Start środków do leczenia zapalenia oskrzeli

Zawartość:

Zapalenia oskrzeli, – zapalenie, obrzęk lub zakażenie oskrzeli, który jest obecny w ilości od nosa i płuc. W większości przypadków tej choroby spowodowane przez wirusy, bakterie i inne cząsteczki, które podrażniają oskrzeli.
Powrót do spisu treści

load...

Czy mogę korzystać z domu środków do leczenia zapalenia oskrzeli?

Jeśli widać z poniższych objawów: kaszel ze śluzem, duszność, ból w klatce piersiowej, uczucie zatkanego nosa, zmęczenie, bóle mięśni i gorączka – to masz zapalenie oskrzeli.

Oskrzeli można podzielić na dwa rodzaje: – przewlekłe zapalenie oskrzeli i ostre zapalenie oskrzeli. Osoby cierpiące na zapalenie oskrzeli, często próby odzyskania środków ludowej lub leki sprzedawane bez recepty. Ale lepiej jest iść do szpitala, gdy wykryje objawy, jak zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc jest zwiastunem. I dopiero po tym jak lekarz zbada Cię i przepisać leczenia, można korzystać z dodatkowych środków w leczeniu zapalenia oskrzeli.

Oprócz leków, istnieje wiele prostych środków ludowej i wskazówek, które pomogą złagodzić różne objawy zapalenia oskrzeli. Ponadto, tradycyjne sposoby mogą być stosowane, jeśli trzeba, w krótkim czasie, aby oczyścić. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci czuć się lepiej, gdy jesteś chory, i sprawdzony przez wiele pokoleń ludzi.


Powrót do spisu treści

load...

Środki uspokajające, aby pomóc w zapaleniu oskrzeli

Jak dziwne, jak się może wydawać, ale niektóre z narzędzi, po prostu czujesz się lepiej na zapalenie oskrzeli. Oto kilka prostych wskazówek:

 • Staraj się jeść zupy lub gulaszu – posiłek, który ogrzeje ciało i sprawiają, że czujesz się lepiej.
 • Trzymaj się z dala od zimnych produktów spożywczych, takich jak lody i zimne napoje, sprawiają, że czujesz się gorzej.
 • Pij dużo płynów: tyle wody, ile możesz. Ale spróbuj pić dużo ciepłych płynów, śluz szybciej „za” z śluzowych ścian.
 • Staraj się nie zapominać o bardzo ważnych problemów! poradzisz sobie z nimi, kiedy poczujesz się lepiej. Aby szybko radzić sobie z zapaleniem oskrzeli, reszta jest koniecznością – ograniczenie sytuacji stresowych i myśleć tylko o dobrych rzeczach.
 • Jeśli zdarzy ci się żyć blisko morza lub oceanu, a chorują na zapalenie oskrzeli, spróbuj przejść bliżej nocy do źródła wody. Wilgotne powietrze soli pomoże złagodzić objawy zapalenia oskrzeli.
 • Jeśli nie można przejść do morza, spróbować napełnić zlew z ciepłą wodą lub do podgrzewania wody w garnku. Przykryj głowę ręcznikiem i wdychać ciepłe opary, aby złagodzić ból w gardle – powtórzyć procedurę tak często, jak to możliwe.
 • Wziąć prysznic lub kąpiel tak gorące jak można stać. Spróbuj dodać ocet jabłkowy w wodzie, ponieważ pomaga złagodzić ból mięśni (3 kubki na łaźni wodnej).

Powrót do spisu treści

Co można, a czego nie można zrobić z zapaleniem oskrzeli

 • Relax jak to tylko możliwe, nie przejmuj się do pracy. To dlatego, że chorzy nie brać poważnie to wskazanie, pojawiają się komplikacje. Tak więc korzystać z każdej okazji, aby odpocząć i spać coraz częściej, ponieważ sen jest również przydatna, gdy masz zapalenie oskrzeli!
 • Stara metoda oparta na płukać gardło wodą z solą naprawdę pomaga. Używaj tylko 1 łyżeczkę soli w szklance ciepłej wody.
 • Użyj nawilżacza powietrza w pomieszczeniu lub regularnie wietrzyć pomieszczenie.
 • Wlej gorącą wodę do basenu i stanąć bosymi stopami. Poczekaj, aż woda zacznie się ochłodzić. Parowa działa cuda – to pobiera krew do klatki piersiowej, co jest bardzo pozytywny wpływ na odzysk.
 • Nie bój się kaszel (tylko pamiętaj, aby być grzeczny w tym samym czasie i zasłonić usta). Kaszel rzeczywiście pomaga „rozcieńczyć” flegmy w płucach, a to powoduje szybką ulgę od niego.
 • Jeśli wystąpi ból w klatce piersiowej lub ból mięśni od kaszlu, lepiej wziąć aspirynę dla uśmierzenia bólu, a nie opierać się na kaszel, do „korka” go.
 • Pić, pić i pić znowu! Pij maksymalną ilość wody. Jeśli jesteś zmęczony picia czystej wody, przełącz się do ziołowych herbat. Ciepłe płyny mogą również pomóc złagodzić „zatorów” w klatce piersiowej. Lemoniada, soki i inne podobne cieczy do picia jest również możliwe, ale nie daje pożądanego efektu.
 • Uważaj na siebie. Trzymaj się z dala od ludzi, którzy są chorzy, także, jeśli to możliwe, jak można „podnieść” inne zarazki ludzi do rokowań, które mogą pogorszyć stan pacjenta.
 • Jeśli palisz, porzucić nałóg w czasie leczenia. Papierosy tylko zwiększy szanse na uzyskanie zapalenie płuc.
 • Z dala od trudnych i specyficznych zapachów, jak również pikantnych potraw, gdyż może to spowodować silny ból w klatce piersiowej i kaszel. Oskrzeli twoje ciało staje się bardzo wrażliwa na zapachy.
 • Nie mów za dużo. Mówiąc głosowych napięcie mięśni i powodują kaszel nie zatrzyma się spontanicznie.

Powrót do spisu treści

środki zaradcze ludowej w leczeniu zapalenia oskrzeli

Wszystkie poniższe naturalnych środków, aby pomóc przezwyciężyć oskrzeli.

 • Miód

Miód – naturalny produkt, który pomaga uporać się z kaszlem na zapalenie oskrzeli. Przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe właściwości zawarte w miodzie, uspokajająco na gardle. Jednocześnie, miód będzie chronić swój system odpornościowy i wspomagają naturalną temperaturę organizmu. Dodaj łyżeczkę miodu w filiżance herbaty i umieścić miodu w szklance ciepłej wody cytryny do leczenia bólu gardła i wyjściu flegmy z płuc.

 • łuk

Cebula ma właściwości wykrztuśne i pomaga rozpuścić śluzu i flegmy w płucach. Jednocześnie, sok z cebuli, aby uniknąć ich dalszej edukacji i upowszechniania. Wystarczy wziąć jedną łyżeczkę surowego soku z cebuli codziennie rano na czczo. Jest to doskonały środek do leczenia zapalenia oskrzeli u siebie. Innym jest wskazane, aby dodać surowe cebule w sałatce lub skorzystać z łuku podczas gotowania.

 • Migdały

Można przypuszczać, że to pomaga w leczeniu chorób układu oddechowego. Jedz migdały z odrobiną miodu lub jeść na surowo.

 • Cytryna

Lemon nie posiadają właściwości antybakteryjne i pomaga walczyć ze śluzem. Dodaj plasterek cytryny w filiżance herbaty lub zaparzyć skórkę z cytryny w szklance wrzątku. Niech napój konfigurują się przez 5-10 minut, i jest gotowy do użycia. Oprócz przydatnych soku z cytryny zmieszanego płukania gardła ciepłą wodą (1 łyżeczka soku z cytryny na 1 szklankę ciepłej wody).

 • Słona woda

Płukać solą wodą kilka razy dziennie. Jest to świetny sposób na leczeniu różnych objawów zapalenia oskrzeli. Do produkcji tego narzędzia rozpuścić łyżeczkę soli w szklance ciepłej wody i płukać. Nie przesadzaj z solą, ponieważ jest zbyt duże ilości mogą powodować pieczenie w gardle. Zbyt mała ilość soli nie będzie skuteczne. Można płukać gardło wodą z solą tak często jak jest to potrzebne. Są to dwie zalety tego narzędzia pierwsze, to uspokaja zapalenie gardła, a po drugie, powoduje zmniejszenie ilości śluzu, która jest wrażliwa na podrażnienia gardła.

 • Herbaty ziołowe

Herbat z rumianku, mięty i cytryny są szczególnie dobre i użyteczne w leczeniu zapalenia oskrzeli. Pij jak najwięcej herbaty, jak można w ciągu dnia, a nawet w nocy.

 • Imbir

Imbir jest stosowany do leczenia przeziębienia i a to może pomóc w leczeniu zapalenia oskrzeli. Zawiera anty-zapalne, immunologiczne substancje wzmacniające, które uwalniają podrażnienia, zapalenia lub obrzęku płuc. W leczeniu zapalenia oskrzeli, można spróbować ziołowych herbata imbir: dodać jedną łyżeczkę sproszkowanego imbiru i czarnego pieprzu w filiżance wrzątku. Daj napojowi napar przez kilka minut, a następnie dodać trochę miodu i pić dwa razy dziennie.

 • Sok pomarańczowy

Zawsze można liczyć na sok pomarańczowy w leczeniu ostrych objawów zapalenia oskrzeli. Sok pomarańczowy daje swoje ciało bardzo potrzebnych witamin i składników odżywczych, a jednocześnie będzie miał kojąco na gardle. Można pić jak najwięcej soku pomarańczowego, jak chcesz. Jednak lepiej jest pić świeży sok pomarańczowy zamiast zakupu w opakowaniach kartonowych.

Można spróbować niektóre z wyżej wymienionych środków ludowej, leczyć zapalenie oskrzeli. Ale jeśli twoje zdrowie pogarsza się, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

load...