Sposoby leczenia astmy oskrzelowej

Zawartość:

W tłumaczeniu z greckiego słowa „astmy” odnosi się do „dusi”, a mimo to jest nazywane „zadyszka”, przechodząc z oskrzeli. Oskrzeli i oskrzelików przypominają drzewa z gałęzi wystających z tchawicy. Oskrzelików nazywa naczyń o średnicy dotarcia do kilku dziesiątych części milimetra. Jak leczyć astmę?

load...

Powrót do spisu treści

Co to jest astma?

Gdy diagnoza „astmy oskrzelowej nie rozpaczy”, ponieważ może być utwardzona, jeśli stosuje się kompleksowe leczenie.

Oskrzeli i oskrzelików są obszarem vozduhoprovodyaschih. Oskrzelików oddechowych pęcherzykowych przewody są odpowiedzialne za wymianę gazową. Krew nasycony tlenem przy użyciu powietrza, który porusza się w oskrzelików. Najmniejsze oskrzelików są porów filtry do powietrza, gdzie jest ogrzewany, oczyszczone z nadmiaru cząstek. Wewnętrzna powierzchnia oskrzeli pokryta komórek rzęsek, które wraz ze śluzem zapobiegania szkodliwych cząstek, które nie pozwalają, aby wniknąć do filtra wewnętrznego oskrzeli i płuc, i przekazuje je do gardła, oskrzeli przed oparzeniami chemicznymi.

Obecność substancji przeciwbakteryjnych przyczynia się do ochrony oskrzeli przed wirusami, zapobiega wystąpieniu infekcji. Mechanizm migawkowy śluzówka oczyszcza powietrze, które dana osoba może normalnie oddychać. Mięśnie (mięśni gładkich) regulacji przepływu powietrza. Zmniejszenie, skurcz mięśni powoduje się (skurczeniem) oskrzeli, która zapobiega przenikaniu światła w różnych cząstek i zmniejsza przepływ zanieczyszczenia powietrza.

load...

W astmie zmniejsza prześwit oskrzeli, redukuje przepływ powietrza, a wydech trudne. Prawdopodobnie najmniejsze naruszenie drożności oskrzeli i oskrzelików się. W przypadku ataku uduszenia organizm zaczyna się bronić przed działaniem agresywnych czynników. Jeżeli zdrowy osoba wejdzie na zimno z ciepłym pomieszczeniu, a następnie natychmiast zmienia temperaturę wdychanego powietrza. Oskrzela będzie zmniejszyła się do zmniejszenia odstępu między ścianami. Jeżeli pył dostanie się śluzu w drogach oddechowych uwalnianych połknąć i przywrócić bez uszkodzenia pęcherzyków płucnych i zapobiegając przedostawaniu się ciało obce.

U astmatyków, ciało będzie reagować na zmiany zewnętrzne z większą siłą. Plwociny staną się znacznie bardziej. Jest to kompozycja bardziej gęsta i zawiera więcej komórek tkanki nabłonkowej (eozynofilów), które sprawiają, flegma szkliste. To sprawia, że ​​trudno jest stwierdzić, to z dróg oddechowych i zapobiega wydychanie powietrza.

Powrót do spisu treści

Rodzaje astmy i stosowane leki do leczenia

Astma jest podzielony:

  • Atopowego (alergii);
  • Zakaźnych zależna (z powodu infekcji wirusowych, przewlekłe zapalenie oskrzeli, lub nawracające zapalenie płuc);
  • Astmę wysiłek fizyczny (wraz z pojawieniem się ataku duszności po wysiłku fizycznym);
  • Dishormonal (w okresie menopauzy);
  • Psychogenne (ze względu na długi psychoemocjonalnego przemęczenia lub wstrząs psychicznego).

Astma objawia napadowy kaszel i duszność, aż do uduszenia. Pozostawia szklisty flegmy. Przed tym obfitego śluzu z nosa kichanie i kaszel. Gdy astma charakteryzuje się krótkim oddechem i długim wydechu. Ataki często występują w nocy lub rano, temperatura ciała wzrasta.

Konieczne jest, aby zdać egzamin, lekarz wyznaczony kompleksowe leczenie, które może trwać przez długi czas. Jeśli atak jest opóźniony i nie zostanie zatrzymany leki na astmę, tylko „pogotowie”.

Dawkowania stanowi wygodny w użyciu w postaci aerozoli do inhalacji. Przycięte ataki Berodulom, bromek ipratropium (Atrovent) ortsiprenalin, salbutamol (salamol, Ventolin), fenoterol bromowodorku (berotek), formoterol (Foradilom).

Poprzez bycie cierpliwym i robić wszystkie zalecenia, tylko biorąc lek przepisany przez lekarza, można pozbyć się astmy na dobre. W celu powstrzymania i zapobiegania atakom, lek stosuje się tylko wtedy, gdy jest to konieczne, lub krótkie kursy.

Leki, które mają czas, nie usuwać wystąpienia drgawek, ale zmniejszy gotowość do skurczu oskrzeli. Te leki są przepisywane do długotrwałego lub trwałego użytku. Najczęściej lekarz przepisze preparaty hormonalne. Glikokortykosteroidy w aerozolach (Beklametazonrom, budezonid, propionian flutikazonu, Flixotide) przeprowadzić inhalację.

Lek uważa, że ​​alternatywne astmy może być spowodowane przewlekłym niższa energia potencjalna. Trudno jest wykonać wdech, który trwa dłużej niż lżejsze powietrze. Ataku astmatycznego zaczyna powodu hiperwentylacji, stres oksydacyjny i wynikające skurcz drobnych naczyń kończyn, zastój w ośrodkowym układzie żylnym oraz propotevanie osoczu krwi przez porowatości błony pęcherzyków płucnych naczyń włosowatych.

Powrót do spisu treści

Leczenie astmy z olejków eterycznych

Kompleks leczenie obejmuje leków z ziół leczniczych oraz olejków eterycznych. Powiedzieć „nie” na astmę, zalecamy biorąc do 3 kropli czystego olejku wewnątrz przez miesiąc. Leczenie olejki eteryczne powinny być nadzorowane przez lekarza. Możesz dodać je do dowolnego oleju roślinnego (1 łyżka stołowa. L.) lub miodu, zwilżyć kawałek chleba i umieścić go w puree chleb i pić wodę do przełknięcia.

Uzyskaj smaczną herbatę na astmę, jeśli wymieszać w czajniczek o pojemności 200 ml olejku (8-10 kropli) i suchych liści herbaty. Mieszanina powinna nalegać 3-5 dni, a następnie wlać wrzącą wodę do czajnika. Wpływ leku jest korzystne oskrzeli i ogólnego stanu pacjenta.

Astma olejki eteryczne są: cyprys, eukaliptus, lawenda, cytryna, mięta i rozmaryn, sosny i bergamotki. Najpierw należy wykonać test na alergie. To może być dokonana jedynie przez lekarza. Oleje te są dodawane do kąpieli (do 12 kropli) do rozdrabniania dodano do masażu klatki piersiowej olej. Jest to przydatne do wykonywania masażu i akupresury punktów do wykorzystania.

Oddychanie staje się łatwiejsze, a astma jest uleczalna za pomocą kadzideł lub palnik olejowy i dodać olejek eteryczny, 2 krople 5 m³. Palce perfumowania bielizny smarowane olejku. Pomaga ataki aromatyzowana zawinąć mokre prześcieradła. Top suche koce złożyć, umieścić na koszulce lub szatę i odpocząć przez około godzinę.

Warto wziąć udział w kursie ćwiczeń oddechowych z zastosowaniem metody KP Butejki, paradoksalne częstość oddechów systemu Strelnikova, dowiedzieć się, jak przeprowadzić ekonomiczną oddychanie. Budżet trzeba rozluźnić mięśnie oddechowe ciała i oddychać powietrzem bez hałasu, bez wysiłku, dzięki cienkim strumieniem przez nos, powoli rozszerzając klatkę piersiową i brzuch. Wydech arbitralne bez przerwy, spędził tyle samo czasu, co w wydychanym powietrzu. Oddychanie powinno być cichy, spokojny i skupiony.

Powrót do spisu treści

Pomocne wskazówki dotyczące leczenia astmy

W celu uniknięcia alergii – „prowokator” atak astmy, lekarz może doradzić, aby trzymać się z dala od odpylaczy: Futra, dywany, zasłony, daszki. Wszelkiego rodzaju miękkich zabawek, figurek i książek musi być przechowywana w oszklonym półkach. Wykluczone zwierzęta, poduszki i materace, z puchu i pierza, wełny i bawełny koce, zaleca się stosowanie syntetycznych. Mają wysoką jasność i utrzymać reżim wilgoci.

Ściółka powinna być wykonana z naturalnego materiału, który nie powoduje alergii, nie przyciąga kurzu i jest bezwonny. Pościel należy myć często, aby zapobiec osiadaniu łóżku kleszcza. Umyć pięć minut w wodzie, temperatura + 25 ° C – najskuteczniejszy i najprostszy sposób na radzenie sobie z alergenami.

Leczenie astmy będzie skuteczne, jeśli suche pościel w bezpośrednim świetle słonecznym latem i promorazhivat go na ulicy w zimie. Nie astmy u tych, którzy zajmują codziennie czyszczenia na mokro z użyciem odkurzacza do czyszczenia obecności kolektora pyłu o grubej ścianie oraz układ zaworowy, lub w obecności wodnego i filtrów HEPA. Do mycia odkurzacze stosować specjalne środki antyalergiczne.

Wygrana astmę mogą korzystać szybkość trójfazowego oddychania. To ćwiczy aparat oddechowy i rozwija kontrolę nad mięśniami, które realizują proces oddychania.

Oddechu fazy w oparciu o wykorzystanie oporu strumienia, co oddychania przez usta podczas wymawiania syczących dźwięków kombinacji. Konieczne jest, aby ustawić ostrość na pauzie po wydechu przed wdychaniem.

Powrót do spisu treści

Astma oskrzelowa w choleryk i optymizmu

Leczenie astmy jest przeprowadzane zgodnie z temperamentem pacjenta. W choleryk ( „żółci”) ciągle czuje suchość w nosie i oskrzela są ostre zapalenie zatok i zapalenie zatok czołowa. Dlatego choleryk nie można myć w nosie, nawet jeśli lekarz radzi. Mycie może powodować alergie lub krwawienie przez nos, zostanie wyświetlona temperatura.

Choleryk zaleca się leczenie metodami ludowych. Przed przyjęciem leku należy oczyścić jelita grubego wywar z kory kruszyny. Muszę powiedzieć „tak” girudoterapii i czyszczenia wywar krwi korzeń łopianu i mniszka lekarskiego, a „nie” – gorące i pikantne dania, słone i tłuste pokarmy, owoce cytrusowe, kwaśne owoce, pomidory, ziemniaki, bakłażany i sfermentowanej żywności.

Jest wykonywana z gliny leczenia okłady na piersi i pyszne proszku lekarstwa lub korzeń lukrecji Oman, zmieszanej z miodem. Konieczne jest, aby wziąć pod środków ust (1 łyżka stołowa. L.) i przez długi czas, aby ruchy ssania. Dla cholerycznej astma jest uleczalna, jeśli będą one nosić minerały terapeutyczne. Medaliony z okiem tygrysa, kamień słoneczny, lapis lazuli, karneol usunie podrażnienie gardła i nosa. Na medaliony medycznych żadnych otworów. Koronki Skóra vdevayut przyklejone do ringu.

Korzystny efekt zapewniając leczenie wlewem ziół. Mix kwiatów nagietka i rumianku, anyż owoców, liści mięty pieprzowej, rozmarynu bagno, babki, matki i macochy, korzeń lukrecji, Oman wielki w równych proporcjach wagowych. Kolekcja (1 łyżka stołowa. L.) parzona w termosie (250 ml) wrzącej wody. Po infuzji (2,3 godz) po wypiciu 50 ml posiłki trzy razy dziennie.

Optymistyczni ( „Blood”) nieustannie narzekają na zatory. Lekarz stwierdza wzrost wypełnienia krwią w miejscu w obwodowym układzie naczyniowym. Pacjenci często podnosił wyglądzie suchości w jamie ustnej i gardle, pieczenie w klatce piersiowej, gorzki smak w ustach, bo ustępującej flegmy z nieprzyjemnym smakiem, chce się pić, był często chory na zapalenie oskrzeli i ostrych zakażeń układu oddechowego, więc lekarz przepisze leczenia w celu złagodzenia objawów.

Nie ma żadnych przeciwwskazań do takiej kompozycji ziół do zaparzenia: zmieszać w równych częściach wagowych owoców anyżu, kopru, nasion lnu, tymianek. Aby zaparzyć 1 łyżka. L. Mieszaniny wrzącej wody jest konieczne (250 ml). Po 15-20 minutach po infuzji odsączono pod osłoną cały ciepły napar i biorących trzykroć na dzień 50 ml. Zabieg jest wykonywany za pomocą kojący i relaksujący. Noś medaliony wykonane z lapis lazuli.

Powrót do spisu treści

Astma oskrzelowa w flegmatyczny i melancholijny

Flegmatyczny ( „szlam”) nie ma potrzeby częstego zimnem. Śluz się gruba i nie jest dobrze wydalana z organizmu. Choroba objawia się lepką śliną, obrzęki, uczucie ciężkości w głowie, skoki ciśnienia tętniczego, apatia, brak apetytu, zapalenie migdałków i zatok czołowych, płucami wypełnionymi wilgoci, powodując chrapliwy dźwięk, nadejście jasnej lub białej flegmy. Pojawia się duszność, kaszel z wymiotami, odwracając twarz niebieską. Lekarz przepisze leczenie wzmocnienie układu limfatycznego i leczeniu problemów gardła i zatok czołowych.

Leczenie odbywa się przy pomocy terapeutycznej wymioty, prowadzone codziennie (dwa tygodnie) w godzinach porannych. W tym celu należy pić herbatę (3 łyżki). Lukrecji i zmyć wodą z solą morską (1 Ch. L. 0.5 L). Napełnianie żołądek mechanicznie wywoływać wymiotów. Jest on przeciwwskazany u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i gipotonikam, w obecności przepukliny przeponowej, wrzody, choroby układu krążenia, osób starszych i dzieci. Nie można przejadalismy i wiele snu, tak aby nie wywołać atak astmy. Konieczne jest, aby oczyścić ciało, biorąc olej lniany (1 ch. L.), do 3 razy dziennie, jeść suchy pokarm, bez mleka krowiego i serem, skrobia, niedojrzałe i kwaśne owoce, cukier, ogórek, arbuz, i pszenicy.

Często lekarz zaleca, aby zatrzymać i zapobiec ataków pasywnych oddechów przez nos i wydech z aktywną siłą. Po pierwsze, trzeba oddychać w zwolnionym tempie, a następnie stopniowo zwiększać prędkość, dzięki czemu 30-minutowymi przerwami i wydechów. Jest to przydatne, aby wdychać dym szałwii i pocierać piersi przy pomocy szorstkich rękawic, delikatnie pocierając trochę soli morskiej lub sody.

Konieczne jest, aby nosić medalion z oczu tygrysa i położył na piersi ciepły kompres z soli morskiej i błota (nie nagrzewają). Warto domagać (3 godziny), kwiaty dziewanny (w 1 łyżka wrzącej wody. – 5 szt.) I pić ciepłe 1/3 art. Trzy razy dziennie przed posiłkami.

Melancholijny ( „czarna żółć”) trudniejsze do przeprowadzenia wszelkich ataków astmy. Oni zawsze zakłóca bodźce zewnętrzne: korków, ostrych dźwięków, zapachów, brak snu. Są trochę potu, szybko podekscytowany i zmęczony. Choroba objawia się świszczący oddech i kaszel. Często cierpią na zaparcia, niepokój i potrzebę ciepłym napojem z powodu stałej pragnienia i suchość w ustach. Lekarz może zalecić leczenie czyszczenia mikroklizm (rano i wieczorem) z ciepłym olejem sezamowym lub bulionu słodkiego, koper lub imbir sól morska (1 Ch. L. Do 1 litra bulionu).

Medalion z konieczności noszenia kamień słoneczny, herbatę lub gorące mleko z dziewanny kwiatów. Nie można jeść surowe jedzenie, groch, fasola, rośliny strączkowe, pokarmów, które wywołują niepokój. Można jeść ciepłe, wilgotne i tłustych, kwaśnych soków z cytryny, derenia, melona, ​​arbuza, dyni i koziego mleka, soku winogronowego zmieszanego z sokiem z aloesu i oleju sezamowego (1 ch. L.).

load...