Struktura i funkcja piersi

Normalna struktura piersi u chłopców i dziewcząt równych przed okresem pokwitania. Organ ten jest zmodyfikowaną formą gruczoły potowe.

Anatomia piersi

Badania struktury i funkcji gruczołów sutkowych prowadzi Sekcji meditsiny- mammologisty. Głównym zadaniem kobiecego biustu – produkcji mleka, a następnie dostarczania estetycznej przyjemności płci przeciwnej. Wzrost i rozwój piersi u dziewcząt rozpoczyna się w okresie dojrzewania. Wreszcie formacja sutka kończy około 20 lat. Skrzynia dojrzałe kobiety mogą mieć różne kształty i rozmiary, bardzo często nie jest symetryczny, który jest również normą. Na powierzchni piersi jest projekcja – sutek. Istnieje kilka rodzajów tego ostatniego:

load...
 • Płaski;
 • Sporządzone;
 • Wypukła.

W trakcie wzbudzania, w niskiej temperaturze, jak i podczas owulacji sutka zdolny do zwiększenia wielkości i mają zwiększoną wrażliwość. Jest on otoczony pigmentowym skóry – otoczkami. Kolor i jego średnica jest zróżnicowana w zależności od pochodzenia etnicznego kobiet ciała i dziedziczności. Nieródkami kobiety otoczkami różowawy odcień po porodzie – od brązowego do brązowego. W czasie ciąży, otoczki i brodawki ciemnieją z powodu zwiększonej pigmentacji. Po poród i karmienie piersią są zwykle kolor staje się mniej wyraźny. Czasami otoczka widoczne małe guzki, zwane gruczoły Montgomery – to rodzaj prymitywnych gruczołów sutkowych, ich obecność jest uważane za normalne.

Na szczycie brodawki otwarcie porów mlecznych, które są kontynuacją kanałach. Ten ostatni z kolei pochodzą z płatów mlecznych.

Ciało piersi

Natychmiast piersi kobiet jest wypukłe zaokrąglona formacji z szeroką podstawą przylegającej do tkanki ściany klatki piersiowej. Ciało gruczołu sutkowego składa się z około 20 akcji z końcówką skierowaną otoczki. Proporcja między wydzielonym składnikiem łącznej. Pozostałą przestrzeń zajmuje tkanki tłuszczowej, których liczba zależy od kształtu i wielkości. Dławik żywności kosztem wewnętrznego bocznego tętnicy piersiowej.

load...

Karmienie piersią wielkość i kształt nie ma znaczenia, ponieważ produkty mleczne kosztem gruczołowej komponentu (akcje, goździki i pęcherzyków), tłuszcz nie odgrywa żadnej roli.

W okresie ciąży i laktacji, piersi wzrasta do 300-900 masowe w pierwszym okresie po urodzeniu żelaza produkuje mleko podstawowy – siarę. Jest bogaty w składniki odżywcze, makro- i mikroelementów. W przyszłości, mleko produkowane jest przejściowy i koniec pierwszego tygodnia jest dojrzały. To jest ustanowienie laktacji, piersi i może w pełni spełniać swoją naturalną cel. Po zakończeniu karmienia piersią zmniejszenie piersi i klatki piersiowej, niektóre kobiety mogą powrócić do dawnej wielkości.

Przez wrodzonych obejmują żelazo:

 • Amazia – kompletny zanik i niedorozwój gruczołów sutkowych (odróżnić jedno- lub dwustronnie);
 • Polysolid – multimammate pochodzi prawdopodobnie od przodków świata zwierzęcego;
 • Makromastiya – olbrzymi ciężar gruczołu do 30 kg;
 • Polimastiya – Dostępność dodatkowych gruczołów, najczęściej znajdują się one pod pachami.

Ludzie z żelaza ma identyczną konstrukcję, ale zazwyczaj nie otrzymują rozwoju. Brodawki i otoczki są bardzo małe, plastry kanały nie są rozwinięte, a więc produkcja mleka w nich niemożliwe. Korpus dławika ma wymiary rzędu 1-2 cm szerokości oraz 0,5 cm grubości. Są chwile, kiedy z naruszeniem hormonalnej męskiej powiększenie piersi występuje stan ten nazywany jest „prawdziwym ginekomastia”. Obowiązkowa konsultacja ze specjalistą, aby znaleźć przyczyny braku równowagi hormonalnej. Fałszywa forma występuje u pacjentów z ciężką otyłością, a na rozwiązanie tego problemu wymaga normalizację masy ciała.

Plastikowe techniki chirurgii

Obecnie nowoczesna chirurgia plastyczna jest w stanie spełnić życzenia nawet najbardziej wymagających pacjentów i poprawić braki ogromną liczbę gruczołów sutkowych.

Implanty piersi – szybka interwencja chirurgii plastycznej mającej na celu zmianę kształtu i wielkości piersi, usuwanie zaniechania. Dzięki takiej operacji poszukiwanego w rehabilitacji pacjentów leczonych na raka.

Gatunek:

 • Dławik redukcji;
 • Podnosić;
 • Liposukcja;
 • Pierś stawu.

Bardzo często, te rodzaje zabiegów chirurgicznych są łączone i wykonywane w jednej operacji.

Powiększanie piersi wyprodukowane dla wskazań estetycznych z użyciem implantów. Zmniejszenie (redukcja i zabieg) – operacji, która odbywa się w gruczołach sutkowych gigantyzm. Głównym wskazaniem – ciężkie, opadające piersi. Sytuacja ta powoduje dyskomfort fizyczny i emocjonalny. Bardzo często uciekają się do zabiegu ze względu na poważne obciążenie dla kręgosłupa i obręczy barkowej.

Podniesienie piersi konieczne dla kobiet z problemem ptosis jest. Ptosis piersi może wystąpić w każdym wieku. Istnieje kilka etapów zależności od stopnia odchylenia sutka dół. Z tego samego obszaru oblicza odległość do szyjnej wycięcie.

Przyczyny tego zjawiska:

 • Związane z wiekiem zmiany w skórze;
 • Utrata napięcia i elastyczności skóry ze względu na rozciąganie (ciąży, zwiększenie masy ciała, a po nagłej utraty wagi);
 • Dziedziczność;
 • Złych nawyków.

Ale piersi przez kobiety są zainteresowani nie tylko w środowisku medycznym z naukowego punktu widzenia i praktycznego, jest także podziwiany jako prostego człowieka, a wielkich poetów i artystów. Fotografowie i filmowcy starają się uchwycić tę piękną część kobiecego ciała. W wielu kulturach, klatka piersiowa – symbol dobrobytu, płodność, kobiecości i piękna. W związku z tym, każda z płci ma tendencję do jej piersi miał atrakcyjny wygląd. Wyjaśnia to rosnące zainteresowanie chirurgii plastycznej w ostatniej dekadzie.

Podsumowując, należy stwierdzić, że jednym z najbardziej palących i pilnych problemów w medycynie jest rak piersi. Wśród nowotworów u kobiet w onkologii to miejsce jest na pierwszym miejscu. Należy zawsze być kontrolowane w mammologisty i ja zbadać swoje piersi na obecność uszczelek i guzków.

load...