Stosowanie środków ludowej żylaków

środki zaradcze ludowej żylaki są bardzo popularne wśród ludności. Żylaki – najczęstszym problemem medycznym. Jest to przeszkoda nie tylko do utrzymania zdrowia, ale również dla zdrowia. Jej leczenie wymaga ścisłej współpracy z lekarzem i zgodne z jego zaleceniami. Choroba może prowadzić do ograniczenia jakości życia. Można jednak zapobiec jego rozwoju, z wykorzystaniem nietradycyjnych metod. Ale trzeba wiedzieć, jak leczyć żylaki środków ludowych właściwie bez szkody dla organizmu.

load...

Przyczyny i objawy

Żylaki spowodowane zwiększonym (długie i silne) ciśnienie krwi w żyłach i naczyniach włosowatych, które znajdują się tuż pod powierzchnią skóry. Ich ściany mogą ulec zmianie.

Inne przyczyny żylaków i zaburzeń mikrokrążenia w nogach następujących:

 • Całkowity brak krążenia (na przykład, zaawansowany miażdżyca, choroby zakrzepowo-zatorowej i wady zawory żylne);
 • Siniaki;
 • Brak zmiany;
 • Przewlekłe unieruchomienie (na przykład, w wyniku złamania);
 • Ciśnienie w naczyniach limfatycznych;
 • Chodzenie w butach z obcasami;
 • Leki hormonalne (antykoncepcja);
 • Ciąża;
 • Otyłość.

Choroby żył w nogach pojawiają się coraz częściej w ostatnich latach, głównie u kobiet, a tendencja do ich wygląd jest często dziedziczna.

load...

Żylaki na nogach to łatwo zauważyć, szczególnie w okolicy kostek, kolan i bioder, gdzie tworzą się typowe pajączki. Z tego powodu choroba żylna jest estetyczny problem, zwłaszcza dla kobiet.

Ludzie, którzy mają żylaki na nogach, zwykle skarżą się na uczucie ciężkości w tej dziedzinie, pieczenie i ból po długim pobycie w pozycji stojącej lub siedzącej. Nie może być zaczerwienienie i obrzęk nóg, zwłaszcza w obszarze stawu skokowego.

Żylaki nóg – jest ryzyko następujących komplikacji:

 • Zapalenie naczyń krwionośnych;
 • Zakrzepica żył;
 • Hardhealed występowanie i nawracające owrzodzenia podudzi.

Jak zapobiegać chorobom?

Podstawowe metody zapobiegania zastoju żylnego – unikanie dłuższego pobytu w jednej pozycji. Kończyny dolne mięśnie pracujące wywierają presję na powierzchownych żył, zmuszając krew z nich.

Zalecane spacery, ale jest przeciwwskazane długotrwałego stoi i siedzi z obwisłymi ramionami.

Konieczne jest, aby siedzieć z nogami powyżej poziomu serca. Ta sytuacja poprawia przepływ krwi i może zmniejszyć obrzęk. Zaleca się regularne ćwiczenia, odpowiedni wiek i stan zdrowia: bezpieczną jazdę na rowerze i basen.

Niepożądany pozycja nogą na nodze, w których przypadku istnieje ucisk żył. Przeciwwskazane gorącej łaźni, szczególnie długotrwałe. Osoby ze skłonnością do choroby żylaków nie powinny korzystać z sauny.

Objawy przewlekłej niewydolności żylnej może zaostrzyć otyłość i nadwaga, zaleca się, aby utrzymać prawidłową wagę ciała. Przeciwwskazane nosi buty na wysokim obcasie i obcisłe ubranie (ostatni nie więcej niż 5 cm).

Przewlekłe zaparcia mogą prowadzić do powstawania żylaków, zaleca się, że aktywność fizyczna, która pobudza jelita, a także dieta bogata w błonnik.

Metody domowe

Najprostszym sposobem, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia żylaków – wzrost kończyny, to znaczy, podnosząc nogi powyżej poziomu serca … Weźmy taką pozycję, można użyć poduszki, które powinny być umieszczone, na przykład, na kostkach. Reszta z nogami powinno trwać co najmniej kilka minut. Ten prosty zabieg należy powtórzyć, zwłaszcza, gdy w ciągu dnia większość zadań wykonywanych w pozycji stojącej lub siedzącej.

Towarzyszące objawy żylaków – obrzęk, uczucie ciężkich nóg, mrowienie – można zmniejszyć, stosując delikatny masaż łydki. Do tego celu używamy lek, który wzmacnia naczynia krwionośne, przyniesie ulgę. Najczęściej stosowanym maść z wyciągiem z kasztanowca, mogą być stosowane do heparyny żele (zarówno dostępne bez recepty leki).

Jednym z kluczowych elementów przeciwdziałających nogę żylaków jest terapia kompresji. Ta procedura zapobiega powstawaniu zakrzepów żylnych. W tym celu, sprzedaż jest specjalne pończochy uciskowe. Ta bielizna może być noszony jako profilaktyczne, aby zapobiec dalszemu rozwojowi żylaków, a nawet zalecają noszenie go po operacji usunięcia żylaków.

Stosowanie bandaży, pończoch lub rajstop zmniejsza uciążliwe objawy: obrzęk kończyn i uczucie ciężkości w nogach, które pojawiają się zwykle w godzinach wieczornych.

Wyroby uciskowe mogą być niewygodne w użyciu na początku: są one dość mocno, co jest problemem w ciepłe dni. Czasami są one trudne do zakładania, szczególnie potrzebują pomocy dla osób starszych. Ważne jest, że pacjent jest nadal na nich odmówił i przykleiła się do zaleceń lekarza, ponieważ regularne stosowanie tych produktów, nie tylko zapobiec dalszemu rozwojowi choroby, ale również zmniejszyć dyskomfort choroby.

Sposoby radzenia sobie z żylakami

Jednym z podstawowych sposobów zapobiegania żylakowatość jest wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych. Bardzo ważnym stosowanie leków o działaniu przeciwzapalnym, które poprawiają krążenie. Nie należy się spodziewać, aby pozbyć się już pojawiły się zmiany stóp. Leki te mogą skutecznie przeciwdziałać powstawaniu kolejnym dylatacji.

Najbardziej powszechnie stosuje się w przewlekłej niewydolności żylnej obejmują preparaty zawierające mikronizowany diosminę. Istnieją również środki zawierające hesperydyna, witamina C, ekstrakty roślinne o podobnym działaniu diosminę. Te leki (tak zwane środki flebotropowe) zmniejszenie przepuszczalności ścian naczyń i zwiększenie ich ton. Poprawia to powrót żylny, zmniejsza przekrwienie. Ponadto, mogą wywierać działanie przeciwzapalne, co zmniejsza nadmierną lepkość krwi.

Diosmina zmniejsza przenikalność i zwiększa napięcie ścian naczyń krwionośnych. Lek ten ma działanie przeciwzapalne i protivootekovoe. Ponadto łagodzi objawy, takie jak ból, uczucie ciężkości w nogach, skurcze łydek i obrzęk.

Diosmina zwiększa komfort życia i redukuje nieprzyjemne objawy, które towarzyszą choroby żylaki nóg.

Maść z botanicznych

Przepisy Varix leczenia obejmują stosowanie składników roślinnych.

Ekstrakt z nasion kasztanowca (Aesculus hippocastanum) uszczelnienia, poprawia elastyczność i zwiększa tkanki łącznej i zawory naczynia żylnego napięcia ściany. Pomaga utrzymać normalne krążenie krwi. Służy do żylaków i zapalenie naczyń krwionośnych ze względu na swoje działanie przeciwzapalne i protivootekovogo.

Maść do leczenia żylaków ekstraktem z kasztanowca skuteczne, jeżeli są stosowane w połączeniu z masowania stopy. Masaż należy wykonywać co najmniej raz dziennie.

Ekstrakt z kasztanowca koń może być stosowany przez dzieci i dorosłych po 12 latach. Narzędzie to nie powinny być stosowane u pacjentów z przewlekłą chorobą nerek, a przez pierwsze 3 miesiące ciąży.

Korzeni tej rośliny kolczasty (Ruscus aculeatus) jest także stosowany w leczeniu. Ten naturalny produkt, który wynika hamujące działanie elastazy zwiększa napięcie i kompresuje żylnych, poprawia krążenie krwi oraz wzrost ciśnienia żylnego.

Maść z ekstraktów z kłączy ruszczyka kolczastego w przewlekłych objawów żylaków kończyn dolnych. Środek może zwiększyć skurcze macicy, więc nie polecam jego stosowanie u kobiet w ciąży.

Zioła przeciw chorobie

Leczenie żylaków środki folk obejmuje stosowanie preparatów ziołowych następujących:

 1. Kosze arniki (arniki Montana chamissonis) są stosowane miejscowo w chorobach skóry, takich jak wrzody żylaki piszczeli m. Do, poprawa krążenia, zmniejszenie obrzęku i krwiak działanie przeciwzapalne. Owoce z arniki jest składnikiem ziołowego napoju z żylaków nóg.
 2. Pomoc dla chorób liści i kory leszczyny czarownice (Hamamelis). Ekstrakt z surowca stosowanego miejscowo (w postaci maści, żelu, płynu kosmetycznego) i podawane doustnie w leczeniu niewydolności żylnej uczucie ciężkości w nogach i żylaków. Ma on działanie terapeutyczne, ze względu na zawartość tanin z działaniem przeciwzapalnym, uszczelnienia i wzmocnienia ściankami żyły.
 3. Borówka owoce (Vaccinium myrtillus) przyczynia się do tworzenia tkanki łącznej uszczelnienie ścian naczyń włosowatych, zwiększenie ich wytrzymałości i krążenie utrzymuje sprawne. Efekt przeciwzapalny. Stosowane w chorobach układu sercowo-naczyniowego oraz nadmiernej kruchości naczyń krwionośnych.
 4. Ekstrakt zawiera oligomery z pestek winogron, które chronią elastynę i kolagen w wyniku degradacji enzymatycznej, a wpływ na metabolizm proteoglikany i glikozaminoglikany. Podwyższone poziomy tych cząsteczek u pacjentów z żylakami. Oznacza winogron zatrzymuje pogorszenia ściany żyły i zmniejsza przepuszczalność naczyń żylnych i limfatycznych i zwiększa jej wytrzymałość na rozciąganie. Ekstrakt z liści, który jest składnikiem maści i balsamy, pomaga zmniejszyć uczucie ciężkości w nogach, pobudza mikrokrążenie oraz eliminuje zatory żylne.
 5. Zastosowanie wyciągów z ziela Centella asiatica optymalizuje krążenie żylne, jest skuteczny w leczeniu obrzęków i żylaków. Powoduje to wzrost trawy żylnej Tonus naczyń i poprawia szybkość przepływu i powrotu żylnego krwi.

Są to środki ludowej żylaków. Również w leczeniu chorób należy stosować suplementy diety wzbogacone witaminami i mikroelementami. Ostatnie ich właściwości przeciwutleniające (witaminy A i E), wraz z minerałami (miedź, cynk, selen), działanie przeciwzapalne i działanie ochronne na naczynia i biorą udział w utrzymywaniu prawidłowej struktury i czynności naczyń krwionośnych.

Wreszcie, mała

Jak pozbyć się żylaków środków ludowych, znanych wielu pacjentów, ale ważne jest, aby pamiętać, że samoleczenie jest niebezpieczne dla zdrowia. Konieczność stosowania leków, ich dawki i schematu dawkowania jest określona wyłącznie przez lekarza. Bądź zdrowy!

load...