielu turystów w tym czasie, i Paryżu. Głównym powodem, że – nie całkiem „Boże Narodzenie” charakter, ponieważ paryski zima, w przeciwieństwie do zaśnieżonych stolicach Europy Północnej, jest bardziej jak nasz listopadzie. Jednak to nie zanurzać francuskiej stolicy w tępym depresji, która jest na ogół kojarzony z nami do końca jesieni. Wirujące liście, miękkie słońce i zapach świeżości przynieść pokój. A z początkiem wczesnym zmierzchu, można cieszyć się urokiem przytulnej francuskiej kawiarni, które słyną z wyśmienitej kawy i gorące rogaliki.

Dla większości ludzi, to podróż do morza w zimie – to nonsens, więc nelyudnymi stać i ośrodków w basenie Morza Śródziemnego i Morza Egejskiego. Rzeczywiście, pływać o tej porze roku też tu zimno, ale rejs na jachcie na ciepłych morzach może przynieść nie mniej pozytywne emocje. Wybór podróży morskiej, będzie w stanie połączyć znajomości z wyspami, interesujących wycieczek i głośnych imprez w miastach portowych.

Jak przygotować się do podróż

Przeprowadzenie wakacyjny sylwestrową w Europie może mieć wiele opcji, z których każda będzie niezapomnianym na swój własny sposób. Ale nawet duch wakacje nie będzie zapisać się na wycieczkę, czy kierunek jazdy, a program zostanie wybrany nieprawidłowo.

Przede wszystkim konieczne jest, aby dokładnie określić szacunkową kieszeń. Zastanów się, ile pieniędzy będzie wymagać zakwaterowanie, spacery, wizyty w różnych szkołach i na zakupy w wybranym mieście. Ważne jest również, aby uznać, że wyjazdy do kraju o łagodnym klimacie zimą będą droższe niż w lecie. Bilety najlepiej rezerwować z wyprzedzeniem, ponieważ w tym przypadku można uzyskać znaczną zniżkę od linii lotniczych.
Równie ważny jest plan podróży. Aby poczuć ducha zimowej jakiegokolwiek kraju europejskiego, nie trzeba zadzwonić w każdym mieście to – wystarczy być kapitału oraz w niewielkiej odległości od jej ręki. Po przybyciu do nowego kraju, na pewno kupić przewodnik-mapę, która początkowo będzie niezbędna w poszukiwaniu interesujących miejsc i rozrywki, a po powrocie do domu pozostanie miłym wspomnieniem.

Planuje zobaczyć europejską zimę za kierownicą, ważne jest zapewnienie sytuacji siły wyższej

Szczególną ostrożność należy zaplanować podróż w swoim samochodzie. Chociaż głównym europejskim autostrady regularnie czyszczone ze śniegu, trudne warunki pogodowe mogą zawsze sprawiają, że kawałek nie całkiem przyjemnym skrajności. W każdym przypadku, pożądane jest, aby zaopatrzyć małą łopatkę i najlepszą ochronę samochodu. Ważne jest również, aby pamiętać, że każdy kraj europejski ma swoje własne warunki stosowania opon zimowych, a jeśli pozostawione bez dozoru, na granicy można po prostu zmusić, aby wyodrębnić ciernie szczypiec opon.

Bohaterowie bajek większości wynikają z ponurej sytuacji przez cud. Ale nawet w Europie, wspaniałe zimowe cuda zdarzają się rzadko, jeśli nie dokładnie zaplanować swoje wakacje. Jeśli wiesz dokładnie gdzie i jak zacząć krok wstecz linię nowego roku, przyjemne niespodzianki są zobowiązane do towarzyszenia ci całą podróż.

load...