Świat najbardziej zdumiewające i niezwykłe święta

Niezwykłe wakacje … Ile zdarzenia można myśleć na wzmiankę o tym zdaniu? Policzmy razem. Dzień, Smiley, blondynki Światowy Dzień, 1 kwietnia wszelkiego rodzaju festyny, tak podobne do święta Carnival, dzień „dzięki”. Może ktoś będzie mógł dodać do tej listy jeszcze kilka dat, ale w rzeczywistości jest o wiele więcej. I każdy z tych wakacji czy może nie ze względu na jego egzotyką być jednym z własnego faworyta, to naprawdę nastrój, lub, w skrajnych przypadkach, są okazją do ponownego zaskoczeni różnorodnością ich życie tradycji. Cud, proszę mi wierzyć, że jest coś!

load...

Zostaw psychologię i politologię, aby zrozumieć, co to znaczy, że jesteśmy różni się od siebie. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób są podobne. To może pomóc, aby zobaczyć święta, ponieważ zacierają granice społeczne i polityczne i uczynić nas uśmiechają się do siebie. Uśmiech i dobry nastrój może być słusznie nazywany najbardziej uniwersalny język. I to pomimo faktu, że niektóre święta są tak unikalne, że wybierają analogowej w kulturze innego narodu jest po prostu niemożliwe. Ale jak to mówią, kolejne wakacje – dobre i różne! To o nich i chcemy powiedzieć w tym artykule.

Holi – święto kolorów tęczy

Jeśli mówimy o niezwykłych świąt, najlepiej zacząć od najjaśniejszą z nich. Każdego roku, już oszałamiające Indie jego kolor zmienia się w miejsce zamieszek kolorów i zabawy. Pod koniec lutego lub na początku marca (początek wakacji zależy w dniu pełni księżyca, obliczona według specjalnego kalendarza) Indianie wyjść na ulice i obrzucali się nawzajem z kolorowym proszkiem i kolorowym wody wylewa. Robią to nie z chęci wygłupiać, festiwal jest w zasadzie religijnej. Jednak w trakcie jego istnienia legend wyjaśniających przyczynę takiego ucztowanie, stało się zbyt wiele, abyśmy mogli je zrozumieć.

Jedna z legend mówi, że bóg Kriszna, na którego dozgonnej miłości do Radha wielu legend przyszedł do matki pytając dlaczego jego skóra jest tak różny od miłośnika koloru. I ubolewał nad faktem, że to rozróżnienie nie pozwala im przekształcić najdoskonalszy pary kochanków. Co mądry Yasoda mu posypać oblicze umiłowanego proszku ziół i zobaczyć, jak będzie zmieniać kolor twarzy.

load...

Od tego czasu, Kochankowie chłopcy i dziewczęta posypane siebie kolorowy proszek. Ale tylko zraszanie kolorowy proszek nie jest koniec. Znany na całym świecie „mówienie” Indian tańce. Tak, nie jest to taniec rytualny, w którym młodzi ludzie przynoszą ze sobą przeprosin i potwierdzić ich sympatię. Teraz wyobraź sobie, to przeprosiny tańca i uznanie na skalę całego miasta! I cały kraj? Czy to nie wspaniały widok!

Obiad dla małp

Do najbardziej niezwykłych festiwali poświęconych na świecie nie ma ludzi. Na przykład w Tajlandii i Indiach – kultura tych krajów jest pełen egzotycznych motywów i sposobów obchodzi – zorganizować prawdziwą ucztę dla małp. I zbliża się do tego święta, muszę powiedzieć z całą powagą. Po uhonorowanie tych śmiesznych zwierząt nie jest sprawiedliwy. To święto, podobnie jak wiele innych, ma długą historię i swoją własną legendę kupon.

Bóg Rama i jego asystent i przyjaciel Hanuman, bóg małp dawna i bezskutecznie próbowała wygrać legionami zła na ziemi. Do tego czasu, aż wezwany Hanuman swe wojska. Zwycięstwo nad złem była pełna i bezwarunkowa. Hanuman ruszył Ziemię, która jest teraz miasto Lopburi. Małpa jest przyznawana corocznie od własnego bankiet.

Pod koniec listopada na ogromnym stole siedem-metrowy dla marmozet ładne, wszystkie zasady rejestracji stole rozłożone 2 tony owoców, ryżu i słodkich napojów. A najśmieszniejsze jest to, że napoje są wlewa się do szklanki. Małpy są bardzo odpowiedzialne podejście do ich statusu jako bohaterów okazji i niemal ludzki sztywno zacząć posiłku. Dopóki sprawa przychodzi do napojów. Czy mają czas do fermentacji, czy dobrze karmione małpa zapomnieć „sposób”, ale w ostatecznym wakacje rozpoczyna pełną hulaszcze i zabawy z rozbijając naczynia i bezpośrednich niepożądanych twarze. Bardzo nie-ludzkie, prawda?

Marsz żałobny … sardynki

I to niezwykłe święto pochodzi z gorącej Hiszpanii. Jak się okazało, Hiszpanie są na ogół bardzo radosny ludzi. W nowym roku dzielą uszu martwego osła, a naleśnik wtorek zakopać sardynki. I to nie tylko pogrzebać i marsz żałobny, wdowy i „płacz”. Ten festiwal oddaje wielką Francisco Goya w jednym ze swoich obrazów. To prawda, że ​​sardynki na płótnie wielkiego artysty, jak mówią, nie pachnie, ale lekkomyślna zabawa podał żywy i barwny. Dlaczego oni zakopać rybę z takimi honorami, pytasz? To bardzo proste.

Na początku XVIII wieku, za panowania króla Hiszpanii Carlos 3 ryby na królewskiej kuchni powoli jechał wózki. A były czasy, kiedy ryby nie wytrzymują trudy długiej podróży i portu. Gdy „mądry i wspaniałomyślny” Król dowiedział się od innego „failed” dostawy, postanowił potraktować ryb z drugiej świeżości mieszkańców Madrytu. Stało się to tak, jak za dni karnawału. Widocznie, otoczony 3 Carlos był wykształcony szlachcic, aby nie spowodować gniew ludzi, dodany do „pachnące” uczta hiszpańskiego wina. To walcowane na ulice w beczkach. A Hiszpanie, mimo wszelkich mitów o niepohamowanym temperamentem, lub po prostu nie chce grzeszyć w przeddzień Wielkiego Postu, nie wymyślić rewolucję oraz, odpowiednio ubranych na pogrzeb, biedny męczennik pochowany Sardynia.

Dziś święto jest prawie przechowywane sztywność hiszpańskiej 18. Wieku. On wygląda jak karnawał z tradycyjną wesołości i ogniste tańce. Jednak z reprezentacją „trumien” sardynki spełnione w naszych czasach. Kondukt towarzyszy żałobników, ubrany jak wąsatych mężczyzn, z których następnie wybierz najbardziej „niepocieszony”. Przypisać mu zaszczytne wdowę i królowej festiwalu. Atrapy sardynki na koniec wakacji jest spalone, a prochy pochowano w ziemi. Wszystko zgodnie z tradycją.

Japoński-następnie – nagi!

Wszyscy ci, którzy sądzili, że nietypowe festiwale na świecie – dużo temperamentu południowców nie wiem o dniu nagiego mężczyzny. To święto będzie cieszył przez miłośników męskich usuwania. A najbardziej niesamowita rzecz, że ten festiwal odbywa się w Japonii. Kraj zarezerwowane dla mężczyzn i kobiet posłusznych. Ale mówimy o niezwykłym wakacje, ale ponieważ – Precz ze stereotypami!

Ten festiwal odbywa się w najbardziej mroźny dzień w lutym, a wszystko będzie dobrze, ale ludzie w tym dniu trzeba uruchamiać prawie nagi ulicami, wziąć zimny prysznic i zrobić kółko w przepaskę wokół świątyni. Jednym pocieszeniem: Naprzód-japoński fluster jej nagie bohaterów gorąca sake i nie odstawia bezczynny. Po tym wszystkim kąpieli w lodowatej wodzie rozmieszczone są prawdziwe walki. „Hot japońskich facetów” zbiegają się na prowizorycznym maty i konkurować, aby zobaczyć, kto wygrywa. Jednak bliskość matki-Polski dla Japończyków nie poszła na marne!

O północy wszyscy ci, którzy zdecydowali się wziąć udział w Hadaka Matsuri, czyli jak sama nazwa tego święta, idąc do drzwi świątyni, aby otrzymać amulet że księża rzucony w tłum. Po tym festiwalu wchodzi apogeum. Tłum ludzi w przepaski biodrowe na ulicę, krzycząc i śpiewając w tłumie wśród samych mężczyzn skąpo ubrane całkowicie nagie, i trzeba było mu dotknąć „na szczęście”. Oczywiście, jeśli masz szczęście wystarczy, aby znaleźć go w tłumie tysięcy, można już uważać się za rzadkie szczęście jeden.

Grając w śniegu po hiszpańsku

Najbardziej hojny w szalonych obchodów była Hiszpania. Wtedy i zakopać sardynki. I spalić w Walencji olbrzymich marionetek wykonanych z papier-mache na festiwalu Fallas. Ale to temperamentu i wesoły Hiszpanie nie wystarczyło. Dały one w ich zwyczaju rzucania siebie z dojrzałych pomidorów. Bardzo podobny do polskiego zabawy – śnieżkami gry. Wydaje się, ze względu na brak śniegu mieli Hiszpanie zrobić z improwizowanych środków. Zabawa w mieście Bunol zaczyna się w ostatnim tygodniu sierpnia, po zbiorach. A sama uroczystość obejmuje pieśni, tańce, targi i fajerwerki. Wydawałoby się, nic niezwykłego, gdyby nie Tomatina, oglądać i uczestniczyć w mieszkańców, którzy przychodzą nie tylko w Hiszpanii, ale także w innych krajach.

Wszystko zaczęło się od zwykłych walkach, które miały miejsce w latach 40. Ubiegłego wieku, tuż przy festiwalu na cześć patrona miasta św Ludwika Bertranda i Matki Bożej znalazł. Obywatele tak rozproszone w ogniu walki, który chwycił z terenów targowych tace dojrzałych pomidorów i wrzucony do siebie. Policja rozpędziła bojowników. Ale co, jeśli nie przebaczycie siebie, lub po prostu lubili wrzucić pomidory, ale dokładnie rok na tym samym obszarze „łobuzami” zebrane ponownie. Dojrzały pomidor przyniósł.

Tomatina niż raz zakazane, ale tradycja była tak zakorzenione, że władze miejskie pogodzić się z nią, a teraz co roku na Plaza del Pueblo przynieść ton pomidorów „śnieżki”. W Buñol około 9000 osób z miejscowej ludności, ale mężczyźni jest dziesięć razy więcej. Gromadzą one tutaj z całego kraju, tuż przed wakacje, by spróbować szczęścia i wspiąć się na słup soaped w środku obszaru szynki jamon „”. Jak tylko jeden z tych szczęśliwców otrzymało szynka, wszyscy bojownicy oblał z armatki wodne i rozpoczyna masakrę pomidorowy.

Nie ma dobrych lub złych, własne i innych – każdy dla siebie, a najważniejsze jest to, aby nie wygrać, ale kilka godzin spędzić w tej wojnie pomidorowym dziecko. Każdy z nas w pewnym momencie jak dziecko, że wyrzucanie żywności nieprzyzwoite. Więc na wakacjach Tomatino jest konieczne. Co ważne, nie zapomnij nosić okulary ochronne i rozdrobnić pomidory, a nie pouczać „wrogów” siniaków.

Marsh Zombies w Teksasie, festiwal błota w Japonii, pomarańczowym rzezi we Włoszech, „Jogurt Festival” w Tybecie, konkurs piękności dla słoni w Laosie – niezwykłe wakacje fala walcowane na całym świecie. Każdy z nich ma swoją historię, wiele wyjątkowy i niepowtarzalny. Ale raczej służy jako dodatkowy dowód na to, że bez względu na to, jak różne mogą być my, niezależnie różne narody od siebie, każdy ma jedno wspólne pragnienie – Oryginalne poczucie radości i świętowania pod prysznicem.

load...