Stek wołowy: sekrety doskonałej receptury

Zawartość:

Nawet Engels powiedział wówczas, że człowiek nie może stać się człowiekiem bez jedzenia mięsa. Przebacz nam wegetarian, ale trudno się kłócić. Mięsa – dostawca najważniejszych składników pokarmowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego w pierwszym rzędzie – pełne białko, bardziej bogaty w aminokwasów niż białko roślinne, które jest ponadto łatwiejszy do trawienia i zwiększa wchłanianie białka roślinnego. Mięso zawiera więc musimy minerałów i witamin. Na przykład, witamina B, którego niedobór prowadzi do poważnych chorób, zawarty jest tylko w mięsie i innych produktów zwierzęcych.

load...

Dziś będziemy mówić nie tylko o mięsie i doskonałego mięsa, jak gotować stek.

Ten stek jest jednym z najstarszych potraw, przepis kotopogo podckazala cama ppipoda. Nie będziemy się zbytnio do historii pochodzenia stek, tym bardziej, że Polna legendy, począwszy od rytualnych ofiar w starożytnym Rzymie, a kończąc Reckoning stek do kultury amerykańskiej. Absolutna prawda jest jedna – po tysiącach lat stek stała się swego rodzaju kultem, od wyboru mięsa karmić go do stołu. Steak – nie codzienne pokarmy. Przepis wymaga specjalnych warunków stek i last but not least, szczególną atmosferę. Często mylone ze zwykłym stek lub pokroić mięso w języku francuskim, w błędnym przekonaniu, że jest to zwykły kawałek mięsa z grilla na otwartym ogniu lub na patelni.

Co jest łatwiejsze – weź kawałek mięsa i pieczonej wołowiny stek. Ale tylko na pierwszy rzut oka, przygotowanie tego dania wydaje się prostym zadaniem. Przepis nie jest to takie trudne. Ale nie wszystko jest tak proste. Powiemy ci, jak gotować stek w domu uzbrojony w kilku zasad. Co trzeba zrobić, aby uzyskać doskonały stek – Pyszne, aromatyczne i soczyste?
Powrót do spisu treści

Tak więc pierwszy – prawo mięsa

Ulubiony stek jest stek, najlepiej – z mięsa młodych byków. Klasyczny przepis wymaga użycia ras mięsnych wołów Hereford i Agnus. Jednak smak Stek przyszłości zależy nie tylko i nie tyle na skałach, jako metody tuczu zwierząt – trawy lub zboża. Ponieważ ziarna jest bogaty w białko, to jedzenie pomaga w tworzeniu włókien mięśniowych, cienkie warstwy tłuszczu. Takie mięso jest nazywany marmuru. To jest bardziej łagodny, choć mniej aromatyczne niż mięso ze zwierząt hodowanych na trawie karmione.

load...

Stek tłumaczone na angielski brzmi jak „cięcia”, czyli jest wystarczająco gruby kawałek mięsa (piece część musi być minimalna grubość 3 cm) wycięty ściśle w kierunku poprzecznym części tuszy zwierzęcej, mięśnie, które nie były zaangażowane w aktywności fizycznej. Jest on uważany za najbardziej delikatne mięso. Jednak te tutaj części neogrubevshih mała (nie więcej niż 7-10%) w tuszy zwierzęcia, dlatego stek z wołowiny jest uważane za przysmak.

Na przykład, z pulpy mostka lub nóg porządny stek przygotowane dokładnie niemożliwe, bez względu na sposób lub magiczne receptury. Najbardziej nadaje się do mięsa wołowego steku jest z tyłu i schabu. Wybierz te części tuszy, które nie mają silne mięśnie i ścięgna. W zależności od tego jaka część tuszy autorstwa utworu, we współczesnej kulturze na słupki zidentyfikować kilka głównych rodzajów befsztyk.


Powrót do spisu treści

Jakie rodzaje stek?

Rib Steak – stek, który jest podstawą do kawałka mięsa z części uchwytu tuszy, mający wiele tkance tłuszczowej, a także ewentualne soczyste dania przyczyniających.

Club-stek – kawałek mięsa do takiego cięcia stek w obszarze gęstej długości krawędzi mięśni pleców, ma małe kości żeber.

Stek Tiboun (stek lub T-bone) – tusze użytkowaniu gruntów na obszarze cienkiej krawędzi mięśni oka i cienkiej krawędzi tnącej, na pograniczu części grzbietowej i lędźwiowej. Kawałek przyciąć jest jednocześnie dwa rodzaje mięsa do palików – EP-filet z jednej strony, a T-shaped doły z drugiej strony.

Porterhouse stek i polędwica steak – stek z części lędźwiowej pleców, ale w pierwszym przypadku jest brane kawałek mięsa w gęstym krawędzi tnącej, a drugi – w rejonie głowicy polędwicy.

Raundramb steak – na taki kawałek stek używane części górnej hip tuszy.

Filet mignon – Stek nie dla miłośników mięsa „z krwi”, ponieważ jego przygotowanie z użyciem najbardziej przetargu i chude mięso – przekrój centralnej części cienkiej polędwicy.

Chateaubriand – wykonane z grubej krawędzi środkowej części polędwicy wołowej. W swej istocie, jest to świetny filet mignon, które w gotowej postaci jest określone na tabliczce długości, a następnie pokroić na porcje.

Tornedos – stosować małe kawałki cienkiej krawędzi tnących części centralnej, zwykle do wytwarzania medalionów.

Skirta stek – przygotowanie cięcia stek mięsa pobranego z flanki (stek nie jest, że najbardziej łagodny, ale bardzo smaczne).
Powrót do spisu treści

Podstawowe zasady wyboru mięsa

Przy wyborze mięsa, należy pamiętać, że kolor powinien być jasny czerwony, od czerwonego do ciemnoczerwonego, ale różowy lub bordo. Mięso wołowe steki powinny być dojrzałe, ale nie stary i nie młody. Przepis na sukces – nie używaj wołowinę parowa. Świeżo cięte kawałki mięsa z tusz muszą odpocząć, ponoszą je w lodówce na kilka dni w temperaturze od + 2 ° C, podczas gdy z nich rozlana krew. W tym czasie, to jest w enzymy mięso stopniowo rozluźnić tkanki mięśniowej i wołowiny będzie bardziej miękkie, delikatne i soczyste.

Przy wyborze mięsa, należy zwrócić szczególną uwagę na jego odporność, mięso musi być na tyle gęsta kompozycja. W celu określenia, czy stek miękkie nacisnąć palcem surowego mięsa, gdy palec jest utworzona przez zanurzenie głębokiego dołu, która po zwolnieniu gładko wyrównać, z pozycji wyjściowej, to mięso jest dobra. Niezbyt świeże mięso przypomina gąbkę, z naciskiem na palcu dołu nie jest prostowane.


Powrót do spisu treści

Schłodzone lub mrożone?

Doświadczeni kucharze twierdzą, że przy odpowiednim rozmrażania jest dość trudno odróżnić smak mięsa, co zostało zrobione, aby przygotować stek – schłodzone lub zamrożone. Wystarczy prawidłowo rozmrażać mięso, przestrzegając kilku podstawowych zasad: nie rozmrażać w żadnym wypadku nie ma mięsa w temperaturze pokojowej lub w kuchence mikrofalowej (nawet w trybie rozmrażania) lub pod zimną bieżącą (zwłaszcza gorącej) wody.

W takim rozmrażania zamrożonych awaryjnego ciekłych kryształów po prostu oderwać delikatnych włókien mięsnych. Rozmrozić mięso – jest to powolny i naturalny proces, który powinien odbywać się w temperaturze bliskiej 0 ° C, jak to możliwe – w zasadzie komory chłodziarki. A nawet jeśli to zajmie dużo czasu, więc mięso najlepiej jest zachować swoją wartość odżywczą.
Powrót do spisu treści

Pierwsze gotowanie

Mięso powinno być całkowicie czyste, zdecydowanie odcinając od niego cały film i górne ścięgno, a następnie umyć, najlepiej za pomocą pędzla, to powinno być wprowadzone do wyschnięcia na durszlak lub ściereczką na 10 minut.

Przepis właściwego cięcia proste. Kawałki mięsa na stek należy wyciąć poważnie poprzek włókien. Ten pazdelka pozvolit Zhapu mięsa podczas gotowania pavnomepno ppoxodit przez volokna, byctpo i równomiernie nagpevaya myaco zrobić tempepatupy konieczne. Elementy powinny mieć grubość od 3 do 5 cm. Do wytwarzania steków do smażenia jest wystarczająca do 3 cm, a podczas gotowania na węglu grubość kawałka może wynosić 5 cm.

Pamiętaj, że mięso na stek w żadnym wypadku nie zniechęcać, bo tak to nie tylko traci swoją strukturę, ale także wszystkie soki.

Oprócz mięsa do gotowania befsztyk trzeba zaopatrzyć się w dowolnym olejem roślinnym (najlepiej z oliwek) oraz zestaw przypraw lub ziół. Przyprawy daje możliwość cieszyć się prawdziwy smak mięsa.

Aby mięso okazało się powietrza przetarg i jasne szkoły, powinno być wstępnie marinate. Istnieje wiele sposobów marynowania mięsa na stek. Proces ten trwa przez około 10-12 godzin. Naczynia do marynowania powinny być porcelany, szkła lub ceramiki, zawsze napięty pokrywką. Tradycyjna receptura marynaty – mieszanina oliwy z oliwek, octu winnego (lub soku z cytryny), sos sojowy, sól i przyprawy.

Ważna wskazówka: podczas gotowania soli marynaty, użyj niewielkiej ilości, więc mięso nie traci soczystość i będzie bardziej smaczne. Lepsze steki dosolit podczas gotowania, a nawet na samym końcu.

Powrót do spisu treści

Wybór odpowiedniego naczynia

Druga reguła dla doskonałego steku, z wyłączeniem wybór mięsa, różnych dań.

Do gotowania trzeba patelnia. Idealnie, powinno to być specjalny pan-grill. Jednak jest to dość korzystne wspólne „babcia” pan żeliwa, które z pewnością istnieje w każdej kuchni. Elektryczne przyrządy do gotowania stek nie jest dobrze dopasowane, bo w tym przypadku będzie trudniejsze do kontrolowania wymaganej temperatury.

Patelnia do gotowania stek być dobrze jest rozpalone. Wycieki oleju w już ogrzewanych potraw. Pamiętaj, że pan ogrzewa się do żądanej temperatury w przypadku, gdy leżała na stek brzmi charakterystyczny syk. Po kontakcie z gorącą powierzchnią miski utworzona jest z mięsnej rumiane skorupy, która zapobiega wyciekaniu soku, w którym płat soczysty. Jeśli kawałek mięsa jest na tyle gruby, że jest możliwe za pomocą specjalnych szczypiec do mocowania elementu prostopadłego do patelni, a tym samym uszczelnienie krawędzi stek.

Dla idealny stek nie gotować w tym samym czasie na tej samej patelni więcej niż jedną sztukę. Jako wprowadzenie niektórych mięso pan jest chłodzony, skorupa na powierzchni mięsa przez długi czas nie zostanie utworzony, mięso, soki, odpowiednio, przegranej, stek i inne suche, twarde i bez smaku. Podczas wytwarzania, należy uważnie monitorować oleju. Jeśli zaczyna się pienić, pilna potrzeba zwiększenia ciepło, aby uniknąć wrzącej przydzieloną sok z mięsa, które z pewnością pozostaną w stek za ostry.

Korzystanie przepis, można gotować co najmniej trzy różne steki z wołowiny, różniących się stopniem soczystości. W zależności od czasu trwania przechowywania mięsa na patelni steki może mieć różne stopnie pieczenia.


Powrót do spisu treści

Istnieją trzy główne rodzaje prażenie

Rzadki stopień lub stek z krwi otrzymuje się przez prażenie okres 4 minut, po dwa z każdej strony. Gotowe steki z temperaturą w ciągu 45 ° C do 50 ° C W tym przypadku mięsa tylko ma czas do stawienia się skorupę.

Stopień opiekania charakterystykę średnich spedneppozhapennogo mięsa z różowym soku mięsa, czas pieczenia wynosi około 8-10 minut. Temperatura wewnątrz stek wynosi od 55 ° C do 60 ° C Przy stopniu średnie uzyskuje się doskonałą czułość i soczystość mięsa.

Stopień opiekania Średni Well uzyskuje się przez smażenie stek przez 8 minut na patelni i 4 minuty w piecu, podgrzanej do maksymalnej temperatury. Otrzymany w ten sposób Pieczone mięso dobrze, wewnętrzną temperaturę od 65 ° C do 70 ° C

Gotowe steki łatwo sprawdzić naciskając palcem na jej temat. Stek z krwi będą miękkie, dobrze zrobione – ciało stałe, a stopień średnio stek z pieczeniem jest krzyż.

I ostatnia zasada, która odnosi się w równym stopniu do wszystkich dań mięsnych – usunięcie mięsa z ognia i pozostawić do „odpoczynku” dojrzewają przez około 5-10 minut, tak aby wszystkie soki, kulminacyjnym podczas smażenia mogą być rozłożone równomiernie w całym kawałku. Jeśli zaczniesz ciąć mięso raz sok rozlany i stek okaże sucha.

Gdy mięso jest gotowe, „odpoczął”, może to doprowadzić do tabeli na ogrzewanej płytce. Jako dodatek do steków doskonały chleb czosnkowy lub warzyw w dowolnej formie, ale w małych ilościach. Pamiętaj, że stek – król na biurku, nie odwracać uwagi od niej dekoracji.

A na górze, tworząc odpowiedni klimat – odłożyć butelkę czerwonego wina wytrawnego. Teraz już wiesz, przepis na doskonały posiłek. Będziesz idealny wieczór!

load...