Stosowanie wody – główny cud naszej planecie!

Zawartość:

Woda – ważnym źródłem życia na naszej planecie, gwarancja zdrowia i długowieczności każdej żywej istoty, symbol czystości, mądrości i płodności. Działa cuda, eliminując ludzki organizm przed chorobami, oczyszczając ją i odmładzające. Ona czczony w starożytności i jest czczony w naszych czasach, z linkami do swojej „nazwy” na początku i na końcu wszechświata, bogactwa i obfitości. Nietrudno się domyślić, że mówimy o wodzie – główny element organizmu, niezbędny uczestnik wszystkich podstawowych procesów biologicznych.

load...

Stosowanie wody jest jasne, dlaczego tak ważne jest, aby nieustannie karmić nasze ciało życiodajnej wody, bo inaczej cykl wody w organizmie jest uszkodzony i wywołać znaczne pogorszenie stanu zdrowia człowieka. Wadą H2O może doprowadzić do odwodnienia i wyglądu takich chorób jak choroby autoimmunologiczne, alergiczne, choroby układu krążenia, choroby stawów i toczeń.

Konieczność codziennej organizmu na wodę

Z reguły, każdy dzień korpus musi dodatkowe dwa do trzech litrów płynu. Ich większość z nas dostarczanie żywności, warzywa, owoce i inne pokarmy, ale przybycie około półtora litra, musimy upewnić się, że nasz organizm tylko jako płyn czysty i bogaty w minerały. Stosowanie wody – jest nawilżenie, odmłodzenie, regeneracja, wzrost i wiele innych czynników, które pomagają nasze ciało, aby w pełni funkcjonować. Nasi przodkowie używali go użytecznych właściwości, aby pozbyć się wielu dolegliwości i pozostawił nam w spadku takiej skutecznej metody jako hydroterapii.

A dzisiaj, ludzie są szczęśliwi, aby włączyć do kontrastującym duszy dla powrotu rano odwagi i męstwa, leczeniu przeziębienia, katar i inne podobne choroby, spuszczając nogi w gorącej wodzie, kąpieli musztarda, mycie zatok wodą i stosując różne płukania gardła. Równie ważna jest woda w tych przypadkach, gdy dana osoba jest poważnie przepracowany lub coś zatruty organizm, jak również objawów alkoholowego zespołu płodowego. Ten unikatowy materiał nie tylko pomaga pozbyć szkodliwych toksyn, ale również ułatwia przywracanie energii i wytrzymałości.

Zastosowanie wody mineralnej

Użycie wody mineralnej jest również nie do przecenienia. Jednakże, gazowana woda nie powinna być nadużywane, zwłaszcza zimna – w przeciwnym razie może rozpocząć problemy z przewodu pokarmowego. I nie chodzi tylko o gazowanej wody mineralnej, ale również zwykłego picia. Ale spróbujmy poukładać w kolejności:

load...
  • Szkód i korzyści gazowanej wody pitnej

Szklanka zimnej sody na upalny dzień – wydaje się, że może być lepiej? Jednakże taka duża ilość wody może zaszkodzić ciała. Na pewno nie powiem, że picie zimnej wody może prowadzić do chorób gardła. Ale uszkodzenie żołądka – bardziej poważny problem. Bardzo wysokie prawdopodobieństwo ostrego nieżytu żołądka. Śluzówka cierpi na efekty zimnej wody i dwutlenku węgla.

  • Harm woda mineralna

Pomimo tego, że zastosowanie wody mineralnej nie jest kwestionowana szkody do ciała, także nie można lekceważyć. A przede wszystkim – uszkodzenie układu moczowego. Sole i minerały zawarte w wodzie, mają nerki i pęcherza bardzo duże obciążenie. W wyniku tego, powstawanie piasku i kamieni. A dla układu sercowo-naczyniowego jest duża ilość wody mineralnej również szkodliwe – może znaczący i regularny wzrost ciśnienia tętniczego.

Mówiąc najprościej, korzyści dla zdrowia wody mineralne są bardzo wysokie. Lecz tylko wtedy, gdy osoba napojów wody w ograniczonych ilościach. Co więcej – jeśli chcesz napić się woda mineralna dla poprawy zdrowia, prosimy o poinformowanie lekarza powiedzieć, jaki rodzaj wody jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

Przydatne właściwości wody

Oczywiście powyższe nie jest to pełna lista pozytywnych cech, które mogą „pochwalić” H2O. Tak, to jest niezaprzeczalne korzyści dla tych, którzy chcą pozbyć się nadwagi. W tym przypadku bardzo zdolność do zapotrzebowania na wodę, która spala tłuszcz „rezerwy” i doprowadzić do normalnych procesów metabolicznych. Znacznie zmniejsza uczucie głodu i blokuje apetyt. Razem szklanka zimnej przegotowanej wody – i głód odejść na chwilę. Ważną rolę odgrywa brak wody, kalorii, tłuszczu i cholesterolu i niskiej zawartości sodu – zdrowie jest bardzo ważne.

Oczywiste korzyści z wody i do bólu pleców: aby zminimalizować je tak proste, jak i nawilżają ciało. Po wody napełniającej podstawy grzbietową płyty wspiera około 75% wagi i stanu kręgosłupa z uwagi na właściwości hydraulicznych wody. Nie sposób nie zauważyć istotną rolę H2O i w utrzymaniu optymalnej temperatury ciała poprzez pocenie. Chłodzenie ciała, pot odprowadza zbędne dla niego stopni (bez wody ta równowaga zostanie naruszona).

Ciecz także nieoceniona pomoc dla chorych na astmę. Jak wiadomo, histamina – istotnym czynnikiem procesów życiowych oraz jeden z „strażników” funkcji ochronnych organ regulacyjny. Optymalny rozkład materiału jest bezpośrednio zależna od ilości wody, która to „tankowanie”. Odwodnieniem, ilość histaminy u chorych na astmę zwiększona, pobudzenie mechanizmów obronnych nakładających się dróg oddechowych. W ten sposób, zespół astmę mogą być złagodzone, jeśli pacjent jest znacznie zwiększyć spożycie wody.

Prawidłowe odżywianie

Soki owocowe i warzywne, ziołowe herbatki – dobry wybór napojów. Jeśli jesteś niezadowolony z jakości wody wodociągowej w danym obszarze, należy przejść do tego, który sprzedawany w butelkach – wystarczy wybrać takie, że nie ma zbyt wielu minerałów.

Ale to, co jest prawidłowe odżywianie? To spożycie pokarmów o dużej zawartości wody, to lepiej, świeże lub surowe. Jedz więcej ogórków, papryki, pomidory, cebula, marchew, sałata. I, oczywiście, owoce – jabłka, pomarańcze, winogrona. Kwaśne owoce takie jak grejpfruty i cytryny, a także oczyszczają nasz organizm, a to jest trudne do strawienia łącznej włókna owoców cytrusowych, podejmie pracę układu trawiennego: to zaczyna działać na pełnych obrotach.

Ciało ludzkie składa się z 3/4 wody, więc nawet jeśli jedzenie jest z niego przez 3/4.
Jedz dziennie co najmniej trzy owoce i trzy dania warzywne. Warzywa ugotować lub upiec dla pary, tak aby nie tracić cennego wilgoci. Jeszcze lepiej, jeść je na surowo. Jeśli chcesz zorganizować wypoczynek dla ciała i oczyścić go z żużla, całkowicie wyeliminować alkohol, koktajle, napoje gazowane i słodkie też. Każdego dnia na spacer i znaleźć czas na ćwiczenia.

Pomocnych wskazówek

Na koniec kilka przydatnych wskazówek. Zacznij dzień z czystym szklance wody można pić na pusty żołądek zaraz, jak tylko się obudzisz. A w celu skorzystania z wody było jasne, wykonaj trzy proste zasady:

  1. Pić tylko czystą wodę, żaden inny napój nie jest w stanie jak jest, w celu przyspieszenia procesu komórek regeneracyjnych i dostarczać wiele potrzebnego tlenu do nich. Korzystne jest użycie naturalnej wody o najniższym zasolenie (nie mniej niż 0,3 g / dm3, ale lepiej – 0,05 g / dm3);
  2. Pij wodę tylko na pusty żołądek. Podczas snu organizm traci dużo płynu, ponieważ procesy metaboliczne dzieje, i nie ma żadnych przychodów wodnych. A jeśli trzeba będzie się napić, a potem (po 20-30 minutach), przejdź do śniadania, to jadłem dużo lepiej zostać nabyte;
  3. Temperatura wody powinna być równa temperaturze ciała. Osiem godzin snu w pozycji poziomej – i żużla „w dobrej wierze” zgromadzonego w okrężnicy. Woda, oczywiście, pomaga usunąć je stamtąd, ale nie zimno, to jest po prostu „irytujące” nasze błony śluzowe.

Oczywiście, mówimy o korzyściach płynących z wodą w jednym artykule jest trudna. Jednak ogólny pomysł, masz teraz. Bądź zdrowa!

load...