Sposoby ochrony samochodu przed kradzieżą

Statystyki nie są zadowoleni. Według niektórych szacunków, co 10 minut w świecie jest kradzież samochodu. Oczywiście, nikt nie chce dostać się do raportów policyjnych z ofensywą „dodając” do jego nazwiska – „ofiary” Jakie istnieją sposoby, aby chronić samochody przed kradzieżą?

load...

Alarm samochodowy

W przypadku bardzo dużej liczby osób, słowo „alarm samochodowy” jest silnie związana z niezawodnej ochrony samochodu przed kradzieżą. Istnieją przypadki, gdy właściciel zainstalowany na swoim samochodzie dwa, lub nawet trzy, alarm – dobrze, więc na pewno nie kradzione! Ale jest to niezawodne narzędzie przed kradzieżą?

Niestety nie. Po tym wszystkim, alarmy samochodowe działa – „Sygnał”, czyli po prostu powiedzieć, co się stało w kłopoty samochodowym. Aby zapobiec przestępcę, aby otworzyć i ukraść samochód nie może, nie ma alarmu. Ponadto, jeśli jesteś z dala od urządzenia, można nie tylko usłyszeć to „wołanie o pomoc”.

Kilka autoalarm może poprawić sytuację z pagera. W tym przypadku, bez względu na to gdzie jesteś, dowiesz się o kłopoty. Ale jeśli masz czas, aby zapobiec kradzieży? Istnieje również inny punkt. Alarm samochodowy jest bardzo przykry „nawyk” działać, na przykład, od ulewnego deszczu lub jeśli ktoś tylko dotknął samochód przeszedł. Przez cały czas prowadzony check – mała przyjemność.

Oprócz swojej podstawowej – bezpieczeństwo – to nowoczesny alarm samochodowy posiada szereg dodatkowych miły „premii”. Za pomocą tego urządzenia można łatwo znaleźć swój samochód na parkingu, zdalnie uruchomić silnik, aby otworzyć lub zamknąć okna, włączyć światła w kabinie i wykonywać wiele innych przydatnych rzeczy, znacznie ułatwiają życie właściciela samochodu.

load...

Przy wyborze modelu należy podchodzić z największą powagą. Ale jest jeszcze inny ważny punkt. Nie powinno się ułatwić życie złodziei pozostawiając Oklejanie samochodów, model reklamy alarm. Informacja ta będzie znacznie uprościć i przyspieszyć swoją pracę – bo wiedząc, co masz do czynienia, jest o wiele łatwiej uniknąć wszystkich „przeszkód”. Chcesz go?

Immobiliser

Jest to „trudne” urządzenie zabezpieczające przed kradzieżą jest odpowiedzialny za silnik samochodu. Immobilizer nie jest widoczny z zewnątrz. To nie będzie „krzyku” i „wołanie o pomoc”, a cisza i spokój rade – nie pozwalają złodziej zostawić swój samochód. Dokładniej, go-go samochód. … Tak, to jest w odległości krótkiego spaceru. Po wystarczająco krótki czas wyłącza urządzenie zabezpieczające kot i moc silnika, zasilania paliwem zatrzyma.

Czy uważasz, że w takim przypadku dokonać górskich porywacza? To prawda, pewnie po prostu starają się szybko zostawić samochód i zgubić się w tłumie. Starsze modele Immobilizery prostu nie uruchomić samochód, ale czasem przestępcy jeszcze udało się „obejść” go. Nowoczesne urządzenia wykluczenia takiej możliwości.

Warto zauważyć, że większość maszyn zagranicznych robione zainstalowany personel immobilizera. Ale, niestety, jest to dość proste, a poza tym jej struktura została dobrze zbadany przez porywaczy „specjalizujący się” w niektórych modelach samochodów. Dlatego też eksperci zalecają, aby wyposażyć swój samochód dodatkowego urządzenia.

Wyłącz „inteligentne” urządzenie może być w bezpośrednim kontakcie – na przykład klucz kod, ukryty przycisk lub ręcznego wprowadzania kodu – lub zdalnie, za pomocą karty magnetycznej, transkoder lub specjalną etykietę. Najwięcej „Zaawansowane” Immobilizery reagować na odciski palców właściciela. Jest uważany za najbardziej wygodne, oczywiście, system zdalnego – urządzenie wyłącza się automatycznie, „uczucie”, który zbliża się do klucza.

Satelitarny system bezpieczeństwa

Może dziś jest to jeden z najskuteczniejszych urządzeń do ochrony pojazdu przed kradzieżą. Jak to „cud techniki”? Urządzenie tworzy specjalną jednostkę, która odbiera sygnały z satelitów z informacjami o lokalizacji pojazdu – jego współrzędnych. Ponadto, te sygnały są przesyłane do domu przedział zabezpieczający. Nie są one przetwarzane, a informacje na temat przemieszczania się maszyny jest dostarczana do najbliższego patrolu policji drogowej.

A to jeszcze nie wszystko. Na przykład, w ataku na samochód, właściciel po prostu naciśnij przycisk, a alarm system. W kabinie może dołączyć nagrań audio i wideo. Niektórzy właściciele samochodów odmówić zainstalować system antykradzieżowy satelitarną, obawiając się, że to narusza ich prawo do prywatności. Po tym wszystkim, bardzo niewiele osób chce zobaczyć jego lokalizacja może być tak łatwe do zainstalowania. Jednak obawy te były bezpodstawne. „Obliczenia” koordynować zaczyna się tylko wtedy, gdy wszedł nielegalnie do samochodu.

Prawda jest taka, system ten wady. Po pierwsze – to jest jego cena. System i jego instalacja w samochodzie jest dość kosztowne. Ponadto, na jego obsługę trzeba będzie regularnie płacić miesięczną opłatę. Ale jeśli twój samochód marki zajmuje pierwsze miejsce w rankingu „najbardziej ulubionych złodziei samochodów”, możliwe jest, że instalacja takiego systemu byłoby dobrym rozwiązaniem. Inną wadą jest to, że czasami nawet ochrona satelita nie pomaga znaleźć samochód. Na przykład, jeśli zostanie on ukryty w garażu.

Mechaniczny system antykradzieżowy

Metody mechaniczne zabezpieczenie przed kradzieżą samochodu nie mniej popularne niż elektroniczna. Doświadczenie pokazuje, że trzeba pokonać „bariery ochronnej” zatrzymuje większość przejęciem. Wszystkie mechaniczne narzędzia zabezpieczające przed kradzieżą można podzielić na sześć grup.

Pierwsza grupa. Blokada PPC. Jest to rodzaj zamka bezpiecznie blokowania ruchomych części skrzyni biegów. W rezultacie samochód lub nie może poruszać się w ogóle, lub może być, ale tylko w odwrotnej kolejności. Blokery przekładnia są besshtyrevye i PIN. Besshtyrevye uważany łatwiejsze w obsłudze – aby „siła”, żeby działać całkiem przekręcenie klucza specjalnego.

Grupa Two. Blokery kierownicy. To urządzenie wykryje kierownicę pojazdu w określonym położeniu. W rezultacie staje się niemożliwy do kontrolowania urządzenia. Istnieją trzy główne rodzaje słupków – łatwo zdejmowane, montażu podtynkowego i gniazdo blokady. Być może najbardziej niezawodny z nich – ten zamek blokerem.

Grupa Three. Blokery drzwi. Jest to urządzenie elektromechaniczne kołki, które przechodzą przez słupek B i drzwiami pojazdu. Właściciel prowadzi go z pomocą kluczyka. Zadaniem takiej blokady – aby zapobiec atakującemu aby dostać się do wnętrza samochodu. I, co do zasady, to działa. Jedyny problem z tym urządzeniem bezpieczeństwa jest to, że jeśli w celu uzyskania w samochodzie, złodziej postanawia rozbić szyby, to blokada nie będzie go zatrzymać.

Grupa czterech. Blokery układu hamulcowego. To urządzenie jest uruchamiane poprzez przekręcenie klucza. W czasie pierwszego naciśnięcia pedału hamulca lub sprzęgła, wywołane specjalny mechanizm, a koła pojazdu są zamknięte, a sprzęgło jest w depresji. Złodziej pozostaje nic innego jak wyjść z samochodu. Lock system hamowania – nie tanie urządzenie. Dlatego wskazane jest, aby zainstalować to często skradzione lub drogich samochodów.

Grupa Five. Blokery koła. Jest to bardzo skuteczne urządzenie niezawodnie chroni samochód przed kradzieżą. Problem polega na tym, że te blokery nie jest łatwy do usunięcia nawet właściciel samochodu. Blokery koła można podzielić na trzy rodzaje: „pułapek”, „kraba” a urządzeniami zamontowanymi na kołach. Najbardziej wiarygodne, ale również najcięższe – 10 kg – „pułapki”.

Grupa sześciu. Blokery maską. Pękanie zamek kaptur, przestępca może łatwo wyłączyć alarm. Dlatego próbuje się włamać do nich dość często. Ta blokada nie pozwoli złodziej dostać się do elektronicznej jednostki sterującej silnika. Profesjonalnie zainstalowany bloker można zaoszczędzić od tego problemu.

Wyrażenie „porwania samochodó” nadal pojawiają się codziennie w raportach policyjnych. I, niestety, żaden z systemu ochrony nie daje 100% gwarancji, że samochód nie jest skradziony. Ale złodziej, aby uczynić życie bardziej ryzykowne i trudne – jest całkowicie zdolny do każdego. Kierowcy wiedzą, że sposoby ochrony samochodów przed kradzieżą są dobre tylko w kompleksie. Wtedy efekt będzie znacznie silniejsza. Zdecydowałeś co wybrać?

load...