Stosowanie leków niehormonalnych okresie menopauzy

Zawartość:

Menopauza odnosi się do konkretnego okresu w życiu każdej kobiety dojrzałej. Zwykle towarzyszą menopauzy małoletniego, aw niektórych przypadkach istotnych naruszeń w stanie zdrowia, wyraźnego pogorszenia zdrowia i huśtawki nastrojów. Tyle zmartwień tej ważnej pytanie: czy jest możliwe, aby przejść przez ten trudny okres bez stosowania leków hormonalnych? I istnieją pewne zakaz leków hormonalnych w okresie menopauzy? Które z nich są skuteczne?

load...

Oczywiście, przy użyciu non-hormonalne leki menopauzie, które odgrywają ważną rolę w życiu dojrzałej kobiety. W ostatnich dziesięcioleciach, płeć piękna w Europie i Ameryce na podstawie przeprowadzonych eksperymentów i praktycznego punktu widzenia, zostały aktywnie wykorzystywane nie zawierają hormony narkotyki. Obecnie, te leki stają się coraz bardziej popularne, w porównaniu do hormonu.


Powrót do spisu treści

Jak objawia się punkt kulminacyjny, a gdy przyjdzie?

Od momentu przystąpienia do przed menopauzą kobieta czuje wszystkie znaki na początku nowego etapu w życiu. Wyraża się to zaburzenie snu, nadmierne pocenie się, a częste zmiany nastroju. Ale najbardziej nieprzyjemne objawy menopauzy – uderzenia gorąca go.

Tutaj należy rozumieć, że nie jest menopauzą choroby leczonego, i jest nieuniknione stan zdrowia, która jest konieczna do przeżycia nietknięte.

Jest uważany za zupełnie naturalne, że każda kobieta menopauza rozpoczyna się w różnym czasie. Jej początek jest określony przez stan zdrowia, warunki życia i czynników dziedzicznych. W związku z tym nowoczesne lek nie jest w stanie przed zapobiec wystąpieniu takiego zjawiska. W rezultacie, nie ma obecnie leków, które mogą się rozciągać na małą zanikanie funkcji jajników. Oprócz dziedziczenia genetycznego, na wczesnym przejawem tego zjawiska mają silny wpływ i zakażenia ginekologiczne, stres, leczenia hormonalnego, a złe nawyki.

load...

Dzięki nowoczesnej medycyny liczba czynników niehormonalnych stosowane w kulminacyjnym jest stale rośnie. Jest to widoczne, ponieważ obecnie w dowolnym farmacji oferuje szeroki zakres hormonów roślin środków zamiennych i witamin i minerałów, w celu utrzymania dobrego zdrowia podczas menopauzy. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że każdy z własnym podawanie leków może spowodować nieodwracalne szkody dla zdrowia. Wszystkie leki są ściśle wybrany po konsultacji z lekarzem.


Powrót do spisu treści

środki niehormonalne w okresie menopauzy

Gdy zjawisko jako jeden z menopauzą są skutecznym sposobem leczenia fitoestrogeny grupy, które reprezentują analog ludzkie hormony pochodzenia roślinnego.  Preparaty te charakteryzują się brakiem skutków ubocznych i bezpieczeństwo jego wpływ na organizm. Ze względu na swoje właściwości, ta grupa leków jest duże zapotrzebowanie wśród kobiet.

  1. Spośród wszystkich leków z tej grupy wyróżnia się narzędzie Estrovel która pomaga wyeliminować żeńską niedoboru estrogenów ciała. To narzędzie znacznie zmniejsza dyskomfort podczas przypływów i ma pozytywny wpływ na stan psychiczny i emocjonalny.
  2. Innym powszechnie stosowanym lekiem o podobnym działaniu menopauzy ziołowych jest Feminal grupa, która jest wykonana z czerwonej koniczyny ekstraktu.

Oprócz tych szczególnych środków niehormonalnych, lekarze często przepisywany w celu poprawy ogólnego samopoczucia selektywne modulatory receptorów estrogenowych. Wśród nich najbardziej popularne są lek raloksyfen, tamoksyfen i czarny Cohosh. Ale muszą być podejmowane z dużą ostrożnością, każda kobieta powinna oglądać jego stan zdrowia iw razie potrzeby skonsultować się z lekarzem.

  1. Mógł mieć wpływ podobny do estrogenów narkotyków tibolonu. Lek ten ma korzystny wpływ na błonie śluzowej pochwy, normalizuje hormonalnych i zapobiega osteoporozie. Należy jednak mieć na uwadze, że posiada wystarczające przeciwwskazań Tiblon i skutki uboczne.
  2. Zjawiska te są w okresie menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, płacz, palpitacje serca, pocenie się, częste wahania nastroju i drażliwość, co znacznie osłabia i zmniejsza homeopatyczny preparat Klimaksan.
  3. Remens, stał się bardzo popularny w ostatnich czasach, pomaga przywrócić równowagę hormonalną, poprawia krążenie krwi i normalizuje aktywność mięśnia sercowego.
  4. Dobre rekomendacje i opinie ma narkotyków Chi-Klim, w swoim składzie zawiera fitoestrogeny czarny Cohosh, które pomagają wyeliminować klimakterium nerwic.
  5. Skutecznie wspomaga organizm w rozwoju własnej estrogenów i łagodzi dolegliwości w okresie menopauzy narkotyków protivoklimakterichesky Klimadinon.

Istnieje wiele lek niehormonalnych stosować w okresie przekwitania. Na ogół są one korzystny wpływ na kobiecego ciała i pomagają dobre posunięcie z tą chorobą. Ale ich ulubioną rzeczą, dbanie o siebie i rodziny, spotkanie z przyjaciółmi, odpoczynek od charakteru nawet lepiej pomóc kobietom przetrwać trudny okres menopauzy. Nie mniej ważne w tym wsparcie i opiekę krewnych i bliskich przyjaciół. Najważniejsze to nie jest kobieta, jest zamknięty w sobie i skupić całą swoją uwagę na ten tymczasowy problem.

load...