Środki antykoncepcyjne antykoncepcyjne: Wpływ leków

Zawartość:

Wielu miało do czynienia z sytuacją, gdy podczas stosunku prezerwatywa została rozdarta i nasienia dostał w organizmie kobiety. Przenikanie spermy mogą być wynikiem fizycznej rzepaku. Co zrobić w tym przypadku? Czy nie ma wyjścia, a teraz możemy się spodziewać ciąży? A jeśli to ciąża jest bardzo niepożądana i wymaga dalszych aborcji?

load...

Ale nawet w takiej sytuacji nie ma wyjścia. Współczesna medycyna opracowała awaryjne pigułki antykoncepcyjne, które zapobiega niepożądanemu koncepcję i zapobiec skutkom seks bez zabezpieczenia.

Natychmiast należy zauważyć, że możliwe jest wykorzystanie tych środków antykoncepcyjnych awaryjne tylko w skrajnych przypadkach, ich częste stosowanie może spowodować poważne szkody dla kobiecego ciała.

 

Powrót do spisu treści

Pigułki antykoncepcyjne awaryjne

W przeciwnym razie, antykoncepcja awaryjna zwana pigułka następnego dnia. Efekt tej metody antykoncepcji trwa przez 72 godziny, to znaczy przez trzy dni, które następują stosunku bez zabezpieczenia. Im szybciej tabletka zostanie podjęta po stosunku, tym bardziej prawdopodobne, że nastąpi poczęcie. Tak więc, jeśli środek antykoncepcyjny nadzwyczajnych w ciągu 24 godzin od stosunku płciowego bez zabezpieczenia, skuteczność wynosi około 95%, gdy tabletka została podjęta przez 25-48 godzin po stosunku, skuteczność zmniejszyła się o 10%.

load...

I jeśli antykoncepcyjnych zużyto po 49-72 godzinach, wynik jest 55-60%. Widać, że każdy dzień staje się mniej skuteczne pigułki. W związku z tym zaleca się stosowanie środków antykoncepcji w ciągu pierwszych dni po stosunku. Jeśli koncepcja zdarza się już tutaj nie można mówić o jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych, ale aborcja może być konieczne. Antykoncepcja doraźna jest następny dzień mogą zawierać następujące leki:

  1. Środki antykoncepcyjne 24 godzin (metoda Yuspe). Sposób ten polega na wykorzystaniu części środków bezpośrednio po stosunku bez zabezpieczenia, a po upływie 12 godzin. Wśród tych środków antykoncepcyjnych Ovidon, non-ovlon (2 tabletki na raz); mikroginon-30 Rigevidon, miniziston – 3 tabletki i Marvelon – 4 tabletki.
  2. Jeśli nie minęło 24 godzin po stosunku, będzie w stanie pomóc inne leki, których działanie jest skuteczne w ciągu 72 godzin po niezabezpieczonym stosunku. Możesz wziąć 2 tabletki an_4a. Przerwa pomiędzy dawkami powinno wynosić 12 godzin.
  3. Istnieje również awaryjne środki antykoncepcyjne, które mogą pomóc w tym 72 godzin. Wśród tych miedziowy funduszy spirali. Zaletą można uznać fakt, że nawet pięć dni po stosunku bez zabezpieczenia może zapobiec wprowadzeniu do zapłodnionego jaja w macicy. W przypadku przemocy fizycznej umieścić cewkę miedzi nie jest to zalecane, to jest związane z możliwością zakażenia.

Kto nie stanowi żadnej trudności, aby kupić w aptece i an_5 Postinor. Oba leki zawierają większą dawkę lewonorgestrelu hormonów. Różnica pomiędzy tymi dwoma lekami oznacza liczbę tabletek: an_5 się – jeden, a w Postinor – dwa.

Powrót do spisu treści

Jak pigułki antykoncepcyjne awaryjne

Taka metoda antykoncepcyjna, która może zapobiec ciąży w organizmie kobiety jest kilka odpowiedzi. Po pierwsze, środki antykoncepcyjne awaryjne zapobiec uwolnieniu komórki jajowej przez jajniki. Po drugie, uniemożliwić zebranie jaj i plemników. Ponadto nie należy narażać zapłodnionej komórki jajowej do macicy. Po otrzymaniu antykoncepcji awaryjnej następuje wydzielanie śluzu zagęszczający, który jest obecny w macicy, a tym samym stworzenie warunków do spermy i nie może dostać się do komórki jajowej i ją zapłodnić. W ten sposób, a substancje czynne zawarte w tabletkach antykoncepcyjnych, zapewniając działań nadzwyczajnych.

Niektóre środki zawierają tylko progestagen, w innych i zawiera progestagen i estrogen.

Po otrzymaniu tych leków może być objawem kilku działań ubocznych ze względu na wysoką zawartość hormonu. Wśród nich może być nudności, biegunka, wymioty. Często jest skutkiem ubocznym ból brzucha, zmęczenie, ból głowy, ból pochwy, nieregularne miesiączki.

Jest to bardzo ważne, gdy występują co najmniej jednego z wymienionych skutków ubocznych skorzystać z pomocy specjalisty. Powodem centrum medycznego może przyjmować kilka punktów. Na przykład, jeśli pojawia się ból w dolnej części brzucha po trzech do pięciu tygodni po otrzymaniu antykoncepcyjnej działań nadzwyczajnych mogą zgłaszać ciąży pozamacicznej (w obrębie jajowodu).

Może wystąpić, a ból w klatce piersiowej, wysypka na dłoniach, nogach, stopach i barkach, słabe oczy, duszności, wymioty po 2 godzinach po spożyciu tabletki (może to oznaczać nieprawidłową dawkę hormonu).

Powrót do spisu treści

Alternatywne preparaty awaryjne

Niektóre kobiety jako środek antykoncepcyjny pigułek wykorzystanie urodzenia (doustne środki antykoncepcyjne inny sposób), których stosowanie jest regularny. Odbiór takich preparatów, aby uniknąć niechcianego poczęcia. Przy wyborze tych środków hormonalnych radzimy skonsultować się z ginekologiem, który będzie wybrać najbardziej odpowiednie leki dla ciebie.

Tabletki przeznaczone do antykoncepcji, nie powinno być przyjmowane przez długi czas, a kilka razy z rzędu. Po tym wszystkim, może po prostu stracić swoją skuteczność, co zwiększy prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanego poczęcia. Jeśli wystąpił wszystkie niechciane koncepcja, istnieją specjalne tabletki, które ułatwiają aborcji.

Nie tak dawno temu pojawiła się na rynku jest antykoncepcji awaryjnej jako Zhenale. Jego zaletą jest to, że niehormonalnych leku, a działanie opiera się na innej zasadzie. Przeniesiony, jest znacznie lepszy niż w przypadku innych leków, jej skuteczność w ciągu 72 godzin, a najwyżej około 98-99%.

Powrót do spisu treści

Więcej o Postinor

Postinor jest lekiem, aby zapobiec niepożądanemu koncepcję. W tym preparacie dawki substancji czynnej jest wybrany eksperymentalnie. Z odpowiednim przyjmowania środków, ponieważ z reguły jest możliwe, aby zapobiec niepożądanemu koncepcji. Co zawierają tabletki an_4a? I zawierają syntetyczny analog hormonu lewonorgestrel stworzył.

Hormon ten jest zawarty w kompozycji produktów, które są przeznaczone do rutynowych środków antykoncepcyjnych. Jednakże zawartość hormonów Postinor znacznie wyższe niż rutynowych środków antykoncepcyjnych. Weź Postinor należy zachować odstęp, który wynosi 12 godzin. Pakiet zawiera dwie tabletki, z których jeden jest spożywane po stosunku, a druga – po 12 godzinach. Ten lek może zapobiec niepożądanemu koncepcji w ciągu trzech dni (72 godzin). Czasem trzeba użyć dwóch dawek. Jest to możliwe, jeśli został wymiotów po odbierania co najmniej jednego z tych tabletek. Może to wskazywać nevsasyvaemosti tabletek.

Wskazane jest, aby przyjmować tabletki po posiłkach. Zmniejszy to ryzyko wystąpienia wymiotów.

Postinor nie przerywa istniejącą ciążę, ale nie można jej zapobiec. Sugeruje to, że zastosowanie tego narzędzia do indukowania aborcji nie zadziała. Ale nawet tutaj ma swoje zalety: lek nie powoduje szkody dla płodu, a to może być łatwe w utrzymaniu.

Ważne jest, aby wiedzieć, że stosowanie antykoncepcji awaryjnej nie zapobiega chorobom przenoszonym drogą płciową, przez. Jeśli zostałeś pobity lub miał stosunek seksualny bez zabezpieczenia z niesprawdzonych osobę, należy natychmiast zgłosić się do lekarza, który wykluczy istnienie pewnych chorób.

Warto wiedzieć, że jeśli miał tylko jeden seks bez zabezpieczenia, ale po wypiciu an_4a, działanie leku nie stosuje się do niego. To narzędzie nie jest przeznaczony do regularnej antykoncepcji, więc jego częste stosowanie jest niedozwolone.

Jeśli po niezabezpieczonym stosunku wziąłeś Postinor i ciąża nadal miały miejsce, należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Ponieważ lek może zwiększać ryzyko ciąży pozamacicznej. Dlatego potrzebne jest badanie USG, które pokaże, gdzie owoce.

Powrót do spisu treści

Antykoncepcyjne an_5

W przeciwieństwie an_4a, an_5 jedna kapsułka zawiera 150 mg levongestrela hormonu. Dlatego też, w opakowaniu ma tylko jedną tabletkę. Narzędzie jest najbardziej skuteczne, jeśli są przyjmowane w ciągu pierwszych godzin po stosunku bez zabezpieczenia. To narzędzie może powodować nudności, a nawet wymioty. Jeżeli wymioty nastąpiło wcześniej niż trzy godziny po podaniu, to zaleca się, aby ponownie wykorzystują an_5.

Lek może wywołać zakłócenia cyklu miesiączkowego, ułatwienia powstania wyładowania krwi z pochwy, spowodować opóźnienie miesiączki, jak również ból w klatce piersiowej. Więcej niż pięć dni, zaleca się przeprowadzić test, który określi, czy jesteś w ciąży Jeśli miesiączka.

Eskapel pigułkę jako an_4a nie wpływa niekorzystnie na istniejącym owoców. Jeśli wziąłeś narkotyk, ale to już jest w ciąży, trzeba mieć tam aborcji. I Postinor i an_5 nieskuteczne w obecności ciąży.

Istnieją pewne przeciwwskazania do otrzymania środków na antykoncepcji. Należą do nich ciężkie choroby dróg żółciowych lub wątroby (marskość, zapalenie wątroby). Jeśli jesteś chory na żółtaczkę, przyjmowanie antykoncepcji jest surowo zabronione. Dojrzewanie u młodzieży jest przeciwwskazaniem do przyjmowania takich leków. Po wykonaniu tych leków i nazwali ci szereg skutków ubocznych, powtarzane stosowanie nie jest zalecane. Może to świadczyć o nietolerancji leku i jego składników.

Powrót do spisu treści

Inne środki antykoncepcyjne

Jest to możliwe, w celu uniknięcia konieczności korzystania z jednego z tych leków, tylko przy stałych doustnych środków antykoncepcyjnych (OCS). Doustne środki antykoncepcyjne są podzielone na jednego składnika (mini-pill) i dwu składowych (wartość uśredniona). Jeden składnik zawiera tylko progestynę. Ta część leku jest w stanie zapobiec wnikaniu plemników w macicy. Grupa ta obejmuje leki, takie jak Ekslyuton i Charozetta. Jedno opakowanie zawiera 28 tabletek, które powinny być spożywane regularnie. Po pakiet jest gotowy, powinien natychmiast rozpocząć przyjmowanie nowego. Odbieranie mini-pigułki mogą być główną metodą ochrony przed niechcianym poczęciem.

Zaletą produktów jednoskładnikowych jest brak estrogenu. Sugeruje to, że mini-pigułki nie mają skutków ubocznych, które mogą wystąpić podczas stosowania leku w połączeniu ustnej.

Po pojawieniu się mini-pigułka miesięczną ilość krwi wychodzi znacznie zmniejszona, a terminy są bezbolesne. Jedną z wad tego typu są uważane za dobrze niezdolność do ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Ponadto, lek należy podawać ściśle wyznaczonego czasu i opóźnienie odbioru nawet Chasa 3 może znacznie zmniejszyć wydajność.

Co do zasady, mini-pigułka jest przepisywany kobietom po porodzie, jeśli kobieta jest karmienie piersią. Takie OK nie powoduje żadnej szkody dla dziecka, ale jednak, może zmniejszyć ilość mleka matki. Wiele kobiet ma przeciwwskazań do przyjmowania leków zawierających estrogen, więc mini-pigułka uważane doskonałą alternatywę i doskonały środek antykoncepcji.

 

Powrót do spisu treści

COC (połączone doustnych środków antykoncepcyjnych)

Grupa ta obejmuje następujące leki: Yarina, Lindinet-20 Lindinet-30, Regulon LOGEST, Jeannine, Novinet, Rigevidon, trzy-Mercy Chloe, Diane-35 i innych.

Środki te obejmują progesteronu i estrogenu. Podobnie jak inne OK, to grupa leków blokujących owulację i sprawiają, że szyjka macicy pochłaniało spermy. Są one uważane za bardziej efektywne i niezawodne niż mini-tabletki. Po prawidłowym połączeniu odbioru OK prawdopodobieństwo uzyskania ciąży spada do 99,9%. COC są w stanie przywrócić cykl menstruacyjny, łagodzi ból w trakcie miesiączki, zmniejszenie utraty krwi. Stanie w celu zmniejszenia ryzyka wielu chorób (zapalenia, raka macicy, zapalenie sutka, raka jajnika, i in.). Bardzo często COC stosować w leczeniu niektórych chorób ginekologicznych (krwawienie macicy, endometriozy).

Jak mini pigułki, COC, nie są w stanie chronić przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Uruchom COC mogą towarzyszyć wyładowania krwawa, bóle w dolnej części brzucha i inne nieprzyjemne objawy. Weź je się zgodnie z planem, za każdym razem nie pigułki mogą zwiększać możliwość ciąży.

Przy wyborze metody antykoncepcji należy skonsultować się z ginekologiem.

load...