Suchość skóry rąk

Zawartość:

Twój może skóry, jak również szyi, a nie „leżą” – od razu daje wiek właściciela, jej stan zdrowia i nastawienie do siebie. Na rękę zwracać uwagę nie tylko kobiet, ale również mężczyzn – miękka gładka skóra i piękny manicure nie pozostawi nikogo obojętnym człowieka. Dlatego w takim pięknym, ale kapryśny części ciała jest niezbędne do zapewnienia regularnej i prawidłowej konserwacji. Najczęstszym problemem, który jest chyba znana każdej dziewczyny i kobiety – jest suchą skórę rąk.

load...

W tym stanowisku, ze względu na niewielką liczbę gruczołów łojowych, nasza skóra jest najbardziej narażona do sucha i, odpowiednio, podrażnienie, swędzenie, łuszczenie się, tworzenia pęknięć. Wszystkie te nieprzyjemne zjawiska są obserwowane, gdy skóra traci naturalne źródło wilgoci. To nie zawsze jest tylko krem ​​może rozwiązać ten problem, czasami trzeba bardziej poważne podejście, aw niektórych przypadkach nawet pomoc lekarza. Zanim porozmawiamy o tym, jak dbać o suchą skórę rąk, proponujemy zapoznanie się z możliwymi przyczynami ten przykry problem.

Przyczyny i rozwiązania skóry suchej

Do tej pory, trudności z doborem kosmetyków do rąk, oczywiście że nie – różne kremy, olejki, peelingi, an_1 są prezentowane na półkach w dużych ilościach. Ponadto wiemy, wiele popularnych recepty na walkę wysuszanie skóry. Ale problemem jest to, że wszystkie te narzędzia walczą tylko z wyniku oddziaływania różnych czynników, a nie eliminować przyczynę. Dlatego też, kiedy zaprzestać ich używania, suche ponownie. Opracowanie odpowiedniego planu działania, proponujemy najpierw zrozumieć, dlaczego suchą skórę na rękach.

 • Suche powietrze

Bardzo często sucha skóra rąk jest spowodowane brakiem wilgoci w pomieszczeniu. W zimnie, powietrze staje się suche z powodu urządzeń grzewczych, a latem cała wina jest prawie zawsze działa klimatyzatory. Suchość powietrza mają negatywny wpływ nie tylko na wygląd skóry, ale także na ogólny stan zdrowia.

load...

Dlatego, jeśli to możliwe, zapewnić dodatkowe nawilżanie. Można kupić specjalny krem, który poradzi sobie z tym zadaniem, lub użyć metody nawet nasze babcie i miejsce w pokoju ze zbiornikiem wody. Możliwe jest również, aby rozpylać wodę ze sprayem, a podczas sezonu grzewczego – pokrywy baterii wilgotną ściereczką.

 • Reakcja alergiczna

Popękane i łuszczenia skóry rąk może być spowodowane reakcją alergiczną na pożywienia i produktach kosmetycznych. Jeśli istnieje podejrzenie alergii natychmiast zasięgnąć porady lekarza. Będzie przepisać odpowiednie leczenie, a wkrótce problem ten zniknie.

 • Otaczający nasze środowisko naturalne

Claus zimno wiatru, za gwałtowne zmiany temperatury prowadzi do powstania pęknięć, obierania i dróg, a promieniowanie UV powoduje odwodnienie, suchość i przyspieszenia procesu starzenia się. Suchość skóry rąk w miesiącach letnich i podczas ich pobytu w krajach tropikalnych pomoże zapobiec ochrony przeciwsłonecznej – nie zaniedbują je, kiedy wyjdzie, ponieważ skóra jest zawsze otwarty, więc jest bardzo wrażliwy. W niskich temperaturach należy nosić ciepłe rękawice lub rękawice.

 • Złe woda

Uszkodzenia wody, która jest traktowana z chlorem, nie ma wątpliwości – prawdopodobnie nie tylko uzyskać uczucie ucisku po kontakcie z nim. Całkowicie wyeliminować wpływ tego czynnika, niestety, jest to niemożliwe, ale można ograniczyć negatywne skutki. W szczególności, że skóra nie staje się sucha i szorstka, spróbuj nie zawierają zbyt dużo ciepłej wody, a po każdym myciu rąk, smarować je z odpowiednim kremem do ciebie. Na przykład, słynny włoski Sofi Loren w torebce zawsze będzie ulubiony krem ​​do rąk, ale w domu, oznacza to, stojąc w jej obok każdego zlewu. Dlatego ręce, aby zachować piękno, mimo już podeszłego wieku aktorki.

 • Efekt chemikaliów gospodarstwa domowego

Codzienny kontakt z detergentami to pozbawia naturalną ochronę skóry i prowadzi do stopniowego niszczenia naskórka. Co robić w takim przypadku, gdy chemia gospodarcza po nas, niestety, wszędzie? Po pierwsze, nie należy używać do mycia rąk mydłem zawartości alkaliów – dać pierwszeństwo mydła ręcznie z naturalnych olejów roślinnych i wywary. Po drugie, podczas mycia naczyń z detergentem, ręcznie mycia i czyszczenia, nosić rękawice gumowe, wstępnie smarowane olejem lub skóry dłoni krem ​​odżywczy.

 • Nieprawidłowy lub uszkodzony pielęgnacja

Jak pozbyć się suchości rąk – po umyciu ręce należy starannie wytrzeć je, ponieważ reszta odparowania wilgoci na powierzchni skóry, jest bardzo suche. Pielęgnacja dłoni jest uważany za wadliwy, jeśli dodanie śmietany nie robić an_1 nawilżające i łaźnię nawilżającego. Nieco później, będziemy dzielić się z wami pomocnych receptur ludowych, które będą wspierać długopisy w idealnym stanie i przedłużyć swoją młodość.

 • Niedożywienie niewystarczające ilości płynów, beri-beri

Jest to główną przyczyną wszystkich kłopotów i suchość rąk w szczególności. Dlatego pić codziennie zalecaną ilość (nie mniej niż półtora litra) czystej niegazowanej wody i starają się urozmaicać swoją dietę. Twoje menu powinno być możliwe, świeże owoce i warzywa sezonowe, czyli witaminy w czystej postaci, są szczególnie ważne w tym przypadku, witaminy B, C, E i A. Należy dbać o różnorodność diety na wiosnę, muszą być wypełnione różnych witamin – ich brak może powodować problemy z rąk.

 • Choroba

Niektóre choroby, na przykład, cukrzycy, zapalenia, któremu towarzyszy efektów ubocznych, takich jak suchość, zaczerwienieniem, łuszczenie skóry pokrywy, często pojawiają się rysy. W tym przypadku do czynienia z problemem, z pomocą działań zewnętrznych nie ma sensu, gdyż tylko tymczasowo ukryć, ale nie rozwiąże. Jedyne wyjście – do leczenia samej choroby.

 • Dziedziczność

Bardzo sucha skóra rąk i można uzyskać wszystkie dziedziczone. Jeśli masz genetyczne predyspozycje do skóry suchej, nie może jedynie zaakceptować i wejść w nawyk systematycznego dbania o stan swoich zagród: nałożyć krem, zrobić odżywczy odmładzające an_1 itd

 • Naturalne starzenie

Wraz z wiekiem skóra, niestety, zmienia się na gorsze – staje się bardziej suche i mniej elastyczne. Jest to wynikiem naturalnych zmian w organizmie, więc wpływ na fakt, jesteś, niestety, nie mogę. Ale w twojej mocy, aby spowolnić oznaki starzenia, zapewniając właściwy pełną opiekę dla suchej skóry rąk.

Maski do leczenia i zapobiegania suchość rąk

Aby zwalczyć suchość skóry, gdy problem nie jest wynikiem choroby lub wystąpienia reakcji alergicznej, jest bardzo przydatna do leczenia ręka zrobić maskę Ludowej. Są proste w skład i sposób wytwarzania, dzięki czemu można łatwo powtórzyć je samodzielnie. Przy regularnym stosowaniu pęknięć, łuszczenie i zaczerwienienie opuszczę cię na zawsze.

 • Maska na podstawie chleba żytniego

Składniki: żółtka, Borodino chleb żytni, olej roślinny, skrobia, mleko. Zalać wrzącym mlekiem kawałek chleba, pozostawić go w mleku przez 5 minut, następnie wyjąć, wycisnąć i puree z widelcem. Dodaj kilka godzin. Łyżki skrobi, wlać żółtka i h. Łyżka oleju. Stosuje się uzyskaną masę noszenia rękawic (polietylen) i dolnej połówki uchwytu godzinę w zbiorniku gorącej wody. Wykonaj tę procedurę zalecana jest co drugi dzień przez trzy tygodnie.

 • Maska na podstawie gotowanych ziemniaków

Składniki: parę gotowanych ziemniaków (jednolita gotowania) cieplejsza mleko lub kilka godzin łyżki sok (ogórek lub cytrynowy) .. Jak widać, z maską ziemniaczanej może być przygotowana w trzech wersjach. Stosuje się go do ramienia w postaci ciepła, wierzch pokryty bawełnianą szmatką lub gazą. Płukania wodą po czwartej godzinie. Doskonale usuwa pęknięcia i łuszczenie. Po ręki zaleca się obficie nasmarować krem ​​odżywczy.

 • Maskować skórę rąk z miodem i żółtkiem

Składniki Oddzielić żółtka, połączyć go z parą art. łyżki oleju roślinnego i jedną pozycję. łyżka miodu. Jeśli skóra jest sucha przed narażeniem na działanie czynników zewnętrznych, maska ​​szybko „wymazać” wszystkie ślady pozostawione przez nich. Powinien zachować trzecią godzinę, korzystnie ciepłą przemywania (wrzącej) wody.

 • Zmiękczanie maskę z bananem

Składniki: Art. łyżka masła roztopionego masła zmieszanego z puree z bananów i jednej pozycji. łyżka miodu. Ten ciężar trzeba zacząć ostrożnie wcierać w skórę rąk, a potem jeszcze umieścić na szczycie gęstej warstwie. Ćwierć godziny, aby usunąć go z gąbką lub bawełnianą szmatką. Robię tę procedurę co drugi dzień przez kilka tygodni, a skóra jest widocznie przekształcone: poszedł peeling, pęknięcia i dyskomfort.

 • Maska programu z olejem

Składniki: dowolny odżywczy olej zmiękczający skórę swojego wyboru (roślinny, siemię lniane, oliwka, brzoskwini, migdałów, etc.), kilka kropli soku z cytryny wciśnięty. Ręcznie dokładnie wymyć w ciepłej wodzie. Pat w lekko rozgrzanym oleju, bawełnianą ściereczką i owinąć dłonie. A na górze umieścić na plastikowych workach, przypadkowo nie brudne ubrania lub oleju meble. Zabieg ten kompres jest bardzo przydatna dla popękaną skórę rąk. Zmiękcza i usuwa peelingu. Pół godziny później maska ​​może być usunięty – pozostały olej usuwa się do sucha papierowym ręcznikiem (nie przemyć wodą).

 • Maska ręka płatków owsianych

Składniki: kilka łyżek gotowanej owsianki mleka zmieszanego z odrobiną oliwy z oliwek lub warzyw i jednocześnie ciepły, stosuje się skłonność do suchości i podrażnienia skóry. Ten sposób postępowania przed snem. Dla wygody i wzmocnić ręce efekt filmu jedzenie oblewania. Po pysznym odżywczych pęknięć maskę i suchości opuszczę cię na zawsze.

 • Maska-kompres na bazie śmietany

Skład: 15% krem ​​(pół szklanki) zmieszane z sokiem z cytryny (1 łyżka wystarczy.) I pobity żółtko. Owinąć swoje ręce pierwszy gazą zwilżoną tej kompozycji, a następnie trzymać filmu. Po 1/3 godziny kompres można usunąć nadmiar maska ​​jest usuwana za pomocą wacika. Dokonanie kompres pożądane jest, aby regularnie – raz na dwa dni do trzech tygodni.

Wanny do leczenia peelingu i suchości rąk

Leczenie suchych rąk z mocą łaźni – sprawdzony i bardzo skuteczny sposób. Dzielimy się z wami proste do przygotowania receptur, składników, za które będzie można znaleźć w każdej drogerii. Poświęcając sporo czasu, dostaniesz wspaniałe i szybkie rezultaty. Przed tace gotowania nie zapomnij dokładnie oczyścić ruchkipri mydło i zarośla.

Kąpiel parafinowa do rąk

Procedura ta jest bardzo użyteczna dla skóry rąk – przyczynia się do normalizacji bilansu wodnego, eliminując sucha i łuszczenie, leczy pęknięcia. Już po raz pierwszy można zauważyć wynik – skóra jest nieco wygładzona, staje się bardziej elastyczna i miękka. Kąpiele parafinowe są szczególnie istotne w wczesną wiosną i zimą, kiedy nasze długopisy są najbardziej narażone na zimne wiatry i niskie temperatury.

Tej procedury jest możliwe zarówno w salonach kosmetycznych lub w domu. łatwo jest powtórzyć w domu, ponadto pozwala zaoszczędzić bardzo dobry – nie ma powodu, aby to zrobić samemu?. Najprostszym rozwiązaniem – kupić specjalne urządzenie dla tych tacek. Ale to nie jest konieczne, ponieważ można uzyskać dokładnie taki sam wynik z konwencjonalnym misek emaliowanych.

Miejsce w misce wosku kosmetycznego w ilości 2 kg i topi się w łaźni wodnej. Aż się roztopi, traktować peeling skóry oraz balsamu nałożyć balsam. Ręce zanurzony w misce parafiny do nadgarstka w pierwszych 5-7 sekundach usuwa się, po czym ponownie zanurza się, ale po 10 sekundach. 6-8 powtórzeń należy pokryć skóry dłoni parafiny gęstego gęstej warstwy. Założyć rękawice (polietylen) oraz rękawic zimowych, aby wzmocnić efekt.

Parafinę usuwa się z niego po 25 minutach. Wytrzeć ręce miękką wilgotną ściereczką, stosować krem ​​odżywczy. Jeśli skóra nie jest odprowadzanie wrzody i rany, dane są wystarczające do kąpieli kilka razy w miesiącu. Sprawdzić temperaturę wosku przed zanurzeniem rąk – nie powinien być bardzo gorący.

Wanny do rąk na traw i jagody

Istnieje wiele różnych receptur w kraju i jagód kąpiele ziołowe, będziemy wprowadzać do najprostszych z nich. Można ściśle przestrzegać tych przepisów lub trochę poeksperymentować i dodać dodatkowe składniki, jeśli nie jesteś uczulony na nich. Czy Taka kąpiel jest bardzo przydatna, a dzięki pysznym smaku jagód i ziół jest również przyjemność.

 1. Art. żurawiny łyżka farmacji (potrzeba i jagody i liście), aby połączyć się z 2 art. łyżki ziela dziurawca, umieścić w termosie i wlać kilka filiżanek wrzącej wody. Po pół godzinie, szczepu. Dziurawiec jest bardzo przydatne do wykorzystania jako części tacki z nadmiernego wysuszenia skóry. Ma działanie protivospolitelnym tak szybko goi pęknięcia i owrzodzenia. Liście i owoce żurawiny mają doskonałe właściwości nawilżające i szybko przynieść skórę rąk w normalnym stanie.
 2. Połączyć art. Łyżka farmacji skrzyp, 4 łyżki. łyżka kwiatostan głogu, 2 łyżek. łyżki pożądane świeżej mięty pieprzowej Hypericum. Jeden element. Napełnić łyżeczkę otrzymanej pary wrzącej mieszaniny kubek. Mięta doskonale wygładza i odświeża suchą skórę. Skrzyp jest przydatna swoim działaniu przeciwzapalnym. Hawthorn ułatwia szybką odnowę komórkową.
 3. Na litr wody wymaganej przy 2 łyżki. łyżki (mogą być zamrożone) jeżyny i jagody lub dzikiej róży i jeżyny. W pierwszym przypadku owoców parzonych wrzącą wodę w termosach i pozostawiono do zaparzenia około jednego dnia, a w drugim – napełnia się wodą i ogrzewa w ciągu pół godziny w niskiej temperaturze. Jeśli jesteś uczulony na którykolwiek z tych jagód, lepiej jest użyć innego przepisu.

Regularne i odpowiedniej opieki dla bardzo suchej skóry rąk jest bardzo ważne, ponieważ sytuacja może być prowadzone szybko, i będzie musiał dokonać o wiele więcej czasu i wysiłku, aby przywrócić dawną urodę. Postępuj zgodnie z prostą recepturę, którą dzielił z tobą, i cieszyć się pięknem swoich miękkich i gładkich uchwytów. Ale w każdym razie, na początek ważne jest ustalenie przyczyny szorstkość i suchość skóry, ponieważ za pomocą podajników i an_1 nie zawsze mogą rozwiązać problem.

load...