Strefa Komfort: dlaczego czas się zatrzymał?

Zawartość:

Co to jest strefa komfortu? Poniżej znajduje się lista miejsc, zwyczajów, ludzi, którzy mieszczą się w definicji słowa „komfortowym” i „znajomy”. Jesteśmy przyzwyczajeni do jego mieszkania, samochodu, współpracowników i przyjaciół, i tak nasze życie jest spokojne i przewidywalne. Jednak, gdy osoba dostać w nieznanym środowisku, zaczyna doświadczać stresu, niepokoju. I to całkiem naturalna reakcja naszego mózgu.

load...

Na przykład, młoda matka z dzieckiem jest wysyłany do odbioru w nowej klinice. Ona nie zna lokalizację siedziby lub lekarzy. Czy uważasz, że kobieta czuje się komfortowo, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że w rękach jej chorym dzieckiem? Oczywiście, że nie bała i zakłopotany. Ale nie ma ucieczki, bo potrzeby dziecka należy traktować. Młoda kobieta, która dostosowuje się do sytuacji. A jednocześnie rozszerza swoją strefę komfortu. Bo następnym razem będzie ona dobrze prowadzony w nowej klinice. A z lekarzem, ona już znać. Z tego wynika, że ​​większą trudnością jest na swojej drodze, tym większa strefa komfortu. Ale wszystko po kolei!

Jak wyjść z zwykłym strefy komfortu?

Pomimo faktu, że w ich własnej przestrzeni życiowej, człowiek jest ciepły i przytulny, ma jedną zasadniczą wadę, która zwykle nie zwracają uwagi na ludzi – brak rozwoju. Jest to rodzaj bagna, próżni intelektualnej, w którym nie ma nic nowego. To samo mieszkanie, do którego są przyzwyczajeni. Znajomi, którzy nie uczą się niczego nowego. Zadanie, gdzie nie ma perspektywy wzrostu.

Podobnie jak to, co się dzieje? Wszystko, czego potrzebujesz tam jest. A sam człowiek wydaje się całkiem zadowalające. Ale to jest powyżej ustalonego poziomu nie wzrośnie. Nie ma potrzeby. On i tak wygodne. Dlaczego coś zmienić? Nasze społeczeństwo zapomina, że ​​świat jest bogaty i różnorodny. A poza strefę komfortu ma mnóstwo ciekawych ludzi, z którymi można się zaprzyjaźnić. Zatrudnienia, które warto byłoby nauczyć. Miasta, które warto odwiedzić.

load...

Na szczęście, nie wszyscy ludzie są zadowoleni z tego, co mają. Wiele osób próbuje rozwijać swoje umiejętności przywódcze, aby spróbować swoich sił w nowej kariery, aby stać się lepszym. Jeśli chcesz osiągnąć większy sukces w życiu, po prostu trzeba wiedzieć, jak wydostać się z własnej strefy komfortu. Ponieważ w znanym otoczeniu, kiedy ludzie stają się i rozwijać się bardzo powoli. Brak nowych bodźców nie pozwoli, aby otworzyć nowe horyzonty.

Oto przykład. Kobieta przybierały na wadze i teraz chce schudnąć. To wspaniałe. Ale co zrobić z ulubionych zwyczajów przek? Ski w nocy, biorąc żywności do telewizora i gotować ogromną ilość pasztety? Jest tak pyszne! Kobieta w czasie oddając w przysmaków (wychodzi ze strefy komfortu), ale wtedy zwyczaj smaczny posiłek jest silniejszy niż pragnienie, aby schudnąć. I to nie jest nawet w bohaterki. To wpływa na całą strefę komfortu jako całości.

Przyjaciele i koledzy, którzy używali, aby zobaczyć, jak to jest znak, zaskoczony jej pragnienie, aby przejść na dietę. „Dlaczego masz więc wszystko dobrze!” – refren. I nie jest to, że kobiety nie schudnąć szczupłą sylwetkę, a ona nie potrzebują. Tuż nie jesteśmy przyzwyczajeni, aby zobaczyć go inaczej. Co robić? Mam przyjaciół, praca i dom opuścić strefę komfortu? Oczywiście, że nie są potrzebne tak drastyczne środki.

W tym przypadku, kobieta powinna po prostu przestać zakupu produktów wysokokalorycznych (rodzina również mają czasu, aby przejść na zdrową dietę). Dla dodatkowego bodźca może być dołączony do lodówki (rodzaj strefy komfortu), przypomnienie, że na diecie. Tak stłumione podświadomą próbą powrotu do znanych kategoriach behawioralnych. To nie pomaga? Można powiesić na lodówce jako Twoje zdjęcie w kostiumie kąpielowym. Pożądane jest, że na zdjęciu widoczne są wszystkie dodatkowy ciężar, od którego trzeba uciec.

Wszystko jest jasne z dietą. A co z rozwoju zawodowego? Naprawdę, aby wspiąć się na usługę, konieczne jest, aby wycofać się z pracy i dostać inny? Rozwiązanie to nie jest konieczne. Wystarczy, aby zapisać się na szkolenia, aby dążyć do uzyskania drugiego wykształcenie lub po prostu wziąć udział w krótkim warsztacie. Więc można tymczasowo opuścić strefę komfortu i poprawić swoje umiejętności zawodowe. Jak widać, wszystkie zmiany odbywają się wyłącznie poza zwykłym miejscem, i, odpowiednio, jest ciepłe i przytulne, nie będzie. Ponadto, silnego stresu, który wystąpi po osiągnięciu celu, tym bardziej udane będą mogli uzyskać, tym silniejszy i bardziej pewny siebie w wyniku staną. Wierz mi!

Jak zmienić swoją strefę komfortu?

Strefa komfortu – to nie tylko praca, mieszkanie i przyjacielem stacji metra, ale nasze nawyki. Zmieniając je, będziemy rozszerzać lub kurczyć ich zwykłej przestrzeni życiowej. Na przykład, używała do pracy w godzinach porannych. Łatwo jest wstać o szóstej i uruchomić wielki dystans. Ale potem przyszła zima i jogging pokryte lodem. Całkiem naturalnie, młoda kobieta zdecydowała się odłożyć ćwiczenia aż do wiosny rano. Zwykle zwężone strefy komfortu. Teraz nie ma dodatkowe dwie godziny przed pracą po prostu spali. A jeśli zamiast biegania, postanowiła zrobić studium języka angielskiego? Lub programowania? Potem ewoluowały strefa tylko trochę, ale nie zmniejszyła.

Dlaczego wszystkie te informacje, można zapytać? Aby upewnić się, że rozwinęły zwyczaj zastępowania aktywność samego nieaktualne lub hobby nowe hobby. Niestety, poszerzyć strefę komfortu nie zawsze jest to możliwe, nie rezygnując starych nawyków. Wiele szczęśliwy i oprócz ładowania pływać w basenie, ale czas nie jest nieskończony, a w dniu 24 godziny. Tak więc, zanim podejmie się nowej działalności gospodarczej, należy zadać sobie pytanie, i czy masz wystarczająco dużo czasu na jego realizację i wysiłku? Nie cierpią z powodu, że stare nawyki? Spróbuj rozszerzyć zakres zwykłej wygody – to dobrze. Ale to jest bardzo ważne, aby zrobić to mądrze. I początkowo nie można zrobić bez zachęty.

Zmiany – to świetnie, ale jak pokonać własne lenistwo? Wiele marzenie kostki na brzuchu, ale tylko kilka z siłowni. Jaka jest różnica między tymi, którzy trzęsie mięśnie i tych, którzy w tym czasie leżał na kanapie? Tylko jedna osoba z pasją chce zmienić, a drugi jak i chce iść, ale nie jest gotowy do poświęceń. Jak zachęcić się do podjęcia zdecydowanych działań? Zlokalizuj zdjęcie, które chcesz, aby w wyniku ich wysiłków, powiesić go w widocznym miejscu. Lub napisać ogólny zarys osiągnięć w przyszłym roku lub dwóch. Idź z określonym czasie, kiedy myślisz, daje rade. Po uruchomieniu nie mógł zaplanować, nie rozpaczaj. Spróbuj ponownie i ponownie. Aż je dostać. I tak się stało!

Gdy nie chcesz nic zmieniać

Często zdarza się, że człowiek nie myśli o tym, jak znaleźć wyjście z ich strefę komfortu, jak i pozostać w niej na zawsze. I to jest zrozumiałe. Bo to jest, gdy dana osoba jest łatwe i przyjemne do życia. Po co zmieniać coś, jeśli wszystko całkiem zadowolony? Niewyraźne perspektywy wzrostu nie przemawia, bo nikt nie obiecuje, że za strefę komfortu, to na pewno się uda. A jeśli wręcz przeciwnie? Możesz stracić część tego, co masz? Dlaczego podjąć ryzyko? Tak twierdzi co drugi mieszkaniec naszej planety, pobyt, gdzie jest obecnie. Komplikując sytuację jest niesławny głos podświadomości, która jest zbyt straszne, aby opuścić strefę komfortu. W związku z tym, że umiejętnie odwieść ludzi od zdecydowanych działań. Oto prosty przykład z życia ślusarza, który marzył o karierze przedsiębiorcy.

„Dlaczego chcesz założyć firmę? Jest Vaska z drugim wejściem do samochodu i garażu sprzedany za promocję i zbankrutował. I Savely Iwanowicz ogóle do więzienia za oszustwa podatkowe. Konieczne jest dla Ciebie? Grinds swoje dane w fabryce i nie szarpać. Ale pobyt na wolności i samochodu ! ” – o przyczynach nasz wewnętrzny głos, kojące i zniechęcania …. Zatrzymując nasz rozwój.

W rezultacie osoba jest zaangażowany, choć w zasadzie dobre, ale nie działalności. Co dalej? Rutyna. Chociaż nie może być poza zwykłą ślusarza mogło popełnił drobny biznesmen. I udał się do nie znajduje się na złamanym Varshaviche i zagranicznego samochodu. Gdzie facet popełnił błąd? To bardzo proste. Miał odwagę, determinację lub chęci na kolejną próbę, aby przejść do instytutu wcześniej wybrany. Radykalnie zmienić swoje życie po pięciu do dziesięciu lat jest dość trudne, zwłaszcza jeśli już założył rodzinę, która musi być karmione.

Ale ambitna dziewczyna, w szkole nie odbiegają umysł i sukcesy w szkole, po ukończeniu kursów fryzjerskich, nagle uświadomiłem sobie – to jest jej powołanie. Szybko wypełnione rękę, nauka pracy z najbardziej kapryśnych klientów, wraz z odsetkami, odwiedzając liczne seminaria tematyczne i mistrzowskich klasach oszust wydał kredytu bankowego – a teraz jej własny salon kosmetyczny prowokacyjnie nowy migający neon. Tak, będzie musiała ciężko, nie będzie wzloty i bolesne upadki, sukcesy i porażki, Pre gorączkowy dzień i okres, gdy dochód jest ledwo wystarczające do zapłaty odsetek do banku … ale rytm jej życia ekscytujące, nie dać się wciągnąć w codziennym życiu, bez względu na to, jak „dobrze karmione” może być.

Udana … On jest na pewno przyjść do uporczywego i dzielnego człowieka, który nie boi się coś zmienić, aby ryzyko, aby rozszerzyć strefę komfortu! Każdy z nas podświadomie sobie sprawę, czego brakuje, co chciałbym osiągnąć, i tak dalej. Ale jak ciężko podano zmianę! Jak trudno zrobić krok w kierunku czegoś nowego, ciekawego, nieznane!

Oto, na przykład, jak wiele rodzin są stale wysyłane do reszty w tym samym miejscu, znanym na bolesność jamy ustnej? Och, to po prostu nie uzasadniają małżonków ACT! I wygodne, jak mówią, i jak zwykle, a wszystkie zbadane. Po prostu słuchać tych słów – jest to wygodne, jak zwykle. I nieznośnie nudne. Ale coś zostawić w spokoju. I niezależnie od reszty ciała jest niezbędne, aby zapewnić tzw zmianę wizerunku i jego wewnętrznego „ja”. Nowe doświadczenie, emocjonalne odzysku, a nawet drobne niedogodności – to wszystko pomaga poszerzyć swoje horyzonty i spojrzeć na świat inaczej.

Co robić? Pociągu i nauczyć się, jak wydostać się z własnej strefy komfortu. Na przykład, nauczyć się grać na gitarze. Nic więc dziwnego, że zbiera kurz na strychu przez dziesięciolecia. Zapisz się na lekcje tańca towarzyskiego lub listwy z tworzywa sztucznego – jest przydatny do figury i bardzo modne. Zacznij jogging rano. Zachęcać do zdrowej żywności, rzucić palenie. Idź do warsztatu na przygotowania sushi lub prawdziwej włoskiej pizzy. W skrócie, zrobić wszystko, nie jest zaangażowany wcześniej. A kiedy twój wewnętrzny głos zmęczy przewidzieć klęskę, zdecydować się na coś bardziej masywny. Jeśli po prostu lepiej nie działa, nie rozpaczaj i nie opuszczaj ramiona.

Główny asystent opuścić strefę komfortu: zwyczaju, namiętność i rozum

Więc doszli do wniosku, aby zmienić swoje życie. Niech nie dramatycznie, ale po prostu przynieść znajome i mierzone drogę pewną nowość. Ale poza strefę komfortu, aby znaleźć nie tak łatwo. Przeciwnie, jest w stanie znaleźć jedną, ale przekroczyć próg i wejść w nowy świat stać nie dla wszystkich. Najważniejszą rzeczą w tym biznesie – nawyk. Naukowcy wykazali, że proces trwa dwadzieścia jeden dni. I to nawet mniej niż miesiąc.

Pokonać sami zrobić dla trzech tygodni stale angażować się w nowy biznes – i poza strefę komfortu w zwykłym sensie, nie będzie problemem, a przestrzeń znacznie poszerzyć. Ale jeśli przynajmniej raz pozwolić sobie na relaks i stać nauczania, na przykład angielskie słowa, nie iść na kursy, i tak dalej, będzie musiał ponownie policzyć. Tak więc, im więcej będziesz przejąć rozwój czegoś nowego, tym szybciej będzie ona stać się nawykiem.

Rozważmy jeszcze jeden niuans. Jeśli kiedykolwiek musiał udać się do morza w spadku lub chłodny w lecie, na pewno pamięta uczucie doświadczonego wpisując w dość zimnej wodzie. Na pierwszy rzut oka wydaje się być tak nieprzyjemne, że niepewnie oznaczenie czasu w piasku, a potem nadal panowała się i zanurzył. Przez chwilę rolki pragną szybko dotrzeć do wybrzeża i owinąć się w ręcznik słońce ogrzewa się. I po kilku minutach Ci przyjemność kąpieli. Twój organizm po prostu przyzwyczaiłem się i dostosować się do proponowanych warunków. Strefa komfortu zyskał szerszy granicy.

To samo dzieje się z człowiekiem, który zaczyna angażować się w nowy biznes. Początkowo czuje ostry atak lenistwa i apatii, próbując znaleźć argumenty do odroczenia pracy. Co chciałby wypić kawę, a następnie z przyjacielem przez telefon rozmawiać z ciekawy film zaczęło. Pokonać siebie, powoływać się na pomoc wszystkich rezerw wewnętrznych i dostać się do pracy. Pamiętaj, że entuzjazm, który również przyszedł do nauki języka angielskiego, na przykład, albo na zakup subskrypcji do klubu sportowego.

Chcesz awansować lub znaleźć nowe miejsca pracy dobrze płatnych? Więc pomyśl o możliwościach, które zostaną otwarte przed wami, jeśli teraz, w tej chwili będziesz mógł się zmusić, aby otworzyć samouczek i dowiedzieć się pierwsze angielskie słowa. Jesteś zbyt leniwy, aby przejść do siłowni lub wybrać się na poranny jogging? Ale co kąpielowym idealnie podkreśla złotą opaleniznę ciała postroynevshego? Wizualizować swoje pragnienie, przyczyni się do przodu.

I nie może się obejść bez dobrych powodów, aby rozszerzyć zakres zwykłej wygody. Najprostszy przykład – regularne ładowanie. Zadaj sobie pytanie, dlaczego zdecydowałeś się rozpocząć z własnej dzień? „Tak więc w rzeczywistości jest dobre dla zdrowia!” – Ci zawołać. Więc co? Zostały znacznie zwiększone entuzjazm? Jest to mało prawdopodobne. Chodzi o to, że powyższy argument do Ciebie nie jest konieczna siła. Jesteś młody i jednocześnie nie narzekają na zdrowie mózgu nie otrzymują określone powody, jako bezpośredni przewodnika do działania.

A teraz pamiętam miłe uczucie zmęczenia while wesołości że uchwycona, który po przejściu na siłownię lub godzin szkolenia w domu. Ale dla niego i trzymaj się, zmuszając się do rozpoczęcia ładowania. Dlaczego to działa? To bardzo proste do wytłumaczenia. W pierwszym przypadku, wspólne sformułowanie do „poprawy zdrowia” jest postrzegany przez użytkownika jako coś nie całkiem realne, a w drugim – działa już istniejące doświadczenie, ponieważ mózg usłużnie dał ci pamięć o dość znacznych sił pływowych.

Innym sztuczek jest mówić o chęci nauczenia się czegoś nowego lub zmienić się na lepsze, do jak największej liczby ludzi. I choć ich zdaniem, zarówno pozytywne jak i negatywne, będą miały wielką wartość dla ciebie. Jeśli słychać słowa zachęty, a następnie na odpowiedni moment obca wiara w sukces nie złamać, bo też pewnie nie chcą oszukać oczekiwania bliskich? Wątpliwości w twojej mocy jest również doskonałym bodźcem, aby udowodnić coś przeciwnego, zmusić się do przestrzegania i powodują podziw.

Rozszerzyć lub zmodyfikować strefę komfortu bez wysiłku niemożliwe. Aby wyjść poza znaną i ugruntowanym mikrokosmosie niezwykle trudne. Przypomina w siłowni w pierwszych dniach bóle mięśni i chcę wszystko rzucić, a potem przychodzi okres korekty, figura się zmienia, i czujesz się szczęśliwy i dumny. Ale musimy tylko uruchomić klasę, jak mięśnie ponownie straci swoją dawną sprężystość. I tylko opierając się na naprawdę dobrego powodu, będzie w stanie pokonać samodzielnie. Więc to zrobić, i decydują się poszerzyć swoją strefę komfortu.

load...