Studio projektowe. Proste zasady

Zawartość:

Wspaniały żyć w przestronnym mieszkaniu, w którym znajduje się wystarczająca liczba sypialni, przestronny salon i pomieszczenie gospodarcze. Ale cena nieruchomości dyktuje inną rzeczywistość – wielu młodych i nie tak młodych rodzin patrząc na mieszkania jednopokojowe. Jedyny pokój w tym mieszkaniu – to sypialnia i pokój dzienny, jadalnia i czasami w tym samym czasie. I pochodzą z różnych pomysłów, jak to wszystko połączyć.

load...

W każdym razie, cokolwiek może być małe wielkości mieszkanie, każdy chce go mieć wygodne i piękne. Nowoczesne i dobrze dobrany design studio uczyni cud. Po tym wszystkim, może on przekształcić pokój, nawet jeśli jest on w jednym z długo przestarzałe „Chruszczow” od typowego układu. Oryginalne pomysły pomogą Ci upewnić się, że dom indywidualność i komfort.

Studio

Najbardziej zaawansowane rozwiązania projektowe dla apartamentów z jedną sypialnią – jest stworzenie tzw studio, pojedyncza przestrzeń bez ścian, który jest podzielony na obszary funkcjonalne. Uważa się, że pierwszym autorem tego pomysłu był francuski uczeń. Pytanie z sypialni i salonu w tym mieszkaniu nie ma już znaczenia. Aby umówić się na studia, będzie prawdopodobnie musiał rozstać się ze zwykłymi ścianek działowych w kuchni lub w przedpokoju. Nawiasem mówiąc, szczególnie szczęśliwy dla tych, których apartament posiada niszę – daje szerokie pole do wyobraźni.

Ten wariant decyzji przestrzeni życiowej w studio to najlepiej udać się do młodych par, które nie posiadają dzieci, a także ludzi, którzy są w locie swobodnym. Dla nich takie nowoczesne studio konstrukcja jest optymalna pod każdym względem. Wszakże jeśli Jakie pomysły odwiedzi je trochę? Takie płaskie łatwo przekształca się za pomocą konwencjonalnych płyt gipsowych.

Na zachodzie, w pracowniach przedstawicieli twórczych zawodów często żyją: bezpłatne artystów, projektantów i muzyków. To wnętrze jest najbardziej odpowiedni dla ich życia bohemy. Studia takie jak studentów i młodych ludzi, bo oni je doskonałym miejscem na spotkania wielu przyjaciół rozważenia. A obecność kuchni – warunek niekoniecznie, ponieważ gotowania – nie jest ich mocną stroną.

load...

Nawiasem mówiąc, dla samotnej dziewczyny Opcja ta jest również bardzo dobry – trzeba zwrócić szczególną uwagę. Chociaż, w sprawiedliwości, to należy zauważyć, że większość dziewczyn nie są zachwyceni tym pomysłem – wolą klasyczną wersję, jak opisano poniżej. Mimo to, dla nich obecność pełnoprawnym kuchni jest bardzo ważne.

Aby wyposażyć kawalerkę w studio, można skorzystać z usług projektanta lub architekta, ale jeśli chcesz, możesz zrobić wszystko i własnymi rękami. Możesz przyjść do głowy jakieś oryginalne pomysły?

Najpierw musimy wiedzieć wszystko w przestrzeni Studio jest podzielony na dwie strefy, które mogą zostać wykorzystane w klasycznej wersji: jadalnia, salon, kuchnia jest także wykonujących obszaru funkcyjnego i uśpienia. ZONE jest wyraźnie widoczne, są powszechnie stosowane warianty sufitu lub podłogi, podium kolumny, łuki. Nie oddzielić jedną część pokoju, a jedyną wskazówkę, że jest to specyficzny obszar funkcjonalny.

Aby odróżnić strefy również korzystać z różnych wykładzin podłogowych, takich jak w kuchni i jadalni można układać płytki i teren rekreacyjny – Dywan lub miękki puszysty dywan. Na małym mieszkaniu jak podział na strefy – najlepszym rozwiązaniem.

Przestrzeń studio wypełnione meblami zamiast równomiernie rozmieszcza ją ściśle na obwodzie, jak to jest w zwyczaju w zwykłym pokoju. Jedyna zasada – meble w środku pokoju nie powinien być wysoki i pokrycie przestrzeni. Ponieważ główną zaletą mieszkań Studio – jest to uczucie przestronności i wolności, jakie zapewnia.

Studio stworzenie, zazwyczaj wiąże się ze znacznymi kosztami, jak trzeba przenieść lub usunąć partycje, tworzenie lub przenieść systemy wentylacji, odwodnienia, oświetlenia. Dlatego, jak sądzę – jeśli jesteś po prostu w rozpaczliwej potrzebie salonu, można uzyskać na krew.

Najbardziej odpowiednie style projektowania konstrukcji tego rodzaju mieszkań – jest high-tech, minimalizm, ale jeden z bardziej pompatycznego stylu, na przykład, barokowy mogą być użyte. Ale bądź przygotowany – remonty i uzyskiwania różnych uprawnień nie można uniknąć. Tak, i prowadzenia takich napraw na własną rękę – bardzo skomplikowanej działalności.


Klasyczna wersja

Mniej kosztowna opcja stylowy wygląd standardowy jednopokojowy apartament – klasyczny. Wnętrze przemyślane tak, że w ciągu dnia w pokoju – to pokój dzienny, jadalnia, a nocą – sypialnia. W takim przypadku, jeśli mieszkanie jest odpowiedni dla rodziny z dzieckiem, preferencja jest dać go do tej postaci. To prawda, że ​​pokój będzie służył głównie jako sypialnia i gry, a nie w salonie.

Dla trzypokojowym mieszkaniu w małej przestrzeni jest dosyć. I ze skomplikowanym wnętrza – nie tylko dla trzech z nich, ale także dla czterech osób. Po łóżka piętrowe nie zostało odwołanych – są popularne nawet w pokoju dziecięcym, nie mówiąc już o jeden-pokojowe mieszkanie. Ponadto, jeśli mieszkanie jest odpowiedni dla rodziny z dzieckiem, należy pamiętać, aby grać rożny dla okruszków. Ponieważ, niestety, oddzielny pokój dla dzieci na dziecko nie będzie. Ale jeśli mama i tata będą starannie zaplanować wszystko, dzieciak nie będzie gorzej niż w szkółce.

Bez podziału na strefy zrobi również trudne, jak to jest w przypadku pracowni, zwłaszcza jeśli chcesz miejsce pracy, lub istnieje pilna potrzeba w salonie. Przy okazji – w studio jest łatwiej dać roli salonu z kuchnią. Oczywiście, biorąc pod uwagę jest wybór projektu kuchni. Lub, jeśli mieszkanie ma niszę, możliwe jest również, aby umieścić stół i krzesła. Nawiasem mówiąc, jeśli człowiek ma początkową umiejętności budowlanych, można dokonać niszę własnymi rękami, poświęcając część hali lub balkon.

No i wysokiej jakości sofa z przestronną i wygładzić śpi dobrze rozwiązać problem konwersji z pokoju do sypialni. Chociaż, może masz inne pomysły?

Złożoność tworzenia wnętrza małych rozmiarów apartament z jedną sypialnią jest to, że nie powinno być niczym zbędny w nim: brak obiektu, ani żadnych szczegółów. Zagracony pokój nie dobrze pasuje do koncepcji piękna i komfortu.

Dlatego konieczne jest, aby obliczyć każdy centymetr kwadratowy, tak dalece jak to możliwe, aby rozważyć przekształcenie mebli, na przykład, konwersja z pulpitu na stole do wypoczynku spotkań towarzyskich lub stolik w tabeli dla rodzinnych posiłków. Po wszystkich funkcji salonie jest również bardzo ważne – prawdopodobnie w domu są goście! Jeśli plan pozwala, można połączyć kuchnię z korytarza – w ten sposób można uzyskać namiastkę salonu. Ale dla rodziny nie jest najlepszym rozwiązaniem. I nie zapominaj, że idee można zajrzeć w katalogach meblowych.

Style aranżacji wnętrz

Ściśle pasuje do stylu, tworząc Interior Design Studio, oczywiście, nie wystarczy znajomość powierzchni. Jednocześnie, można wybrać jedną z najbardziej popularnych i zrozumiały styl wnętrz mieszkań, takie jak high-tech, nowoczesne, barokowym lub klasycznej i stworzyć ciekawy projekt samodzielnie.

Nazwa high-tech lub „wysokiej technologii” mówi samo za siebie. Ten styl wymaga użycia metalu, szkła i tworzyw sztucznych. Pokój w stylu hi-tech miejsca zdalnie przypomina statek kosmiczny lub wnętrza przyszłości. I wiele rzeczy, które można utworzyć z ich rąk. Puszka srebrną farbą, stare meble – i do przodu, aby stworzyć! Potem dumnie pokazać przyjaciół wykonane rzeczy z ich rąk.

Nouveau charakteryzuje się gładkimi liniami, wyrafinowanie, elegancja, stonowane kolory, wykorzystanie jedwab satyna dekoracji. Pokój urządzony jest w tym stylu, to ma jakąś salonie. Zazwyczaj ten styl jest najczęściej używany do dekoracji salonu. Kobiety, które kochają robótki – Uwaga! Wielką szansę na stworzenie dekoracji własnymi rękami. Oczywiście, stworzenie z tych elementów z ich własnymi rękami zajmie trochę czasu, ale dostaniesz ekskluzywne rzeczy i powód do dumy!

Styl barokowy – różnorodność wzorów, symetria, listwy, inkrustowane, pragnienie przepychu i okazałości. Mieszkanie jest w stylu barokowym jest podobna do pomieszczeń szlachty. A jeśli mieszkanie ma niszę, jest możliwe, aby umieścić dowolny artykuł – będzie zakończyć ogólny wygląd mieszkania. Nawiasem mówiąc, wiele elementów tej konstrukcji może być wykonany własnymi rękami. Zwłaszcza jeśli masz umiejętności rzeźbienia. To nic wielkiego, ale elementy wnętrza wykonane z ich rąk, wyglądają bardzo nietypowe.

Jednym z najpowszechniejszych stylów aranżacji wnętrz dziś – to klasyczny. Ten styl polega na wykorzystaniu łuki, sztukaterie, parkiet, drapowane tkaniny. Dla dodatkowego szumu może być zainstalowany w pokoju kominek elektryczny, symulując rzeczywiste. Zwłaszcza jeśli mieszkanie ma niszę – kominek „fit” po prostu doskonały. Opcje są obfite.


Od czego zacząć?

Przed rozpoczęciem naprawy mieszkania, należy utworzyć projekt i myśleć o wszystkim z materiałów dekoracji, kolorów, faktur, do umieszczania mebli. Staranny i szczegółowy będzie wszystko się udało i oblicza, tym łatwiej będzie stworzyć ciekawy obraz z mieszkania i tym mniej trzeba będzie naprawić obciążeń doświadczenia. Do dekoracji wnętrz może być stosowany przez którąkolwiek ze znanych stylów, ważne jest to, że dla duszy, ale nie z tego powodu, że jest lepszy niż jego sąsiedzi.

Pomoc szpiegowskie ciekawy design wnętrza mieszkania zdjęcia, ale nie w pełni replikować gotowy projekt, ponieważ w domu, jej zawartość – odzwierciedleniem zainteresowań, gustów, postaw swoich właścicieli. Dla kogoś kawalerce odgrywa głównie rolę salonu, a dla kogoś – sypialni. Nie należy całkowicie skopiować – być fantazją.

Standardowe rozwiązanie bez twórczych dodatków tworzących to bezosobowy. Dlatego, tworząc studio projektowe, nie możemy bać się błędów, autoekspresji we wszystkich jej formach – zawsze jest godne szacunku. W każdym razie, Twoje wnętrze będzie znacznie lepiej niż standardowe. To nie ma znaczenia, że ​​mieszkanie jest w złym szkieletowej domu – będzie to najlepszy! Po tym wszystkim, to jest w rzeczywistości, wykonany własnymi rękami, a pomysły wnętrze odzwierciedla preferencje. I poczujesz się w domu naprawdę wygodne.

load...