Studenci edukacji domowej

Ponieważ coraz więcej ostatnio z rodzicami, aby usłyszeć, że ich dziecko uczy się w domu. Ponadto szkoły do ​​domu rośnie zainteresowanie. Może ty też myślisz o tym, jak umieścić dziecko na edukacji domowej? uczniowie szkoły do ​​domu jest całkiem możliwe, ale do zrobienia rodzice muszą wiedzieć, niektóre z cech tej procedury.

load...

Istnieje kilka odmian tej formy kształcenia, z których każdy, mimo ogólnych podobieństw, ma swoje charakterystyczne cechy. To, co zostanie omówione w tym artykule.

Kształcenie oparte domu

Niestety, ale istnieje wiele dzieci, które, na całej ich pragnienie jest prosta – po prostu ze względów zdrowotnych nie mogą uczęszczać do zwykłych szkół. I te dzieci, niestety, dość dużo – według statystyk Ministerstwa Zdrowia Federacji Rosyjskiej, dzisiaj w naszym kraju prawie 700 tysięcy dzieci – osób niepełnosprawnych w wieku szkolnym. I około 60% wszystkich dzieci nie są w stanie uczęszczać do szkoły.

A co zrobić z resztą chłopaków? Nie nauczyć? Więc, oczywiście, niemożliwe. Dowiedz się niezależnie, ale nie otrzymała żadnych dokumentów? Ale maturę jest niezbędne dla wszystkich ludzi bez wyjątku! To wszystko dla tych dzieci jest edukacja domu oparte tylko w ten sposób będzie im pomóc, aby nie pozostać bez świadectwa maturalnego.

Obecnie istnieją dwie formy nauki domowej opracowane dla dzieci – Wyłączone:

 • wtórny

Ci faceci są homeschooled, którzy studiują w ogólnym programie nauczania, badania te same dziedziny, które studiować ich zdrowych rówieśników w zwykłej szkole średniej. I, w zasadzie, w końcu, po ukończeniu szkoły średniej, a te dzieci, a inni po opanowaniu podstawowej wiedzy powinny być dokładnie takie same, oczywiście, dostosowane do indywidualnych cech i możliwości każdego dziecka.

load...

Jednak w przeciwieństwie do szkoły, podczas zajęć szkoleniowych z domu, dość elastyczny harmonogram – czas trwania lekcji może być tak krótki lub dłuższy: w zależności od indywidualnych potrzeb dziecka i oczywiście na jego zdrowie.

Nauczyciele zwykle mają dziecko z powrotem do domu, wolą od razu uchwycić kilka tematów, dlatego najczęściej w ciągu jednego dnia wynosi nie więcej niż trzy klasy na raz. Standardowy schemat treningu domu opartego chorego dziecka jest następująca:

 • Osiem lekcji – 4 klasy.
 • Dziesięć lekcji – klasy 5-8.
 • Jedenaście lekcji – Szkoła 9.
 • Dwanaście Lekcje – 11 klasy.

Po tym, gdy dziecko ukończy szkolenia ogólnego programu, szkoła da mu zaświadczenie potwierdzające, że dziecko skończy szkołę średnią, a to świadectwo jest taka sama jak jego koledzy, którzy studiują w szkołach zwykłych na standardowej szkole.

 • Pomocniczy Program szkolenia

Jeśli dziecko jest chore na tyle poważnie, jego szkolenia dostosowane do indywidualnych cech programu pomocniczego. W takim przypadku, jeśli dziecko kończy pomocniczego programu szkoły po świadectwo ukończenia specjalnego próbki zostaną wydane do niego, które wskazują, że program, w którym studiował.

Jak to się dzieje?

Aby dziecko wykształconych w domu, rodzice muszą podjąć pewne działania. Po pierwsze, konieczne jest zastosowanie do kliniki dziecięcej, aby zobaczyć się z lekarzem – pediatrą, który wyśle ​​dziecko do specjalnej komisji, która zbada dziecko i uczynić odpowiednią decyzję. Jeżeli Komisja uzna, że ​​dziecko musi uczyć się w domu, a ręce będą miały specjalny raport medyczny. Jest to lista chorób edukacji szkolnej do domu.

Po tym, rodzice powinni skontaktować się z dyrektorem szkoły, napisać oświadczenie o odpowiedniej próbki. Aplikacja trzeba wykonać tę samą opinię lekarską o konieczności edukacji domowej. Jeśli dziecko może być przeszkoleni w zakresie ogólnego programu, nauczyciel daje rodzicom wizytacji dziecko nauczycieli harmonogramu.

W tej samej sprawie, jeżeli dziecko jest poważnie chore, rodzice i nauczyciele razem powinny stanowić program wspierający. Program powinien być jasno określone te elementy, które zbada dziecko, a także liczbę wymaganych godzin tygodniowo.

W ciągu tygodnia od rodziców wszystkich niezbędnych dokumentów zleceniodawca musi wydać specjalny dekret o szkole, która musi być określony wykładowców, którzy będą uczyć dziecko, jak również liczbę godzin dydaktycznych tygodniowo, a częstotliwość oceny dziecka dyscyplin akademickich przez cały rok.

Ręce na dyrektora szkoły rodzice dziecka wyda specjalny dziennik, w którym nauczyciel wraca do domu dla ucznia, muszą rejestr czasu pracy z dzieckiem, zawartość badanego materiału, a także postępów dziecka. Pod koniec każdego roku szkolnego, rodzice dziecka powinni przyjmować tego magazynu w instytucjach edukacyjnych, podczas ostatniego roku certyfikacji.

Nauka rodzina

Innym rodzajem szkolenia, w których dziecko może uczyć się w domu, nie uczęszcza do szkoły – jest wychowanie w rodzinie. W takich przypadkach, dziecko uczy się w domu, a nie ze względu na jego stan zdrowia sił do takiego środka, a ponieważ jego rodzice są tak chętni. Cała wiedza w tym przypadku dziecko jest podana albo zaprosił go prywatnych nauczycieli – nauczyciele, rodzice lub sami, albo poprzez samokształcenie. Dzieci szkolne studiujący w ten sposób przyjść tylko dla certyfikacji pośredniego i końcowego.

W celu przeniesienia dziecka do formy edukacji rodzinnej, rodzice powinni również złożyć skargę do dyrektora placówki edukacyjnej. Dyrektor rozpatrzy wniosek i podjąć decyzję. Zamówiłem również szkołę aby zostać wyemitowane, które będą jasno określone harmonogram pośrednich i końcowych certyfikacji dziecka.

W niektórych przypadkach warto pomyśleć o tym, jak dać pierwszeństwo formie wewnętrznym szkoleniu? Spróbujmy rozwiązać ten problem:

 1. Poziom rozwoju dziecka. O homeschooled można by pomyśleć, że jeśli w ich rozwoju psychicznego dziecka jest znacznie wyprzedza swoich rówieśników. Zazwyczaj te dzieci są bardzo wyróżniać się z tłumu – oni obracają się w klasie, nie słuchać nauczyciela, skarżą się, że są znudzeni. Czasami, aby rozwiązać ten problem, przeniesienie dziecka z jednego lub nawet dwóch klas. Jednak to również nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ w tym przypadku koledzy dziecka będzie znacznie bardziej dojrzały emocjonalnie.
 2. Sport, muzyka, malarstwo. W przypadku, gdy dziecko jest profesjonalnie zajmuje się tańcem, jak – kiedykolwiek sport, muzyka, rysunek, i połączyć je ze studiów w szkole często nie jest tak prosta. Dlatego czasami, gdy zawód nie chce opuścić, dom rodzinny szkolnego może być optymalnym rozwiązaniem problemu.
 3. Specyfika rodziców. W takim przypadku, jeśli rodzice specyfiki ich często zmieniać miejsce zamieszkania, trwałe usunięcie dziecka ze szkoły do ​​szkoły może stać się dla niego bardzo silny stres, z którym można sobie poradzić bez nie zawsze. Mógł mieć kłopoty zarówno z pracy szkoły i komunikowania się z rówieśnikami. A kszta rodzina może być najlepszym sposobem na wyjście z tej sytuacji.

Co jest potrzebne?

Jak już wspomniano, jeśli rodzice decydują się na przeniesienie dziecka na treningu domowego, muszą napisać wniosek skierowany do dyrektora szkoły. Ale przed tym trzeba napisać oświadczenie z prośbą o rozważenie tego problemu w lokalnym oddziale Departamentu Edukacji.

Departament Edukacji specjalnej komisji zostanie utworzony. Komisja zawiera z pracownikiem wydziału, dyrektora i nauczyciela w szkole, dla którego zostanie przypisany do nauczycieli twojego dziecka i trener dziecka, samego dziecka, innych zainteresowanych osób.

W takim przypadku, jeżeli Komisja uzna to za konieczne i odpowiednie do nauki dziecka w domu, postanowienie o zabezpieczeniu dziecka do konkretnej szkoły. I po tym harmonogramie pośredniej i końcowej certyfikacji dziecka zostanie dokonana na pedagogicznego kuratorium.

Plusy i minusy domu szkolnego

Dom rodzinny edukacja szkolna posiada szereg zarówno pozytywnych i negatywnych stron. Pozytywne aspekty obejmują:

 • Elastyczność procesu uczenia się

Domowe nauczanie pozwala studentom, aby dostosować stopień intensywności ćwiczeń – lub skompresować głośność materiału edukacyjnego, lub odwrotnie, aby przeznaczyć na uczenie się przez dłuższy okres czasu niż w szkole.

 • Nadzieję na

Studiuje w domu, dziecko nie ma takiej możliwości, jak w szkole, aby odpisać coś od innych facetów. W związku z tym, że musi polegać tylko na sobie, a nie ich wiedzy, która nie jest jeszcze źle. Po tym wszystkim, umiejętność polegać na sobie więcej niż jeden raz, aby pomóc mu jak osoba dorosła.

 • Trening selektywne

Uczniowie nauczania domowego oraz przez fakt, że dziecko ma możliwość studiowania go bardziej szczegółowo te elementy, które są interesujące dla niego. Ale nie zapominajcie, w tym samym czasie i że wszystkie wymagane dyscyplin nadal trzeba zabrać dziecko.

 • Ograniczając negatywny wpływ na rówieśników dziecka

Wielu rodziców oprzeć swoją decyzję o przeniesieniu dziecka do nauki w domu tak, że dziecko nie ma negatywnego wpływu rówieśników z rodzin defaworyzowanych. Z pewnym strony to prawda, ale wielu psychologów dziecięcych uwierzyć, że w wyniku takiego podejścia do edukacji dzieci dorastają w stanie oprzeć wszelkie negatywne wpływy.

Ale, oczywiście, studenci domu szkolnego ma pewne punkty ujemne:

 • Brak grupy dzieci

Ze względu na fakt, że dziecko nie chodzi do szkoły, nie będą mogli nabyć umiejętności pracy w zespole, nie będzie w stanie dostosować się społecznie w pełni.

W każdym razie, rodzice, przed podjęciem tak ważnej leczenie należy starannie rozważyć pozytywne i negatywne punkty!

load...