Storczyki: Wybierz kwiat

Nikt nie kwestionuje faktu, że ten storczyk są najpiękniejsze rośliny świata. A do niedawna sądzono, że były one zbyt kapryśny i kapryśna, dlatego nie nadaje się do uprawy w domu. Ale dziś, dzięki pojawieniu się nowych odmian tego kwiatu dostał dość szeroką popularnością wśród ogrodników – każdy z nich stara się zmusić go do swojej kolekcji.

load...

Podczas wakacji, kwiat orchidei z powodzeniem zastępuje bukiet róż. I uzyskać ten cud jako dar, wielu z nas są tracone, ponieważ nie ma pojęcia, co z nim zrobić w przyszłości? Jak zachować to piękno? Zakład wydaje się tak delikatne i wrażliwe, boimy się go dotknąć, nie mówiąc już o stałej opieki lub transplantacji. Jednak nie wszystko jest tak straszne jak się wydaje. Istnieją gatunki storczyków, które żyją w harmonii na parapecie zwykłym mieszkaniu. O nich omówimy w tym artykule.

Storczyki, które nadają się do zawartości wewnętrznego, podzieloną na dwie grupy: i rozgałęzienia typu sympodialnego monopodialny. Te ostatnie mają prostą łodygi, liście, które rosną w sposób ciągły od jednej nerki, kontynuując w ciągu życia trzpienia. Wśród nich można spotkać dużych i grubych roślin (np Wanda) i przysiad, mający postać rozety i rosną do długości nie więcej, niż 10 cm (Phalaenopsis). Monopodialny rodzaje kwiatów są wyrzucane nerki, powodując w kątach liści.

W sympodially rodzaje kapusty są regularnie aktualizowane. Po zarodku roślin, Pączek umiera, a na jego miejscu pojawia się kilka młodych pędów. Poza tym tego rodzaju storczyków i wytwarza pąki boczne rozwijające się z pączków pędów u podstawy. Staley z takich roślin zagęszczony bulw macierzystych – pseudobulwy. Są one używane w celu zachowania odpowiednich substancji roślinnych. Gatunki rozgałęzienia typu sympodialnego obejmują: Cattleya, Cymbidium, Dendrobium.

Tak różne, ale równie piękne

Phalaenopsis

Ta forma zawiera około 70 podgatunków. Phalaenopsis pochodzi z Australii i Indonezji. Ich zwykle siedlisko – tropikalnych. To ma swoją nazwę ze względu na podobieństwa kwiatostanów z motylem. Ludzie często są one nazywane – Orchid motyl. Jest to również nazwa zwyczajowa – malajski kwiat. Ten typ jest szczególnie popularne wśród ogrodników z powodu stosunkowo niewielkiej opieki i oszałamiające piękno kwiatostanu.

load...

Phalaenopsis – roślina monopodialny konieczności krótkie pędy i duże błyszczące liście są zebrane w rozetę ze wzrostem. W niektórych odmian liście są ozdobione niezwykłym marmuru wzór. Phalaenopsis łodygi kwiatowe w kształcie łuku i emitują około 15 duże efektowne kwiaty. Gdy wszystkie pączki jasny, ostrze powinny być cięty tuż powyżej najniższego węzła (około 2-3 cm). Jest to w celu „push” pąków kwiatowych do nowej wersji.

Kolor kwiatów układ może być różny: biały, różowy, hot pink, pomarańczowy, żółty. Bitowe rzadsze przypadki z zielonych i fioletowych kwiatów. Z należytą starannością roślina może kwitnąć 2-3 razy w roku, niezależnie od warunków pogodowych na zewnątrz.

Najgorętszy czas w roku, tego typu instalacji jest konieczne, aby chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Najlepiej jest, aby umieścić je na okna wychodzące na wschód lub na zachód. W zimie trzeba upewnić się, że temperatura nie spadnie poniżej 12 stopni, ale nie wzrośnie powyżej 25. Unikać częstego podlewania: Przed rozpoczęciem procedur wodnych, sprawdź gleby – powinien całkowicie wyschnąć. Istotne jest, że podczas nawadniania podłoże oraz nasycony wodą. Aby to zrobić, można całkowicie zanurzyć Kwiat w wodzie przez pół godziny, a następnie wyjąć i pozostawić do drenażu nadmiar płynu. Do stosowania nawadniania tylko ciepłe bronić wody, albo jeszcze lepiej – deszcz lub stopionego śniegu.

Phalaenopsis nie są szczególnie lubiący transplantacji, więc upewnij się, że jest tylko w skrajnych przypadkach, nie częściej niż raz na 2-3 lata. Pamiętaj, aby karmić rośliny. W tym celu, złożonego nawozu, które są hodowane ściśle według instrukcji. Okres karmienia – od marca do września.

Cattleya

Sympodially roślina pochodzi z tropikalnych lasów Ameryki Południowej. Rodzaj ma około 50 gatunków. Gatunki Cattleya są podzielone na dwa rodzaje morfologicznych. Pierwsza wystawa przedłużona i mięsiste Bulba emitowany tylko jeden liść. Kwiat kolec wyrasta z wierzchołka pseudobulwy. Pąki Cattleya mają doskonałą smaku w kolorystyce dominuje biały i fioletowy.

Drugi typ – storczyków z cylindrycznych pseudobulwy emitowane więcej skórzaste liści. Farbowanie zróżnicowane niż pierwszego typu, a sam kwiat ma mocniejsze tekstury i falistą krawędź. Pąki zapach doskonale kwitnienia stanu są od 2 do 4 tygodni, w postaci odcięcia są w stanie utrzymać swój pierwotny wygląd około 20-25 dni.

Oba rodzaje storczyków Cattleya pąków emitują od kwietnia a skończywszy września, a od października do marca, są one w stanie uśpienia. W tym czasie temperatura otoczenia powinna wynosić nie więcej niż 18 stopni. Noc – nie więcej niż 10 stopni. Cattleya jak światło słoneczne, więc najlepszym miejscem dla nich jest od strony południowej. Jednakże, w południe, pożądane jest pokrycie roślinę przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Zimą koniecznie potrzebują podświetlenia lampy fluorescencyjne.

Obfite podlewanie jest wymagane tylko w okresie wzrostu i kwitnienia. Popadania w stan hibernacji, Cattleya niezbyt potrzebuje wody, więc częstotliwość podlewania, można zostawić same, ale ilość wody powinna być zmniejszona. Nawożenie roślin potrzebuje tylko w okresie kwitnienia. Dla kiedyś złożony nawóz. Szczepienie odbywa się co dwa lata, jeżeli storczyk duża – jest podzielony na kilka części, z których każda powinna być pozostawione przez 3-4 żarówek.

Bulbofillum

Ten rodzaj jest największa – ma około 2000 gatunków. Bulbofillumy uprawiane są w prawie wszystkich obszarach tropikalnych. W domu, te kwiaty są najlepiej uprawia się w koszu. Primer do sadzenia składa się z piasku, kory i torfu.

Kwiatostan stanowią szczotki z dwoma rzędami małych, ostrych pachnących kwiatów. Bulbofilluma Liście są mięsiste i skórzaste, w zależności od gatunku mogą mieć różny kształt. Kwiat miłość światła słonecznego i obfitego podlewania. Czas kwitnienia zależy również od gatunku rośliny. Na przykład, „Ambrosia” i „meduza” rzucać kwiaty jesienią i zimą. A tu w „lobby” okres kwitnienia jest od maja do lipca.

Wszelkiego rodzaju Bulbofilluma potrzebują nawozu w okresie wegetacji. Nawożenie odbywa się 2-3 razy w miesiącu. Jak opisano powyżej orchidei Bulbofillumy nie sprzyja zbyt częste przeszczep, więc nie muszą się przeprowadzać niepotrzebnie. Pomnożyć te rośliny lub Bulba, albo przez podzielenie buszu.

Wanda

To piękno pochodzi z Indonezji, na Filipinach, Nowej Gwinei. Rośnie na skałach lub na drzewach. Ten typ jest dość duża roślina, która wytwarza pędy aż do półtora metra. W domu, największy instancja osiągnęła 80 centymetrów.

Liście roślin są rozmieszczone w dwóch rzędach, trzon posiada gęstą strukturę. łodygi kwiatowe pojawiają się od kątach liści, łodyg często jeden rzuca kilka kwiatostany. Kwiatostan jest szczotki składa się z wielu dużych, ostrych zapachu płaskich pąków. Kwiat kolor jest zazwyczaj stałe, ale bardzo zajęty. Znajdziesz większość Wanda niebieski, biały, fioletowy i różowy pąki.

Czas kwitnienia storczyków 2-3 tygodnie w postaci cięcia to utrzymuje się przez około 10 dni. Czas kwitnienia stanowiły cieplejszych miesięcy. W słabo oświetlonych pomieszczeniach i Wanda nie mogą kwitnąć. Również na uwolnienie pąków wpływa na niską wilgotność. Storczyki tego typu jest bardzo ciepłolubne. Nawet w zimie temperatura nie powinna spadać poniżej 15 stopni. Rośliny wyraźnie nie stanie spoczynku, to jest konieczne do utrzymania stałej wilgotności gleby. Korzeniami muszą być rozpylany.

Dracula

Rzadkie i bardzo piękne orchidee. Rodzina ma 100-120 gatunków. Zazwyczaj siedlisko – Meksyk, Ekwador, Kolumbia. Rośnie w dolnej części pnia drzewa, powyżej 3 metrów nie są zwykle wzrasta. Nazwa tego kwiatu była ze względu na podobieństwo z paszczy smoka. Ponadto, może zapylać nie tylko owady, ale także nietoperze. Ustal Dracula jest bardzo prosta – to rzuca się pąki, które nie tylko mają nietypowy wygląd, ale także ekskluzywny kolor Orchid – może to być dowolny odcień czerni.

W przeciwieństwie do wyżej opisanych czarnych gatunków storczyków wolą życia w zacienionych obszarach o umiarkowanej temperaturze trybie. Dla pomyślnego uprawy jest konieczne, aby utrzymać wysoką wilgotność powietrza: 70-90 proc. Podczas cieplejszych miesięcy, roślin zaleca się przenieść na świeże powietrze.

Dendrobium

Rodzaj liczy około 1600 gatunków. W dzikiej Dendrobium mieszka w Polinezji, w lasach Azji Południowej i Australii. Rośnie głównie na drzewach, a więc ma swoją nazwę: – „, który mieszka na drzewie” w tłumaczeniu W zależności od wyglądu Dendrobium można podzielić na kilka grup:

  • Rośliny z długim opadanie i żarówek;
  • Krótkie żarówki mięsiste;
  • Wydłużone żarówki pionowej.

Odnosi się to do rozgałęzienia typu sympodialnego roślin. Kształt łodygi i liście są różne, jednak, jak wielkość zakładu. Daje racemose kwiatostan, które emitują do 15 pąków. Dominujące kolory żółci, ale można znaleźć w białych, czerwonych i zielonych pąków. Niektóre pozycje mają przyjemny aromat.

Dendrobium gatunki kwitną późną zimą lub wczesnym latem. W czasie wzrostu i kwitnienia roślin wymaga wysokiej wilgotności i spryskiwanie liści i łodyg. Transplant odbywa się to niezwykle rzadko – tylko zmienić starą glebę.

Wszystkie z powyższych rodzajów storczyków dość szybko przyzwyczaić się jak w domu. Najważniejszą rzeczą jest zapewnienie im właściwej opieki i zwracają wystarczającej uwagi. Uwierz mi, będziesz chciał żyć w sąsiedztwie z tych egzotycznych piękności. I będą reagować na troski z dużą ilością pięknych kwiatów.

load...