Sposoby leczenia wysokich poziomów testosteronu u mężczyzn

Zawartość:

Testosteron – hormon, który ma zarówno męskie i kobiece ciało, które bierze udział w normalizacji wielu narządów ludzkich. Jest produkowany w jądrach mężczyzn i jajników kobiet w części kory nadnerczy. Ilość testosteronu zależy od wieku osoby, pod warunkiem jego ciała, od pracy i pory dnia. On jest człowiekiem zapewnia wysoką aktywność seksualną, siłę i wytrzymałość.
Powrót do spisu treści

load...

Wartość testosteronu w organizmie kobiety

Kobiety – odpowiedzialne za libido i regulacji masy tłuszczu i mięśni, tworzenie kości i zapobiegania osteoporozie. Ponadto, u kobiet, testosteron pomaga utrzymać prawidłowy poziom energii w organizmie. Jedną z przyczyn przewlekłego zmęczenia – jest obniżenie ilości tego hormonu. Zmniejszona testosteronu występuje u kobiet-wegetarian i tych, którzy podążają dietę o niskiej zawartości węglowodanów. Zmniejszył poziomy testosteronu może także sygnalizować mięśniaków macicy, endometriozy, osteoporozy, raka piersi, i tak dalej. Niski poziom tego hormonu u kobiet jest normą w okresie menopauzy.


Powrót do spisu treści

Przyczyny i objawy zwiększonego testosteronu

Zwiększony poziom testosteronu u kobiet jest bardziej powszechne niż u mężczyzn. W medycynie jest nazywany hiperandrogenizm. Rozpoznać objawy wysokiego poziomu testosteronu jest dość prosta. U kobiet, cykl menstruacyjny jest zakłócone i może brak jajeczkowania. Wysoki poziom testosteronu – przyczyną niepłodności. Jak wynika z wysokim poziomem testosteronu zwiększa również ryzyko powikłań cukrzycy i poród, zakłócenia snu.

Znaki hiperandrogenizmu to utrata włosów i manifestacją męskich cech charakteru: agresja, chęć przywództwa, ambicja. Zaczynają aktywnie rosną włosy na twarzy, pleców, rąk, palców. Skóra staje tłustej i trądzikowej, a głos – niski. Kobieca postać staje się męską kontur. Takie kobiety są bardziej skłonne do nadużywania alkoholu i hazardu. Łechtaczka może rosnąć i rozwijać się wargi sromowe.

load...

Przyczyny zwiększonego testosteronu u kobiet są nadpobudliwe pracy nadnerczy cortex, nieodpowiednia dieta, predyspozycje genetyczne, lub różne nowotwory.

Ciąża zwiększa poziom tego hormonu, który jest normą. Maksymalna wydajność osiągnięta w trzecim połowie ciąży. Musi istnieć ścisła kontrola poziomu testosteronu, a jego wysoka stopa może być przyczyną nieudanego aborcji.

Jak obniżyć poziom testosteronu u kobiet?


Powrót do spisu treści

Metody leczenia

Treat choroba jest łatwiej na początku jego rozwoju.

Proszę odnieść się do ginekologa i wziąć kierunek analizy testosteronu. Jego przejście przez 6-7 dni cyklu miesiączkowego. Przed analiza nie może nic jeść 12:00, ćwiczenia, palenie, picie tylko wody.

Stopa testosteronu u dorosłych kobiet – 0,45-3,75 nmol / l Jeśli poziom hormonu jest bardzo wysokie, to lekarz może przepisać leki. Najczęściej leczenie prowadzi się u kobiet po leków Diana 35, dietylostilbestrol, cyproteron, deksametazon i digostinom. W żadnym wypadku nie należy wykonywać samoleczenie przez preparatów hormonalnych. Jest to bardzo niebezpieczne i może prowadzić do efektów ubocznych. W przypadku pomyślnego leczenia poziom testosteronu wraca do normy, ale jest to bardzo ważna jest stała kontrola nad jego treścią, jak leczenie farmakologiczne po rozwiązaniu, może on zacząć ponownie rosnąć.

Diety także zmniejsza poziom testosteronu, co konieczne jest w celu zwiększenia estrogenu. Aby to zrobić, należy jeść więcej pokarmów bogatych w żeńskich hormonów. Na przykład, produkty sojowe, jabłka, wiśnie, ryżu i pszenicy.

Testosteron może zostać zmniejszona, jeśli olej roślinny również użyć, smażone ziemniaki i mięso, warzywa, cukier, śmietanka, jedną filiżankę kawy i 3 gramów soli dziennie.

środki ludowej leczenie to jest stosowane w metodzie zmniejszania poziomu testosteronu w organizmie. Niektóre zioła zmniejszyć ilość męskich hormonów. Należą do nich: Vitex święte, wiesiołka, arcydzięgla, korzeń lukrecji, korzeń Marin.

Joga – bardzo skuteczny i przyjemny sposób, aby zmniejszyć poziom testosteronu u kobiet.

Człowiek osiąga harmonię fizyczną i duchową, a w konsekwencji prowadzi do oczyszczenia organizmu z toksyn, samoregulacji wszystkich jego organów oraz wyeliminowanie istniejących różnic, przywrócić równowagę hormonalną. Musisz stale trenować i poprawić swoją technikę, aby osiągnąć pozytywny wynik i go naprawić.

Sport jest bardzo przydatna. Polecam również jogę do angażowania się w Pilates 3-4 razy w tygodniu. Jednakże przy podwyższonym poziomem testosteronu jest konieczne w celu uniknięcia nadmiernego ćwiczeń siłowych, tak aby nie wywołać nadmierny wzrost masy mięśni.

Akupunktura również przyczynia się do zmniejszenia poziomu testosteronu. Nakłuwa cienkie igły pozwalają usprawnić wymianę energetyczną organizmu, zwiększenie estrogen i testosteron niższe.

Testosteron – to bardzo ważna rzecz dla kobiecego ciała.  Nadmiar niedobór hormonu może spowodować poważne problemy zdrowotne. Konieczne jest poddany kontroli w ośrodkach zdrowia, aby odwiedzić endokrynologa i ginekologa, aby nie przegapić początek rozwoju groźnych chorób.

load...