Strach przed miłością

Wielu z nas tak naprawdę nie chce kochać i być kochanym. Wydaje się, że ten jeden nie przeszkadza! Zakochaj się na zdrowie i zakochuje się w sobie! Raz jeden inny mecz, a życie osobiste poprawi. Wszystko jest łatwiejsze niż kiedykolwiek … Ale z jakiegoś powodu, wielu mężczyzn i kobiety nie mogą normalnie zorganizować to życie bardzo osobisty. Co jest przyczyną samotności? Faktem jest, że często uboczu postawę z faktu, że podświadomie czują strach przed miłością. Fakt, że to jest i jak z nim walczyć, teraz dyskutować.

load...

Przyczyny strachu przed miłością

Jak możemy wytłumaczyć pojawienie się lęku przed miłością? Wydaje się, że odpowiedź jest oczywista: failed relacje w przeszłości. Po dręczony dusza zamknięta tarczę przeciwko byłej bólu, nie chcąc więcej, aby dotrzeć do kogoś. Ale istnieje wiele obu płci, który nie został zatrzymany. I są gotowi zakochać się ponownie, mimo upadku starego. Dlaczego jest tak, że ktoś ma lęk przed miłością, a ktoś nie?

Przyczyn jest wiele. Zdarza się, że na bardzo szczególnej relacji z płcią przeciwną nakłada niezatarte piętno pierwszej miłości. Silny i jasny, tworzy pragnienie w człowieku przez tego samego poczucia ostrością. Wszystkie kolejne wybory są w porównaniu do pierwszego kochanka, a nie do jego poziomu. Najmniejsze odchylenie od doskonałości nie jest dozwolone tutaj. Kompromisy w relacji człowiek kojarzy się wyłącznie na swojej pierwszej miłości, nie zamierzamy się udać. W rezultacie bardzo wysokie standardy wymagań podniesionymi niszczy samą możliwość życia w prawdziwej miłości.

Czasami strach przed miłością wynika z obawy przed utratą się w swojego partnera i pragnienie, aby zachować swoje własne „ja” w stanie nienaruszonym. A czasami jest to wynikiem nieświadomego lęku komunikacji z płcią przeciwną. Podstawy taki stan, jako zasady określonej w dzieciństwie. Na przykład, jeśli ojciec tłumione córka i jej matka są kłopotliwe syn, i że dziewczynka i chłopiec może być uporczywe odrzucanie do mężczyzn lub kobiet. I bliski kontakt z nimi, oczywiście, będzie utrudnione.

Utrudniają miłość do podjęcia zwątpienia i utrzymujących się wątpliwości co do własnej atrakcyjności. Dają one wzrosnąć do strachu przed zdradą i wzbudzić zaufanie w tym, że nikt nie może być zaufany. Inaczej zranić albo wykorzystać łatwowierność w ich własnym interesie. Zazwyczaj jest to zaufanie wynika z tych, którzy przeżyli niewierności. Może to być ojciec opieki rodzinnej i nagłe oderwanie od bliskiego przyjaciela, a zdrada pierwszego partnera … Właściwie kluczowym niepowodzenie w rozpoznawaniu strach w miłości. I strach przed miłością nie pojawiają się, gdy nie ma wątpliwości, że partner nie będzie zrezygnować.

load...

Należy zauważyć, że w naszych czasach podstawowe wartości w życiu stał się kariera, zainteresowania zawodowe, możliwość samorealizacji i wolności osobistej. W społeczeństwie istnieje nigdzie, który uznał, że miłość jest przeszkodą do osiągnięcia tych celów. Powiedzmy, że uniemożliwia skupienie się na coś konkretnego, związuje ręce i utrudnia myślenie. Który działa zbyt zajęci sobie mężczyznę jakiegokolwiek przywiązania do kogoś.

Jeśli mamy się przyzwyczaić do tego, że na pierwszym miejscu w życiu zawodowym stałego znaczenia, budujemy relacje swój refleks od rodzaju kariery lub firmy. Oznacza to, że przed wykonaniem ruchu, myślenia o ryzyku związanym obliczyć rentowność kosztów i definiować własne korzyści. A jeśli podjąć pozytywną decyzję, stajemy się bardzo wymagający dla wybrańca. Musi on spełniać wszystkie nasze oczekiwania z nawiązką. W przeciwnym razie zostanie on zwolniony. To pragmatyczne podejście do miłości niszczy istotę tego, bo nie pozwala naprawdę zbliżyć się do innej osoby.

W ogóle, to główne powody, dla bojaźni miłości oparte na strachu stracić coś. O ile utrata strach jest uzasadniony i czy jest to konieczne, aby nadać mu tak dużą wagę? Celowe, czy strach przed miłością i czy się go pozbyć?

Co zrobić z obawy o miłości?

Myśląc w kategoriach pragmatyzmu, że miłość, jak, tak naprawdę nie potrzebują. Zapobiega się skoncentrować i myśleć jasno, zmuszając cały czas myśleć o drugiej osobie i popycha do czynów lekkomyślnych! Jaki rodzaj wolności osobistej i zawodowej postępu wtedy możemy porozmawiać?

Że może tak być. Ale fakt, że strach przed miłością może być tylko ten, kto jest w rzeczywistości bardzo dużo w potrzebie. Tylko sam nie przyznać. Podświadoma potrzeba miłości pokazuje, że to uczucie jest niezbędne do pełnej realizacji potencjału wewnętrznego. Tak, w pierwszych miłosnych nokautuje w rutynę i zapobiega osobę rozeznania. Jest to normalne. Silny emocjonalny wybuch zmienia postrzeganie rzeczywistości. Ale ten sam przypływ otwiera wszystkie przeszkody na drodze do maksymalnej ekspresji.

Człowiek potrzebuje doświadczenia miłości. I bez względu na to, co on – pozytywne lub negatywne. I rzeczywiście, w innym przypadku, miłości przyczynia się do postępu sił wewnętrznych i różni się spojrzeć na siebie i świata. Nie strach w miłości, tak kochający człowiek przestaje się bać, że, jego zdaniem, grozi mu wcześniej. On nie jest szczególnie myślenia, łatwo obracać się, co jeszcze zbliżyć i obawiano. I to jest zrobione i wzajemna i nieodwzajemniona miłość. Kiedy wzajemne uczucie – dla dobra ukochanej osoby, gdy nieodwzajemniona – aby udowodnić wszystkim, łącznie z nim, i sobie, że jesteś w stanie dużo. Oczywiście, jeśli jest to prawdziwa miłość, a nie związek miłości.

Ludzie, którzy mają tendencję do zakochać się po raz kolejny, mimo ostatnich niepowodzeń w relacjach, to zrozumieć. Dla nich uczucie miłości – to doskonały sposób, aby rozwijać się we wszystkich kierunkach. Jest to narzędzie, które unosi terminale krajowe i pomaga rozwiązywać najbardziej skomplikowane problemy. Ale dla znaleźć taki mocny uczucie swój prawdziwy cel, trzeba wziąć kogoś bliskiego jako odrębnej osoby. I nie rozpuszczają się w nim, zapominając o sobie. Nie możemy pozwolić, zbyt blisko psychologicznego kontaktu z najbliższymi. To generuje agresję, skierowaną na partnera i siebie. Tłumaczy to zniszczenia osobistych granic strefy, do której umysł refleksyjnie oprzeć.

Kochać naturalny sposób zamierzony, trzeba mieć pewne poczucie jaźni, „Jestem”. Pozwoli to, aby szanować i ich tożsamości oraz tożsamości partnera. I nie bać się bólu nieodwzajemnionej miłości. Bo jeśli dusza boli, to znaczy, że nasze „ja” jest poprawa, dorasta psychicznie. Otwarcie kochać inną osobę, możemy lepiej poznać ich istotę i możemy ocenić zakres swoich możliwości. I mamy możliwość przesuwania do przodu bez strachu. Po tym wszystkim, nie ma strachu w miłości!

load...