Środki ludowe dla pachami pocenie

Zawartość:

Wilgotne pachy – co może być uciążliwe? Jest to trudne do wypłukania plamy na odzieży i nieprzyjemny zapach oraz podrażnienia delikatnej skóry pod pachami. I wiele osób ma do czynienia z tym problemem, nie tylko w czasie upałów, a na prawie każdej porze roku. Niewielu z nich są zadowoleni z takiego stanu rzeczy. I to jest całkiem naturalne. I człowiek zaczyna szukać sposobów rozwiązania problemu intensywnego pocenia.

load...

Co do zasady, wszystkie sposoby, aby zmniejszyć do zakupu i korzystania z różnych dezodoranty i antyperspiranty. Jednak lekarze ostrzegają, że te kosmetyczne nie oznacza więc bezpieczne dla skóry ludzkiej, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Ich zasada działania jest prosta – tłumienie aktywności gruczołów potowych. Zdarza się to jednak również do zatykania gruczołów potowych, które mogą prowadzić do rozwoju pewnych komplikacji. Co robić? Spróbujmy znaleźć odpowiedź na to pytanie prasowania. I dlatego zwracamy się o pomoc do natury. Po tym wszystkim, istnieje wiele bardzo skutecznych środków ludowej pachami pocenie się, które z powodzeniem używane przez naszych przodków.

Skrzyp

Skrzyp bardzo skutecznie reguluje pracę gruczołów potowych. Pomaga przy nadmiernej potliwości. W celu przygotowania kolejnego narzędzia będziesz potrzebował:

 • 2 łyżki suchego skrzyp.
 • 100 gramów wódki każdego.

Umieścić zioła w szklanej misce i wypełnić go z wódką, zamknąć pokrywę i dokładnie wymieszać. Pozostawić do zaparzenia w ciemnym i chłodnym miejscu – najlepiej w dolnej półce w lodówce. Infuse jest konieczne w ciągu 10 dni, mieszając od czasu do czasu. Po 10 dniach przecedzić nalewki alkoholowej przy użyciu tkanki gazę, dodać 100 g czystej zimnej przegotowanej wody.

Wszystko Nalewka alkoholowa jest gotowy do użycia. Nawiasem mówiąc, powinien być przechowywany w lodówce przez nie więcej niż jeden rok. Stosuje się go bardzo łatwo. Z wacikiem dwa razy dziennie – rano i wieczorem – trzeba przetrzeć skórę nalewki pod pachami.

load...

Nie zapomnij o prostych środków ostrożności. Po pierwsze, nie od razu przetrzeć skórę po woskowanie, ponieważ alkohol, dostając na mikrourazy skóry powoduje dyskomfort. Chociaż, w sprawiedliwości, należy zauważyć, że nie jest szkodliwa dla zdrowia. Co więcej – nie jest dezynfekcja.

A po drugie, nie należy używać tego narzędzia tuż przed udaniem się na słońcu – może to prowadzić do plam starczych. Czas trwania leczenia powinno być co najmniej dwa tygodnie. A pierwsze wyniki będą widoczne w trzecim – czwartym dniu stosowania na nalewki alkoholowej skrzypu.


Kombucha

Innym, bardzo skutecznym środkiem do wyeliminowania nadmiernego pocenia się pod pachami – jest najczęstszą Kombucha, która w wielu domach. Fakt, że z pomocą herbaty grzyba można uzyskać pyszny napój, wiedzą wszystko. Ale substancje lecznicze Kombucha pozostają niesłusznie pomijane.

Ponadto, w leczeniu nadmiernego pocenia się, że nie trzeba wprowadzać żadnego wysiłku. Mówiąc najprościej Kombucha w wodzie i dbać o niego, jak zwykle. Zwykle jest to wykonywane w następujący sposób. Kombucha jest umieszczony w słoiku trzy-litrowy, wlać czystej przegotowanej wody. Każdego dnia trzeba dodać pół szklanki słabej herbaty zaparzonej i pięć łyżek cukru.

Proszę pamiętać – to jest niedopuszczalne, aby korzystać Kombucha na cztery tygodnie. W związku z tym, w ciągu miesiąca można z czystym sumieniem na pyszny napój. Miesiąc później użyć naparu herbaty grzyba w leczeniu nadmiernego pocenia się. Trzeba będzie wacików. Zwilż wacik w naparze i dokładnie wyczyścić pachami.

Należy to zrobić tak często, jak to jest możliwe, a co najmniej pięć razy dziennie. Ulga czujesz po tygodniu, ale leczenie musi być kontynuowane przez okres jednego miesiąca. W razie potrzeby – co jest rzadkością – zabieg ten może być przedłużony do dwóch miesięcy. Jak mówią, eksperymentował z tym przepisem do siebie pocenie nie wraca przez około pół roku.

Kora dębu

Nie zapomnij o przydatnych właściwościach i kory dębu – to może pomóc pozbyć się ciężkich pocenie się pod pachami. Aby to zrobić, trzeba przygotować wywar z kory dębu. Potrzebne będą:

 • 2 łyżeczki posiekanej kory dębowej.
 • 1 cytryny.
 • 0,5 litra wody.

Umieścić kory dębowej w misce emaliowanej i wlać pół litra wody. Doprowadzić do wrzenia bulion, cały czas mieszając. Zmniejszyć ogień i gotować do momentu, aż pół objętość nie powinna wrzeć. Po tym, przykryć patelnię pokrywką i owinąć grubym ręcznikiem, pozostawić do zaparzenia na dwie godziny. Przecedzić bulion za pomocą szmatki z gazy, wlać do szklanej miski.

Wcisnąć sok z jednej cytryny, dodać wywar z kory dębu i dokładnie wymieszać. Zamknąć pojemnik z pokrywą i umieścić na trzy dni w lodówce. Następnie można rozpocząć leczenie nadmiernej potliwości. Każdego dnia co najmniej trzy razy dziennie, wytrzyj pachy otrzymać napar.

Ekstrakty zawarte w korze dębu, normalizuje pracę gruczołów potowych, a tym samym zmniejsza potliwość. Trochę soku z cytryny deodorizes skórę, nadając jej lekki aromat. Czas trwania obróbki – co najmniej dwa tygodnie. Jeśli to konieczne, po tygodniowej przerwie, leczenie może być kontynuowane.


Apteka stokrotka

Nie należy zapominać o ziołach. Na przykład, konwencjonalne chemik stokrotka również może zmniejszyć pocenie się samo. Potrzebne będą:

 • 200 g suszonych kwiatostanów rumianku.
 • 2 litry wody.
 • 5 łyżek soli duża.

Aby rozpocząć, należy przygotować wywar z rumianku. Aby to zrobić, umieścić w garnku szkliwa zrobić rumianku, zalać wodą i doprowadzić do wrzenia. Zmniejszyć ogień i gotować przez 20 minut, następnie przykryć rondel szczelnie i pozostawić do zaparzenia na dwie godziny. Następnie ostrożnie przecedzić rosół szmatą gazy i rozpuścić go w soli kuchennej.

Przed pójściem do łóżka, przygotować gorącą kąpiel bez żadnych dodatków, żeli, pianek i innych. Woda powinna być tak gorąca jak ludzie przetrwać. Chociaż, oczywiście, mamy bez fanatyzmu – termalne spala nas do niczego. Tuż przed kąpieli, dodać wstępnie przygotowanego roztworu soli z rumianku. Czas trwania kąpieli – nie więcej niż 10 minut. Przebieg leczenia – co najmniej 10 dni.

Należy zwrócić uwagę! Takie leczenie jest zabronione dla osób cierpiących na nadciśnienie, innymi chorobami układu sercowo-naczyniowego, a także osób starszych i kobiet w ciąży. Wanny z hydromasażem dla tych ludzi jest bezwzględnie przeciwwskazane.

Pokrzywa i szałwia

Dla osób, które mają nadmierne pocenie się, bardzo skuteczna i ziół takich jak szałwia i pokrzywy. Wywar z nich muszą być podejmowane w środku. Aby przygotować bulion będzie potrzebne:

 • 1 łyżka suszonej pokrzywy.
 • 1 łyżeczka suszonego szałwii.
 • 1 szklanka wody.

Umieścić w garnku szkliwa trawy, wypełnić je wodą i doprowadzić do wrzenia. Zmniejszyć ogień i gotować przez 10 minut. Następnie należy podać rosołu chłodnym i przecedzić go ściereczką z gazy. Otrzymaną brzeczkę dzieli się na dwie części. Weź powinno być rano, zaraz po przebudzeniu i przed snem. Codziennie nowe rosół ugotować, a więcej niż jeden dzień, to nie mogą być przechowywane. Leczenie powinno być kontynuowane przez co najmniej dwa tygodnie.

Jak widać, leczenie, które można wyeliminować nadmierne pocenie się, dość zróżnicowane. I na pewno będzie w stanie znaleźć dokładnie to leczenie, które pomoże. Najważniejsze jest to, aby zaopatrzyć się w optymizm i cierpliwości!

load...