Studio projektowe z dziećmi. Sam projektant

Zawartość:

Teraz, jeśli razem z naszymi dziećmi będzie rosnąć i metrów kwadratowych, w którym zamieszkują razem z nimi. Ale, niestety, często z rodziną dziecka (a czasem więcej niż jeden!) Zmuszeni żyć w studio. Dobrze, jeśli okres ten nie jest opóźnione przez długi czas, ale ponieważ dzieci rosną szybko, a przestrzeń życiową z nich, niestety, nie rosną. W związku z tym studio projektowe z dziećmi jest nadal aktualne, a pytanie, jak zaaranżować wnętrze w tym przypadku, prawdopodobnie, z kategorii „wieczne”.

load...

Jednakże należy zwrócić uwagę na „odwieczne pytanie” nie jest retoryczne. A odpowiedź jest, na szczęście! Kawalerka – nie zdanie, a jego wnętrze jest całkiem możliwe, aby dostosować się do wspólnego i nawet wygodnego życia rodzica i dziecka. Design Studio – wszystko ulubionym tematem mistrzów przekształcenia wnętrz. Tych specjalistów uważa za zaszczyt, aby poradzić sobie z tak trudne do osiągnięcia i do przekształcenia małej wielkości przestrzeni życiowej w komfortowych i stylowych pokoi. I ich pomysły, są chętni do dzielenia się ze wszystkimi, którzy cierpią. Rozważenia możliwości i opcje dla Design Studio z dziećmi, biorąc pod uwagę rady specjalistów.

Możliwość tworzenia pokoju dziecka

Pierwszym i dość popularna opcja – konwersja jednopokojowym mieszkaniu w dwupokojowym. Kiedy, na przykład, w kuchni przeniósł się do przestronnego spiżarni, a umieszczenie go dopasowuje się do pokoju dziecka. Prawdą jest, że opcja jest obarczona potencjalnych problemów z przeniesieniem komunikacji i spiżarni w tym przypadku musi być wystarczająco przestronne. Inną możliwością przekształcenia odnushki w kopiejki kawałku – ocieplenie z loggią, która jest pokój zabaw dla dzieci. Ale znowu, loggie filmowych muszą spełniać wymagane normy, ale jego wnętrze powinno być życie, czyli do lokalu jest niezbędne do przewodzenia ciepła i energii elektrycznej.

I trzecia możliwość takiego ponownego planowania – budowa dodatkowych przegród, które dzielą pokój na dwie części. Jednak ta konstrukcja nadaje się do przestronnego studio z dwoma oknami. Wielki rozwiązaniem jest zaprojektowanie i jednopokojowe mieszkanie z niszowych, które mogą być również murem off i zamienił się w mały, ale oddzielny pokój dla dzieci.


Dzieci pół

Jeżeli wnętrze swojej kawalerce nie pozwala dokonywać zmian i „budować” jednego dziecka, pozostaje znaleźć sposoby, aby podkreślają połowa dzieci, a nawet kącik dla dzieci. Taka konstrukcja prowadzi się przez dobrze znane metody zagospodarowania przestrzeni obudowy studiu. Tutaj znowu można korzystać z różnych opcji. Najczęstszym sposobem – za pomocą stojaki zagospodarowania przestrzennego, które działają tak samo, tylko partycję mobilnych. I tego rodzaju ściany pozwala nie tylko wyznaczają przestrzeń, ale także służy jako otwartej obudowie (książki, na przykład) lub półki.

load...

Pożądane jest, aby mieć na półkach tak, aby nie utrudniać wejście do pokoju i nie stać się przeszkodą, która musiałaby przejść wokół. Ponadto, stojaki działowe nie zamknąć okno, nawet jeśli jest to poprzez projektowanie – z „oknem” czasu w szafach wciąż wypełnione książek, zabawek i różnych gadżetów. Ponadto zaleca się, aby łączyć „fakturę” kaseta z ogólnym stylu mebla w pomieszczeniu, a co za tym idzie, zastosowanie drewna, metalu lub konstrukcji z tworzywa sztucznego.

Regały można wyizolować z niemal odizolowane przedszkola, aby zyskać trochę miejsca do przechowywania zabawek lub książek. Jednocześnie cała przestrzeń pomieszczenia jest podzielony na dwie strefy – rodzica i dziecka. Jednak ta opcja jest bardziej odpowiedni dla rodziny z dzieckiem w szkole. Jeżeli spadkobierca jest jeszcze małe, jest to bardziej wygodne do korzystania strefa studio wnętrza meble-transformator, który jest zamknięty w ciągu dnia stojaku lub szafie, a na noc zamienia się w sen.

Ready (zakupione lub wykonane na zamówienie), plac zabaw dla dzieci – wszystko to wspaniałe rozwiązanie problemu organizacji dziecięcych. Ponownie planuje w tym przypadku nie jest potrzebna, a strefowego wnętrze za pomocą dodatkowych poprawek nie jest konieczne. Zazwyczaj gotowy zabaw dla dzieci składa się z łóżka piętrowe, szafy i półki do przechowywania, a także jako miejsce do studiowania. I to wszystko – jeden projekt lub zestaw modułów. Ogólnie rzecz biorąc, plac zabaw dla dzieci można uznać za mały dom, który jest domem dla pojedynczego lokatora – dziecko.

Jeśli rodzina ma bardzo małe dziecko, plac zabaw dla dzieci może być połączona z częścią sypialną dla rodziców, co jest konieczne, aby umieścić łóżeczko dla dziecka, dzieci stół i pudełku (pudełko, kosz) z zabawkami. W młodym wieku dziecko nie potrzebuje tak dużo miejsca, więc kombinacja strefie dziecięcej i sypialny byłoby doskonałym rozwiązaniem zagospodarowania studio.

Wybór mebli i akcesoriów

Nieważne, jak zdecydujesz się zakwestionować organizację wystroju wnętrz dla Twojego dziecka dzieci wymaga specjalnego podejścia. Oczywiście, jest to niemożliwe, aby dać uniwersalne zalecenia dotyczące aranżacji przestrzeni życiowej dla trzyletniego dziecka, początkujący lub pierwszej równiarki rosną nastolatka. Jednak wspólne elementy w podejściu do projektowania jednopokojowym mieszkaniu z dziećmi nadal.

Po pierwsze, wnętrze dziecko musi się różnić od połowy ogólnej przestrzeni życiowej. Można to zrobić za pomocą specjalnie dobranych materiałów wykończeniowych, które najpierw musi być przyjazne dla środowiska, a drugi – zgodne pokój przeznaczenia. Pokój dziecięcy (lub pół) pożądane jest, aby wybrać materiały wykończeniowe cichych dźwięków. Dopuszczalne i jasne kolory, ale nie krzykliwe i „rozwodnione mleko.” Jeśli jednak będziemy chcieli, aby wnętrze jasnych kolorach, to najlepiej zrobić to z pewnym naciskiem.

Na przykład, jaśniejsza w szkółce może być wykładzina na podłogę, narzut lub zasłony. Ale tu ściany, sufitu, podłogi – tylko kojące dźwięki. Projektanci zaleca, aby nie używać koloru czerwonego do wykończenia przedszkola, które jest uważane za irytujące i stymulujące. Witamy specjalistów i tapety z miejscowych Obrazy i tkaniny przedstawiających wróżkę lub znaków „kreskówki” zwierząt.

Biorąc pod uwagę, że wnętrze studio nie zezwala na korzystanie z dużą ilością mebli, preferują model składany. Jest to szczególnie wygodne dla połowy dzieci. I znowu muszę wspomnieć ogromną zaletę przekształcenie meble dla dzieci. Jeśli nie można kupić łóżko transformatora, a następnie zatrzymać swój wybór na małej wielkości mebli tapicerowanych. Dla dzieci, dopasowanie i szezlong oraz fotel rozkładany, i małą sofę.

Przy projektowaniu kawalerkę z dziećmi, specjaliści często używają zasłon, które służą jako przegrody. Te zasłony wiszą na gzyms na suficie i zamyka na noc, oddzielając połowa dzieci w łóżku rodziców. Takim elementem nie ma dysonansowi do wnętrza wybrany zasłony pasujące do ścian.


Organizacja oświetlenie

Jeśli zatrzymasz się na wariant rozdzielania sali na dzieci i dorosłych połowie, konieczne jest, aby uczęszczać do właściwego oświetlenia w pomieszczeniu. Gdy odbiór przestrzeni zagospodarowania przestrzennego, każda strefa jest wyposażona w niezależne źródło światła. Nawiasem mówiąc, to nie znaczy, że trzeba zrezygnować łączne żyrandole pod sufitem.

Dbanie o naturalnym świetle, zaprojektowany układ w świetle okna. Jeżeli okno jest tylko jeden, ofiara pokoju z otworu okiennego do przedszkola. Uwierz mi, nie są ważne okna dla dziecka niż dla ciebie. Jeśli nie dostać lokal Strefowy w ten sposób, a następnie użyć jako partycji poprzez stojaki, zdolne do przenoszenia światła. Jednak nie jest to konieczne, aby zapomnieć o sztucznym świetle.

Idealny przemyślany projekt wnętrza zagospodarowania przestrzennego pozwala nie tylko za pomocą mebli, ale również z wykorzystaniem zróżnicowanych wykładzin podłogowych i jedna instalacja warstwowych sufitu. Pułap ten z wieloma źródłami światła będzie wyglądać stylowo i pozwoli korzystać z wbudowanych w lampy sufitowe do oświetlania osobny pomieszczenia.

Oprócz tej opcji, można zatrzymać się na łatwiejszy sposób organizowania oświetlenie mieszkania jednopokojowe z dziećmi. Wystarczy zakupić dodatkowe lamp ściennych i podłogowych i umieścić je tak, że lekkie i wygodne do wszystkich mieszkańców apartamentu.

Dwoje dzieci w studio

Taka sytuacja, w której czteroosobowa rodzina mieszka w kawalerce, niestety, nie należą do rzadkości. Dlatego też, na przykład, rozważmy studio projektowe dla rodziny z dwójką dzieci. Idealnym rozwiązaniem byłoby ponowne planuje wraz z wydaniem osobnego pokoju dla dzieci. Jednak nawet bez przebudowy może zrobić to samo. W tym przypadku, trzeba poprawnie i najbardziej komfortowa strefa pokój.

Od czterech osób podzielić pomieszczenie na dwie równe połówki – zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Aby nie zaśmiecać już mały pokój podzielony połowę, można korzystać z ekranu. Wnętrze będzie wyglądać mniejszy jeśli używasz światło przez stojaki zamiast ekranu, a na noc „izolacji” rodziców do korzystania z kurtynę gzymsu sufitu (konstrukcja ta również nie zaszkodzi). Nawiasem mówiąc, dać dzieciom drugiej stronie sali, która znajduje się dalej od wejścia – dzieci chodzą wcześnie spać i spać mocniej niż dorośli. Jest to bardzo wygodne, aby budować w połowie dziecięcego podium, dolna część, która może być dostosowana do przechowywania rzeczy w szufladach. Jeśli wolisz ten projekt, to jest możliwe, aby zrezygnować z piersi.

Teraz jesteśmy dystrybutorem mebli dla dzieci – „Go” z dwoma łóżkami (lub jednej koi lub rozkładana kanapa), komoda, pisanie (komputer) stół. Rodzice opuszczają sofę, stolik, biurko z telewizorem i fotel. Nocą kanapa zamienia się w kanapę sypialną, a po południu będzie wykonywać zwykłą funkcję sofie w salonie. Nawiasem mówiąc, telewizor będzie wskazane, aby zastąpić panel plazmowy, umieszczonej na ścianie, uwalniając dodatkową przestrzeń i sprawiają, że wnętrze bardziej przestronne. Ale bez stołu trudne do zrobienia – gdzie zorganizować niedzielę herbatę, oglądając ciekawy film?

Można położyć na podłodze dywan lub dywan dwóch, które tworzą iluzję izolacji każdego wybranego obszaru. Wnętrze w tej wersji będą wyglądać bardziej rodzinę i gospodarstwo domowe, jeśli wykorzystane do jego konstrukcji, naturalnych tkanin. Nawiasem mówiąc, okno w przedszkolu oraz w połowie dorosłego można powiesić zasłony z tej samej tkanki, ale różne style. Na przykład w strefie dominującej – zwykłych zasłon lnianych z tkanin, a także w przedszkolu – rolety rzymskie z tego samego płótna. Nie zapomnij o kolorze. Wykończenia wnętrz studio pożądanych materiałów lekkich kolorowych i dostarczyć jasne meble. Technika ta, między innymi, wizualnie zwiększyć przestrzeń i dodać światła.

Co do rozwiązań stylistycznych, w tym przypadku projekt nie jest konieczne, aby utrzymać ten sam styl. Użyj mieszany styl lub łączą się przetworzyć blisko rozwiązania stylistycznie. Tylko nie planujemy przy projektowaniu każdej połówce w diametralnie różnych stylów: łączenie high tech ze stylem kraju jest śmieszne. Ogólnie rzecz biorąc, na kawalerce lepiej wybrać jakąś zwięzłą rozwiązanie, na przykład, do opracowania projektu w stylu minimalizmu.

I nie zapomnij regenerację połowy odsetek dzieci w opinii dzieci. Niech Wnętrze w tej części swojej pracowni, a nie będzie reagował z najnowszymi trendami w modzie, ale musi spełniać potrzeby dzieci. Dziecko powinno być wygodne tutaj, wygodny i cichy. A kto, jeśli nie rodzice są w stanie wziąć pod uwagę konstrukcję pomieszczenia tak, aby dzieci żyły w nim komfortowo? I niech Powierzchnia nie rośnie razem z naszymi dziećmi, ale są rodzice dzieci, aby czuć się szczęśliwym nawet w kawalerce.

load...