środki folk: Zgaga

Zawartość:

Czym jest zgaga, znany, być może, dla każdego. Ponieważ ten atak zdarza się okresowo w prawie wszystkich. Ludzie opisują zgaga, jak pieczenie przełyku i mostka. I stara się go pozbyć na różne sposoby. Najczęściej leczenie zmniejsza się na wycieczkę do apteki dla tego lub innego środka farmakologicznego, z których jest bardzo dużo. Ale jest to zawsze uzasadnione? Po tym wszystkim, medycyna zawsze jest lekiem, nie ważne jak nieszkodliwe nie było.

load...

Czy wiesz, że jeśli u pacjenta występuje zgaga środki folk może złagodzić swój stan tak szybko, jak to możliwe? A korzyści zdrowotne wynikające z takiego leczenia nie będzie żadnych szkód. To, co zostanie omówione w dzisiejszej rozmowie. Ale niech pierwszy przyjrzeć, dlaczego nie jest to najbardziej zgaga.

Przyczyny zgaga

Ściśle mówiąc, przyczyną zgagi jest tylko jedna – to refluks. Refluks – odlew treści żołądkowej do przełyku. Sok żołądkowy zawiera dużą ilość kwasu solnego, który również w temperaturze wrzenia w przełyku. I jeśli błona śluzowa żołądka posiada silną ochronę przed drażniącym działaniem kwasu solnego i innych składników soku żołądkowego, błonę śluzową przełyku całkowicie obrony. I bardzo szybko stanie zapalnym w kontakcie z sokiem żołądkowym.

Ale powody, które mogą powodować ten sam zwrotną, dużo. Najczęstsze z nich – jest:

 • Anatomiczne cechy zaworu

Bardzo często, ale zdarza się, że osoba, początkowo słaby Zawór żołądek, więc zawartość żołądka i do przełyku. Zazwyczaj w takich przypadkach, problem występuje w dzieciństwie. Oprócz kwaśnej treści pokarmowej u dziecka zaraz po posiłku, gdy wziął pozycji leżącej, a często wymioty.

load...
 • Przejadanie

Nie powiem wam swój przełyk i dziękuję za nadmierną ilością pokarmu. Dla tych ludzi, którzy przejadać, zgaga występuje częściej niż wszystkie inne. Pamiętacie „złotą regułę” – od stołu trzeba obudzić, czując lekkie uczucie głodu. Uczucie nasycenia przychodzi po około 15 minutach. Tak, a nadmiar masy ciała jest doskonałym ubezpieczenia.

 • Wiele leków

W niektórych przypadkach, zgagę może powodować pewne środki farmakologiczne, takie jak ibuprofen lub aspiryna. Jeśli pacjent przyjmuje niektóre leki, a masz zgagę, należy powiadomić lekarza.

 • Zgubne nawyki

Bardzo silna zgaga spust takie złe nawyki, jak palenie tytoniu, nadużywanie nikotyny i napojów zawierających kofeinę. Dlatego też jest pożądane, aby zrezygnować z tych przyzwyczajenia. Albo przynajmniej je zminimalizować. A na pewno nie w nocy, inaczej bezsenną noc z zgagę podałeś.

 • Zła an_2

Nie ostatni rolę odgrywają i żywności chorego. Jeśli zaczynają irytować zgaga, upewnij się menu. Zgaga często prowokują zbyt tłustych, pikantnych i wędzonych, zwłaszcza smażone. Spróbuj je usunąć z menu i upewnij się, ich stan.

 • Choroby narządów wewnętrznych

Często przyczyną zgagi są tych lub innych chorób organów wewnętrznych. Najczęściej te choroby są: choroba wrzodowa żołądka i / lub dwunastnicy, zapalenie żołądka – zarówno z wysokiej z niską kwasowość soku żołądkowego, cukrzyca, przepukliną przeponową.


Sekrety medycyny tradycyjnej

Warto więc przyjrzeć się bliżej w leczeniu zgagi środków ludowej. Główną rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę – to jest od składników receptury. Najważniejsze, że mają chorego nie był uczulony – w przeciwnym razie będziesz musiał uciekać się do pomocy lekarza – alergolog.

 • Kłącze tataraku

Jeśli zgaga nie jest bardzo silny, bardzo skutecznym środkiem może być najczęstszą tatarak, a dokładnie – jej kłącza. Kawałek bardzo starannie żuć, połykać i popijając pół szklanki przegotowanej wody chłodne. Jako zasada, tylko po jednym z zastosowań zgaga znika na dłuższy czas.

Jeśli zgaga jest zbyt silny, trzeba poddać się takiemu zabiegowi. Procedurę należy powtarzać dwa razy dziennie – rano, na czczo i wieczorem przed snem. Czas trwania leczenia – 21 dni.

 • Szczaw

W cięższych przypadkach, gdy ciężkie zgaga, zaleca się leczenie szczawiu. Leczenie jest bardzo proste – codziennie rano, zjeść łyżkę drobno zmielonego szczawiu. Ledwo odwrót tygodnie leczeniu zgagi.

 • Mleko i węgiel aktywowany

I torturowany zgaga? Jeśli normalnie wykonywać mleko, uważają się bardzo szczęśliwy. Kup w aptece najczęściej węgiel aktywowany. Rano, przed śniadaniem, ogrzać pół szklanki mleka, roztworu 6 tabletek węgla aktywowanego i pić w jednym haustem. Leczenie kontynuowano przez okres co najmniej dwóch tygodni. A może przedłużyć okres do jednego miesiąca, jeżeli jest to konieczne. Nawiasem mówiąc, to narzędzie może być wykorzystywane jako awaryjne. Ale w tym przypadku trzeba dodać do mleka nie 6, a 10 tabletek węgla aktywowanego jest.

 • Wlew Herbal

Jeśli zgaga występuje na tle zapalenia żołądka można otrzymać infuzji. Należy przyjmować jedną łyżeczkę suchych liści babki, ziele dziurawca i rumianku kwiatostany. Umieść kolekcję w termosie i wlać litr wrzącej wody. Nalegają w ciągu dnia, po czym szczep ściereczką gazy. Rosół należy przechowywać w szklanym pojemniku w lodówce nie dłużej niż trzy dni.

Take bulion musi być dwie łyżeczki przed każdym posiłkiem. Leczenie należy kontynuować przez dwa tygodnie. Następnie wykonaj pięć przepis i powtórzyć leczenie. Oddala nie tylko objawy zgagi i zapalenia błony śluzowej żołądka.

 • Surowy sok z ziemniaka

Regularne zgaga można wyczerpany próby leczenia za pomocą surowego soku ziemniaczanego. I ziemniaki z powodzeniem nie tylko oszczędza zgaga, lecz z zapaleniem błony śluzowej żołądka. Ponadto – i sok ziemniaczany eliminuje ból, które są typowe dla przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka. Zastosować można nawet podczas zaostrzenia choroby.

4 razy dziennie, przed posiłkami pić pół szklanki soku z ziemniaków. Ulga przychodzi w ciągu kilku dni. Ale leczenie nie może przestać – powinien trwać co najmniej miesiąc. W przeciwnym razie, zgaga może wrócić.

 • Gryka

Jeśli zgaga jest często nękany w nocy, próbują uciekać się do korzystania gryki. Aby to zrobić, trzeba 400 gramów zbóż i przemywa czystą patelnię. Umieść zbóż na patelni i smażyć go do tego czasu, aż do uzyskania ciemnobrązowy kolor.

Dokładnie szlifować go, a następnie przy użyciu młynek do mielenia proszku. Uzyskaną mąkę przesiać i wlać na składowanie w pojemniku szklanym lub plastikowym ze szczelną pokrywką okucia. Weź łyżkę stołową proszku trzecich trzy razy dziennie 15 minut przed posiłkiem. Czas trwania leczenia – 21 dni. Jeśli to konieczne, po tygodniu leczenia przerwie można powtórzyć.

 • Ocet jabłkowy

Wydawałoby się, że ocet powinien zwiększyć poziom kwasowości soku żołądkowego. Ale jabłko – to jest, przeciwnie, ten sam kwasowość normalizacji. Więc i zgaga ocet jabłkowy pomaga bardzo dobrze. Ale, oczywiście, nie oznacza to, że konieczne jest, aby pić litrów. Wystarczy codziennie rano na czczo wypić łyżeczkę naturalnego octu jabłkowego.

W tym celu musi ona być rozpuszczona w pół szklanki wody ciepłej. Również, jeśli nie ma reakcji alergicznej na produkty pszczele mogą znajdować się w wodzie dodać jedną łyżeczkę wszystkich miodem naturalnym. Miód normalizuje kwasowość soku żołądkowego, zapalenie błony śluzowej żołądka i przełyku. Czas trwania leczenia – nie więcej niż 21 dni.

 • Nasiona anyżku

W przewlekłej uporczywej zgagi, gdy inne środki okażą się nieskuteczne, można spróbować nalewki z nasion anyżu. Jedna łyżka nasion anyżu posiekać, umieścić w szklanej misce i zalać 0, 5 litra wódki. Domagaj trzeba w ciemnym i chłodnym miejscu przez co najmniej miesiąc, wstrząsając od czasu do czasu.

Leczenie jest bardzo prosta – chory powinien po każdym posiłku wypić łyżkę anyżówki. Oczywiście, takie działanie na zgagę nie jest odpowiednia dla młodzieży jak i kobiet w ciąży, jako część alkoholu tam. I ci ludzie, którzy nie tolerują alkohol, powinien również mieć zastosowanie ten przepis z wielką starannością.

Dieta na zgagę

Cały dochód z zgaga, opisane powyżej, są wystarczająco skuteczne. Ale tylko wtedy, gdy chory zweryfikuje swoją dietę. Po pierwsze, oglądać swój harmonogram żywności:

 • Nie przejadać. Lepiej jeść częściej, ale małe porcje.
 • Nie jeść mniej niż dwie godziny przed snem. Co więcej – nawet po prostu staram się nie iść do łóżka na godzinę po jedzeniu.
 • Staraj się nie jeść śniadanie zaraz po przebudzeniu – odczekać co najmniej 15 minut.

Oprócz mocy graficznej trzeba zwrócić uwagę na dietę. Zauważyłeś to te pokarmy, które powodują zgagi to ty. Oczywiście, należy bezwzględnie wykluczyć z diety.

Ponadto, konieczne jest, aby całkowicie zrezygnować z następujących produktów:

 • Napojów zawierających kofeinę, kakao, czekolada.
 • Przyprawy, przyprawy i różne sosy, z wyjątkiem śmietany.
 • Tłuste, smażone potrawy. Wszystkie dania są pożądane gotować lub piec.
 • Alkohol – nawet napoje niskoalkoholowe.
 • Napoje gazowane, soki, zwłaszcza kwaśnych.

Ale pokarmy, które zawierają duże ilości błonnika i węglowodanów złożonych, jest bardzo dobrze zneutralizować kwasowość żołądka. Ponadto, są one łatwo przyswajalne i nie załadować system trawienny.


Obraz życia człowieka

Nie zapomnij też o potrzebie zmiany stylu życia. Czasami jest to sposób życia staje się głównym winowajcą zgagi. Ważne jest, aby przestrzegać kilku prostych zasad:

 • Aktywność ruchowa

Ruch – jest nie tylko życie, ale także zdrowia. Więc należy przenieść – pomoże to uniknąć nadwagi, więc – zgaga. I nie koniecznie nosić dół się w siłowni – tylko co najmniej jedną godzinę przed pójściem do łóżka, aby chodzić na piechotę.

 • śnić

Upewnij się, że podczas snu. Aby osobę na dobę nie jest nękany przez zgaga, szef łóżku powinny być podwyższone około 15 cm. Można umieścić pod materacem walcowane koc rolki.

 • Wybór ubrania

Wydawałoby się, jaki jest związek pomiędzy zgaga i odzieży? Okazuje się, że najbardziej bezpośrednią – ciasne ubranie ściśniętej żołądka. W konsekwencji, nie jest odlewem treści żołądka do przełyku. Tak, i zgaga nie potrwa długo.

Jeśli wszystkie z tych prostych metod leczenia zgaga zasad opisanych powyżej z pewnością byłaby bardzo skuteczna. Bądź zdrowa!

load...