Studio projektowe z niszy – opcje

Zawartość:

Kiedy ludzie mówią o projektowaniu studio z niszy, to zazwyczaj ma na myśli znany układ mieszkania, znajdującego się w prefabrykowanych budynków wysokościowych. Jest to bardzo przestronny apartament narożny z dwoma oknami i dużym balkonem. „Highlight” mieszkania stał się nisza – małe „tuleja” w pomieszczeniu, którego jedna ściana wychodzi na ulicę, a drugi graniczy z łazienką, a trzeci (koniec) – platformę drabiny.

load...

„Native” projektowanie wnętrz takich mieszkań, jak również jego pierwotny układ, położenie oznacza w tym niszowych nabrzeża. Jednak możliwości nowoczesnej konstrukcji umożliwiają korzystanie z architektami taki prezent i do innych celów. Przekonajmy się, co proponujemy mistrzem aranżacji wnętrz.

Możliwość korzystania z niszy

Przede wszystkim możliwość korzystania niszę w studio zależy od tego, kto mieszka w tym samym mieszkaniu. Jeśli żyje jedna osoba, to najprawdopodobniej, cała aranżacja wnętrza będzie przedmiotem jego sposób życia, jego hobby, a to był jego pomysł komfortu.

Dla pary (w każdym wieku) będzie doskonałą niszę wnętrze sypialni niech mały, ale prywatny i wygodne, a co najważniejsze – prawie pełny. Dla rodziny z dzieckiem mądrego do konwersji niszę w strefie dziecięcej oraz z wystarczającą niszy size oraz oddzielny pokój dla dzieci. Inne zastosowania niszy:

 • Kuchnia
 • Gabinet
 • Garderoba
 • Jadalnia
 • Domu siłownię

Można konwertować niszę w oddzielnym pomieszczeniu, budując ścianę działową, lub po prostu umieścić jej wnętrze jako oddzielnej strefie, to zależy od obszaru, który to nisza zakrywa i od obecności (lub braku) okna w tym obszarze, a na swoich możliwości finansowych i stylistyczne preferencje.

load...

Jeżeli wymiary pozwalają włączyć niszę jako niezależny małym pomieszczeniu, jest to jeden z wariantów aranżacji wnętrz. Jeżeli wnęka jest po prostu przypisany pewien obszar (jak to najczęściej ma miejsce), głównym zadaniem design – zorganizować ten obszar jako oddzielnym pomieszczeniu.


Ogólne zasady projektowania pokoju z wnęką

Dla jednopokojowym mieszkaniu z niszowych wnętrza powinny być wykonane z obowiązujących przepisów. Jego wnętrze może być wykonana w jednej z wielu opcji oferowanych przez współczesnych projektantów, ale można wymyślić z modnym i stylowym wzornictwem własnych, prowadzonego przez pewnych zasad.

 1. Pow powinien sprawiać wrażenie solidnego wnętrza, urządzone w tym samym stylu (lub style pokrewne).
 2. Obszary funkcjonalne muszą być oddzielone w miarę możliwości dzięki zastosowaniu mobilnych ścianek działowych, mebli i materiałów dekoracyjnych.
 3. Nisza wydał tylko dwie opcje: contrastly ogólną kolorystykę pokoju, lub co najwyżej „dopasowanie” do niego.
 4. Nisza nie powinna być sztucznie zaciemnione, a musi mieć osobne źródło światła (lampy sufitowe, oświetlenie boczne PU).
 5. Formularz nisza często określa meble do pokoju. Interior Design Studio z poziomym niszy oznacza wyborze niski, długi, przysadzisty meble. Wnętrze jednopokojowym mieszkaniu z pionowej niszy idealnie pasuje mebli wysokie i wąskie.

Ale w każdym przypadku, nisza nie powinien określić ogólną konstrukcję jednopokojowym mieszkaniu. Nisza tylko doskonale uzupełnia wnętrze, popychając łącznej powierzchni mieszkania. Szczelina minus to konieczne w odniesieniu do obszaru funkcjonalnego przypisany do niego.


Rejestracja obszarach mieszkalnych w niszy

Jak już powiedziałem, nisza w studio, pożądane jest, aby przydzielić konkretny obszar funkcjonalny. W związku z tym swój projekt rozwiązanie powinno być dobrane i zaprojektowane wnętrze salonu. Rozważyć możliwe opcje projektowe dla pomieszczeniach mieszkalnych w niszy.

 • Obszar dzieci w niszy

Budowa kącikiem dla dzieci i pokój dla dzieci w niszy – najbardziej odpowiednia wersja pracowni projektowej do niszy. Po tym wszystkim, jest to wygodne nie tylko dla dziecka, który „otrzyma” personal space, ale również dla rodziców, którzy będą w stanie „izolować” swoje dziecko przynajmniej w nocy.

Strefa dla dzieci, aby się wnętrza należy podać kilka podkreśla. Po pierwsze, niszowych dzieci powinny zawsze być z oknem, która zostanie zorganizowana przez miejsce pracy ucznia. Właściwe w dziedzinie dziecięcej są regały i półki, gdzie można umieścić zabawki i książki. Stojaki przelotowe mogą być częściowo izolować wejścia w zagłębienie, zastosowanie dla zasłony na suficie gzymsu. Nieźle jak na ścianie niszy, Will i ścienne bary dzieci.

Dla bardzo małych dzieci, najlepiej jest użyć narożników gotowe dla dzieci, łącząc się łóżko i miejsce do gier lub działań. I oczywiście, że jest konieczne, aby zwrócić się do wnętrza, biorąc pod uwagę fakt, że w tej części mieszkania zamieszka dziecko. Tak więc, stosowanie materiałów naturalnych, wygodne meble, elementy gry i inne atrybuty życia dziecka.

 • Spanie nisza

Drugi (o ile nie pierwszy) wspólna wersja Interior Design Studio. Istnieje już kilka rad dać trudne. Jednak obecność niszy – doskonała okazja do wykorzystania jako łoże małżeńskie prawdziwe łóżko zamiast rozkładanej sofie. Idealnie pasuje do wnętrza sypialnego niszy i toaletki, komody, a nawet (jeśli przestrzeń pozwala).

A kiedy wyposażony w niszy w sypialni dla młodej rodziny z dzieckiem, łóżeczko lub kołyska nie zepsuć wnętrza sypialni. W tym przypadku jest również wskazane, aby korzystać z zasłon, ogrodzenia off wejście do szczeliny, ale także, aby wyposażyć go w dodatkowe lampy.

 • Szafa w niszy

Jeśli twój styl życia obejmuje pracę w domu, w miejscu pracy jest również wyposażony w wygodny niszy. Zwłaszcza, jeśli w tej części mieszkania znajduje się okno. Pisemne lub biurko komputerowe, półki na książki, regały, szafy. W tym przypadku, tylko pamiętaj, aby zorganizować dobre pokrycie w obszarze, organizowanie oknie Workspace niszę i zapewnienia dodatkowych opraw z lampami fluorescencyjnymi. Półki i szafki można izolować wnętrze obszaru roboczego ogółu mieszkań przestrzeni obudowy (zasłony w tej postaci – nie najlepszy).

 • Teren rekreacyjny w niszy

Ta aranżacja wnętrza, gdzie nisza jest przekształcany w strefie rekreacyjnej, zakłada maksymalną otwartą powierzchnię mieszkania. Oczywiście, obszar ten powinien być oddzielony, ale najlepiej jest użyć do tego niskie meble. Na przykład, kanapa, który jest długi bok kąta ściany mieszczą się w niszę, a jej krótkim boku częściowo zablokowane wejście do niej.

Żadne dodatkowe przegródki, w najlepszym przypadku – poprzez stojaku z akwarium lub roślin. Nawiasem mówiąc, teren rekreacyjny, w tym przypadku może być połączona z jadalnią, znajduje się w tabeli sypialny z krzesła lub kanapy i wysokim stołem przesuwnym.

 • Garderoba w domu lub siłowni w niszy

Jest to również dobry pomysł, aby wgłębienie rozmieszczenie w studio. W tym przykładzie wykonania, konstrukcja wnętrza zapewnia pełną izolację (jeśli to możliwe) w strefie powierzchni całkowitej mieszkania. Można to zrobić za pomocą szafy lub drzwi przesuwnych. Konstrukcja ta nadaje się nawet do niszy, w której nie ma okna, wystarczy wyposażyć dobre sztuczne oświetlenie. Konstrukcja przestrzeni wewnętrznej jako niszy nie wymagają pewnych rozwiązań stylistycznych – wszystko musi być podporządkowane funkcjonalnego celów tej strefie.

Są to popularne wybory studio projektowe z niszy. Więc zdecydować, co niszowe, aby włączyć się w jego mieszkaniu, jak ozdobić wnętrze i jaki rodzaj projektu do wyboru. Najważniejsze jest to, że czujesz się komfortowo i wygodne nawet w studio.

load...