Suszone pomidory w oliwie z oliwek: jak palant pomidorów w domu

Czy kiedykolwiek kiedykolwiek kupić suszone pomidory w oliwie z oliwek? Jeśli tak, to wiesz, że są one drogie, a ich liczba nie jest szczególnie zadowolony z bankiem. Przygotuj suszone pomidory w domu i uczynić je jeszcze bardziej pyszne ciasto.

load...

Przygotujmy domowe suszone pomidory. Gotuj raz więcej niż można zjeść za jednym razem. Są one doskonale przechowywać w lodówce przez długi czas, jeżeli wykonane prawidłowo.

Składniki rekordu:

  • Dojrzałe pomidory – 2-2,5 kg
  • Olive
  • Oleju

  • Suszona bazylia pralnia
  • Tymiankiem Świeżo zmielony czarny pieprz Czosnek
  • Papryce
  • Sól i cukier

Wskazówka: kupić małe pomidory, takie jak wiśnia. Ku naszej radości jest ogromna liczba różnych odmian pomidorów. Wypróbuj zanim kupisz. Jeśli są dojrzałe, powinny one być trochę słodki – idealny do suszonymi pomidorami.

load...

Teraz, gorąco radzę każdemu, aby oczyścić ze skóry. Rozumiem, że jest to długi czas, ale smak pomidorów będzie jeszcze lepiej. Ale jeśli absolutnie nie do zniesienia, to w porządku.

Jak obrać pomidora? Bądź każdy pomidor poprzeczne płytkie cięcia i wlać pomidory w dużym garnku z gotującą się wodą. Po 1-2 minutach spuścić gorącą wodę i natychmiast zalać zimną, nawet lodowata woda. Następnie zdjąć skórkę z każdego płodu. Gotowe? Well done!

Pokroić pomidory wzdłuż na 2 części i należy je pociąć na blasze. Ułożyć ciasno, nie martw się, nic się z nimi stanie. Teraz posypać im trochę soli i odczekać około 15 minut, aż pomidory nie da się ich sok. Ostrożnie osuszyć ją do filiżanki, dał nas bardziej użyteczne.

Teraz posypać pomidory z oliwą z oliwek, posypać cukrem, pieprzem i suszonych ziół. Wyślij swoje pomidory w piekarniku, podgrzanej do 80-90 stopni przez 5-6 godzin. Jeśli kuchenka posiada tryb blow-off, konwekcja, aby go włączyć. Jeśli taki system nie jest – pozostawić drzwiczki piekarnika lekko uchylone tak, że powietrze krąży prawidłowo.

Po 5-6 godzinach, będziesz miał wspaniałe suszone pomidory, ale można zatrzymać się na około 4:00, tak jak ja. Następnie pomidory nie są jeszcze w pełni sucha i lubię go, ale nie są one przechowywane tak długo. Ty decydujesz.

Delikatnie krotnie pomidory w sterylnym słoiku, dodać czosnek, chili nóż przebił, jeśli lubisz dowcipny, i napełnić ciepłą oliwą z oliwek po brzegi. Zamknąć pokrywę i pasteryzowane pomidorów w piecu, w temperaturze 90 stopni przez 30 minut. Gdy chłodne – w lodówce. I nie długo, więc pominąć ten krok i spróbuj użyć ich do miejsca przeznaczenia w ciągu pierwszych 4 dni życia. Doskonała pomoc pizza, makarony, focaccia i pesto. Eksperymentować z ziołami. Spróbuj szarpnięcie im dłużej lub mniej. W końcu można dostać tylko te pomidory, które najlepiej się podoba, i życzę powodzenia. Bon appetit!

Wiaczesław Pogorelyi

load...