Splot bransoletki Shamballa

Zawartość:

I chcesz zrobić bransoletkę Szambali własne ręce? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to trzeba najpierw pomyśleć o tym, co musimy pracować.
Powrót do spisu treści

load...

Co jest potrzebne do tworzenia bransoletkę?

  • Koraliki. Tutaj dajemy upust swojej wyobraźni, smaku preferencji. Wybór jest szeroki: Kulki mogą być z tworzywa sztucznego, szkła, drewna, wykonany z dowolnego innego materiału, mogą być różne pod względem wielkości, ale kształt klasycznego kozieradki jeszcze lepiej wykorzystać okrągły. Gdy kulki wyborze należy również zwrócić uwagę na otwory otwory, nie może być zbyt wąski, tak że przewód może przechodzić mniej lub bardziej swobodnie w nich. Jeśli chodzi o liczbę kulek i tu wszystko jest indywidualna i zależy od wielkości perełek na nadgarstku i obwodu od preferencji, ale częściej Shambala bransoletki z koralików 8-11 główny i 2 małych perełek na linach na zapięciem;
  • Koronki. Najbardziej powszechnie stosowane woskowany kręgowego, sprzedawany jest w postaci zwojów lub miernika całkowicie różnych kolorach. Można również użyć syntetycznych, jedwabiste – krótko mówiąc, na co wybrać. Zobacz, że kabel przechodzi przez otwory swoimi koralikami. Kozieradki to zwykle trwa około 2-2,5 m, trudno powiedzieć dokładnie do produkcji bransoletę, lepiej jest wziąć z rezerwy;
  • Przyrząd, który jest wygodny do tkania. Można wziąć dowolny blok drewna, a nawet drewnianą deską do krojenia, zdobyć dwa kołki w odległości około 30 cm. Można myśleć o czymś innym, na przykład podłączyć przewód do powierzchni roboczej taśmy tynku lub kleju. Najważniejsze jest to, że co najmniej jeden koniec nitki została ustalona, ​​ale to jeszcze bardziej komfortowo, gdy zabezpieczone dwa;
  • Klej PVA lub bezbarwny polski paznokci, jeśli używasz woskowany przewód; uniwersalny klej lub zapalniczka (mecz), jeśli przewód innej jakości;
  • Nożyczki;
  • Cm (zakres);
  • Trochę cierpliwości, dobry humor i inspiracji!

Początkowo Szczegółowe spojrzenie na klasyczny bransoletka splotu.


Powrót do spisu treści

Opis procesu tkania

Zaczynajmy. Usiąść przy stole, położyć przed sobą wykonane urządzenie z dwoma gwoździami lub myśleć, co by rozwiązać przynajmniej jeden koniec sznurka. Nawiasem mówiąc, można użyć taśmy klejącej lub tynku. Cięcia przewodu wynosi około 40 cm, związać jeden koniec dystalnych ząbki (lub kotwienia na powierzchni roboczej). Będzie to mamy tzw nitki podstawę. Cięcia przewód około 1,5 m, a konwencjonalne węzeł tie gwintu bazowe ustąpieniu około 5 cm od mocowania tak, że końce gwintu są takie same, to znaczy w środku. Nawleczone na nitkę kulek bazowych w następującej kolejności, jak chciałbym, aby zobaczyć gotowego bransoletki. Mocowanie drugi koniec podstawy gwintu. Wiązane na jednym końcu uzelochek, czyli tak oznaczyć go, więc nie mylić tkania. Tkania odbywa się na schemacie frędzla.

Przyjąć koniec przewodu z węzłem i przytrzymać ją pod gwintem podstawy, a na drugim końcu, i węzeł krawędziowy bez posiadania przez włókna bazowych i na drugim końcu kabla. Zacisnąć węzeł. Dalsze kontynuowanie działania w taki sam sposób i dzianiny około 1,5 cm. Następnie jedno pofałdowanie i przenosi go Opletaev sam sposób wiązania węzła 2-3. Kontynuuj, aż wszystkie kulki pleciony, następnie dzianiny kolejne 1,5 cm guzki, jak na początku. 1-2 węzły wiązane i przeciąć przędzy roboczą. Mocowanie fotelika odcięcia z białego kleju lub lakieru, jeśli woskowane przewód; superglue leczenia lub topiony przez ogień, jeśli przewód o różnej jakości.

load...

Usuń gotowego bransoletka z akcesoriami i zacząć kręcić blokadę. Aby to zrobić, potrzebujemy około 40 cm przewodu. Sumować bransoletkę, włókna są równoległe do siebie, połączyć je do przewodu (końce powinny być takie same). Splot w taki sam sposób, jak tkaniny długość pasek kłódki zależy od wielkości nadgarstka. Gotowy produkt powinien ciasno w dłoni. Zapięcie jest rozwinięty, a więc jest to wygodne w noszeniu. Typowo, długość 1-3 cm. Wiązane węzeł 2 cięte nici kotwienia w podobny sposób. Na końcach stawiamy małe zgrubienie, zapiąć węzłów. Długość „visyulek” – jak chcesz, ale średnio około 4 cm.


Powrót do spisu treści

Inne rodzaje bransoletki Szambali

Wraz z klasycznym bransoletkę Szambali, istnieje i jej wariantów. Ten podwójny rzędzie (dwukrotnie) i potrójne bransoletki.

Do tkania podwójnego (dwurzędowa) bransoletki Shambhala, że ​​potrzebne są dwa długość osnowy 35-40 cm. Stawia ich sposób omówiony poprzednio, każdy wprowadzony do wymaganej liczby kulek, najlepiej z tego samego rozmiaru. Wiązanie roboczą długość gwintu 1-1,5 m.

Splot guzki 1,5-2 cm, po czym ma prawy i gwint pomiędzy stopkami na nawiniętej spirali z całego zestawu. Teraz się druga nić, pierwsze zgrubienie lub zawijania i zaczynają opadać spirali w przeciwnym kierunku. Jeśli pasek jest spinning, należy wcisnąć taśmę do powierzchni roboczej. Splot 1,5-2 cm guzki, jak na początku, a następnie wykonać dwa wspólnego węzła, to odcięcie nadmiaru nici, kotwiczenia kleju (lakier). Zapięcie splot podobny do poprzedniego przykładu wykonania. Do skrętu przędzy, tkania łatwiej, można trzymać je clip. Wykonujemy na czubki perełek, pozostawiając „frędzle” około 4 cm.

Potrójny splot bransoletki z użyciem 3 przędze osnowy, każda nawleczone koraliki. Zbindowanych łącząc własną wyobraźnię. Blokada splotu podobna do poprzedniej. Kulki mogą być umieszczone na wszystkich końcach, to jest 4 (na podwójne) i 6 (na potrójnym) zespołu, i jest możliwe, aby usunąć końcówki z jednej płycie, w tym przypadku, otwór musi być odpowiedni.

load...