Stulejka u dzieci

Wszyscy rodzice chcą tylko ich dzieci najlepsze. Najlepsze ubrania, najlepsze zabawki, najlepsze jedzenie, najlepsza opieka – wszystko to ma tendencję, aby dać jego mama jakieś okruchy. Bardzo często jednak w pogoni za najwyższy cel, dorośli rażąco naruszył wobec swoich dzieci. I najczęstszym błędem jest powszechne przekonanie rodziców, że dziecko jest dokładną kopią dorosłego, znacznie zmniejszonym rozmiarze. A powodem takich błędów często staje się stulejki u dzieci.

load...

I to jest to nieporozumienie prowadzi do powstania standardowych błędów w opiece nad dzieckiem. Szczególnie dotkliwy problem dla tych szczęśliwców matek, które urodziły chłopców. Kobiety mają bardzo jasną wizję tego, jak wyglądać penisa u mężczyzn. Jednak tylko kilka z nich ma jasne wyobrażenie o penisa Pojawienie się małego dziecka. A jego wygląd diametralnie różni się od wyglądu prącia u mężczyzn, które nie mogą jednak odstraszyć młody i jeszcze nie doświadczył jeszcze mamę.

Lekarze kliniki dla dzieci już dawno przestała być zaskoczony matki, które w ciągu pierwszych kilku dni po wypisie ze szpitala z zupełnie szalonych poglądów uciekają się do niego, a także w obawie przed paniki narzekają, że ich okruchy zakłócenie struktury penisa. Lekarze z rodzaju uśmiechem na twarzy uspokoić kobietę i wysłał ją do domu, ustatkować się i wracają do życia.

Aby nasi drodzy czytelnicy nie wpaść w takiej sytuacji komicznej, powinni być przygotowani na to, że penis dziecka nie wygląda na dorosłego człowieka, a boi się to zrobić nie jest to konieczne. Fakt, że penis mały chłopiec jest słabo rozwinięta, jest całkowicie normalne i naturalne. Po tym wszystkim, żaden z rodziców nie przychodzą do głowy zastanawiać i martwić się o to, że ich małe okruchy noga, na której rozmiar 43 buty do biegania są oczywiście zbyt duże? To samo odnosi się do penisa – wraz z rozwojem chłopca jego penis będzie także rozwijać i ewoluować.

Jedyny problem dotyczący penisa, z których wielu młodych matek nie muszą stawić czoła tak rzadko – to się nazywa stulejki. Warunek ten nie stwarza żadnego zagrożenia dla życia dziecka i jego ogólnego stanu zdrowia (z nielicznymi wyjątkami), więc nie ma potrzeby wzywania straży „pierwsza pomoc” lub wziąć okruszki do szpitala natychmiast, bez patrzenia na zegarek. Leczenie stulejki nie stosuje się do wskazań do awaryjnego hospitalizacji dziecka. Mama nie powinny panikować. Na wszelki wypadek, gdybyś w ogóle – żadnych wątpliwości, zanotuj dzieckiem do lekarza – pediatry, który zbada okruchy i powiedzieć mamie o wszystkim, co ją interesuje.

load...

Czym jest stulejka?

Więc, co jest zjawiskiem stulejki dzieci? Lekarze nazywają stulejki zwężenie napletka, przy której odsłonić żołędzi penisa staje się bardzo trudne lub wręcz niemożliwe do zasady. Penis stulejki może mieć różny charakter pochodzenia:

  • Wrodzona stulejki.

Ta forma choroby pojawia się wskutek cech wewnątrzmacicznego rozwoju dziecka. Znalazłem go dość często – o dwóch z dziesięciu nowonarodzonych chłopców. Udział wrodzonej stulejki stanowiły około 70% wszystkich przypadków chorób stulejki.

  • Stulejka nabyta.

W tej postaci choroby jest jego przyczyna urazu lub penisa, co jest bardziej powszechne, ostre stany zapalne, co jest zaangażowany napletka. Ponadto, czasami są scarry stulejki u dzieci, które również należy do grupy chorób nabytych.

Wrodzony stulejki

Jak wspomniano wcześniej, w większości przypadków występuje wrodzony stulejka. Dlatego ci o tym powiedzieć w szczegółach. Nawiasem mówiąc, zwężenie napletka w łagodnej formie jest wspólne dla wszystkich chłopców, bez wyjątku, do około trzech lat. Ale nie we wszystkich przypadkach, lekarze umieścić okruchy diagnostycznym „stulejka” i zobaczyć go jako swego rodzaju procesu patologicznego.
Pod koniec trzeciego roku tracą kolce, które znajdują się pomiędzy napletka i żołędzi prącia, zniszczył własną rękę, bez – jakiejkolwiek ingerencji z zewnątrz. Z tego pierścienia napletka rozszerza się do jego normalnej wielkości, a w związku z tym penis zaczyna się gładkie, bez – żadnych trudności.

W tej samej sprawie, jeśli okruchy naprawdę stulejki, nie związane z wiekiem funkcja fizjologiczna, lekarze również zainstalować i rodzaj choroby:

  • Zanikowe stulejki.

W tej postaci choroby skóry napletka ma bardzo delikatną strukturę, jest bardzo ciasno obejmuje żołędzi prącia. I narazić go na to po prostu nie działa.

  • Przerostowa forma stulejki.

W takim przypadku, jeśli dziecko ma skórę napletka jest wydłużona i przerośnięte (pomimo tego, że dużo skóry, pierścień jest wciąż zbyt wąskie i nie pozwala gołą głową), lekarze mówią o przerostową postaci choroby.

Główne błędy rodziców

Od stulejki jest częstą chorobą, na pewno każdy zabaw pewny, aby znaleźć kilka „doświadczonych” Matki, które chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami z jeszcze niedoświadczonych matek Jak leczyć stulejka u dzieci. Najbardziej ulubiona deska że pantoflową przekazywane matki jest zalecane, aby rozciągnąć skórę napletka po każdej kąpieli okruchy.

Jednak, aby to zrobić na własną rękę, bez konsultacji i zgody lekarza – chirurga w każdym razie niemożliwe. Nie należy polegać na opinii i doświadczeń innych cudzej. Po pierwsze, nie wiem, jakie konsekwencje okazało się dzieckiem, a po drugie, wszystkie przypadki choroby stulejki jest bardzo indywidualne. Co za ulga dla jednego dziecka do drugiego, może spowodować nieodwracalne szkody. I to, co potrzebne jest Twoje dziecko, aby zdecydować się z lekarzem i nikt inny.

Nawiasem mówiąc, jeśli mówimy o rozciągania skóry napletka, nie wspominając o tym, że większość lekarzy – pediatrów na całym świecie mają bardzo negatywny stosunek do takich praktyk. Takie działania często prowadzą do tego, że istnieje uszkodzenie ciała niezwykle delikatnej i wrażliwej. W konsekwencji często rozwijają różne stany zapalne, blizny powstają.

W rezultacie, sytuacja będzie jeszcze gorzej – nieszkodliwy stulejka fizjologiczną, która jest bardzo wysoki stopień prawdopodobieństwa, że ​​przeszły niezauważone bez – jakiejkolwiek interwencji zagranicznej, rozwija się w patologicznej formie, w celu wyeliminowania że lekarze musieli uciekać się do interwencji chirurgicznej.

Samoleczenie jest również niezwykle brzemienne wraz z pojawieniem się poważnych powikłań, to zagraża zdrowiu okruchów – parofimozom. Załupek – ostre, wyraźne żołędzi obrzęk, który rozwija się w związku z faktem, że głowica powstrzymano napletek i powoduje zakłócenie przepływu krwi do tkanek penisa. W takim przypadku, jeśli dziecko nie jest natychmiastowa pomoc medyczna będą dostarczane do chirurgów, konsekwencje tego powikłania będzie nieodwracalna. Ponadto, taki stan towarzyszy silny ból – nawet dziecko może wpaść bolesnym wstrząsem.

Obserwujemy dziecko

Jak wspomniano powyżej, objawy stulejki indywidualna i zależy od cech fizjologicznych każdy szczególnie podjętych dziecko. A jeśli dziecko fizjologicznej stulejki zniknie na własną rękę i bez – żadnych problemów, drugi chłopiec może trzeba jak najszybciej, aby otrzymać jakości opieki medycznej.

I to jest stan matki, należy zachować ostrożność ze swoim dzieckiem, a na pierwszym ostrzeżeniem objawy dotyczą chirurgii dziecięcej. Tak więc, należy skonsultować się z lekarzem, jeśli zauważy następujące objawy stulejki u dzieci:

  • Trudności w oddawaniu moczu.

Stale obserwować jak wygląda aktu oddawania moczu twojego syna. W takim przypadku, jeśli dziecko podczas oddawania moczu oznaki niepokoju – Sucitu nogi, płacz, i moczu jest zwolniony strużka, nieregularnie, w małych porcjach, może być podejrzany o nadmierne zwężenie napletka. Jeśli zauważysz powyższe objawy u swojego dziecka, tak szybko, jak to możliwe, aby pokazać na okruchy z lokalnym lekarzem – pediatrą lub chirurga dziecięcego. Lekarz zbada okruchy i zdecydować, jak postępować.

  • Napletek.

Również mało chłopców mama powinna regularnie monitorować ściśle stan napletka dziecka. Pojawienie się zaczerwienienie lub obrzęk jest zawsze dowodem zapalenie napletka. Dziecko w tym przypadku jest bardzo martwi się podczas oddawania moczu, jak dla typowego bólu zapalnego przy oddawaniu moczu.

Zauważając powyższych objawów, rodzice powinni jak najszybciej szukać pomocy medycznej. W przeciwnym razie, jeśli leczenie nie rozpocznie się natychmiast, proces zapalny jest wysoce prawdopodobne, aby rozprzestrzeniać się na cewki moczowej i pęcherza moczowego. W takim przypadku, jeśli miękisz jest już w stanie mówić, on może narzekać na ból i złe samopoczucie. Ale rodzice okruchy lewo polegać wyłącznie na swoich uprawnień obserwacji. Na przykład, jeśli dziecko jest niemal cały czas trzyma rączkę w krótkich spodenkach i nie jest to typowe zachowanie dla niego, to może również służyć jako objaw procesu zapalnego.

Higiena intymna

Przy okazji, mówiąc o przyczynach stulejki, nie możemy powiedzieć, że kolejny bardzo często czynnikiem, który prowokuje rozwój stulejki, jest naruszeniem zasad higieny osobistej. Bardzo wielu, nawet najbardziej odpowiedzialny, z powodu ignorancji wierzą, że za genitalia chłopców nie trzeba tyle szczególną ostrożność, który jest wymagany dla dziewcząt. W wyniku wszystkich procedur higienicznych związanych z opieką genitaliów dziecka, zredukowane tylko do wymiany pieluchy i ogólnej kąpieli dziecka. Ale, oczywiście, taka opieka nie jest wystarczające. I, w rzeczywistości, to i opieka – to nie można nazwać.

Lekarze – pediatrzy powinni płacić osobowych chłopców higiena tyle samo uwagi, jak to możliwe. Dziecko powinno być dokładnie zmyć podczas każdej zmiany pieluszki, lub przynajmniej specjalny wycieranie Chusteczki nawilżane. W tym przypadku, jeśli pokakal niemowląt genitalia również potrzebne do mycia, korzystnie z mydłem.

Zwrócić uwagę na ten pozornie prosty punkt jako ocierając dziecko. W żadnym wypadku nie należy pocierać genitalia chłopca ręcznik jak bardzo wysokim ryzykiem traumatizing delikatną skórę.
Wystarczy zwilżyć skórze kilka razy i osuszyć czystym ręcznikiem. Taki środek może również pomóc w zapobieganiu stulejka u dzieci poniżej jednego roku.

Przez wzgląd na spokój

Bardzo często zdarza się, że stulejki nie powoduje żadnego problemu: prawo dziecka oddawanie moczu, nie ma oznak zapalenia napletka i na pewno nie ma bólu. Jednak matka nadal nie może znaleźć miejsce, martwiąc się o swoje cenne okruchy.

W takim przypadku, na Twój spokój jest, możemy polecić moją matkę, aby skonsultować się z lekarzem – pediatrą lub chirurga dziecięcego. Lekarze powinni przeglądać okruchy, opowiedzieć o cechach swojej obecnej sytuacji i dać niezbędne zalecenia odnoszące się do opieki nad dzieckiem i jak postępować.

Reasumując

Zawarcie dyskusję na ten drażliwy temat, jak zwężenie napletka, chciałbym jeszcze raz podsumować, poukładany i organizować wszystkie informacje, które mogą być przydatne dla tych młodych matek, które synowie dorastają, nawet jeszcze dość małe, ale – nadal mężczyźni.

  • Aż do około trzech lat, prawie wszyscy chłopcy istnieją fizjologiczne zwężenie napletka – fizjologicznego stulejki u dzieci jest zupełnie normalne.
  • W żadnym przypadku nie może być zatrudniony przez którąkolwiek samoleczenia – w przeciwnym razie, po wysłuchaniu różnych „dobrych” rad, dziecko ryzykuje matki tylko pogorszyć stan pozostaje. Leczenie dzieci Stulejka jest wyłącznie prerogatywą medyczny. Nie należy polegać na najbardziej wartościową rzeczą, która może być tylko – zdrowie dziecka, nieprofesjonalistów.
  • W takim przypadku, jeśli zauważysz zaczerwienienie lub obrzęk napletek, ból, należy natychmiast szukać pomocy medycznej. Jeśli opieka medyczna nie jest w odpowiednim czasie, zbyt duże ryzyko poważnych powikłań.
  • Leczenie stulejki u dzieci jest ugruntowane wzór, i nie jest szczególnie trudne.

Jak widać dla siebie, przy prawidłowej i regularnej pielęgnacji chłopca, nie ma problemy. A jeśli nagle pojawi się, może on zostać naprawiony w jak najkrótszym czasie i bez większego wysiłku. Dlatego szczególne powody do niepokoju rodziców zazwyczaj się nie zdarzają. Nasz zespół szczerze pragnie młodych ludzi dobrego zdrowia. Niech dzieci przynoszą szczęśliwe kłopotów.

load...