Suche łamliwe włosy – jak je przywrócić do życia

Zawartość:

Niestety, natura jest hojna nie dla wszystkich. Ktoś to wynagradza inteligentne mopa gęstej, błyszczącej sierści. A ktoś z tym odwieczny problem. A potem patrzeć z zazdrością na dziewczyny, zachwalanie różne szampony, i myślę, że efekt ten nie będzie kiedykolwiek osiągnąć. Ale to jest? Oczywiście, kruche i suche włosy wymaga znacznie więcej uwagi i opieki. Ale to nie znaczy, że piękne włosy należy zapominać – mogą zostać przywrócone dobrze.

load...

Aby pokonać wroga, trzeba znać jego twarz. W przeciwnym razie trudno znaleźć skuteczne metody walki. Dlatego przed podjęciem leczenia dla suchych i łamliwych włosów i sprawiają, opiekę nad nimi jest naprawdę dobra, konieczne jest, aby dowiedzieć się, dlaczego to się stało z nimi „kłopoty”. I nie może być kilka opcji. Pierwsza przyczyna może leżeć w dziedziczności. To może być to, że są genetycznie predysponowani do to do tego typu włosów. Cóż, to nie jest twoja wina – nie można dyskutować z naturą. Wtedy po prostu trzeba podać swoje włosy właściwej opieki i żywienia, a problem ten może zostać rozwiązany.

Ale z innych powodów może czaić się w swoim stylu życia i nawyków. I, jak pokazuje praktyka, w większości przypadków tak jest. Na przykład, jesteś w błędzie, aby dbać o swoje włosy – Użycie nieodpowiedniego szamponu, umyć włosy zbyt często nadużywa suszarkę do włosów i zwijaniu – będzie to z pewnością wpływ na ich kondycję. Albo jesteś – kochanek, aby zmienić obraz i często eksperymentować z kolorem włosów, wymyślne fryzury sprawiają, że wymagają bezpieczne dopasowanie i, w konsekwencji, są farbami, pianki, maski i mus. Takie eksperymenty również nie przeszedł niezauważony.

Ponadto, włosy mogą stać się zbyt suche ze względu na entuzjazm dla różnych diet lub po prostu w wyniku niedożywienia. I wreszcie, ostatni, najbardziej nieprzyjemny powód – problemy zdrowotne. Włosy są bardzo wrażliwe na wszystkie „problemy” w organizmie. Dlatego też, jeśli problem pojawia się i masz stosunkowo niedawno, może sygnalizować, że doszło do awarii. Suche włosy mogą być spowodowane przez zaburzeń tarczycy, przewodu pokarmowego, nerek lub zapalenie płuc.

Rozwiązanie problemu

Więc pierwsze co należy zrobić, jeśli zauważysz, że włosy stają się nagle bardzo suche, łamliwe i trudno się rozczesują – jest, aby skonsultować się z lekarzem. Najprawdopodobniej trzeba będzie badanie krwi oraz jej wynik do wyciągnięcia wniosków na temat stanu zdrowia. Wszystko w porządku? Cóż, to świetnie! Następnie odszukać i wyeliminować inne przyczyny suchości. Mianowicie – do rozpoczęcia kompleksowej opieki z korektą diety.

load...

Musisz to tłuste ryby, wątroba i owoce morza w menu. Staraj się jeść więcej warzyw, zwłaszcza kolory czerwony i zielony, Nie zaniedbuj produkty mleczarskie, jaja i rośliny strączkowe. I pamiętaj – nawet jeśli zmagasz się z nadwagą! – uwzględnienia w diecie trochę oleju i masła. I oczywiście, pić dużo wody – dla tych, którzy chcą, aby „dostać” silne i piękne włosy to warunek. Z mocą rozumieć, teraz – opiekę.

Suche włosy potrzebują specjalnej, delikatne traktowanie – aby je odzyskać, trzeba działać subtelnie. Po pierwsze, trzeba tylko użyć masek i innych środków, na których nie jest zaznaczone „na suchych włosach.” Spojrzeć na etykietę – poziom pH nie powinna przekraczać 6. Jeśli to możliwe, najlepiej jest korzystać z profesjonalnej serii. Należy pamiętać, i że częste mycie i wyschnąć już suche włosy. Dlatego zaleca się, aby umyć włosy nie więcej niż dwa razy w tygodniu. Soaping go unikać gwałtownych ruchów i nie ciągnąć włosy. Zrób masaż głowy – stymuluje pracę gruczołów łojowych. Głowa powinna być masowane z ręki. Nigdy nie rób mu paznokcie – możesz uszkodzić skórę i uszkodzić włosy.

Nawiasem mówiąc, okresowo zastąpić szampon jest całkiem możliwe – i bardzo przydatne – metody „Babcia”. Po tym wszystkim, gdy po raz szamponu i nie było w ogóle, a głowica oczywiście prania. I włosy w większości były zdrowe – ich leczenie nie był tak powszechny problem. Na przykład, dla suchych włosów jest bardzo użyteczny dla zwykłego jogurtu. Tylko nie wlać go na głowie na raz, z lodówki i ogrzewano do 37 stopni – jest to taka prosta maska ​​uzyskuje. Stosuje się go na włosy i delikatnie wcierać w skórę głowy. Umieścić na czepek i owinąć ręcznikiem lub górną wełniany szalik. Odczekać około pół godziny. Następnie dodać trochę kwaśny, masaż głowy i umyć wszystkie z ciepłą wodą. Włosy będą czyste i błyszczące.

Po umyciu, nie należy pocierać włosy ręcznikiem – są nawet szkodliwe. Wystarczy delikatnie wklepać a potem zbudował w głowie „turban” – to dobrze absorbuje wilgoć. Jeśli to możliwe, nie używaj suszarki do włosów – niech włosy wyschnięcia. Jeśli jesteś gdzieś w pośpiechu i zrobić bez suszenia nie jest to możliwe, należy użyć nośnika lub tryb zimno. Utrzymać włosy powinny wynosić co najmniej 30 centymetrów od nici. Strumień powietrza jest kierowany w kierunku od korzeni do końców włosów. Uczesać dopiero po ich wyschnięciu. Lepiej jest używać drewniany grzebień, a następnie dbać będzie.

Spróbuj zrezygnować lakiery, spraye i żele do mocowania. Chemikalia i alkohol wliczone w ich skład, to nie jest pomocne do włosów. I, oczywiście, nie barwnik lub Perm – wyrzuć go przynajmniej przez jakiś czas, i zacząć używać maski. Kolejny punkt: jeśli końce włosy suche i łamliwe, trzeba trochę wykończenia co sześć tygodni. Wszystko to – podstawowe rzeczy, ale teraz jest czas, aby przejść do działania.

„Walka”

Istnieje ogromna różnorodność narzędzi, które pomogą przywrócić włosy i przywrócić utracone piękno i blask – kompresy, maski, różne płukanie … Jak nie mylić, aby zrozumieć całą tę obfitość i rozpocząć odpowiednie leczenie? Istnieją dwa sposoby. Po pierwsze, można iść do drogiej, prestiżowym salonie i uzyskać fachową poradę tam. Będzie tylko trzeba się martwić o te instrukcje z nimi.

Wadą tej metody: jedna samego salonu wizyty i wszystkich zalecanych narzędzi – na pewno wystarczy – „kosztują ładny grosz.” A co zrobić, jeśli nie jesteś gotowy na takie wydatki? Następnie należy zwrócić uwagę na środki zaradcze ludowych. Tym bardziej, że nawet specjaliści przyznają, że „maski starych żon i kompresuje lepiej niż nic – no, chyba, że ​​po ich użyciu nie będziesz mieć piękne butelki. Co nadaje się do suchych i łamliwych włosów? Recepty dużo. Oto tylko niektóre z nich.

  • Dodatki olejowe

Suche włosy są bardzo użyteczne leczenie kompresów ropy. Muszą robić przynajmniej raz w tygodniu. W przypadku oleju z oliwek, odpowiednie – len lub łopianu – i ogrzewać do 45 ° C. Dodać trochę soku z cytryny i wymieszać. Delikatnie masować ruchami, natrzeć olej w skórę głowy, a następnie rozprowadza pozostały po włosach. Głowa musi ogrzewać okład i utrzymać taką zawinięcia dwóch godzin. Zmył wszystkie zwykły szampon – to cała troska – zobacz, wszystko jest bardzo proste.

  • Maska warzyw

Radzenia sobie z pęknięcia włosów i przyspiesza ich wzrost pomogą warzywa. Aby utworzyć maskę, trzeba będzie kapusta, szpinak, a jako dodatek, cytryna. Wycisnąć sok ze wszystkich składników i wymieszać w równych proporcjach. Nałożyć na skórę głowy i włosy korzeni, pocierać. Pozostawić na 20-25 minut. Spłukać wodą.

  • Jajko okład

Aby zrobić to, trzeba będzie:

  • Żółtko;
  • Cebule;
  • Miód;
  • Oliwa z oliwek.

Wycisnąć sok z cebuli – powinien dostać jedną łyżkę. Dodać żółtka i jedną dużą łyżkę miodu i masła. Mieszać, stosuje się mieszaninę na skórę głowy i masażu. Umieść na swojej głowie plastikową torbę na górze – ręcznik. Należy o tym maska ​​powinna wynosić co najmniej godzinę. Dokładnie spłukać włosy szamponem, a następnie spłukać wodą z sokiem z cytryny.

Jak widać, istnieje wiele sposobów, aby rozwiązać problem. Suche łamliwe włosy – nie jest to zdanie. Główną rzeczą, nie rozpaczaj, nie poddawaj się, a także zapewnienie im odpowiedniej opieki zastosowaniem efektywnej maskę. Oczywiście, walka przeciwko tej „choroby” wymaga cierpliwości i trochę wysiłku, ale efekt jest tego wart, wierz mi. To zajmie trochę czasu, a można być dumni ze swoich włosów.

load...