Środki ludowe dla płuc – sprawdzone popularne recepty

Zapalenie płuc – poważna choroba płuc. Kiedy pojawiły się pierwsze objawy należy podjąć natychmiastowe działania, w przeciwnym wypadku konsekwencje mogą być bardzo poważne. Oprócz leczenia, i nie są wystarczająco skuteczne środki zaradcze okazały ludowych z powodu zapalenia płuc. Jeśli są one w skojarzeniu z zaleceniem lekarskim, choroba może być znacznie szybciej wyleczyć.

load...

Zawartość:

Objawy zapalenia płuc

Zapalenie płuc może rozpocząć się nagle i bardzo ostro. Przyczyny jej występowania są różne: powikłania przeziębienia, dostając się do płuc niebezpiecznych mikroorganizmów, skutków urazów i operacji. Pierwsze objawy zapalenia płuc są podobne do objawów infekcji wirusowej: gwałtowny wzrost temperatury do 38-40 stopni, kaszel, dreszcze, gorączka, bladość skóry, osłabienie. Taki warunek – to powód do natychmiastowego leczenia pomocy medycznej.

Ogólne zalecenia z zapaleniem płuc

Jeśli leczenie nie odbywa się w szpitalu, jak iw domu, muszą spełniać ścisłe leżenia w łóżku. Zaleca się pić dużo płynów. Po odejściu silnego kaszlu może wziąć ciepłą kąpiel, która pomaga przyspieszyć proces resorpcji naciekową ognisk i poprawia przepływ krwi do płuc. Jest bardzo ważne, że powietrze w pomieszczeniu, w którym pacjent był nasycony tlenem. Konieczne jest, aby przewietrzyć pokój każdego dnia, dzięki czemu można zmniejszyć ilość bakterii wprowadzanych do powietrza przez kaszel.

load...

leżenia w łóżku i pić dużo płynów – obowiązkowe warunki szybkiego powrotu do zdrowia z powodu zapalenia płuc

Tradycyjne metody leczenia

Tradycyjna medycyna posiada bogate doświadczenie w leczeniu zapalenia płuc. W czasach, gdy nie było żadnych leków istnieją choroby, ludzie zostali uratowani i konserwowane środki folk pneumonia nalewki i wywar z ziół, kompresuje i płyny. Skuteczność popularnych metod jest zrozumiałe, bo naturalnych składników zawiera wszystkie niezbędne substancje i pierwiastki, które są niezbędne, aby ułatwić pacjentowi choroby i szybkiego powrotu do zdrowia śladowe. Leczenie środków ludowej musi odbywać się równocześnie z leczeniem przepisanym przez lekarza-specjalistę.

Bardzo trudno przechodzi zapalenie płuc u osób starszych, że cierpi na nią dwa razy częściej niż u młodszych grup wiekowych. Złożoność przetwarzania jest jeszcze na tym, że ze względu na różne choroby współistniejące, nie wszystkie leki dopasować je tak popularne do leczenia zapalenia płuc u osób starszych, często się na pierwszy plan.

Cebula i czosnek na zapalenie płuc

Wśród dość dużej liczby środków ludowej do leczenia zapalenia płuc, zajmują szczególne miejsce w oparciu o produkty cebuli i czosnku. Warzywa te są doskonałym ciałem korzyści osłabiony. Zawiera specjalne substancje – lotne, są one nazywane ziołowe antybiotyki, oczyszcza i wzmacnia układ oddechowy.

Cebula i czosnek mają aktywność przeciwbakteryjną

Po ostrym przebiegu choroby jest bardzo dobry sok czosnku, które należy podjąć każdą godzinę na jednej dużej łyżki. Aby go przygotować, trzeba 200 g zmielonego czosnku, umieścić w zamkniętym pojemniku. Kiedy puścił sok (około pół godziny), dodać 1 litr Cahors i wcisnąć mieszaniny przez 14 dni. Przefiltrowany sok wlewa się do szklanej butelki.

Gdy ropne zapalenie Nalewka czosnkowa pomocy. Crush 10 średnie główki czosnku i wlać litr wódki, twierdzą, w ciemnym miejscu przez 8 dni. Nalewka podjęte pół łyżeczki trzy razy dziennie.
doskonałe leczenie zapalenia płuc jest bulion cebula mleko. Dwie cebule gotować w mleku (około pięć minut), kładą nacisk na cztery godziny i przecedzić. Powinno ono co trzy godziny przez jedną łyżką.

Środki na bazie miodu

Podczas choroby płuc pomogą ciepły kompres wykonane z miodu, suchej musztardy i wódki. Każdy składnik trzeba wziąć łyżkę i umieścić na noc w obszarze między łopatkami. Drugie opakowanie jest umieszczony na prawej stronie piersi.

Honey – jeden z najlepszych środków do chorób

Dróg oddechowych. Można przygotować wywar z miodu i aloesu. Do tego trzeba zmieszać z miodem (300 g) zrobić, ½ szklanki wody i wstępnie posiekaną liści aloesu. Przez dwie godziny, zagotować na małym ogniu. Weź dużą łyżkę rano, po południu i wieczorem.

Aby zwiększyć płuc przy różnych chorobach dróg oddechowych można wytwarzać z balsamu płynnego miodu (350 g) cahors (0,5 L) i aloesu (250 g). Aloes nie mogą być podlewane przez 2 tygodnie przed ścinaniem, a jej liście nie trzeba myć, po prostu wytrzeć. Wymieszać wszystkie składniki, nalegać na dwa tygodnie w chłodnym miejscu, odcedzić i wycisnąć. Jedna duża łyżka pić 3 razy dziennie.

Nalewka z płuc

Nie tylko bardzo skuteczny, ale również pyszne receptury nalewki z pąków brzozy i aloesu, można otrzymać w następujący sposób: zmieszać jedną szklankę miodu i wina Cahors, dwie szklanki winogron (światło), dużą łyżkę pączków brzozy i liści aloesu. Mieszanina powinna nalegać tygodnie w ciemności. Drink 60 g dziennie.

0. Aloes sok pomaga w walce z chorobami płuc

Połączyć sok z buraków, jedno medium aloesu liść, łyżki smalcu i jednej szklanki miodu i Cahors. Przełóż na ogniu i wymieszać wszystko dobrze. Proces Infusion trwa 20 dni. Drink 40 g dziennie.
Nasiona kwiatów słonecznika bez posiekać i zalać dwie butelki wódki. Domagaj dwa tygodnie. Pij jedna duża łyżka 2-3 razy dziennie.

Tradycyjna medycyna – bardzo wydajna i skuteczna pomoc w leczeniu zapalenia płuc. Zwiększyć ich system odpornościowy i pobudza siły witalne w walce z chorobą, promowanie szybkiego powrotu do zdrowia. Ale leczenie poważnych chorób, takich jak zapalenie płuc, konieczne jest przede wszystkim należy przestrzegać zaleceń lekarza. Tradycyjne zabiegi są adiuwanty, które zwiększają skuteczność terapii podstawowej.

Wideo: zapalenie płuc leczonych środków domu

load...