Strych styl we wnętrzu. Co to jest?

Obecnie dziełem ery przemysłowej – w stylu loft. Ten styl loft, który sprawia, że ​​lokali niemieszkalnych w domu jest całkiem znośny. Nie tylko, że tolerowane, więc teraz również modne. Prawdopodobnie, w stylu loft we wnętrzu – to tylko wściekłość. Jednak polski projektowanie wnętrz styl ten nie przedstawił w swojej czystej postaci, ale jest już aktywnie wykorzystywane w dekoracji elitarnej obudowy.

load...

W zachodnim stylu loft stał się zjawisko od dawna znane, tak przewidywalny szybki występowanie tego stylu w naszej masywnej obudowie. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do miast i dużych miast przemysłowych, jak na poddaszu – produkt wyłącznie miejskim. Co kryje się za to wciąż niezwykłe dla nas pojęcie? Jakie są jego cechy? Spójrzmy prawdzie w oczy.

Pojawienie stylu loft

Wartość angielskie słowo „loft” – pokój na poddaszu na poddaszu, bardzo najwyższym piętrze. Oznaczona tym słowem nowy styl wnętrza zaczął niedawno, ale styl urodził się w pierwszej połowie XX wieku w Nowym Jorku, w dzielnicy fabrycznej Manhattanu. To właśnie tam, w latach czterdziestych ubiegłego wieku po raz pierwszy zaczęli używać tańszych lokali starych budynków przemysłowych do mieszkań i biur.

Jak to się stało? To bardzo proste. Gwałtowny wzrost cen gruntów w centrum miasta zostały zmuszone przemysłowców się przeprowadzić jego przedmieść, a wolne budynki fabryczne zaczęły się młodych i bogatych przedstawicieli twórczych zawodów. Artyści i muzycy są bardzo korzystne dla wyposażyć mieszkaniowych przestronne pokoje z wysokimi sufitami i dobre oświetlenie nie tylko ze względu na przystępną cenę. Nadal było wygodne i opłacalne rozwiązanie dla życia i światła łączące przestrzeń roboczą, mieszkanie i Art Studio (studio). W tym przypadku, elementy takie jak odsłonięte ceglane ściany, belki, rur i innych oznak budynków przemysłowych przeznaczenia pozostały nienaruszone, co nie przeszkodziło mieszkańcom pomieszczeń i dał jakieś oryginalne wnętrze.

Jest to oryginalność i zaczęła się rozwijać jako stylistycznej kierunkiem znanego architekta i projektanta Endi Uorholl, a po nim i innych mistrzów projektowania wnętrz w Ameryce i Europie. Po zaledwie kilku dziesięciu lat oryginalna obudowa w stylu loft uznano tylko elitarna i nie było już dostępne dla zamożnych artystów i muzyków.

load...

Koncepcja stylu loft

Pomimo faktu, że nowy styl nazywa się „loft” Loft tworzy nową koncepcję organizacji przestrzeni wnętrz. Na strych wnętrze izolowane obszary są praktycznie nieobecne, wszystkie oddzielne „pokoje” – to shareware oddzielone obszary funkcjonalne.

Podstawą koncepcji stylu loft i to właśnie ta cecha jest otwarty plan. Przegrody są praktycznie nieobecne (z wyjątkiem łazienki, toalety i pomieszczenia gospodarcze) oraz zagospodarowania pomieszczeń za pomocą tekstur i kolorów otelochnyh materiałów ścian, sufitu i podłogi. Na przykład, salon ma ceglane ściany, a za jej sypialni – otynkowane z kolei belki stropowe lub bar może wskazywać na granicy kuchni. Oprócz takiego sposobu podziału stref w loft wnętrz stosowany jest również „Pokoje” mobilnych partycji – ekrany i regały, meble.

Cechy stylu loft

Strych wnętrze – to przede wszystkim dużo powietrza i światła. Dlatego kluczem cechy przestrzenne i dekoracji, w stylu loft stres jest objętość i „nieograniczone” mieszkania. Główne cechy tworzące przestrzeń tym stylu:

 • Otwarty (bez ściany nośne);
 • Wysokie sufity (czasami nawet do dziesięciu metrów);
 • Duży obszar (setki tysięcy metrów kwadratowych);
 • Duże okna (czasami w ścianie).

Disain cechy strych styl podobny do charakterystyki minimalizmu: minimum mebli i wystroju przynajmniej przy maksymalnej otwartej przestrzeni. W przeciwieństwie do minimalizmu, który dąży funkcjonalne i komfortowe prostotę, strych jest prosty i elegancki nawet wyrafinowane. Przyczynia się to nie tylko z minimalną ilością mebli, ale jest skupienie uwagi na jej temat. Wszystko przestrzeń wewnętrzna powinna być tylko skromne tło dla mebli w gołębniku. Na przykład, kanapa w takim pokoju (jeśli ogromne ilości) może być tylko jeden. Ale musi zwrócić uwagę na siebie kosztem jasności lub nietypowym kształcie.

Okno, za którym krajobraz miejski – na pewno na podłogę. Są żadne zasłony, uniemożliwiając przenikanie światła, a nawet światła i przejrzyste zasłony i tiulu. Wykonane z okna we wnętrzu w stylu loft tylko żaluzje (pionowe lub poziome).

Teksturę skończy do wnętrza strychu stylu – połączenie materiałów nowoczesnych (szkło i stal) z podkreślić nieaktualna, i jak gdyby, niedokończone koniec (nagi cegła, gips szorstkie, nierówne deski, belki). Zwykły lub ceglane ściany, drewniane podłogi i belki sufitowe ustawi właściwy ton Unię znakomity nowoczesny (lub rzadkość) z bezpretensjonalnej mebli i rozmyślnie brutalne wykończenia. Po tym wszystkim, zestawienie starych i nowych, a maksymalne poczucie przestrzeni – to główne cechy stylu loftu wnętrze.

Meble i wyposażenie

Wnętrze zdobią meble na poddaszu ze względu na podstawowej koncepcji stylistycznej (minimalistyczny wyrafinowania). Dlatego meble powinny podkreślać otwartą przestrzeń wnętrza i jednocześnie być w centrum uwagi. Co zaskakujące, meble loft wnętrze musi być jednocześnie widoczne i jasne, a jednocześnie, jak to będzie rozpuszczać się w przestrzeni. Jak projektanci osiągnąć taki efekt sprzeczne?

Po pierwsze, nigdy wnętrze loft meble przymocowane do ścian, a tym samym podkreśla granice pokoju. Z wyjątkiem w tym przypadku mogą być otwarte półki lub regały w pobliżu jednej ze ścian. Reszta mebli – to transformatory i łatwo przenosić poszczególne elementy. Na przykład, krzesło i stojak na kółkach, składane krzesła i stoły, długie, wygięte w różnych kierunkach, sofy. Nieodzownym elementem mody lub antyczne meble w tym stylu – metalowe elementy konstrukcyjne lub wykończeniowe (a nawet sam materiał). Te chromowane ramki na stojakach, metalowych nogach łóżka i kanapy, oddanych wanny żeliwne, wieszaki metalowe. W tym samym meble do loft mieszkań mogą łączyć materiały pozornie nie pasujące – tworzywo sztuczne i naturalne drewno, stal nierdzewną i futer, drogich drobnych tkanin i syntetyki.

Kolor mebli – zawsze jasne i efektowne, ale tylko jeden. Formy – niezwykłe i różnorodne, począwszy od sztywnej sześciennych zakrzywione i płynne postacie rokokowo. Jedność stylu podkreśla wykorzystanie mebli z tych samych elementów. Wszystko to pozwala na wykonywanie wnętrze w stylu loft niezwykłej i niepowtarzalnej stylistyce.

Unikalne wnętrze w stylu loft, a także przyczynić się do pewnego rodzaju akcesoriów. Nie ma konwencjonalne panele ścienne, obrazy w drogich lub sentymentalnych oprawione, galerie rodzinnych. Akcesoria loft Wnętrze jest bardzo specyficzna. W ich zastosowania jako że zazwyczaj otacza każdą mieszkaniec dużego miasta przemysłowego – billboardy, znaki drogowe, graffiti, czy wskaźniki znaki. Oczywiście, można użyć zwykłych ozdób, ale powinny one być jak najbardziej zbliżona do ogólnej koncepcji miejskiego i nie narusza stylu pomieszczenia. Jeśli jest to obraz, abstrakcja, jeśli zdjęcia, czarno-biały z pejzaży miejskich lub przemysłowych, jeśli wazony podłogowych, masywny. Obrazy, na przykład, może być umieszczony bezpośrednio na podłodze, pozostawiając tylko opierając się o ścianę. Ożywić wnętrze na poddaszu i nadać mu odpowiednią atmosferę można również miękkie wyściełane stołki, niezwykłe drobiazgi i inne akcesoria, które podkreśli hosta zawód lub hobby.

Kierowanie w stylu loft

A teraz najważniejsze: dla kogo pasuje ten nowy styl miejskiego, i do kogo on po prostu nie przeciwwskazane. Oczywiste jest, że zawsze chce podążać za modą, w tym Mauger na projektowaniu wnętrz. Jednak styl loft nie jest dla każdego. Aby to zrozumieć, możemy zgodzić się z niektórych stwierdzeń, lub odwrotnie, odmawiając im. Tak więc, w stylu loft jest idealna dla tych, którzy:

 • Preferuje swobodny układ swoich domów;
 • To przylega do minimalistycznych trendów w aranżacji wnętrz;
 • Z zadowoleniem przyjmuje w swoim domu dużo światła, powietrza i przestrzeni;
 • Uwielbia meble i urządzenia jasnych i zwięzłej formie;
 • Uwielbia dom w porządku i uporządkowania przestrzeni życiowej;
 • On mieszka w nowoczesnym domu lub mieszkania o bardzo dużej powierzchni, wysokie sufity i ogromne okna.

Styl loft zdecydowanie nadaje się do tych wszystkich, którzy:

 • On chce mieć swój własny, oddzielny pokój, w którym można przejść na emeryturę i odpocząć;
 • On nie lubi zbyt dużo miejsca w domu;
 • Ona woli przytulne i bardzo „dom” z wewnętrznych stylów;
 • Uwielbia gotować, i spędza dużo czasu w kuchni;
 • Chce żyć w mieszkaniu lub domu;
 • Adoruje dekoracji wnętrz, ma skłonność do sentymentalizmu;
 • Ma dużą rodzinę, która mieszka w tym samym domu.

Można stwierdzić, że wnętrze na poddaszu, które jest przestronne i brak zakamarków, odpowiednie osoby przeważnie twórcze, a nie obarczony pracach domowych. Dlaczego? Ponieważ cechy stylu loft daje nieograniczoną przestrzeń do wyrażania siebie i twórczych eksperymentów. Dziś styl New York wolą bogatych indywidualistów, artystów, ludzi zawodów publicznych, a ostatnio wiele młodych par. Może dlatego, że na poddaszu – to nie tylko specjalna obudowa, ale raczej styl życia.

load...