Stolica Francji przyciąga turystów

Zawartość:

W końcu zdałem sobie sprawę, swoje marzenia i masz okazję odwiedzić jedno z najpiękniejszych miast Europy, miasto-tale, schronienia kochanków – Paryż. Serce Francji, Miasto Paryż jest piękny o każdej porze roku. Nawet deszczowe jesienne wieczory dają jej wygląd szczególny urok, więc nie wahaj się przez chwilę spotkania z tajemniczą i jednocześnie powitanie kapitału.

load...

Podziw pewnością cię odwiedzić po wylądowaniu samolotu, ponieważ zabytki Paryża już zaczynają się od lokalnego lotniska. Charles de Gaulle, który jest idealnym stworzenie nowoczesnej architektury, która sama przypomina zatłoczonego miasta z jego zwyczajami. Projektanci zadbali o to aby nie przegapić niczego od pierwszej minuty wizytą do stolicy z platformami do wyjścia pasażerów transportowanych półprzezroczystych samochody, rodzaj, który jest po prostu zapiera dech w piersiach.

Opinie turystów o tym, czy skorzystać z usług przewodnika podczas podróży do Francji, radykalnie odbiegają.

Ktoś boi się, że po prostu fizycznie nie mają czasu, aby zobaczyć wszystkie najważniejsze, mimo wszystko, żeby zobaczyć nawet głównych atrakcji Paryża, trzeba będzie więcej niż jeden dzień. Masz już słyszał o słynnych Pól Elizejskich, Wieży Eiffla i Notre Dame, ale równie dobrze może być to, że nie lubię innych mniej wygodne, choć nie tak popularnych miejsc w Paryżu. Tu każdy sad, każda ulica jest wypełniona romantyczną atmosferą, niepowtarzalnym uroku i fascynacji. Dlatego być cierpliwy, szansą na mapie Paryża i obiegu podziemnym i odchodzą w poszukiwaniu niezapomnianych wrażeń, które na pewno daje France.

Powrót do spisu treści

Wieża Eiffla – Paryż Wizytówka

Turyści często zaczynają z tego kultowego zabytków, jak być w Paryżu i nie odwiedzić wieży Eiffla jest uważany zła forma. Najbliżej niego na stacji metra o nazwie Champ de Mars-Tour Eiffel, a tam nie trzeba będzie przewodnik – wieża jest widoczna z daleka. Doping na miejscu nie zatrzymuje się nawet na chwilę, nawet w złych warunkach pogodowych przed wieżą. Niektóre dołączyć do grupy, a niektórzy starają się pozostać przy tej wyjątkowej tworzenia samych rąk ludzkich. Wieża Eiffla ma trzy platformy widokowe na różnych wysokościach: im bardziej wysokość idziesz do Paryża, aby sprawdzić, tym bardziej kosztowne będzie cię to kosztować. Późną jesienią, a jeszcze bardziej w zimie ciepło ubrać na wycieczki, jak temperatura na dole, a na najwyższym piętrze mogą być bardzo różne.

load...

Na terenie wieży i jej pierwszym poziomie znajduje się kawiarnia, gdzie można zjeść, ale za stosunkowo niewielką opłatą można popolzovatsja teleskop i zrobić unikalne zdjęcia z lotu ptaka jest. Bądź obrazów, gdzie można zobaczyć to będzie dobre i cała wieża, być może z tarasu widokowego na Trocadero, ale najbardziej niesamowite strzały okaże, jeśli czekać do zmroku, kiedy blask Wieża Eiffla, przypominając ognisty język olbrzymiego smoka.


Powrót do spisu treści

Rezydencja królów francuskich

Luwr – Historia Francji

Najbardziej majestatyczna wieża z zespołem architektonicznym Luwru został zbudowany z powrotem w 1190 roku Philip Arthur, który chciał być ściśle monitorowane nad brzegiem Sekwany. W 14 wieku Karol V przeniósł się tutaj królewski skarbiec, dzięki czemu swoje miejsce zamieszkania w zamku. Ale budowa pałacu, który obecnie przyciąga wzrok wielu gości, zaczęło się od paradoksu. Wieża dominująca rozebrany, a na jego miejscu były dwa skrzydła nowego pałacu, który został później dołączył Tyuilri pałac. Najwięksi artyści tamtych czasów – Romanelli, Lebrun i Prus – wprowadziły swoje talenty do powstania tej wspaniałej siedziby królów francuskich.

Francja następnie odwirowuje się w wir rewolucji, Luwr stał się niebezpieczny. Louis XIV wybrał miejsce poza miastem, ale Luwru przez pewien czas zapomniane. Dopiero w listopadzie 1793 roku przekształcona w muzeum, które pierwotnie zostały zebrane Royal Collection w sztuce światowej. W czasach rewolucji wśród eksponatów muzealnych zostały skonfiskowane obrazy i rzeźby, a Napoleon dołączył łupy wojenne sytuacji na Bliskim Wschodzie iw Egipcie. Pochodzenie niektóre z eksponatów jest owiana tajemnicą. Na przykład, malowanie przez „Weselu w Kanie Galilejskiej” Paolo Veronese rzekomo skradzione z klasztoru w Wenecji. Dziś, Luwr ma około 300 tysięcy eksponatów, ale nie wszystkie są na wystawie zwiedzających. Ci, którzy nie są tak dobrze zachowane, umieszczone w składzie.

Luwr – najstarszym muzeum sztuki na świecie. Ponadto, jest on samym sercu Paryża, ponieważ odwołanie ma być pomnik Ludwika XIV, który znajduje się na terenie muzeum. Francja jest dumna ze swoich władców, bo stworzył całą tę wielkość, pozwala dziś przyciągają ogromną liczbę turystów z całego świata.

Legendy Wersalu

Moc francuskich władców wielokrotnie pomnożyć swoje przepychu i luksusowe rezydencje, które przetrwały do ​​naszych czasów i przyciągają turystów z całego świata. Tutaj czas wydaje się zatrzymał, a my znajdujemy się w przeszłości, słysząc głośne głosy tych, których nazwiska na zawsze pozostanie w pamięci ludzi.

Niezrównana konstrukcja architektoniczna, która jest dumna z Francji, jest uważany Wersalu. Przypomina prowincjonalnym miasteczku przytulne uliczki, małe kawiarnie i sklepy. Od jej kapitału trwa zaledwie 18 kilometrów dróg, zabezpieczone z obu stron przez las. I tutaj wydaje się, znajdujemy się w czasach Ludwika XIV, którego nazwisko jest synonimem francuskiego absolutyzmu.

Versailles od rozpoczęcia budowy do owiane wieloma legendami dzisiaj. To jest, gdy Ludwik XIV starał się ukryć przed intrygami politycznymi, przekupywania liczna świta luksusowe bale i nagród. Dziś eksperci szacują całą sytuację pałac w euro 260 mld! Nie jest zaskakujące, że turyści często nie mają wystarczającej liczby dni w celu zbadania wszystkiego. Najbardziej spektakularny widok na cały zespół jest uważany za Sali Lustrzanej, gdzie siedemdziesiąt metrów ściany wypełnionej siedemnaście złocone lampy rzeźbiarskie.

Nie poddać się swojej bibliotece i Wersalu Versailles Park. Francja budynku pałacu w Wersalu, z jego narażone na Luksus Wyświetl służył jako wzór dla wielu krajów europejskich, a jeśli bogate pałace mógłby następnie pochwalić wielu monarchów, aby przewyższyć ogród pałac Ludwika XIV nie mógł być każdy.


Powrót do spisu treści

Wspaniałe an_3 France

Ogród Luksemburski – cud architektury krajobrazu

Francja – kraj, zanurzone w zieleni lasów liściastych, więc zabytków Paryża jest po prostu nie do pomyślenia bez szmaragdowych ogrodach i parkach, które tworzą niezależne zespoły i znakomicie uzupełniają prace architektoniczne.

Francuski urok i komfort emanuje od Ogrodu Luksemburskiego, bez której tytułowy Pałac pomyślenia. Sam pałac jest trochę różni się od innych królewskich rezydencji: tu i ostentacyjny, jawna luksus, elegancję i zaskakujące, ponieważ zbudował dla siebie Maria de ‚Medici w pamięci beztroskiego dzieciństwa.

Ale czasy były wspaniałe, a budowa pałacu zostało opóźnione przez długi czas. Ale dziś, odwiedzający mają okazję być w kilku epok, od starożytności do czasów rewolucji francuskiej, bo w parku można zobaczyć wiele pomników wybitnych postaci historii i kulturze. Tutaj jest mniejsza Statua Wolności, który został zbudowany przez słynnego amerykańskiego – Francuski prezent dla 100-lecia niepodległości. Luksemburg ogród otwarty jest dla zwiedzających przez cały rok, a sam pałac – tylko pierwsza niedziela miesiąca. Piękno ogrodu można korzystać bezpłatnie i na zwiedzanie pałacu będzie musiał zapłacić.

Cieniste aleje i fontanny umożliwić odwiedzającym odpocząć i zastanowić się nad sensem ludzkiej egzystencji, w rzeczywistości, nawet tworząc takie piękno, człowiek nie może cieszyć się nim na zawsze.

Wspaniałość Ogrodów Tuileries

Zmęczeni zgiełkiem ulic kiwa wspólne stworzenie Natury i Człowieka – Jardin des Tuileries. Tłumaczenie z francuskiego jego imię brzmi jak „fabryki płytek”, ponieważ wcześniej nie było kamieniołomu, z którego wziął gliny do ceramiki. Inny francuski arystokrata Katarzyna Medycejska wybrano to miejsce dla siebie pałac w 16 wieku i na początku jego budowy. I że zespół bardziej przypomina swojego wczesnego dzieciństwa, zamówił duży park tutaj. Że przetrwała do dnia dzisiejszego, a sam pałac był spocząć na gruzach historii są przeznaczone.

Pierwsze szkice ogrodowe stworzone André Le Notre, a dzieło jego dziadek skończył równie utalentowanego wnuka Pierre, który dzięki wspaniałej głównej fontanny, centralna aleja i niezwykłe baseny formie, dała ogrodzie zaś nowy wygląd. Figury Rewolucji Francuskiej wybrali to miejsce na różne uroczystości, a Napoleon I sprawiał, że jego miejsce zamieszkania.

Rzeźby w ogrodzie wykonane są z marmuru i brązu, w przedniej części wieży wjazdowej prac Antoine Kuazevoksa – „Glory, siedzącego na skrzydlatym koniu” i „Merkury”. Wszędzie umieszczone ławki żeliwne, które rzadko są puste. Dzieci mogą wziąć w emisji organów sztucznymi wody podjęte na łodzi do wynajęcia. W ogrodzie często odbywają się wystawy prac współczesnych rzeźbiarzy, przyciągając dużą liczbę przedstawicieli bohemy.

Ogród Albert Kam

Najbardziej wytrawny urody uważane Albert Kam – prywatny ogród w południowo-zachodniej części stolicy. Została założona przez bogatego francuskiego bankiera, którego imię i nazwał stworzenie. To on wpadł na pomysł, aby połączyć elementy sztuki krajobrazu wszystkich stylów i epok. Co z tego wyszło, mają możliwość ocenienia gości, do których dostęp, a nie za darmo, jest otwarty od kwietnia do listopada.

Niemożliwe jest w kilku słowach opisać wspaniałość Albert Cama. Zaczyna się już przeciwnie – japoński ogród. Autor był pod wrażeniem kraju i nie może zapewnić najbardziej zaszczytne umieszcza swoje wrażenia z kulturą Wschodu. Jest nawet małe, ale ze wszystkimi niezbędnymi atrybutami herbaciarni i małą kopią Fudżi.

Tutaj, w oczach olśniony różnorodnością kolorów, ale nie ma nic zbędne. Każdy, nawet najmniejszy szczegół jest na swoim miejscu, to jest nie do pomyślenia bez całego zespołu. Rzadkie rośliny egzotyczne są pielęgnowane tu wiele ogrodników zaproszonych z całego świata. Było to miejsce, w ogrodzie i dziecięcych wspomnień Alberta: Vogelsky las przypomina wiejskie krajobrazy Francji, które charakteryzują się zaroślach dzikiej bluszcz.


Powrót do spisu treści

Religia i Paryżanie

Religia była i pozostaje integralną częścią Francji, więc nie zaszkodzi jego mieszkańców, nie zważając na miejscowe kościoły, które należą do różnych epok i stylów architektonicznych. Będąc w Paryżu i nie odwiedzić słynny Notre-Dame de Paris, Montmartre (Wzgórze Męczenników), Sainte-Chapelle (Święta Kaplica) – nic nie znaczy tracić czasu.

Jest to popularne miejsce, gdzie zbierają się wierni z całej Europy niż Notre Dame. Paradoksalnie, wcześniej w tym miejscu, na Ile de la Cité – Origins of Paris – znajduje pogańskiej świątyni. Nowoczesna forma świątyni było w 12 wieku dzięki biskupowi Maurice de Sully. Wielki Pomysł duchownego znajduje odzwierciedlenie we wspaniałym wyglądem i sytuacji wewnętrznej w katedrze, która stała się w tym czasie największa gotycka budowla w Europie. Rewolucja francuska go nie oszczędził.

Zniszczona, 18 wieku Notre-Dame de Paris jest najpierw zamienił się w Świątyni Rozumu, a następnie magazyn ekonomiczny. Tylko Napoleon Bonaparte przywrócił go do życia. Układ z atrakcji – łukowaty kolumnada, ozdobione chimer sławy gargulce.

Wzgórze Męczenników (Montmartre) – były małą wioską, która weszła do granic miasta w połowie 19 wieku. Nazwa dostała tragiczne wydarzenia z pierwszych chrześcijan. Trzy z nich – pierwszy biskup Paryża Dionizego, diakona i kapłana Eleutherus Rustica – wykonywane na tamtejsze wzgórza. Dziś jest to dość słaba czwarta kapitału, ale zawsze jest mnóstwo turystów. Faktem jest, że na wzgórzu pod koniec 19 wieku wzniesiono Bazylikę Najświętszego Serca Jezusa (Sacre Coeur), który jest jedynym strome schody. Ale wysiłek jest tego warta: biały z różowym odcieniem kopuła góruje nad tętniącym życiem miastem, by przypomnieć jego mieszkańcy Wiecznego.

Kaplica Sainte-Chapelle – przykładem dojrzałego gotyku francuskiego i pierwszy ostoją chrześcijańskich relikwii wniesionych przez Saint Louis na Wschodzie. Bezczynność budynku kaplicy nie pozostawia nikogo obojętnym. I jest wyjątkowy, że jego konstrukcja po raz pierwszy we Francji, okucia metalowe były stosowane i że cała Europie uważa nowością.


Powrót do spisu treści

Przeszłość i przyszłość w Paryżu

W Paryżu obszarze, który bardzo lubi mieszkańców miasta, przeznacza go do swoich najskrytszych tajemnic. To, oczywiście, jest przekazywana, a goście, którzy spieszyć, aby odwiedzić wyspę Cite, z których w rzeczywistości rozpoczął się w Paryżu. Istnieje paryzjowie plemię żyło, że po ataku Rzymianie przeniósł się na drugą stronę, założył miasto, został otoczony przez jego wału, i został nazwany na cześć swojego plemienia – Parisot. Dziś mieszkańcy starają się zachować atmosferę starożytności i tajemnicy w tej części miasta, pomógł przez wielu szczegółach: oto pierwszy most, który został przywrócony nazywa nowego mostu. Idąc wąskimi uliczkami, turyści poczuć wyjątkową atmosferę średniowiecza, z którego można dostać się jedynie przez mosty, które teraz są tu pod dostatkiem.

Oczywiście bloki podobne do paryskiej Dzielnicy Łacińskiej, w wielu miastach europejskich, ale tutaj jest to specjalny obszar, który nie jest częścią miasta, ale dał światu 12 noblistów – absolwentów Sorbonie i normalny.

Wystarczy jeden krok, a mianowicie kilka przystanków metra, oddziela przeszłość od teraźniejszości do serca Francji. Obszar La Défense, Paryż nazywany Manhattan, zbudowany z inicjatywy Charlesa de Gaulle’a, który chciał, aby zmniejszyć tłok na zabytkowe centrum miasta. W górnej części każdego budynku jest wyposażony w taras widokowy, dzięki czemu można podziwiać widoki Paryża, nawet podczas podróży służbowej.

Aby odróżnić gdzie baśń, w której zysk jest trudne w Disneyland Paris – ulubione miejsce dzieci z całego świata, którzy w 2017 roku udało się prześcignąć frekwencji na Wieżę Eiffla. Początkowo park został zakaz sprzedaży wszelkich napojów alkoholowych, ale dzisiaj w celach komercyjnych jest zazwyczaj uproszczony. Dorośli sami często zapominają o wiek i czas, kiedy dzieci przynieść tutaj. Goście mogą spróbować 49 różnych przejażdżki, które są podzielone na pięć tematycznych „ziem”:

  • Main Street USA;
  • Era Dzikiego Zachodu;
  • Przygody świecie;
  • Kraj Fantasy;
  • Odkrycia kraju.

Powrót do spisu treści

I trochę historii

Francja na przestrzeni wieków wielokrotnie pokręcił z różnych kataklizmów historycznych, był świadkiem większości z nich było stolicą. Wielu chciałoby się zapomnieć, wiele zostało zinterpretowane trzy razy, ale ślad w historii pozostało, ponieważ człowiek może poznać prawdę kosztem błędów, czasem ogromne.

Wielu słyszało o tragicznych Invalides wyznania ściennych, dla wielu stało się bezpieczne schronienie pod koniec jego życia. Został założony więcej Ludwika XIV, który nie mógł sobie wyobrazić ich istnienie bez wojny. I dali początek wielkiej liczby okaleczonych żołnierzy, którzy znaleźli się na ulicach i moralności zanikającego. Budynek nie należał do paryskich zabytków, jeśli monarcha nie spróbował swoich lojalnych poddanych. Wśród sześciu projektów udzielonych przez Ludwika XIV wybrał pracę młodych liberałów Briand Square.

Rezultatem jest wspaniały budynek, przypominający królewską rezydencję czterech budynków i dziedziniec, który teraz zdobi francuskiej stolicy. Dzisiaj nadal mieszka weteranów wojny, ale większość pokoi zadowolić się muzeum. Co tu nie tylko zobaczyć z broni wszystkich krajów i epok dawnych twierdz modeli, z których wiele już wchłoniętych czasu. Tu spoczywają szczątki wielkiego Napoleona Bonaparte, i kilku innych prominentnych figur wojskowych.

Najbardziej znaczące w zespole jest uważany Invalides Army Museum, gdzie odwiedzający zapoznają się z unikalnych eksponatów, w tym ze zbiorów prywatnych. Wśród nich – pierwszy pistolet wykonany dla wojska Ludwika, sześć kapelusze legendarnej kolekcji Napoleona, mundurze generała i miecz, i wiele innych.

Czas postawi wszystko na swoim miejscu, dawno zapomniane okrzyki strasznych murów Bastylii, gdzie na co dzień nie było torturą. Przypomina im, tylko nazwa placu, który był niegdyś otoczony zniszczonego więzienia w 1790 roku. Wiele rebelianci zostali ostatnio widziany słońce zanim zniknął na zawsze w jego murach. Jako święto życia na terenie więzienia po 200 lat po zburzeniu Bastylii Opera otworzył przed którym często organizowane są różne zajęcia.

Nawet Francuzi sami przyznają, że nie wiedzą do końca swojej stolicy, ale tych, którzy odwiedzają tutaj co najmniej raz, oczywiście, ma ponownie odwiedzić Paryż. I za każdym razem, gdy pojawia się dla gości w nowym świetle, Charu i uwielbienia.

load...