Stosunek przerywany. Tak czy nie?

Współczesna medycyna i farmakologia oferuje wiele różnych środków antykoncepcyjnych – pierścienie, świece, prezerwatywy, pigułki antykoncepcyjne. Prawie każda kobieta może odebrać antykoncepcyjny, który będzie jej odpowiadał. Ale mimo to, nadal jest jednym z najbardziej powszechnych środków ochrony przed niechcianą ciążą jest stosunek przerywany.

load...

Dlaczego on ma tak dużą popularnością? Wynika to z różnych powodów. Powody te obejmują:

  • Dostępność tej metody

Aby skorzystać z tej metody ochrony, nie potrzeba żadnego szkolenia, a nawet wycieczkę do apteki. Ponadto, niemal każdy zna tę sytuację, w której pragnieniem jest tak wielka, że ​​tylko zatrzymać z powodu braku antykoncepcji nie chce. Tutaj z pomocą przychodzi pary i stosunek przerywany – nie jest jeszcze na tyle wiarygodne, ale znacznie zmniejsza ryzyko niezamierzonego procesu ciąży.

  • Wrażliwe bariera

Zbyt wiele par wyjaśnić ich wybór tej ochrony oznacza, że ​​w ten sposób zachowuje naturalne uczucie podczas stosunku. Oraz stosowanie wszelkich – lub innych środków antykoncepcyjnych barierę znacznie zmniejszyć naturalność i nasilenie doznań podczas stosunku.

  • Nie ma przeciwwskazań

Czynnik ten jest również często plusem na rzecz przerwania stosunku płciowego. Na przykład ustawienie urządzenia wewnątrzmacicznego często prowadzi do wzrostu w czasie trwania miesiączki, które stają się znacznie bardziej obfite i bolesne, a czasem nawet mogą wystąpić krwawienia z macicy.

load...

Leki hormonalne również nie są tak bezpieczne. Dokładniej, hormonalne pigułki antykoncepcyjne nie przyniesie żadnej szkody dla kobiecego ciała, jeśli tylko są one dobrane przez lekarza. I do lekarza mógł dowiedzieć się, jaki rodzaj antykoncepcji hormonalnej agenta pasuje taki czy inny sposób kobietę, musi zobaczyć wyniki jej badania krwi hormonów. Zgadzam się – bardzo niewiele kobiet tak ostrożnie podchodzić do kwestii wyboru leków do profilaktyki.

  • Zrozumienie sposobu działania

Osobliwością ludzkiego umysłu jest taka, że ​​on boi się wszystkiego, że nie rozumie. I pomimo tego, że teraz jest dostępne wiele informacji o tym, jak jeden lub drugi sposób jest chroniony. Jednak nadal istnieje wiele osób, dla których działanie hormonalnych pigułek jest całkowicie niezrozumiałe, ale to, co naprawdę IUD i wydaje jakiegoś instrumentu Inkwizycji. Dlatego ludzie wolą korzystać stosunek przerywany, którego mechanizm działania jest bardzo jasne i zrozumiałe.

Wady odstąpienia

Jednak lekarze mówią, że przerwanego stosunku płciowego, istnieje kilka dość ciężkich wad. I wszystkie te wady wymownym świadectwem tego, że ta metoda antykoncepcji nie jest bardzo daleko od tego, co jest idealne, ale nawet tylko z niezawodnym. Wycofanie przez minusy to:

  • Ciąża wysokiego ryzyka

Wbrew powszechnemu przekonaniu, prawdopodobieństwo, że ciąża nie występują, jest bardzo wysoka. Lekarze uważają, że brak ciąży u par, które są chronione przez przerwania stosunku płciowego wskazuje na potencjalne możliwości niepłodności przez cały rok. Powód jest bardzo prosty – sperma zawierała nie tylko bezpośrednio w nasieniu, ale również do smaru, który wyróżnia się z ludźmi od początku wzbudzenia. Oznacza to jedynie, że penetracji plemników do macicy, a następnie do jajowodów, a być może nawet bez wytrysku w pochwie kobiety.

  • Brak ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową przez

Pamiętaj również, że stosunek przerywany jest w żaden sposób nie jest w stanie uchronić się przed infekcjami, które są przenoszone drogą płciową. Fakt ten nie ma sensu, i wyjaśnić, bo to oczywiste – gdy zachodzi taki stosunek bezpośredniego kontaktu z błoną śluzową pochwy i penisa. Oczywiście, te informacje nie są istotne dla stabilnych, ugruntowanych par, które wierzą w zdrowiu nawzajem. Ale reszta z was musi mieć świadomość tego niuansów. Nie warto ryzykować swoje zdrowie niepotrzebnie.

  • Mężczyzna zaburzenia seksualne

Regularne i długotrwałe stosowanie Wycofanie może niekorzystnie wpływać na sprawność seksualną mężczyzn. Po pierwsze, człowiek powinien zawsze zachować wszystkie swoje emocje i uczucia pod kontrolą, aby nie przegapić moment wytrysku. W wyniku współżycia seksualnego przestają być człowiekiem pełnym radości, że ma wystąpić różne problemy psychologiczne.

Ponadto, liczne obserwacje lekarzy – ginekologów, około 70% mężczyzn, którzy przez rok lub więcej były chronione przez przerwania stosunku płciowego, prędzej czy później rozwija się tak nieprzyjemne choroby jak zapalenie gruczołu krokowego.

Ponadto, bardzo często główną przyczynę niepłodności męskiej jest taka metoda zapobiegania jako stosunek przerywany. Bardzo wielu ekspertów słusznie uważają, że w wyniku przerwania stosunku płciowego istnieją pewne patologiczne zmiany w męskich narządów płciowych. A im dłużej człowiek praktykujący stosunek przerywany, tym więcej naczynia krwionośne tracą ton jego genitaliów. Jest to powód, i początkowo prowadzi do pogorszenia męskiej erekcji.

Jeśli po pierwsze znaki ostrzegawcze pary nie zmienia sposobu ochrony, a człowiek będzie nadal praktykować stosunek przerywany, zmiany patologiczne w narządach rozrodczych będzie kontynuowana. Zmiany te wpływają na cewkę tylną, wzgórka nasienny, gruczoł prostaty. I bardzo ważną rolę w przebiegu procesu chorobowego odgrywa fakt, że nieprzenikniony cielę są uwalniane podczas wytrysku nie jest w pełni wykorzystany. I to bije niektóre sygnały w centrum mózgu mężczyzn odpowiedzialnych za pobudzenie erekcji i ejakulacji. I w końcu człowiek najpierw rozwija się przedwczesny wytrysk, a potem i tak impotencji.

Jednak we wczesnych etapach tego procesu jest niemal całkowicie odwracalne. W celu pozbycia się istniejących problemów i zapobiec pogarszaniu się sytuacji i rozwoju innych powikłań, człowiek musi przestrzegać dwóch podstawowych warunków:

  • Przerwać stosowanie jako metody antykoncepcji stosunek przerywany.
  • Szukać pomocy u lekarza – urologa.

Ale z tego ustępu nieco bardziej skomplikowana. Zbyt wiele ludzie są bardzo wrażliwi na wszystko, co przychodzi do zdrowia seksualnego. I w rezultacie, człowiek nie wstydzi się tego, co się prosić o pomoc od lekarza, ale też po prostu o tym mówić. Człowiekowi łatwiej jest udawać, że ten problem nie istnieje, niż przyznać się w pierwszej kolejności do siebie, że potrzebuje pomocy medycznej. I wtedy dużo od tego zależy od kobiety – musi ona wykonywać przede wszystkim spójność, taktu, zrozumienia i uczynność. Jedyną rzeczą, którą warto robić – to żal człowieka. Szkoda, to również potężny cios dla jego ego.

Krótko Podsumowując powyższe, staje się jasne, że sposób ochrony poprzez stosowanie przerywanego stosunku płciowego jest wciąż bardzo długi czas pozostanie dość popytu i popularne, głównie ze względu na łatwość obsługi i wygody. Ale jednak, mimo wszystkich warunkach, metoda ochrony nie jest bardzo wiarygodne, a wcale niebezpieczne, jeśli chodzi o przygodnym seksie. Dlatego stosunek przerywany może być używany tylko w tych par, które są razem od dłuższego czasu.

load...