Środki antykoncepcyjne nowej generacji

Zawartość:

Niewątpliwą priorytetem współczesnej medycyny jest troska o ochronę zdrowia kobiet, w tym zdrowia reprodukcyjnego. Jednakże, nasz kraj jest liderem w liczbie aborcji. Ale aborcja jest prawdziwa praca, w tym ewentualnych konsekwencji, które mogą być niepłodność, poronienia, zaburzenia miesiączkowania, a nawet śmierć matki. Dużo łatwiej jest dbać o niezawodnej ochrony przed niechcianą ciążą, niż udać się do takiego ryzyka. Współczesna medycyna oferuje uratować zdrowie kobiety w przyszłości urodzić zdrowe dziecko. Pomoc w tej nowej generacji tabletek antykoncepcyjnych.
Powrót do spisu treści

load...

Potrzeba ochrony

Najnowsze antykoncepcyjne są najbardziej zróżnicowane, znaleźć odpowiedni wiek, indywidualnych cech organizmu i rytm życia pomoże lekarzowi.

Nowoczesne tabletki antykoncepcyjne są różne minimalna zawartość hormonów i najmniejszą liczbą efektów ubocznych.

Najnowsze antykoncepcyjne mogą być wykorzystywane przez młodych dziewcząt pierwiastek, młodzieży, kobiet z wieloma partnerami seksualnymi. Sztucznie syntetyzowane hormony, które są częścią środków antykoncepcyjnych, zapewniają najwyższą skuteczność zapobiegania ciąży wśród wszystkich możliwych środków antykoncepcyjnych w 98%.

Po odstawieniu hormonów zmienia się ciało kobiety przestaje, ten ostatni szybko przywrócone, a planowana ciąża nie czyni nadchodzi. Oprócz bezpośredniej skuteczności hormonalnych środków antykoncepcyjnych w celu poprawy stanu skóry, włosów i paznokci mieć korzystny wpływ na ogólny stan zdrowia kobiet.

load...


Powrót do spisu treści

Obawy i uprzedzenia

Niestety, w dzisiejszym świecie specjalistów informacji publicznej muszą zmagać się z wieloma mitami i obaw o pigułki antykoncepcyjne. Oto niektóre z nich:

 1. Nieznajomość zasad metod zapobiegania niechcianej ciąży. W umysłach kobiet jest często mocno przesadzone ewentualne szkody środków antykoncepcyjnych. Osób znających i nie bardzo są podzielone na przerażających plotek i szczegółowe informacje na temat zagrożeń związanych z narkotykami, często nie tylko przesadzone i nieprawdopodobne. Jednak wątpliwości, skrada się, a teraz krzyż jest jednoznacznie umieszczone na pigułki. Nie wierz we wszystko, co słyszymy lub czytamy. Wystarczy odwołać się do właściwego lekarza ginekologa, który rozwieje nieuzasadnione lęki i obawy.
 2. Banalne lenistwo. Jak straszne jak to brzmi, ale wiele kobiet nie są gotowi spędzić czas, wysiłek i pieniądze na wybór najlepszego środka antykoncepcyjnego, licząc na partnera, a szczęście wciąż nie jest jasne w tej sprawie. Pomyśl o tym, jak można ufać swojemu zdrowiu przypadkowi? Jeśli nie można odebrać pigułki, które można umieścić spiralę. Kilka godzin w fotelu przez ginekologa i ochrony dwuletnim przed niechcianą ciążą jest świadczona. Czy to nie lepsze niż nadziei na chybił trafił?
 3. Zaufanie do metody rytmu antykoncepcji. Tak, taka metoda nie jest stosunkowo dobrze, ale nie jest to absolutnie bezpieczne, jak na dokładne planowanie kobiety muszą być bardzo stabilne cyklu miesiączkowego. Jest również dość trudno dopasować termin tylko w bezpiecznych dni.
 4. Obawa przed stosowaniem środków antykoncepcyjnych w okresie laktacji. W rzeczywistości, pigułki antykoncepcyjne nie mogą zaszkodzić zdrowiu dziecka, można wybrać inną niż hormonalne środki antykoncepcyjne w najgorszym.

Naśmiewców stosunek do własnego zdrowia w czasie ciąży i porodu zamożnych nie może zapewnić dobre. Więc nie oddają swoje lenistwo lub strach, i wybierz odpowiednią metodę ochrony przed niechcianą ciążą na swoim ciele. W tym artykule rozważymy nowej generacji tabletek antykoncepcyjnych.
Powrót do spisu treści

Celem i skutkiem

Pigułki antykoncepcyjne są przepisywane przez lekarza, więc nie kupuj reklamy na temat pierwszego ulubionego narkotyku. Skonsultować się z ginekologiem, że jest to konieczne, ponieważ w powołaniu leku wszystko jest ważne: wiek i częstotliwość aktywności seksualnej oraz liczbę partnerów, jak i kondycję organizmu.  Przed przepisaniem lekarza musi wymagać wynik analizy na hormony, na podstawie tych danych, aby wybrać odpowiednie środki zaradcze.

Pigułki antykoncepcyjne hormonalne typy są podzielone na dwie grupy:

 • Połączone doustnych środków antykoncepcyjnych (COC)
 • Non-kombinowane doustne środki antykoncepcyjne (mini-pill).

Pierwsza część składa się z progestagenów i etynyloestradiolu – hormony sztucznie syntetyzowane. Hamują owulację i zmiany struktury wewnętrznej wyściółki śluzówki macicy. To sprawia, że ​​niemożliwe do implantacji zarodka, nawet jeśli zapłodnienia. Ponadto, stężenie HEC wpływa śluzu w szyjce macicy, co utrudnia przenikanie spermy do jamy macicy. COC zapewnić multi-ochronę przed niechcianą ciążą. We współczesnych warunkach jest najbardziej niezawodnym i preferowaną metodą antykoncepcji.

Non-kombinowane doustne środki antykoncepcyjne mają w swoim składzie wyłącznie progestageny. W ciele kobiety nie mają żadnego efektu, więc zalecane podczas laktacji. Są mini-tabletki w następujący sposób: zagęszczania śluzu szyjkowego i zmiany struktury wewnętrznej błonie śluzowej macicy, co zapobiega zagnieżdżeniu zarodka.


Powrót do spisu treści

Zalety nowej generacji czynników hormonalnych

Zalety antykoncepcyjnego, są następujące:

 • Wysoce skuteczne działanie antykoncepcyjne;
 • Normalizacja cyklu miesiączkowego u kobiet z nieregularnych odstępach czasu;
 • Zmniejszenie objętości utraconej krwi;
 • Eliminacja objawów PMS i ból podczas miesiączki;
 • Zapobieganie niedokrwistości z niedoboru żelaza;
 • Zmniejszyć prawdopodobieństwo rozwoju endometriozy oraz guzy nowotworowe jajników;
 • Znaczne zmniejszenie ryzyka choroby zakaźne układu rozrodczego;
 • Pozytywny wpływ na paznokcie, skóra, włosy;
 • Profilaktyka endometriozy, mięśniaków macicy, ciążą pozamaciczną.

Kombinowane pigułki antykoncepcyjne mogą być podzielone przez zawartość hormonów na mikrodozirovannye, małej dawce srednedozirovannye, vysokodozirovannye. Mikrodozirovannye są najlepszym rozwiązaniem dla młodych, nie rodziły kobiety z normalnego życia seksualnego (raz w tygodniu lub więcej). Jest to doskonałe narzędzie dla tych, którzy nigdy nie używany hormony. Najmniejszą ilość hormonów w pigułek antykoncepcyjnych, aby zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych. Szczególnie popularne wśród mikrodozirovannyh leków są Mersilon Three-Mercy, Lindinet, Yarina, Novinet, Miniziston, Logest, Jess z efektem anty-androgenne.

Jeśli leki mikrodozirovannye nie mają żadnego wpływu, natomiast w małej dawce wyposażone. Ponadto, mogą one zalecają kobietom w późnym wieku rozrodczym. W tych pigułek antykoncepcyjnych są bardziej prawdopodobne, aby pokazać pewne skutki uboczne. Dla małych dawek preparatów należą Janine i Białorusi przeciwandrogenne działania, Lindinet-30, Marvelon, Silest, Rigevidon, Miniziston 30 Mikroginon, regulonie Femoden.


Powrót do spisu treści

Narzędzia Vysokodozirovannye i mini-pigułka

Dla kobiet rodzących i późnego okresu rozrodczego, ale regularne życie seksualne jest uważane za optymalne srednedozirovannye pigułki. Mają wysoki poziom ochrony i normalizuje cykl menstruacyjny: Trikvilar Chloe, Desmoulins Diane-35, Triziston, Milvane Trzy regolitem. Vysokodozirovannye hormonalne tabletki antykoncepcyjne są powoływani do lekarza tylko do leczenia. Są przeznaczone dla kobiet z dziećmi, kobiety w późnym wieku rozrodczym, które są regularne życie seksualne, jeśli preparaty srednedozirovannye przyniosły żadnego rezultatu. Należą Trikvilar Triziston, Ovidon, Non-Ovlon.

Z uwzględnieniem możliwych działań ubocznych COC należy zauważyć:

 • W 3-5% przypadków nadciśnienia tętniczego lub nasilenie istniejącej choroby nadciśnieniem;
 • Jeśli pacjent ma kamienie żółciowe mogą być częstsze przejawy kolki żółciowej;
 • Zaburzenia miesiączkowania w pierwszych kilku miesięcy, może nawet jej brak, cykl normalizuje się po 2-3 miesiącach;
 • Uczucie napięcia i ból w piersi, przechodzi po kilku sztuczek leku;
 • W rzadkich przypadkach, silne bóle głowy;
 • U kobiet po 40 roku życia mogą wystąpić nudności, wymioty, nawet przelotnie, więc zaleca się przyjmować tabletki przed snem.

W przypadku antykoncepcji wybrana prawidłowo, to ryzyko wystąpienia efektów ubocznych jest ograniczone do minimum. Wbrew powszechnemu przekonaniu, pigułki hormonalne nie mają wpływu na przyrost masy ciała. Jest to ułatwione przez niski poziom aktywności fizycznej i zła dieta.

Jeśli kobiety mają przeciwwskazania do stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych połączonych przypisane są mini-pigułki. Najnowsze skupić się na porodzie i kobiet w późnym wieku rozrodczym, które są regularnie aktywne seksualnie. Mini-pill ma mniej skutków ubocznych, ale gorszą skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych. Należą Norkolut, Mikronor, Laktinet, Mikrolyut, Ekslyuton, Charozetta.
Powrót do spisu treści

Najlepszym rozwiązaniem

Przy doborze środków ochrony przed niechcianą ciążą ginekologa Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na żeńskim fenotypem. Zgodnie z fenotypem powinni zrozumieć ogólną formę, wielkość i stan skóry piersi, typ, czas trwania cyklu miesiączkowego, charakter miesiączki, wagi ciała, skłonność do przybierania na wadze. W zależności od wydajności izolowanym fenotypu:

 • Estrogen – zdominowane przez estrogen,
 • Progesteronu – zdominowane progestageny i androgeny,
 • Zbalansowane – estrogeny i progestageny w około równych ilościach.

Dla estrogenów fenotyp charakteryzuje się niezwykle kobiecym wyglądzie, obfite upławy i miesięcznych, długi cykl menstruacyjny, umiarkowanym sytości. Dla estrogenów fenotyp celowe recepcji Noreen, Anteovina, Vigevidona, Minuleta, Minizistona.

Wskazuje na to, przeciwnym do progesteronu fenotypu: niewielka ilość piersi unladylike wygląd, mała długość cyklu miesiączkowego skąpe miesiączki, tłustej skóry. Dla takich pacjentów będzie skuteczna Chloe Białoruś, Bisekurin, Midian, dla Ovlon Diana Ovidon, Yarina, Janine, Jess, Klayra.

Zrównoważony typ to różne średnie wyżej wymienione cechy. W takich przypadkach, to jest najlepsza Regulon Marvelon, Triziston, Trikvilar, Mersilon, Mikroginon, tri-merci.

Mamy nadzieję, że wszystkie te zalecenia pozwoli Ci szybko znaleźć najlepszy sposób, aby chronić przed niechcianą ciążą, bezpieczne dla Ciebie.

load...