Spódnica: historia występowania

Zgodnie z historii mody, spódnica pojawiła się pięć lat temu jako element garderoby dla kobiet. Jednak podobieństwo spódnicy został starożytni ludzie. Znamiennym przykładem jest loincloth lub skhenti które można uznać za prototyp mini spódniczki. Właśnie w tym czasie ubrania nie są podzielone na męskie i żeńskie, a samych elementów garderoby noszone przez obie płci.

load...

Pojawienie spódnicy jako przedmiotu jest szafa kobiet w 16 wieku. Różni się on od posypywanie albo bluza jest sposób mocowania: przepony mocuje się do pasa. W Hiszpanii, trendy, pierwsza przepona naszyta na zwartej osłony z wkładką z drewna lub metalu obręczy. Te spódnice były wąskie w talii i przedłużone w dół. Nie sprzęt do szycia nie zostały jeszcze wykorzystane, a wszystkie były spódnice szyte ręcznie. We Francji, spódnica były łatwiejsze, ponieważ wykorzystywane do szycia lekkiego materiału. A potem cała rama spódnica moda doszła do Niemiec i nazywany „spódnica” przeniknęła do języka polskiego jest z niemieckim.

W połowie 17 wieku postaci szkieletu wychodzi z mody i są zastąpione przez proste spódnice z ogonami i spódnice, nanoszone na bokach. W wieku 18, nie jest nowy wynalazek – obrzeża na fortugał (elastyczna blacha montowane w ramce). Później w sposób przejrzysty sukienka jest lekkie i miękkie linie. Naturalnie, drukarki tekstylne jeszcze nie istnieje i sposoby malowania były łatwiejsze niż obecnie. Mimo to, każda kobieta może wybrać kolor i wzór spódnicy do gustu.

W połowie 18 wieku po raz kolejny przychodzi do elementów garderoby luksusowy mody. Istnieje spódnice z krynoliny (pokrywy głowicy). Później są one lepsze, istnieją proste spódnice, ozdobione szmatką i skrzynki plisą. A już w roku 1913, w modzie wąskich spódnic, wymyślone przez Pawła Poireta.

W 20 wieku moda na spódnice zmienia znowu: gorsety zniesione, zmniejszoną długość. Słynny Koko Shanel długość stylizacji elegancka spódnica i średnich plisowane spódnice. Korzystanie owerloki cena, która w tym czasie była dostępna, projektanci produkowane spódnice z różnymi wkładkami. Później, po drugiej wojnie światowej, znajduje się słynny kostium tweed z wąską spódnicę.

load...

Zmniejszenie długości spódnicy najdalej gone Meri Kuant, mają pochodzić z mini spódnicy. A od 1965 roku, taki model krótkich spódniczkach nie są gorsze popularność maxi i midi. Podczas 20. Wieku w kształcie spódnice nadal ewoluować w zależności od wyobraźni projektantów.

load...