Środki i preparaty podczas menopauzy

Zawartość:

Climax – proces zbliża się do pasty w organizmie kobiety po zaprzestanie produkcji estrogenu. Zazwyczaj menopauza występuje u kobiet w wieku powyżej 50 lat.

load...

Ale jego wczesne objawy towarzyszą kobiet, których wiek wynosi nieco ponad 45 lat. W wieku 50 lat, organizm kobiety jest znacznie zmniejszony poziom estrogenu, cykl menstruacyjny kończy. Ale menopauza może wystąpić przed osiągnięciem tego wieku. Tutaj ważną rolę odgrywaną przez dziedziczność i stylu życia kobiet. Ale życie płeć, urodzenie, czas wystąpienia miesiączki na początku menopauzy nie jest naruszona. Istniejących leków w okresie menopauzy może znacznie złagodzić sytuację kobiet w okresie menopauzy, aby wyeliminować wszelkie niedogodności spowodowane przez ten okres. Więc, co lek jest najlepiej wybrać i jak powinno być? Co jeszcze należy wiedzieć?
Powrót do spisu treści

Wczesna menopauza i objawy menopauzy

Istnieje coś takiego jak wczesnej menopauzy. Oznacza to, że menopauza może wystąpić znacznie wcześniej niż w wieku 50 lat. Dlaczego tak się dzieje? Następujące czynniki mogą prowadzić do wczesnej menopauzy:

 • Sytuacje stresowe;
 • Chirurgia ginekologiczna;
 • Infekcje przenoszone w okresie dojrzewania;
 • Sterylizacja;
 • Inne poważne choroby;
 • Zaburzenia czynności jajników;
 • Wyczerpanie fizyczne.

Co występują objawy menopauzy? Mówi się, że manifestacja objawów menopauzy tylko pokazuje, że kobiece ciało i zdrowie kobiet są normalne. Zmiany w organizmie w okresie menopauzy – jest wynikiem zmian hormonalnych. Objawy i wcześnie i zwykle punkt kulminacyjny o tym samym. Tak więc objawy mogą być podzielone na kilka odrębnych cech:

 1. Wczesne objawy. Należą uderzenia gorąca, wahania nastroju, pocenie się, bezsenność.
 2. Znaki połowy czasie. Są to ewentualne problemy z dróg oddechowych, zaburzenia popędu płciowego, suchość pochwy.
 3. Jest późno. Do późnych objawów menopauzy należą osteoporoza, choroby serca i naczyń krwionośnych.

Pomimo faktu, że menopauza jest naturalnym procesem, współczesna medycyna ma jeszcze opracowany specjalny środek do punktu kulminacyjnego, który może złagodzić nieprzyjemne objawy tego okresu.

load...


Powrót do spisu treści

Leczenia objawów menopauzy

Obecne leki w okresie menopauzy może znacznie złagodzić stan kobiet w okresie menopauzy. Jakich leków są w stanie zminimalizować objawy menopauzy? hormonalna terapia zastępcza jest obecnie uważana za najczęstszą metodą leczenia menopauzy. Taka terapia obejmuje uzupełnienia brakującej hormonu w formie tabletek, kapsułek, żeli i plastry.

Zaleca się rozpocząć hormonalną terapię zastępczą w ciągu pierwszych pięciu lat po wystąpieniu menopauzy lub po zakończeniu leczenia nie przyniesie żadnych pozytywnych rezultatów.

Hormon dawkowanie i czas odbioru oblicza lekarza. Dla każdej kobiety traktowanej czysto indywidualne, bierze pod wydajności konto indywidualne. Odgrywa znaczącą rolę i wiek kobiety, jej skarg indywidualnych chorób współistniejących zdrowia.

Jak każde leczenie w hormonalnej terapii zastępczej ma swoje przeciwwskazania. Tak więc, jest przeciwwskazane u kobiet cierpiących na raka macicy, raka piersi i raka jajnika, cukrzyca, zakrzepowe zapalenie żył, o nerek lub wątroby. Ale w tych przypadkach istnieje możliwość zastosowania innej metody leczenia menopauzy. Mówimy o fitoestrogeny, jakie leczenie jest alternatywą dla hormonalnej terapii zastępczej.
Powrót do spisu treści

Jakie są fitoestrogeny? Trochę o witaminy

W naturalnych fitoestrogenów są rozumiane substancje, które składają się na roślinę. Struktura cząsteczkowa struktury molekularnej przypomina strukturę zwierzęcia i człowieka. Współczesna medycyna opracowała szereg preparatów ziołowych, które należy podjąć w okresie menopauzy, na bazie fitoestrogenów. Te produkty ziołowe to tylko zbawienie dla kobiet, które są przeciwwskazane dla hormonalnej terapii zastępczej, lub dla tych, którzy go odmówić. Oczywiście, fitoestrogeny nie są tak aktywne jako estrogenu, który jest wytwarzany w organizmie kobiety, lecz jednak w długim okresie czasu i właściwego przyjmowania preparatów, jak i produktów roślinnych, mięsa i stężenie mleka fitoestrogenów znacznie zwiększona.

Nawiasem mówiąc, w leczeniu menopauzy nie należy zapominać o witaminy. Witaminy mogą nasycić organizmu kobiety nieobecne lub niezbędne substancje, które przyczyniają się do wzmocnienia w całym organizmie.

Najbardziej istotne w witaminy menopauzy powinna zawierać następujące elementy:

 • Retinol (witamina A) – poprawia czynność jajników, stan skóry i błony śluzowej.
 • Tokoferol (witamina E) – stymuluje działanie gruczołów płciowych, a tym samym zmniejszenie objawów klimakterium.
 • Kwas askorbinowy (witamina C), – zmniejsza obrzęki tkanek, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych.
 • Witamina D – wzmacnia kości i wchłanianie wapnia. Jest to bardzo ważne w okresie menopauzy, ponieważ do stają się cienkie i bardzo delikatne w tym okresie kości.
 • Pirydoksyny (witamina B6) – ma wpływ na skórę, jak i na ogólną kondycję fizyczną kobiet, wspomaga układ odpornościowy i nerwowy.
 • Tiamina (witamina B1) – reguluje funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i nerwowego.
 • Cyjanokobalamina (B12) i kwasu foliowego (witaminy B9) – może zmniejszyć niektórych zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego, dostosowane sygnał układu nerwowego.

Wszystkie te witaminy są zalecane do stosowania w kompleksie, gdzie wszystkie kobiety prezentowanym użyteczne elementy maksymalnej dawki. Teraz są kompleksy witaminowe, zaprojektowane specjalnie dla kobiet będących w okresie menopauzy. Unikać suplementów witaminowych na bazie ziół, które mogą być przeciwwskazane i zrobi więcej szkody niż pożytku.


Powrót do spisu treści

Jakie leki należy przyjmować w okresie menopauzy?

Współczesna medycyna opracowała szereg narzędzi, które mogą pomóc w okresie menopauzy. Jakie tabletki podczas menopauzy nie powinny pić? Narzędzia te obejmują:

 1. Ekstrovel. Przed zastosowaniem tego leku zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem. Narzędzie to pomaga wyeliminować niedobór estrogenów, normalizuje homeopatyczne obrazu, reguluje stan emocjonalny kobiet w okresie menopauzy. Ponadto ekstrovel jest doskonałym narzędziem do zapobiegania osteoporozy, jak to jest w stanie wyeliminować niedoboru witamin w organizmie.
 2. Klimadinon. Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem, który wyznaczy przebieg leczenia. Klimadinon może być przedstawiony jako krople i tabletek. Zdolne do zmniejszenia liczby oraz ciężkości uderzeń gorąca, skompensować braku estrogenów.
 3. W przybliżeniu to samo działanie i ma taką jak lek femivell (zawiera witaminę E, soja, białko sojowe i koniczyny czerwonej ekstraktu).
 4. Wśród kompleksy witaminowe, które mogą łagodzić objawy menopauzy Menopace, dam „Menopause” wzoru. Takie kompleksy witaminowe mogą zmniejszyć uderzenia gorąca, usunięcia braku estrogenów, ogólnie zrobić znacznie lepiej.
 5. Pomóc w okresie menopauzy i preparatów homeopatycznych, takich jak Klimaksan, Remens, klimakt Hel klimaktoplan. Są one reprezentowane przez różnych producentów, wszyscy obiecują, aby złagodzić stan kobiet w okresie menopauzy.

Powrót do spisu treści

Tradycyjna medycyna w celu zwalczania objawów menopauzy

Nieprzyjemne objawy menopauzy można pokonać przy pomocy różnego rodzaju opłat i ziół. Przed rozpoczęciem eliminacji objawów menopauzy, których autorem jest tradycyjnej medycyny, należy skonsultować się z lekarzem. Być może są przeciwwskazane żadnych elementów i komponentów takich mikstury, które szkodzą i tylko pogorszyć stan.

Wszystkie buliony i fitosbory podzielony wieloskładnikowych i malokomponentnye. Tak, to zaleca się przyjmować około 2 miesięcy wieloskładnikowe buliony, a następnie przejść do malokomponentnye. Cały przebieg leczenia należy naprzemiennie an_4 w następującej kolejności.

Wieloskładnikowa ziołowy

Piołun zioła, trawy veronica, fioletowy tricolor, krwawnik, liście brzozy i kłącza lukrecji i piwonii, kukurydzy jedwabiu. Wszystkie te elementy powinny być podjęte w równych ilościach. Dwie łyżki mieszaninę wlać 500 ml wrzącej wody na 10 minut w łaźni wodnej, a następnie wlewa się w ciągu 2 godzin w kolbie próżniowej. Po tym czasie brzeczka jest konieczne, aby opróżnić. Podzielenie otrzymanej brzeczki 3 dawkach i napojów w ciągu dnia po upływie pół godziny po przyjęciu.

Aby przygotować bulion będzie potrzebował kolejnej oregano zioła, kłącza Oman, Motherwort zioło i dziedziczenia, kwiatów nagietka i rumianku, owoc kopru włoskiego. Składniki te są rozdrabniane i rozpuszczono w równych proporcjach. Bulion przygotowuje Ponadto, jak w poprzednim przypadku, i jest również stosowane.

Malokomponentnye herbatki ziołowe i kąpiele

Ziele krwawnika, kłącze piwonia, szałwia, fioletowy tricolor. Te składniki są w równych proporcjach i sproszkowano. Zbiór piętnaście łyżki wypełniona 400 ml wrzącej wody i ogrzewa w ciągu 10 minut na łaźni wodnej. Następnie należy umieścić kolekcję do termosu, który powinien pozostawić na 1 godzinę. Po niezbędnej roztworu szczepu, zaleca się stosowanie go po posiłku w postaci podgrzanej. Gotowy roztwór pije się 3 razy dziennie, w równych porcjach.

Meadowsweet zioła, trawy Veronica i majeranek, kwiatów nagietka. Proporcje są takie same, wszystko trzeba szlifować. Dwie łyżki stołowe wypełniona zbierając 350 ml wrzącej wody, a następnie do termosu 3 godziny. Zastosuj powinny być dokładnie takie same, jak w poprzednim przypadku.

Jeśli boisz się zrobić herbatki ziołowe i traktować je ze sceptycyzmem, lepiej jest brać kąpiele ziołowe.

Pozbądź się stanu neurotyczną i stała bezsenność pomocy kąpieli na bazie korzenia kozłka lekarskiego. Powinien on wynosić 100 g rozdrobnionych korzeni waleriany wlać wrzącej wody i przesyłany do gazu wynosi nie mniej niż 15 minut. Gotowy brzeczkę sączy się i wlewa się do przygotowanej kąpieli. Kąpiel ta jest zalecana do podjęcia przed pójściem spać nie więcej niż 10 minut. Dwa razy w tygodniu wystarczy. Podobnie, ten sam efekt można osiągnąć poprzez gotowego alkoholu nalewki waleriany, które można kupić w każdej aptece. 10 litrów wody trzeba 2 fiolki nalewki. Kąpiel ta pomaga, między innymi, i obniżające ciśnienie krwi.

Pozbyć się bezsenności w okresie menopauzy umożliwiają kąpiel z kolorem limonki. Pojedyncza kilka kolorów, z których wytwarza się napar. IT garści kwiatów wylewania wrzącej wody i ogrzewa do wrzenia przez 15 minut, po czym dodaje się do kąpieli. Kąpiel ta daje zdrowy sen.

Może pomóc w okresie menopauzy i do kąpieli na bazie trawy pełzania tymianek (1 część), krwawnika (1 część), Origanum vulgare (1 część), korzenia tataraku (1 część), szałwia (2 części), pączków sosny (2 części) łodyg i liści piołunu (2 części). Wszystkie składniki trzeba szlifować. Następnie przeniesiono zbiór 10 łyżki i wypełniono 3 litrach wrzącej wody. Roztwór został wysłany do gazów, w której we wrzeniu przez 30 minut. Po schłodzeniu, powinien być dodawany do kąpieli. Kąpać się 15 minut jest zalecane.

Powrót do spisu treści

Jakie wnioski trzeba?

Jak stało się jasne, istnieje wiele metod leczenia i leków, które mogą pomóc w okresie menopauzy i łagodzenia jej objawów. Nie angażuj się w samoleczenia, zaleca się, aby skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który będzie wybrać odpowiedni dla leczyć dostosowane do indywidualnego wykonywania i funkcji. Przyjmowanie leków ziołowych w okresie menopauzy również wymaga szczególnej uwagi. Nie zapominaj, że zioła, które korzystają jednego może szkodzić innym. Przez leczenie menopauzy według tradycyjnej medycyny powinny być traktowane z najwyższą ostrożnością.

Jeśli odbiór leków ziołowych może zaszkodzić, ziołowa kąpiel tylko poprawić swoje samopoczucie i ogólny stan zdrowia.

Hormonalne leki powinny być przeprowadzane wyłącznie pod nadzorem lekarza, w przeciwnym razie może pogorszyć stan, a lek może po prostu nie pasuje.

Odgrywa znaczącą rolę i żywienia w okresie menopauzy. Koniecznie musi być racjonalny i zrównoważony. Staraj się jeść jak najwięcej świeżych owoców i warzyw. Zrekompensować niedobór witamin są zdolne do specjalnie opracowanych witamin i minerałów. Kompleksy witaminowe przeznaczone dla kobiet w okresie menopauzy, już zawierać wszystkie niezbędne składniki mineralne.

Ważne jest, aby zrozumieć, że menopauza jest naturalnym procesem, który powinien być przygotowany wcześniej. Menopauza nie powinno stanowić poważny stres dla organizmu. Żyć pełnią życia, porzucić złe nawyki, zacznij uprawiać sport – rób co chcesz serce. Dobry stan zdrowia.

load...