Stomatologia dziecięca – zgryz dzieci

W dzisiejszych czasach wielu rodziców nie wiem z pierwszej ręki słowo „kęs”, wiedzą, że czasami może to być źle i musi być leczona. Szczególnie zaawansowany zna słowo „szelki, korekty bite, ortodoncji.” Ale co do zasady, wiedzy na ten koniec, ale początek mitów i domysłów.

load...

Nie każdy wie, kiedy trzeba odwiedzić ortodontę. Niektórzy noszą dzieci zaraz po wyjściu ze szpitala i pokazać dziecka bezzębne szczęki. Inni uważają, że nie zmieni się aż zęby mleczne, leczenie ortodontyczne nie jest konieczne. Jednak pierwsza wizyta prewencyjna do ortodonty powinna być zaplanowana w wieku 3-4 lat. Wcześniej nie ma sensu, ponieważ nie ma zębów, i nie jest jasne, czy zgryz jest prawidłowy. Jednakże, jeśli zęby Twojego dziecka pogarsza natychmiast po wybuchu, trzeba iść do dentysty jak najszybciej, aby zatrzymać proces.

Zęby mleczne nie mogą być pozostawione bez leczenia, chociaż wydaje się, że nadal wypadają. Chodzi o to, że jeśli dziecko ząb nie goi się w czasie, da powikłań, w wyniku uszkodzenia żywiołom zębów stałych. Jeśli ząb dziecka wypadają przedwcześnie, patologia ukąszeniu mogą wystąpić u dziecka, którego leczenie będzie kosztowne i skomplikowane. Za granicą, a nie tylko w leczeniu zębów mlecznych, ale czasami pokrywają swoje korony, aby zapobiec przedwczesnej utraty zębów i progresji procesu próchnicy.

Innym nieporozumieniem – to ortodonci traktować wyłącznie szelki. Jednak w młodym wieku nie mogą być traktowane szelki – po prostu nie ma sensu umieszczać żadnych zębów stałych. Dlatego kęs mleczarnia patologii leczonych przy pomocy specjalnych urządzeń płyt. W tym wieku, ponieważ z reguły są traktowane jedynie poważne choroby u nie tylko na poszczególnych zębach, ale generalnie wzrost i tworzenie całej żuchwy albo przeprowadzone w różnych zabiegach prewencyjnych, które umożliwiają przygotowanie szczęk i zębów do dalszej obróbki lub do przeprowadzenia samoregulacji patologii kęs ,

Dlaczego zęby rosną prawidłowo?

Nie ma wątpliwości, że jest niezwykle konieczne leczenie zębów mlecznych, a do korekcji wad zgryzu trzeba odwiedzić ortodontę. Ale kto ponosi winę za to, że zęby rosną prawidłowo?

load...

Przyczyn, które powodują patologię ukąszenia, bardzo dużo. Jest to przede wszystkim ze względów dziedzicznych. Wiele typów wad zgryzu (np „warga Habsburgów” choroba królów) to „rodzina”. Jest częstą przyczyną obrażeń urodzeń. Również na ukąszenia negatywnie wpływa na niszczenie ubytków zębów mlecznych, a także ich szybkiego usunięcia. Są też inne, nie tak zauważalne powodów. Na przykład nawyk ssania kciuka lub gryzienie uchwyt może spowodować, że zęby „rozpędzić” w różnych kierunkach. Jednak głównym zadaniem rodziców – aby pokazać ortodonta dzieciaku, który będzie w stanie znaleźć patologii aby zidentyfikować przyczynę a następnie naprawić problem okluzji.

load...