Sposoby i techniki, w celu usunięcia niepożądanego owłosienia

Zawartość:

Kobiety zawsze wypłacane ich wygląd jakiegoś czasu. Piękny wygląd, przyciągnąć uwagę mężczyzn czuć spojrzenia z zewnątrz – to marzenie, być może, każdą dziewczynę. I wszystko wydaje się być idealne: skóra twarzy jest czysty, piękny makijaż, włosy zrobione, ale coś nadal jest nawiedzony. Co to jest? I że włosy rosnące na jego twarzy. Twarzy uważany absolutnie normalne zjawisko natury.

load...

Ale tu dla płci pięknej, są to ogromny problem, który uniemożliwia podjęcie przyjemność w swoim wyglądzie i zdolny do generowania obiektów. Usunięcie włosów na twarzy – jest to problem, bardzo ekscytujące dla wielu kobiet. Ktoś miał więcej szczęścia, zarost lub prawie nie rośnie, ani nie mogą być widoczne ze względu na jasny kolor.

Dlaczego mam włosy i jak się ich pozbyć? Pierwszą rzeczą do zrobienia – jest ustalenie dokładnej przyczyny wzrostu włosów na twarzy.


Powrót do spisu treści

Powody, dla intensywnego wzrostu włosów

Jedną z najczęstszych przyczyn obfitego wzrostu włosów na twarzy kobiety jest menopauza. Można to wytłumaczyć faktem, że czynność jajników zawiesza rozpoczyna aktywną tworzenie androgenów (męskich hormonów). Że produkcja tego hormonu powoduje wzrost włosów.

load...

W okresie dojrzewania, w organizmie dziewczynki są także zmiany hormonalne, które bezpośrednio wpływają na wzrost niechcianych włosów. A powód jest taki sam tutaj. Dziewczęta, które przekroczyły produkcję męskich hormonów często cierpią z podobnym problemem.

Powód wzrostu włosów mogą być choroby, które są znane jako hirsutyzm. Choroba charakteryzuje się dużą zawartością w organizmie kobiety męskich hormonów. Iz włosami pojawia się jeszcze raz. Oczywiście, prawo będzie początkowo diagnozowania tej choroby przez lekarza, a potem prosić o pomoc do kosmetologów.

Bardzo często wzrost włosów na twarzy jest przekazywane w drodze dziedziczenia. Na przykład, jeśli włosy są intensywnie rozwija swoją matkę lub babcię, jest duże prawdopodobieństwo, że trzeba będzie dokładnie taki sam.

Każda awaria hormonalne lub zaburzenia czynności jajników może powodować ten problem. Tam właśnie się dzieje, podwyższony poziom męskiego hormonu, co prowadzi do wzrostu niechcianych włosów, z której tak pragnie pozbyć.

Istnieje również możliwość, że włosy na twarzy są wynikiem zastosowania różnych ludowej i kosmetyki do wzrostu włosów. Chcąc sprawić, że włosy bardziej atrakcyjna i gruba, można sobie wywołać wzrost włosów w innych obszarach.

Przed przystąpieniem do usuwania owłosienia twarzy, ważne jest, aby ustalić przyczynę ich wzrostu. Tylko usunięcie go, można pozbyć się tego problemu. Tylko wtedy racjonalne kosmetyczki.


Powrót do spisu treści

Usunięcie włosów na twarzy

Obecnie istnieje ogromna różnorodność najbardziej zróżnicowanych technologii usuwania włosów. Przed skorzystaniem z jakiejkolwiek metody usunięcia, zaleca się, aby skonsultować się z ginekologiem lub endokrynologa. Może być konieczne leczenie. Więc, która metoda depilacji wybrać?

Elektroliza włosy

Technologia ta polega na niszczeniu włosa od wewnątrz. Oczywiście każdy mieszek włosowy indywidualnie przetwarzana za pomocą specjalnych igieł, które wnikają do samego korzenia włosa i przesyła go do słabego prądu. Tak więc włosy są zniszczone i nie jest w stanie odrastają.

Ta metoda usuwania włosów jest jednym z najbardziej wiarygodne. Mówi się, że to usuwanie włosów może być wystarczająco długo (kilka miesięcy regularnych sesji procedur).

Przez minusy elektrolizy można przypisać jej wysokie koszty, a także ból podczas zabiegu. Tak więc, na przykład, do usuwania wąsów rośnie powyżej górnej krawędzi, może trwać do dziesięciu godzin, z usuwaniem włosów z brodą może trwać około piętnaście godzin. Czas usuwania może się zwiększyć. To zależy od sztywności włosów, intensywności jego wzrostu. Bądź przygotowany na to, że można zapłacić za godzinę procedurę do 4 tysięcy rubli. Hormony, które wpływają na wzrost włosów, może również wpływać na koszty postępowania.

Zdjęcie lub laserowe usuwanie włosów

Ta metoda jest nie tylko najszybszym sposobem usuwania włosów przez długi czas, ale także jednym z najbardziej wiarygodne. Zasada działania jest intensywna ekspozycja na Puchkov Sveta w mieszkach włosowych. Zatem wzrost nowych włosów zatrzyma.

Jednym z takich sesja ma wpływ na tysiące włoskami. Aby wyeliminować ten problem trzeba co najmniej trzy do sześciu sesji terapii laserowej. Fotoepilacja w porównaniu z poprzednim sposobem, można zauważyć, że istnieje ból jest znacznie mniejszy, a czas spędzony nie tak dużo. Na przykład, procedura usuwania włosów będzie trwać dłużej niż minutę górnej wargi i podbródek Depilacja – nie więcej niż pięć minut. Dzięki tej metodzie można zaoszczędzić sobie z problemem niechcianej wzrostu włosów i regularnych wizyt u kosmetyczki.

Jednak nie można nazwać Fotoepilacja najbardziej wygodny i uniwersalny sposób depilacji. Po tym wszystkim, jest on najbardziej kosztownych procedur radzenia sobie z tym problemem. Koszt sesji może wynosić do 15 tysięcy rubli, aw rzeczywistości liczba sesji może wynieść do sześciu.

Procedura ta nie jest dla wszystkich, przed podjęciem decyzji należy skonsultować się ze specjalistą.

Depilacja woskiem lub cukru

Wielką zaletą tej metody jest jej dostępność. Jest to nie tylko tanie, ale również bardzo wygodne, ponieważ można to zrobić bez wychodzenia z domu. Obecnie metoda ta zaczęła cieszyć się coraz większą popularnością. W każdym sklepie można łatwo kupić zestawy do depilacji różnych producentów. Ceny tych zestawów są zupełnie odmienne. Regularnie wykonując tę ​​procedurę w domu, można osiągnąć najlepsze rezultaty, nie gorzej niż w kabinie.

Usuwanie owłosienia twarzy woskiem jest dość prosta procedura. Cienka warstwa wosku nakłada się na skórę, a następnie na wierzchu nałożony cienką taśmę papieru, a następnie ostry ruch ręki jest usunięta z powierzchni papieru. Wszystkie włosy pozostaje na taśmie papierowej.

Podobna procedura może być przeprowadzona z użyciem cukru. W przeciwieństwie do wosku, cukier jest uważany za naturalny produkt, gdyż nie dodaje wiele związków chemicznych, które są tak samo częścią wosku. Cukier kije tylko na włosy, a nie skórę. W rezultacie, metoda ta jest uważana za mniej bolesne i nie podrażnia skóry.

Wadą tej metody jest fakt, że krótkie włosy są mało prawdopodobne, aby odnieść sukces, aby usunąć. Długość powinna wynosić co najmniej 5 mm, tak, że wosk lub cukru może je chwycić. Ale jednak, że skóra po wosku i cukru pozostaje gładka przez trzy do sześciu tygodni. To wszystko zależy od tego jak szybko rosną nowe włosy.

Wyrywanie pincety i depilacji chemiczny

Ta metoda jest najbardziej powszechne wśród kobiet. Jest to bardzo wygodne, ale tylko wtedy, gdy niechcianych włosów nie jest tak dużo. Wszystko, czego potrzebujesz – jest to dobra i wysokiej jakości pęsety, więcej światła i lustro powiększające.

Włosy muszą być usunięte w kierunku jego wzrostu. Najlepiej jest przeprowadzić tę procedurę po wizycie pod prysznicem lub przy procedury kąpieli. Skóra jest do pary, pory otwarte i usunięcie będzie szybsze i łatwiejsze. W celu łagodzenia bólu podczas usuwania, można użyć specjalnego balsamu, który pomoże złagodzić podrażnienia i skórę.

Sposób ten jest podobny do usuwania wosku i cukru, a wynik jest pamiętany w tym samym czasie.

Bardzo popularne środki do depilacji usuwania włosów chemicznych. Ich wybór jest zróżnicowany, cena jest rozsądna, ale wynik nie może spełnić Twoje oczekiwania. Należy ostrożnie stosować do środków na twarzy, trzeba uważnie przestudiować instrukcje i przeprowadzić mały test dla reakcji alergicznej. Jeśli wykonane prawidłowo, będziesz miał okazję, aby pozbyć się niechcianego owłosienia na okres do dwóch tygodni.

Dokonaj zarost mniej zauważalne i pomagają im przebarwienia. Na pierwszy rzut oka wydaje się procedura wybielanie jest bardzo prosta i tania. Ale w rzeczywistości, tylko odpowiednio przystosowany do tego narzędzia mogą pomóc pozbyć się problemu. Środki do wybielania może powodować reakcje alergiczne na skórze, podrażnienia i zaczerwienienia.

Usuwanie nici

Bardzo stare sposób rozwiązania tego problemu polega na usuwaniu włosów za pomocą zwykłych nici. Metoda ta była popularna w starożytności, ale w dzisiejszym świecie, to nie traci swoje znaczenie. Teraz, w wielu salonach kosmetycznych korzystać z tej metody. Do usuwania włosów jedynie musi nici o długości około 20 cm. Końce włókna należy powiązać ze sobą w celu uzyskania kierunku obwodowym. Po tym, trzeba wziąć nitkę i przekręcić go czterokrotnie (zrobić pętlę). Po tym należy podjąć krawędzi powstałej przędzy, opierając ją na twarz, a potem jeden, potem z drugiej strony wcisnąć palce tak, że pętla ruchu w lewo iw prawo, natomiast chwytając włosy.

Ta metoda usuwania jest bardzo wygodne, ponieważ, w przeciwieństwie do pęsety, usuwa włosy znacznie szybciej, w przeciwieństwie do kremów depilacji i maszynek do golenia, nie obcina włosy i usuwa go całkowicie.

Najprostszym sposobem jest uważany usuwania włosów z ostrzami (maszyny). Korzystając z tej metody, konieczne jest, aby być ostrożnym. Nie zapominaj, że włosy mogą rosnąć na tyle szybko, w przypadku męskiego hormonu masz pod dostatkiem. W najgorszym przypadku, trzeba golić się codziennie. Należy uważać, aby nie naciskać mocno na skórze, tak żeby jej nie zranić. Koniecznie stosować specjalne kremy i żele do golenia, aby uniknąć podrażnienia skóry.

Opóźniający wzrost i tradycyjnych leków

Warto zauważyć, że środki te nie zwalnia Cię z istniejących włosków. Oni są w stanie wpływać na mieszki włosowe, aby spowolnić ich wzrost od wewnątrz. Włosy w wyniku będzie cieńszy i lżejszy, dzięki czemu łatwiej podążać depilacji i uczynić go bardziej skutecznym.

Leki te są dostępne w postaci kremów należy wcierać w skórę co najmniej dwa razy dziennie. To zajmie około miesiąca lub dwóch, zanim zobaczyć wynik. Przy wyborze takich środków, należy skonsultować się ze specjalistą, który pomoże Ci wybrać dokładnie to, co jest dla Ciebie.

Dość skuteczne w rozwiązywaniu problemu są uważane za tradycyjne leki. Zaoszczędzić nie tylko swój czas, ale również pieniądze. Dowolnymi środkami, można łatwo przygotować własną rękę, bez pomocy specjalistów i kosmetologów.

Nadmanganian potasu i jodu są uważane za najlepsze i najbardziej popularne środki do usuwania włosów.

W przypadku pierwszego sposobu trzeba nadmanganian potasu. Zabieg korzystnie prowadzi się przed snem. Kryształy nadmanganian potasu musi być napełniony gorącą wodą. Rozwiązanie musi być na tyle słabe, a światło, w przeciwnym razie można dostać oparzenia na skórze. Wacikiem należy zwilżyć miejsce usuwania włosów, po czym znikają. Wadą tej metody jest fakt, że jest możliwe uzyskanie oparzenia na skórze, a także kolor.

Nie mniej skuteczny środek ludowej jest uważany za rozwiązanie jodu. W tym celu niewielką ilość jodu potrzebne mieszać z olejem rycynowym, amoniaku i łyżka alkoholem. Po tym wszystkim trzeba dokładnie wymieszać i pozostawić na pewien czas. Roztwór końcowy powinien być nakładany na twarz dwa razy dziennie, a następnie dokładne płukanie.

Istnieje wiele innych sposobów, aby usunąć zbędne owłosienie. Z tym problemem można obsługiwać zarówno medycyny tradycyjnej i współczesnej kosmetologii. Właściwy wybór należy do Ciebie. Należy skonsultować się ze specjalistą przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji, i użyć jednej z następujących metod, aby rozwiązać ten problem. Piękno, szczęście i sukces!

load...