Sposoby ochrony przed niechcianą ciążą

Zawartość:

Planowanie rodziny jest fundamentem współczesnego społeczeństwa i sytuacji demograficznej. Niektóre nowoczesne kobiety opóźnić proces rozrodczym w późniejszym terminie. Rozwój kariery, ograniczenia finansowe mają wpływ na czas pojawienia się dzieci. Dlatego też, w pierwszym planie odgrywa rolę w wyborze środków antykoncepcyjnych.

load...

To zależy od właściwego sposobu selekcji lub leku zależy od zdrowia kobiet.

Powrót do spisu treści

O antykoncepcji

Zapobieganie niepożądanej ciąży na różne sposoby i jest antykoncepcja. Można go stosować przy użyciu środków mechanicznych lub chemicznych. Istnieje wiele nowoczesnych metod antykoncepcji, które pozwalają uniknąć niepożądanych skutków. Na przykład, aborcja to negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia, a także zły wpływ na przyszłego planowania dziecka.

Przy wyborze odpowiedniej metody antykoncepcyjnej, można skupić się na indeksie Pearl. Odzwierciedla on dane statystyczne dotyczące liczby osób, który przyszedł do jednej lub drugiej metody. Tak więc, możliwe jest, aby wiedzieć na skuteczność antykoncepcyjną.

load...

Wybierając metodę antykoncepcji, zależy od wielu czynników. Występowanie chorób przewlekłych, wiek, preferencje seksualne, pragnienie posiadania dzieci w przyszłości – to wszystko wpływa na wybór odpowiedniego leku. Ponadto, wiele środków farmakologicznych unikać, chorób przenoszonych drogą płciową.

Te środki ochronne nie mogą być uniwersalne dla wszystkich. Niektóre pary antykoncepcyjne zmieniać od czasu do czasu, inni – znalazł sposób, że spełnia je i używać ich stale. Wybór pożądanego produktu jest czysto indywidualny charakter. Przy wyborze metody są skonsultować się ze specjalistą. Być może był to lekarz będzie w stanie odebrać niezbędne środki.


Powrót do spisu treści

Doustne środki antykoncepcyjne

Połączone leki hormonalne są doustnie w formie tabletek, kapsułek specjalnych. Przeznaczone są one do pewnego cyklu kobiecego. Niezależnie od tego, które chronią je przed niepożądanym ciąży, leki te również dobrze regulowania cyklu miesiączkowego. Są one bardzo skuteczne ze względu na fakt, które hamują proces dojrzewania jaj. Istnieją również tabletki, które mogą być spożywane po stosunku płciowego.

Każdy preparat zawiera inną liczbę hormonów. W ten sposób, wiele tabletki wzrosła zawartość estrogenu. Eksperci powoływani je do tych dziewczyn, których analizy krwi wykazuje wzrost w „męskich” hormonów. Leki te normalizacji poziomów hormonów, zmniejszenie bólu podczas cyklu miesiączkowego, pomaga uporać się z zespołem policystycznych jajników, zmniejszenie częstości występowania chorób zapalnych narządów miednicy. Jednakże, aby odebrać antykoncepcyjne należy uważać, aby nie uszkodzić ciała.

Te doustne leki mają szereg przeciwwskazań :. Zakrzepica żylna, choroba niedokrwienna serca, choroby wątroby, cukrzyca, ciąża, karmienie piersią, choroby, itp Weź pigułkę powinien być ściśle zgodnie z instrukcją, nie można przerwać odbiór. Jeśli z jakiegoś powodu została pominięta dniu przyjęcia, należy stosować dodatkowe środki antykoncepcyjne drugiej.

Uważa się, że wpływ doustnych środków antykoncepcyjnych na masę ciała. W sytuacji, a także dobrane leki zminimalizować stopień niepożądanych. Dlatego wiele kobiet decyduje się mu pigułki hormonalne jako skuteczną metodę antykoncepcji.


Powrót do spisu treści

Wkładki wewnątrzmaciczne

Środki są specjalną formą z tworzywa sztucznego, który jest umieszczony w jamie macicy. Wśród wielu kobiet znam pojęcie „spirali”, który zawdzięcza swoją nazwę od spiralnego kształtu. Nowoczesne środki produkcji „T” w formie listów. IUD zawiera miedź lub hormonów, które wpływają na endometrium i ruchliwości. Leki te są uważane za bardzo skuteczne, gdyż zapobiegają one pełną zapłodnienia. Jednak ich stosowanie jest zalecane dla kobiet rodziły.

Ponadto, po 5 latach zaleca się je wymienić. Mają też przeciwwskazania :. Choroby zapalne narządów płciowych, ciąża, endometriozy, itp wprowadzenia wewnątrzmacicznego urządzenia powinno odbywać się pod nadzorem lekarza, po zabiegu należy wykonać USG pochwy.

Przez wewnątrzmacicznego urządzenia są specjalne żele, czopki, kremy, które hamują owulację. Jednak leki te nie chronią przed różnymi chorobami, chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Narzędzia mogą czasami powodować działania niepożądane: krwawienia z macicy, chorób zapalnych narządów płciowych. Kiedy pojawiły się pierwsze objawy, powinni skontaktować się z lekarzem.

Wśród takich leków nosić prezerwatywy, membrany, czapki szyjki macicy. Są one wykonane z elastycznego lateksu. Dla większego efektu, że środki antykoncepcyjne danych jest zalecany jako uzupełnienie innych środków (np wewnątrzmaciczne świec).


Powrót do spisu treści

Metody fizjologiczne

Te metody antykoncepcji podstawie obliczeń najbardziej pomyślnych dni współżycia seksualnego. Dzięki nim niektóre z dziewcząt obliczyć dni, kiedy występuje owulacja. Jedną z takich metod – metoda rytmu lub kalendarza. Prawidłowo obliczania pożądanych dni, konieczne jest, aby znać długość cyklu miesiączkowego. Zazwyczaj występuje owulacja 14-15 dni po rozpoczęciu menstruacji. 5 dni przed i po środku cyklu miesiączkowego są uważane za najbardziej prawdopodobne w ciążę. Dlatego w tym czasie musi być obserwowane dodatkowe metody antykoncepcji (np. Prezerwatywy) Aby prawidłowo obliczyć dni cyklu miesiączkowego powinien być regularny. Jej czas trwania wynosi zwykle około 30 dni.

Metoda pomiaru podstawowej temperatury ciała pomaga dowiedzieć się, czy kobiecej owulacji. Aby to zrobić, codziennie, a nie wydostanie się z DNA, konieczne jest, aby zmierzyć temperaturę w odbycie za pomocą konwencjonalnego termometr. Zwykle, temperatura w połowie cyklu może wzrosnąć o około 0,4 stopnia. Wzrost ten będzie oznaczać początek okresu korzystnej dla poczęcia. Jednak ta metoda posiada wysoką wydajność, ponieważ temperatura może być związany z chorobą lub innymi czynnikami.

Przerwana płciowy jest kolejnym popularnym sposobem na uniknięcie poczęcia. Obejmuje ona usuwanie penisa z pochwy przed wytryskiem. Jednak ta metoda przynosi dyskomfort psychiczny i partnerów seksualnych. Ponadto, chociaż prawdopodobieństwa koncepcji w tym sposobie antykoncepcji.

Powrót do spisu treści

Metoda sterylizacji

Są to samiec i samica sterylizacji. Zabieg ten jest bardzo skuteczny jako metoda antykoncepcji. Postępując zgodnie z procedurami zwrotu funkcji rozrodczych jest możliwe, ale mało prawdopodobne. Taki blok chirurgiczny jest zalecany dla kobiet i mężczyzn, którzy kategorycznie nie chcą mieć dzieci w ich wieku przekracza 35 lat.

Istnieje szereg przeciwwskazań do zabiegu: zaburzeń psychicznych, choroby zakaźne, obecność guza.

Wszystkie opcje powinny starannie rozważyć przy wyborze prezerwatyw. Aby podjąć właściwą decyzję, należy skonsultować się z partnerem i skonsultować się z wykwalifikowanych specjalistów. Po tym wszystkim, jak bardzo jest to słuszna decyzja zależy od zdrowia kobiet, mężczyzn i dzieci.

load...