Straty i żalu: sześć kroków na drodze do uzdrowienia

Czy cierpisz z powodu bólu i żalu z powodu strat w swoim życiu? Jeśli tak, jesteśmy gotowi, aby wczuć się w ciebie. Życzymy miłości i życzliwości na drodze. Chcemy pomóc przezwyciężyć ból!

load...

Straty i żalu, prędzej czy później spotkać na ścieżce życia każdego człowieka. Każdy z nas przeżywa ból utraty zdrady, pozostawiając bliskich życia, utratę miłości, oszukani oczekiwania dystansując dojrzewania dzieci, uciekając młodość. Zdarza się, że każdy pojedynczy rozczarowanie w sobie nie jest tak wielka, ale gromadzą one powodować depresję i utratę zainteresowania życiem. Wydawałoby się, że wszystko było w porządku, a za chwilę, serce ściska klucza i ziemi wymykała się spod ich stóp. A jeśli naprawdę poniosła wielkie straty – takie jak śmierć bliskiej osoby lub rozwodu – panuje rozpacz i smutek będzie na tyle, aby rzucić się w swoje ręce przez kilka miesięcy lub nawet lat.

Ale nawet mniej dramatyczne wydarzenia życiowe i zmiany mogą spowodować wiele bólu i cierpienia. Oto niektóre z nich:

 • Przejście z jednego do drugiego miejsca zamieszkania;
 • Sprawdź dzieci z domu;
 • Luka w obsłudze lub inne stosunki;
 • Zmiana lub utrata pracy;
 • Detekcja przy oznak starzenia się;
 • Choroba lub utraty zdolności do czynności prawnych, co czyni nieosiągalnym dla ciebie, że jeszcze do niedawna było powszechne;
 • Niepowodzenia w biznesie;
 • Odrzucenie planów spowodowane przez zbieg okoliczności, a nie chęci;
 • Poważna kłótnia lub rozwód rodziców;
 • Sprzeczność w widokach (na przykład różne przekonania religijne) między siebie i swoich bliskich;
 • Poczucie bezsensowności i bezsensu swojego życia;
 • Świadomość własnych wad i złych nawyków, które rujnują życie, ale zmiany, których nie można;
 • Śmierć bliskiej zwierzaka.

Jeśli jeden lub więcej z wymienionych powyżej przypadków wystąpiło z wami, można również uruchomić ryzyko stania się ofiarą depresji. Każde życie zmienia się, nawet jeśli jest to pozytywna zmiana, co prowadzi do stresu i silnym poczuciem straty. Żałoby po stracie, czujesz się sami ze swoimi emocjami. Myślisz, że nikt inny nie może zrozumieć żal za to, co utracili. A może ty sam nie chce obciążać innych z ich żalu i bólu. To błędne przekonanie często prowadzi do izolacji i depresji, zmuszając, aby ich cierpienia w głąb siebie.

Ukrywanie swego bólu, nie jesteś oszukiwanie innych i siebie. To nikt nie pomogło zmniejszyć uczucie bólu z powodu utraty. Łatwiej będzie przenieść na górę, jeśli wiesz, że smutek – to psychologiczny proces, który odbywa się w ich konkretnych ustaw. I należy przestrzegać tych przepisów, zamiast oprzeć je.

load...

Pięć głównych etapów żałoby

W zależności od przyczyny masz poczucie żalu i straty, smutek może przejść przez różne etapy:

 1. Odmowa. „To nie może być!” „To jest po prostu niemożliwe, aby tak się stało ze mną!” Kiedy zgłosiliśmy strata wyprzedziły nas, nie chcemy wierzyć. „To musi być jakaś pomyłka!” Początkowo, nawet łzy. Później możemy odmówić podjęcia straty i pustki: nadal położyć na stole talerz dla Tego, który umarł i odszedł od rodziny męża, albo zobaczyć w tłumie błysnął kurtka dziecko, które w rzeczywistości jest daleko od nas.
 2. Anger. „Dlaczego ja?” „To nie fair!” Wielkie pragnienie, aby oprzeć się los. Czasami ludzie nawet poczuć gniew wobec zmarłego, oskarżając go o wyjeździe: „Zostawił mnie!” Jeżeli osoba zmarła z powodu choroby – złość często rozciąga się do lekarzy: „Dlaczego nie można zrobić wszystko, czego potrzeba, aby uratować?”
 3. Negocjacje. „Targowanie” często pojawia się przed utratą. Ktoś próbuje negocjować z mężem, który ogłosił swoje przejście na emeryturę; ktoś próbuje zawrzeć umowę z Bogiem, aby zapobiec utracie bliskiej osoby, leżąc w łóżku umiera. „Zrobię wszystko, aby wrócić … by uratować … znaleźć …!” – Wydaje nam się, że nasze gorące prośby i śluby mogą zapobiec nadciągającej katastrofie.
 4. Depresja. „Sens życia nie ma.” Osoba doświadcza przytłaczające poczucie beznadziejności, frustracji, zgorzknienia, użalanie się nad sobą. Zaczynamy opłakiwać stratę i niespełnione nadzieje, marzenia i plany na przyszłość. Żałobie ludzi jakby wpada w osłupienie i tracą zainteresowanie wszystkiego. Często przychodzą do głowy myśli o samobójstwie. Głęboka depresja powoduje poważne problemy zdrowotne i często wymaga profesjonalnego leczenia.
 5. Przyjęcie Pokora. Po pewnym czasie osoba rezygnuje się do strat. Każdy dzieje się w różny sposób: ktoś potrzebuje kilku miesięcy, kogoś – kilka lat. Żałobie ludzie w pełni świadomi i zaakceptować ich stratę. Zaczyna szukać czegoś, co pomoże mu dostać przez ból straty, będzie wypełnić pustkę i dać mu komfort i uzdrowienie.

Czynności te nie mają szczególny priorytet; mogą pójść w przypadkowej kolejności, niektóre z etapów żałoby urlopu, a potem wrócić. Ale zawsze będzie końcowy etap akceptacji, kiedy wreszcie puścić bólu i iść dalej.

Jak radzić sobie z bólem?

Konieczne jest, aby przejść przez ich smutek, a następnie pozwolić jej odejść i przejść w życiu. Chcesz dowiedzieć się, jak radzić sobie z depresją po stracie człowieka, który chce sobie z tym poradzić? Oto sześć kroków, które trzeba zrobić, aby dostać się przez smutek i wyprzedzony znaleźć swoją drogę do uzdrowienia:

 • Określić źródło bólu

Czasami jest to zbyt oczywiste – jeśli idziesz przez rozwód lub utraty kogoś bliskiego. W innych przypadkach może być przeżywa smutek, nie zdając sobie sprawy, że to sprawia, że ​​czujesz stratę. Analizuj wszystkie zmiany, jakie zaszły w ostatnim czasie w swoim życiu, i pozwolić sobie doświadczyć uczucia, które pojawiają się w pamięci każdego z wydarzeń. Spróbuj zidentyfikować sytuacje, które powodują, aby czuć ból lub smutek.

Po znalezieniu przyczyny, która sprawia, że ​​ciężkie emocje, uznają dla siebie jego istnienie. Jeśli udawać, że wszystko jest w porządku, starając się tłumić swoje uczucia, wtedy ostatecznie te uczucia wciąż przejawia się w niezdrowy sposób. Będą one przekształcić się w lęku, gniewu, depresji.

 • Pozwól sobie na płacz

Kiedy czujesz, że twoje oczy „wet spot” – dać sobie wypłakać. Łzy dla naszego organizmu – jak zawór umożliwiający wyjście smutku, lęku, frustracji, i nie pozwalają gromadzić stresu. Łzy pomóc pozbyć się stresu i hormonów szkodliwych toksyn, które pojawiły się przed skutkami stresu. Ci, którzy nie pozwalają sobie na płacz w czasie ucisku i smutku, aby ich „wkład” do nagromadzenia hormonów stresu i osłabienia ich układu odpornościowego, co może nawet doprowadzić do poważnej choroby. Psychologowie już dawno pokazały, że płacz jest ważnym elementem konfliktu i żalu gojenia się od niego.

 • Porozmawiaj o swoich obawach

Niektórzy ludzie zawsze czują potrzebę podzielenia się z innymi swoimi myślami i emocjami. Inne – wręcz przeciwnie, bardzo tajemniczy. To na ogół jest to sprawą prywatną. Ale nie w przypadku, gdy dana osoba nie wie, jak radzić sobie ze stratą. Porozmawiaj z kimś o swoim problemie (zwłaszcza z tymi, którzy jednoznacznie Trust) wspiera samodzielność i szybsze gojenie poprzez emocjonalnej otwartości. Ta rozmowa pomaga w celu omówienia problemów, które mogą być zbyt trudne lub bolesne dla was samych, bez przyjaznego wsparcia.

 • Należy zwrócić większą uwagę

Jeśli występują żalu i straty, to nie tylko zmniejsza swój nastrój. Twój poziom energii spada znacząco. Można doświadczyć nie tylko emocjonalne, ale także fizyczny ból. Będziesz przezwyciężyć lęk, ból głowy, bóle mięśni. Teraz nie jest czas, aby zmusić się do przestrzegania ich regularny harmonogram klasy lub nawet dać sobie dodatkowe obciążenie. Zamiast dać sobie przerwę. Poddać się, pozwalając sobie zrobić coś poprosić i co może cię pocieszyć. Idź na długi spacer lub kąpiel w wannie. Idź do masażu. Słuchaj swojej ulubionej muzyki. Obejrzyj zabawny film. Zjedz coś pysznego. A co najważniejsze – dać sobie spokojny sen.

Kiedy czujesz, że cię obezwładnia smutek – starają się trzymać z dala od alkoholu. Alkohol, że poczujesz się jeszcze gorzej. Ponadto ograniczenie oglądania telewizji, aw każdym razie nie wyglądają melodramaty ze smutnym zakończeniem. A jednak – uniknąć izolacji. Teraz trzeba poświęcić tyle czasu, ile to możliwe z rodziną i przyjaciółmi. Nawet jeśli są one po prostu być blisko ciebie, poczujesz zauważalną ulgę.

 • Skoncentruj się na wdzięczności

Oczywiście, trudno jest myśleć o czymś innym, kiedy smutek zapukał do drzwi. Ale mimo twojej straty, a tam było dużo dobrego w swoim życiu. Przypomnij sobie o tym. Aby to bardziej przekonujące, aby wymienić wszystkie dobre rzeczy w swoim życiu, pisząc go na papierze. I starają się znaleźć dla siebie coś pozytywnego nawet w obecnej trudnej sytuacji.

Jeśli dzieci są pozostawiane na studia do innego miasta, a bez nich pusty dom wyglądał zniszczony gniazdo – myśleć o tym, co dzieci były niektóre z tych, którzy chcieli iść do dobrego uniwersytetu, a kto tak naprawdę może to zrobić. Cieszymy się z faktu, że w przyszłości staną się one dobrymi specjalistami z popytem w swoim mieście specjalności. Wyobraź sobie, jak wiele szczęśliwych chwil czeka na spotkanie z nimi, kiedy wracają do domu na święta!

Jeśli zmarłego wam drodzy – zapisz wszystkie najlepsze wspomnienia o nim. Dziękuję los za to, że był tam dla ciebie. Jeśli twój ukochany zmarł po ciężkiej chorobie – niech pocieszy, że jego cierpienie jest skończona.

Jeśli idziesz przez rozwód – można myśleć w pierwszej kolejności, że teraz będzie zwolniony od bolesnych chwilach swojego życia razem, co w końcu doprowadziło do zniszczenia rodziny. I uzyskaną wolność będzie można dać sobie dużo więcej uwagi. Również teraz, zanim otworzy drogę dla nowego związku. Kto wie, może to była nowa miłość sprawi, że będziesz bardzo zadowolony!

Smutek i ból, wydaje nam się, jest w stanie przeniknąć do wszystkich aspektów naszego życia, niszcząc swój zwykły bieg, a my zupełnie zapomnieć o wszelkie dobro, które wciąż nas otacza. Może na początku nie można zmusić do wdzięczny do życia za to, co trwa. Ale nadal starają się ignorować wszystkie pozytywne rzeczy dzieje się wokół Ciebie. A tam, wyglądasz i pozytywne emocje będą stopniowo powracać.

 • Bądź cierpliwy

Wiesz już, że w smutku – tym konkretnym procesie. W zależności od przyczyny swojego żalu i straty, trzeba przejść przez różne etapy, zanim nadejdzie uzdrowienie. Wiedząc o prawa swoich emocji, można lepiej zrozumieć, w jaki sposób poradzić sobie z utratą padłeś ofiarą. Pozwól sobie, aby w pełni doświadczyć wszystkich emocji związanych z bólem, i pozwolić im pomóc zrozumieć, że pójdą z duchem czasu.

Poczucie straty i smutku są tymczasowe, nawet jeśli czujesz się wiecznie tkwi w bolesnych doświadczeń. Wszyscy skończyć się ran i znaleźć dodatkowe sposoby promowania na nasze życie. To jak ludzie. Kiedy mówimy, że ty też odzyskany z żalu i będzie mógł żyć – to nie znaczy, że zapomnisz o swoich strat. Oczywiście, że nie! Musimy pamiętać, że będziesz w stanie poruszać się, nauczysz się cieszyć, że jest dobry w swoim życiu. Mimo nasilenia utraty dzisiaj.

Jeśli opłakiwać wielką stratę w swoim życiu – byliśmy zadowoleni cię wspierać, aby nauczyć się radzić sobie z ich cierpieniem. A jeśli znasz kogoś, kto jest teraz dogonił strat – odnoszą się do niego ze słowami miłości i wsparcie!

load...