Stal Ślub: cechy, tradycje, zwyczaje, psychologów rodzinnych wskazówki

Zawartość:

Ślub w pamięci każdej osoby przez bardzo długi czas. Ktoś udaje się trzymać razem więcej niż kilkanaście lat, ktoś zrywa znacznie wcześniej. Czasami ten rozdział nie zależy od pragnienia małżonka. Zgodnie z tradycją, każda rocznica obchodzona jest uroczystość i odbywa się pod specjalnym symbolem. Dla każdej grupy wiekowej ma własną. I te lata, że ​​nadal nic nie znaczą dla ludzkiego życia, zdolną wiele w życiu rodzinnym. Na przykład, jedenaście lat dziecko jest bardzo młody, aby podjąć pewne działania, aby własną decyzję.

load...

Podczas gdy 11 lat małżeństwa – co może już być dumni. Rocznica ta stal.
Powrót do spisu treści

Stosunki rodzinne na 11 rocznicę ślubu

Jest to stal ślubne stosunki między małżonkami powinna przypominać pod względem jakości i wytrzymałe zarazem piękny metalu. Tak znaczna liczba lat para ma zwykle przechodzi partii. I to nie tylko cukierki okres buketny. Najprawdopodobniej było to miejsce, a różnice w sferze domowej, a kłótnie o niedopasowanie smaków, i, oczywiście, szorstki dyskusje na temat jak nazwać swoje pierwsze dziecko.

Test wytrzymałości, zmartwychwstanie zmysłów i obserwując, jak partner reaguje na swojej zmęczonej, swoje zachowanie i zwyczaje – to wszystko może przerwać raczkujący, podrabiane uczucia. Nic dziwnego, że stal jest materiałem giętka w rękach prawdziwego eksperta. Para, która zdołała go nosić przez cały okres 11 lat, razem stanie dużo. Psychologów rodzinnych wierzyć, że termin ten ma wymiar symboliczny, bo nawet w tych, widzimy dwie jednostki, które są w końcu Zjednoczonych.

Ci, którzy wiedzą, jakie cechy mają stali, prawdopodobnie pamiętać, że jest w stanie odzwierciedlić wszystkie, które zostaną wydane na niego. Ten sam efekt obserwuje się w relacji między mężem i żoną. Po powiedzenie, które mówi, że mąż i żona – jedna z szatanem potwierdza tej rocznicy jeszcze. Pary z sylaby, a czasem wystarczy i patrzeć, może zrozumieć siebie nawzajem. Ich zainteresowania, hobby, a nawet hobby zaczynają się kształtować zgodnie z wymogami struktury rodzinnej. Razem, są bardziej interesujące niż z dużą ilością gości.

load...


Powrót do spisu treści

Obchodzi 11. Rocznicę ślubu

Nie należy jednak zmieniać ustalonych tradycji i aby uniknąć spotkania z jego lojalnych przyjaciół i krewnych. Każda rocznica jest w stanie zabrać cię tam, gdzie jesteś młody, jesteś bardzo szczęśliwy i dopiero zaczynają swoje życie małżeńskie w nowym stanie. Tak jak poprzednio, zebrać towarzystwo bliskich, tych, którzy są wam drodzy i kto może liczyć na naprawdę. Kolejna rada psychologii rodziny jest to, że festiwal jest pożądana obecność par, które wspólnie mają lat dłużej. Nie zapomnij o dzieci, które stanowią kontynuację gatunku, a to wyznawcy swoimi tradycjami rodzinnymi.

W przeciwieństwie do oryginalnych, rocznice ślubu, Tamada nie jest obecny. I słusznie. Lepiej jest powierzyć tę pracę do jednego ze swoich przyjaciół lub krewnych. To będzie interesujące powiedzieć gratulacje, grzanki, monitorowanie postępu zdarzenia i składane ręce, prezenty w specjalnie zarezerwowane dla tego miejsca. Jeśli chodzi o miejsce obchodów, to nie należy podkreślić fakt, że – prawdziwa rodzina, która była w stanie nie tylko posadzić drzewo, wychowywać dziecko, ale również zbudować dom. W salonie jest wygodna dla wszystkich, którzy czczą Cię z ich parafii. Ale nie zapominajcie, że dla tak ważnego wydarzenia w środowisku musi koniecznie coś zmienić. Najlepszym rozwiązaniem jest, aby zainstalować kominek – symbol domu, ciepło i komfort.


Powrót do spisu treści

Obrzędy i tradycje w rocznicę stalowej

Przez wiele tysiącleci, podczas których istnieje instytucja rodziny i małżeństwa, nie został zachowany również znaczną liczbę rytuałów związanych z rocznicą ślubu.

Rytuał przejścia w pary. Pierwszy etap

Najbardziej spektakularną z nich Polaków jest rytuał przejścia w pary. Została ona przeprowadzona w dniu jedenastego urodzin rodziny. To odbyło się w kilku etapach. Pierwszy odnosi się do prania. O świcie, para miała iść do stawu, aby rozebrać i wejść razem, trzymając się za ręce w wodzie. Nie musieli wydać co najmniej 10 minut. Następnie, przy wyjściu z wody, nosili białe szaty.

Jeśli ślub odbywa się w zimnych porach roku, a następnie do kąpieli w przeddzień rocznicy kotła wypełnionego wodą i umieścić w ogniu. Rano woda jest podgrzewana do wymaganej temperatury i doniczki mogą być usunięte z ciepła. Mąż i żona również w parze były w wodzie przez co najmniej 10 minut. Na tym kończy się pierwszy etap, co stanowiło fakt, że para staje się czysty i godny na głównej scenie obrzędu.

Rytuał przejścia w pary. Rewanż

Aby to zrobić, najpierw dzieci wykonano „Odę do małżeństwa”, to słowa, które nie przetrwały do ​​chwili obecnej, ale pozostawiono wolną interpretację głównej idei pracy: para stały się godnym przykładem do naśladowania dla wszystkich tych, którzy nie są w związku małżeńskim lub żył na mniejszej liczbie latach małżeństwa. W tym czasie, mąż i żona są na progu jego domu. Jest to także symboliczny, gdyż będą wkrótce przejść do nowego etapu stosunków na progu której się znaleźli, że mieszkali razem przez jedenaście lat. Do przeprowadzenia obrzędu wybraną najstarszych mieszkańców osady lub kapłana.

Małżonkowie oferuje wybór jednego z trzech rzeczy: nóż, liny lub cieście. Każdy z nich ma szczególny charakter. Jeśli wybiorą ciasto, oznacza to, że ich związek jest nadal niejasna i niedostatecznie silna. Ta para zostały wysłane do wypieku chleba symbolizuje wiązanie wzmocnienie ich relacji. Rope – sposób, że nie poszły do ​​tej unii dwóch kochać i ufać sobie nawzajem ludzi. Nóż oznaczało, że absolutnie do siebie zaufanie i są gotowi oddać swoje życie za sobą.

Lina musiała być złożona na pół i skręcie, a następnie pozostawić pod progiem domu. Placek traktować wszystkie obecne. Nóż ksiądz utrzymywane pomiędzy małżonkami, którzy na kolanach, były najbardziej mocno dociskane do siebie ramiona. Jeśli podczas ceremonii nikt nie zboczył z partnerem, rytuał uznano minął. Małżonka głowy pokryte białym welonem. Od tej chwili, wszystkie myśli i działania są uważane połączyć się para.

load...