Stopień kryte róże – wybierz bukiet nastrój

Rose zawsze była i będzie królową kwiatów, symbol wielkości i piękna. Ten kwiat jest bardzo popularny wśród wszystkich narodów. A nie jedną z roślin ozdobnych nie jest tak wiele odmian i form. Każdy człowiek, który ma nawet małej działce, należy wyhodować różę na jej temat. Tak, i te kwiaty w mieszkaniach powodzeniem zakorzenić, jak niedawno wyświetlany wystarczających gatunków przystosowanych specjalnie do uprawy w pomieszczeniu.

load...

Stopień wewnętrzne róże zmieniana. Zakupić je można w każdej kwiaciarni. Zwykle gatunki domowe są małe krzewy, 30-40 cm wysokości. Wybór rozety dla parapecie, nie spiesz się zatrzymać wzrok na kolory, które są tworzone przez holenderskich producentów. Są to rośliny często nie przeżyć w naszym klimacie. Holenderski róża trudno rosnąć nawet w ogrodzie, nie mówiąc już o mieszkaniu. Najlepiej jest wybrać takie odmiany mini róż, nie są tak wybredne. Przeanalizujmy je szczegółowo.

Bengal czerwona róża

Najczęstszą odmiana róż krajowych. Ona nie był wymagający, bardzo obfite kwitnienie, kwiaty, ale, niestety, nie mają zapachu. Może on overwinter w mieszkaniu w temperaturach aż do 25 ° bez pomijania arkusza. Nie jest potrzebne Rose Bengal przycinanie. Konieczne jest jedynie, aby usunąć gałęzie martwe lub chore.

Róże polyanthus

Gatunek ten jest podzielony na poszczególne gatunki. Polyanthus Rose nie jest kapryśny, dobrze zakorzenić w domu, ma przyjemny zapach.

 • Triumf

  Dość duża roślina, która podoba się ich panami jaskrawoczerwone kwiaty od wiosny do pierwszych przymrozków. Toleruje zimie na chłodnym parapecie. Aby kwitną była długa i obfite, roślina powinna być podawana.

  load...
 • Miniatury

  Mały krzew o podwójnych kwiatach z białego i różowego koloru. Oraz zimy w pokoju, więc jest to dość łatwe do tolerowania powszechnych chorób róż wewnętrznych, wynikających z nadmiaru wilgoci. Szczególną cechą tego typu jest to, że bez żadnych problemów mnoży sadzonek. Korzenie pojawiają się niemal w piątym dniu po umieszczania sadzonek w wodzie.

 • Gloria

  Ma bardzo rzadkie, jeśli nie wyłączną kolor. Bush jest średniej wielkości z małych liści i małych kwiatów z daleka przypominają żar. Dla wszystkich jego egzotyczne, pąki są bezwonne. Niestety, ten mały rozeta nie toleruje zimę w ciepłym pomieszczeniu. Od października do lutego, konieczne jest, aby osiedlić się w chłodnym miejscu, gdzie temperatura powietrza nie jest więcej niż dziesięć stopni.

 • Clotilda

  Mały krzew o pachnących kwiatach podwójnych. Natychmiast po kwitnących, pączek ma jasnoróżowe z głębszym odcieniu koloru w środku, ale staje się biały po kilku dniach. Kwitnie obficie i przez długi czas, dobrze zimuje w chłodnym parapecie.

Bourbon Rose

Ten gatunek nie można uznać za bardzo małe. Stanowi on raczej duży krzew o delikatnych liściach i dużych kwiatach pełnych. Pąki są przechowywane przez długi czas, mają różne odcienie: blady róż, kremowy, pełny czerwony. Bourbon róży kwiat zaczyna się później, gdzieś w połowie lipca. Ale zatrzymuje się i zbyt późno, aż do świąt noworocznych Twój parapet będzie podobny do wspaniałego ogrodu.

W marcu rodzaje róż Bourbon stracić prawie wszystkie liście. Produkować nowe oddziały, szybko nabiera tempa, zbieranie młodych zielenie. Jedynym problemem, który może dać ci tę roślinę jest trudne zakorzenienie. Najlepiej jest przeprowadzać sadzonek w kwietniu, przy użyciu pobudzające wzrost.

Irish Rose

Ten kwiat jest bardzo różni się od wszystkich odmian krajowych. Jego bud coś w kolorze tulipan przetargu moreli. A liście są małe, cienkie, z postrzępionych krawędzi, które mają odcień liliowy. Odmiana ta będzie na pewno trzeba wyciąć, pozostawiając 2-3 najpotężniejszy oddział. Następnie kwitnienia będzie bardziej obfite i większe pąki.

Chiny Mini Rose

Jest to rodzaj doniczkowych miniaturowych róż. Kwiaty ma bardzo mały, około dwóch centymetrów średnicy. A krzew dorasta do piętnastu centymetrów wysokości. Chińska róża odmian jest wiele, a wszystkie one różnią się kolorem i strukturą pąków kwiatowych. Niektóre rodzaje zapachu mocno, podczas gdy inni nie mają zapachu w ogóle. Czerwony, żółty, pomarańczowy, bardovye, a nawet odcienie srebrzyste Chińska róża podbił serca wielu ogrodników. Dla większości odmian potrzebują zimy.

Herbacianych róż

Te pachnące kwiaty zostały sprowadzone do nas z Indii. Jednakże, jest to w naturze istnieją odmiany herbaty. Dla jej utworzenia użyto róż bengalski. Za treść domu zostały one wycofane mini odmian, które rosną tylko o trzydzieści centymetrów. Herbaciane róże kwitną niemal nieprzerwanie, podwójne kwiaty mają silny i przyjemny zapach. Kolory mogą być bardzo różne. Ponieważ roślina ta jest bardzo wrażliwe na wilgoć i zimno, jest idealnym miejscem do uprawy w mieszkaniu.

Powtarzające róż

Duże kwiaty, w zależności od odmiany mogą być białe, czerwone lub różowe hue. Jeśli chcesz się rozwijać podobny przypadek w mieszkaniu, gotowy, aby dać mu zimy, nie więcej niż 5-10 stopni Celsjusza. Powtarzające róża propagowane przez sadzonki jest dość trudne, więc wielu hodowców je sadzić. Jeśli można zapewnić odpowiednie warunki te rośliny i obfite siedlisko, dostaniesz bardzo rzadkie przedmioty kosmetyczne.

Poślubnik

Roślina ta nie należy do rodziny Rosaceae. Jednak od dawna mocno osiadł w naszych apartamentów pod nazwą „Chinese Rose” i róża „chiński”. Kwiat nie jest kapryśna, wymaga minimalnej konserwacji i jest bardzo obfite kwitnienie. A nawet jeśli nie kwitną, wygląda bardzo atrakcyjne zbyt. W przeciwieństwie do róż zimnych kochający, hibiskus zawarte w warunkach, coś podobnego do tropików. Lubi jasne światło, obfitego podlewania i opryskiwania liści.

Hibiskus wyglądają jak małe gramofonów, różowy, czerwony lub bordowy odcień. Podczas kwitnienia roślin potrzebne na nawozy mineralne i organiczne. Żyje „Rosa chinensis” około dwudziestu lat. Dojrzała roślina może dorastają do dwóch metrów wysokości. Pierwsze pięć lat kwiatu trzeba przesadzać co roku w przyszłości ziemi i zmienić pula jest wymagane raz na trzy lata.

I wreszcie, ważna wskazówka – widział w sklepie piękny kwiat, nie spiesz się natychmiast go kupić. Sprawdź u sprzedawcy, aby dowiedzieć się wszystkie niuanse opieki dla swoich ulubionych roślin. Pomyśl, jeśli można zapewnić mu wszystko, co jest wymagane. Po tym wszystkim, w przeciwnym przypadku, kwiat umrze zaledwie tydzień, jak bukiet róż ciętych.

load...