Środki ludowe dla przeziębienia: bezpieczne leczenie w domu

Nieżyt nosa zawarte w Księdze Rekordów Guinnessa jako najbardziej rozpowszechnionych chorób na świecie. Podczas swojego życia, przeciętny człowiek trzy lata cierpi z zatkany nos. W dawnych czasach w poszukiwaniu skutecznych leków dla uciążliwego schorzenia i lekarzy próbował Bańki oraz ścisłe czczo i całował myszy. Teraz środki ludowej przeziębienia nie jest tak radykalny i ekstrawaganckie, a ich skuteczność jest potwierdzona badaniami naukowymi.

load...

Zawartość:

Lokalne procedury w leczeniu przeziębienia

Najczęściej katar jest objawem infekcji wirusowych (ARI) i pojawia się jako reakcję obronną na wprowadzenie patologicznego mikroorganizmu. To w błonie śluzowej nosa, wirus namnaża się, a więc rozciąga się w głąb ciała. Środki do leczenia nieżytu nosa ludowe, konieczne jest wykorzystanie lokalnych procedur stosowanych do bezpośrednią przyczynę choroby patologicznego ostrości.

Wdychanie i mycie

Wdychanie pary odgrywa ważną rolę w leczeniu przeziębienia. W porównaniu z kroplami, są bardziej miękkie i już wnikać głęboko równomiernie rozłożone w jamie nosowej, rzadko powoduje alergii. W medycynie ludowej, następujące narzędzia służą do inhalacji:

load...
 • wywary z dziurawca, majeranek, eukaliptusa, sosny pąki: 2-3 łyżki stołowe liści Brew 2 szklanki wody i oddychać nad rondel, aż na parze;
 • Ziemniaczana parowej: gotować kilka ziemniaków, aż gotowane w skórze, woda jest odprowadzana, puree i oddychać, z pochyloną głową nad rondlu;
 • Chrzan trzeć na małej tarce, pozostawić kwadrans w szczelnym słoiku, a następnie otwarte, wdychać oddech i powoli wydech nos.

Te rośliny są bogate w olejki eteryczne i naturalnych słodkich zapachów. Niszczą wirusa, łagodzą stany zapalne, promować regenerację błony śluzowej.

Środki ludowe na przeziębienie i zatkany nos jest szeroko stosowany jako środek do przemywania nosa. Najczęściej używane z jodem solance: w szklance przegotowanej wody dodać 2 krople jodu i jedną trzecią łyżeczki soli morskiej (może być normalne). Narzędzie zmniejsza obrzęk błony nosa, rozrzedza śluz, poprawia krążenie krwi i dezynfekuje.

Mycie również zrobić z wywaru z szałwi, rumianku, sok z buraków. Pre-dmuchanie nosa, jedno nozdrze zamknięta, natomiast druga jest schowane rozwiązanie medycznej (ciepła) tak, że ma przez nosogardzieli w ustach. Pozostaje ślina, powtórz kilka pierwszych razy. Następnie przemyto drugą nozdrza. Wykonać 2-3 zabiegi dziennie do momentu poprawy.

Krople oleju w zimnym i

W arsenale tradycyjnej medycyny ma wiele receptur spada, aby pomóc pozbyć się przeziębienia. Pomimo różnego składu, są prawie takie same: ułatwia oddychanie przez nos, poprawę odprowadzania wydzielanie śluzu, eliminuje patogenów.

 1. Buraków i soku z marchwi (3-4 razy dziennie przez cztery krople do każdego otworu nosowego). Mogą one być dodawane do oleju roślinnego i miodu (łagodzą podrażnienia błony śluzowej, zwiększają efekt terapeutyczny). Wymieszać
 2. Nalewki

 3. łyżeczka eukaliptusowy mocną czarną herbatę i miód (3 kropli trzy razy dziennie).
 4. Sok

 5. Czosnku lub cebuli (rozcieńczone z wrzącą wodą lub oleju roślinnego 1:1 ). Narzędzia stosowane w przypadku dodatkowego zakażenia bakteryjnego (gdzie nabył śluz żółto-zielony). Absolutnie nie można ich używać podczas przekrwienie błony śluzowej nosa, bez śluzu.

Ugruntowaną w walce o medycynie ludowej zimno na bazie oleju. Oprócz aktywności przeciwzapalnej, miękną błonę śluzową nosa i przyczyniają się do jej odzyskania:

 • Uszczelniającej oleju: kwiaty dziurawca (30 gramów), nalegać w szklance nierafinowanego oleju słonecznikowego przez 21 dni, szczepu, użytego w postaci kropli lub impregnowania wacika;
 • Lopukhovs oleju: 40 gramów pokrojone na kawałki korzenia zalać 1,5 szklanki oleju roślinnego, twierdząc, dwa tygodnie, służy do nosa turundas (15 minut 3 razy dziennie).

Ogólne leczenie nieżytu nosa przez popularne recepty

Leczenia nieżytu nosa środków ludowej szybko likwiduje objawy jego pomocą rozpraszających i procedur termicznych. Główna zasada – zastosowania leczenia natychmiast, jak tylko charakterystyczne pieczenie w nosie, kichanie. Za pomocą tych metod tylko w normalnej temperaturze, w skrajnych przypadkach – nie więcej niż 37,5 stopni.

Najprostszym i najczęstszym sposobem – gorąca kąpiel stóp. Nogi wznieść 15-25 minut w gorącej wodzie. Efekt ten można zwiększyć przez dodanie soli morskiej. Po kąpieli należy przetrzeć suchą stopą i połączą się z kocem. Jest również dobrze na proszek gorczycy, wlać do wełnianych skarpet w nocy.

Przydatne dla przekrwienie błony śluzowej nosa, aby rozgrzać nos. Suche ciepło przyczynia się do poprawy miejscowej cyrkulacji krwi, łagodzi obrzęk, normalizacja funkcji ochronnej nabłonku jamy nosowej. Dla procedur używać gorącej sól lub piasek w woreczku tkaniny.

Herbata z ziół nie tylko leczy przeziębienia, ale również użyteczne w zwalczaniu przeziębienia głównych chorób wywoływanych przez nią. Warzone na podstawie swoich roślin, bogatych w witaminy, substancje antyseptyczne, lotnych produkcji. Najczęstszym stosowanie rumianku, róży, maliny, kwiaty bzu, liście, akacjowy, lipowy.

Charakterystyka leczenia kobiet w ciąży i dzieci

Pomimo względnego bezpieczeństwa medycyny alternatywnej, stosuje się go u dzieci i kobiet w ciąży powinny być ostrożne. Nie wszystkie receptury nadają się do tej grupy pacjentów.

Opis terapii

 1. Dzieci 0. środki ludowej przeziębienia dla dzieci, korzystnie stosuje się w postaci kropli, zwłaszcza u dzieci poniżej drugiego roku (z powodu cech anatomicznych jamy nosowej).
 2. Wolno używać kropli czosnku (inhalacja), sok z cebuli nierozcieńczony.
 3. Rozpoczęciem przyjmowania jakichkolwiek leków dozwolonych przy najniższej dawce (1 kropla, 1 łyżeczka) do wczesnego wykrywania nietolerancji jego składników.
 4. Wskazane jest, aby spożywać dużo płynów (ciepła herbatki z rumianku, dzikiej róży, szałwia).
 5. Płukanie nosa nie wprowadzić dzieci w wieku do trzech lat.
 6. Skutecznym lekiem w dzieciństwie – miód z aloesem: 1/3 łyżeczki miodu dodaje sok z aloesu (spadek w skali roku życia), ogrzewa się do stanu ciekłego, zaszczepił 2 kropli trzy razy dziennie.
 7. Bezpieczne leczenie nieżytu nosa w ciąży

  Używanie środków ludowej na przeziębienia w czasie ciąży, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę ich wpływ na dziecko w łonie matki. Rośliny o silnym zapachu, obecność olejków eterycznych w kompozycji może powodować podrażnienia i reakcje alergiczne u kobiet w ciąży. Najlepiej jest używać do mycia ziemniaków solanki inhalacji parowych, ciepły napar z ziół leczniczych. Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania kropli aloesu i kalanchoe, sok warzywny, mieszaniny olejów z eukaliptusa i mięty.

  Wdychanie i lokalne aplikacje ciepła są dozwolone tylko w normalnym przebiegu ciąży, a czas ich trwania jest zmniejszona o połowę.

  Rola tradycyjnej medycynie do leczenia alergicznego nieżytu nosa

  Środki ludowe dla alergicznego nieżytu nosa byłaby dobrym dodatkiem do podstawowej opieki medycznej. Zastaw udanej walki z nim – eliminacja alergenu. Pozostałe metody jedynie złagodzić stan pacjenta.

  1. 5. Wszystkie przepisy ze składników roślinnych należy stosować bardzo ostrożnie, tak aby nie wywoływać alergie wtórnych.
  2. Przydatne regularne nawilżanie błony śluzowej nosa i solanka nawadniania swoich leków ropy.
  3. Aloes sok jest bezpieczny i skuteczny w alergicznym nieżycie nosa. Zawiera substancje, które zmniejszają reakcje alergiczne korpusu (flawonoidy i katechiny).
  4. Udowodniła swoją soku mniszka lekarskiego: wycisnąć sok z wierzchołków roślin, rozcieńczyć wodą (1:1 ), do wrzenia, należy użyć łyżeczki dwa razy dziennie.

  Gdy zaniepokojony katar, leczenie środków ludowej w domu szybko łagodzi dyskomfort, ale niekontrolowane działania i ignoranci mogą szkodzić zdrowiu. Dlatego, aby zastosować receptury tradycyjnej medycyny powinny skonsultować się z lekarzem.

  Proste i skuteczne sposoby leczenia przeziębienia

load...