Środki do leczenia alergii u kobiet w ciąży: Leki, pigułki, kremy

Zawartość:

W kontekście naszej cywilizacji jest to bardzo trudne do utrzymania ich zdrowia. A jeśli chodzi o ciążę, problem zdrowia jest najbardziej dotkliwy. Jak pamiętamy, 20. Wieku został nazwany wiekiem chorób układu krążenia, ale w 21 wieku, według prognoz Światowej Organizacji Zdrowia, nazwał wiek alergii.

load...

Z ostatniego liczenia, 20% światowej populacji cierpi z powodu alergii, aw obszarach o niekorzystnej sytuacji ekologicznej i skali wszystkich wzrasta do 50%. W odniesieniu do Polski, w łącznej 15-35% ludzi cierpi z powodu alergii (w zależności od regionu).

Jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnie trzydzieści lat, możemy śmiało powiedzieć, że co 8-9 lata, liczba odnotowanych przypadków tej choroby rośnie 2-3. Powodów jest wiele: obejmują one i środowiska pogarsza się, stres i rozwój przemysłu, który zaniedbuje środków ochrony środowiska, a także biorąc leki bez konsultacji z lekarzami i złe odżywianie i stosowanie kosmetyków (jakość której nikt nie ogląda) i, oczywiście pojawienie się nowych alergenów w związku z wynalezieniem nowych narzędzi do dezynfekcji konsumentów.

Alergii – przejawem reakcję ochronną organizmu, w procesie, który uszkadza jego własny zjawisko tkani.Eto w terminologii zwany HAP – ostre choroby alergiczne. Statystyki pokazują, że 5-25% alergii u kobiet w ciąży. W ciągu ostatnich dwudziestu lat liczba takich przypadków wzrosła o 6 razy. Najbardziej podatne na alergie kobiet od 18 do 24 lat.
Powrót do spisu treści

Jak pojawi się alergia?

Rozważmy mechanizm trójstopniowym reakcji alergicznych:

  • Skierowanym alergenu do organizmu. Jak to może działać sierść zwierząt, pyłki kwiatowe, kosmetyki i żywność (dowolny Czynniki wywołujące alergię). Komórki odpornościowe organizmu rozpoznawać obce substancje i zaczynają produkować przeciwciała. Przeciwciała te są mocowane do masztu ścianki komórki w tkankach nabłonkowych lub na błony śluzowe. W tym stanie, przeciwciała może zawierać więcej niż rok, czekając na ponownej ekspozycji na czynnik sprawczy.
  • W drugim etapie, gdy kolejny alergen wchodzi korpus, wiązania przeciwciała zachodzi na powierzchni komórek tucznych wywoływane mechanizm „wykrywania” takich komórek, odznaczają antyhormony (serotoniny, histaminy, itd.). Dają podstawę do pierwszych objawów alergii.
  • W trzecim etapie antyhormony rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenia przepuszczalności tkanki, więc nie jest stan zapalny i obrzęk. Jeśli alergen wchodzi do krwiobiegu (co jest uważane za złą przypadek), możliwe jest wstrząs anafilaktyczny – gwałtowny spadek ciśnienia w wyniku silnego rozszerzania naczyń krwionośnych.

load...

Powrót do spisu treści

Rozróżniać lekkich i ciężkich HAP

Lekkie HAPs: główne objawy

  • Zlokalizowane pokrzywka – tworzą okrągłe pęcherze o bladej centrum i wzniesionymi krawędziami, wraz z wyraźnym swędzenie.
  • Alergiczne zapalenie spojówek – utworzona przekrwienie i obrzęk (zaczerwienienie), naczynia krwionośne są wyraźnie widoczne na białej części oka, któremu towarzyszy świąd są, łzawienie, obrzęk powiek, gałki ocznej światłowstręt oraz zmniejszanie różnic.
  • Alergiczny nieżyt nosa – nosowy trudności w oddychaniu, pęcznieje błony śluzowej nosa, wydzielina śluzowa jest zwolniony, jest pieczenie w gardle i ciągłe kichanie.

Ciężkie HAPs: główne objawy

  • Obrzęk – obrzęk skóry i błon śluzowych, tkanki podskórnej. Najczęściej rozwija się obrzęk w policzki, usta, czoło, powieki, skórę głowy, dłoni, moszny, stopy. Ponadto, obrzęk stawów i oddaje narządy śluzowych. Na przykład, obrzęk krtani może być określona przez kaszel, chrypka, uczucie zadławienia głosu. Obrzęk pokarmowego towarzyszyć ból brzucha, nudności lub wymioty.
  • Wstrząs anafilaktyczny – niskie ciśnienie krwi (spadek ciśnienia), otępienie, niewydolność oddechowa, ból brzucha, świąd, pokrzywka, a nawet do utraty przytomności w ciągu jednej godziny po interakcji z alergenem.

Wśród tych HAP rozpowszechnione w ciąży, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, oraz alergicznego nieżytu nosa.
Jeśli masz jakieś alergie dziecka u matki nie cierpi z powodu nadwrażliwości ponieważ antygeny, które zmagają się z alergią, nie docierają do płodu przez łożysko. Niemniej jednak dziecko jest w łonie matki odczuwa dyskomfort z powodu ogólnego stanu matki. Ponadto, leki stosowane w leczeniu alergii szkodliwy wpływ na płód, co może powodować spadek łożysko- przepływu krwi, który stanowi życia płodowego.


Powrót do spisu treści

Jak leczyć alergie

Głównym celem jest szybkie i bezpieczne usunięcie allergosis objawów u kobiet w ciąży bez ujemnego wpływu na dziecko. Wiadomym jest, że reakcja na każdym leku zależy od stanu fizjologicznego człowieka. Ciąża w tym przypadku – specjalny stan. Komplikować leczenie HAP u kobiet w ciąży następujące fakty: 60-80% kobiet stale przyjmujących inne leki, a 40-45% to choroby narządów wewnętrznych. Przeciętna kobieta w ciąży 9 miesięcy biorąc pigułki 4 gatunki lub więcej, nie zważając pierwiastków śladowych, witamin i suplementów diety. Wszystkie te środki będą nieuchronnie wpływa na płód, zwłaszcza w przypadku samoleczenia.

Warto pamiętać, że większość z alergią na leki przeciwhistaminowe jest absolutnie przeciwwskazane w leczeniu alergii w czasie ciąży.

Na przykład, difenhydramina (najczęściej lekarstwo na allergosis) może wywoływać skurcze macicy w późnym okresie ciąży, terfenadyna zmniejsza wagę noworodka, astemizol toksyczne dla płodu.

Claritin, Suprastin, cetyryzyna, Feksadin, Tavegil, pipolfen – wszystkie te anty-HAP należy podjąć istotnych wskazań, za zgodą lekarza, w przeciwnym wypadku konsekwencje mogą być tragiczne.

Jak tylko pierwszych objawów reakcji alergicznej, należy natychmiast skierować do alergologa. Można zrezygnować z leków doustnie w początkowych stadiach choroby, nie należy zapominać, że jest to krem, który pomaga uporać się z obrzęk i swędzenie. I to o wiele lepiej niż tabletki. Przy pierwszych oznakach allergosis należy analizować żywność i wszelkie działania, które występują przed, aby zidentyfikować przyczynę HAP.

Jeśli identyfikujesz się niezdolny do alergenu, nie martw się, nauka nie stoi w miejscu, każdy alergolog może pomóc. Trzeba będzie „test skórny”: zostaną umieszczone pod skórą potencjalnych rozwiązań (więcej wspólnych) alergenów (pyłki drzew ekstraktów, trawy, owadów trucizna, naskórek zwierząt, leki, żywność). Jeśli masz alergię na jeden z tych substancji, jest utworzona na obrzęk w miejscu wstrzyknięcia.

Jakie są anty-HAP zastosować?

Odebrać leki na alergie w czasie ciąży nie jest tak łatwo. Aby rozpocząć, należy skontaktować się z lekarzem. Nikt mu jednak nie można przypisać lekarstwo na alergie w czasie ciąży, płód nie zagraża.

Ale jeśli alergia złapać z zaskoczenia i nie można odwiedzić lekarz kieruje się danymi na temat leków stosowanych przeciwko HAP, może być w stanie wybrać odpowiednią metodę leczenia.

Jednym z mniej niebezpiecznych narkotyków – allertek (tsiterezin). To może być podjęta w trymestrze ciąży 2 i 3.

Suprastin (hlorpiramidin) Tavegil (klemastyny) pipolfen (Piperacillin), Claritin (loratadyny) – wszystkie te leki
Jednoznacznie szkodliwe dla płodu. Weź je po prostu się na kluczowej świadectwem w przypadku, jeżeli efekt terapii jest znacznie wyższe niż ryzyko dla płodu, wystarczy, jeśli alergiczny stan matki zagraża dziecku więcej niż sam lek.

Ale to zagrożenie w każdym przypadku lekarz musi określić, w każdym przypadku.

Jeśli alergia nie doprowadzić do złego samopoczucia, możliwe jest, aby poradzić sobie bez leków, przy użyciu kremu. Krem np Fenistil lub La Cree. Narzędzia te pomogą Ci pozbyć się świąd, obrzęk skóry. Krem – bardziej delikatny sposób do walki z alergiami, gdy mówimy o okresie ciąży.


Powrót do spisu treści

Profilaktyka – najlepszym sposobem na zapobieganie chorobom

Środki zapobiegawcze obejmują produkty dietetyczne ograniczenie vysokoallergennyh (indywidualnie), ograniczenie narażenia na działanie substancji chemicznych domowych, kosmetycznych i tym podobnych. D.

W czasie ciąży należy zachować czystość w domu. Codziennie robić mokro co kilka dni, odkurzanie dywanów, mebli, Żłobienie, zmiany pościel.

Jest to niedopuszczalne palenia w okresie ciąży (aktywne i pasywne). Czynnik ten ma negatywny wpływ nie tylko na rozwój dziecka, jego rozwoju, do tworzenia narządów wewnętrznych, ale również zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia alergii, podobnie jak jego matki w czasie ciąży, a dziecko, które urodziła.

Wszyscy lekarze z całego świata przeciwko sztucznego karmienia, ciągle powtarzać, że niemowlęta powinny być karmione mlekiem matki! Jest to najbardziej przydatne i hipoalergiczne produkt.

Ciąża – szczególny status kobiet. Dlatego kobieta musi nie tylko, że w tym samym okresie, ale również o dziecko. Należy przestrzegać wszystkich zaleceń lekarzy, oglądać swoje zdrowie, nie należy przyjmować leków bez zamawia lekarza, bo teraz w Twoich rękach nowego życia!

load...