Specjalna troska o skórę w zimnych porach roku

Wraz z nadejściem chłodów skóry, co do zasady, wymaga szczególnej opieki. Teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje nie tylko wilgoć i witaminy odżywianie, ale przede wszystkim – gruntowne oczyszczenie. Dla tych celów kosmetyczki zalecają stosowanie oznacza czas do obierania od czasu do czasu: krem ​​lub peeling.

load...

Wierz mi, to wydaje się być na pierwszy rzut oka prosta procedura jak peeling, może zdziałać cuda ze skórą. Jednak, aby skóra wyglądała zawsze świeże, czyste, świecące i promienny zdrowia, trzeba wiedzieć, jak wykonać procedurę, uwalniając skórę z warstwy rogowej.

Podstawowe zasady obierania

Zasady są proste: skóra powinna być dokładnie oczyszczone, aby rozpocząć. Następnie umieścić go dowolną kompozycję złuszczający. Jednocześnie, starają się nie tylko naciągnąć skórę, ale również omijając okolice oczu, delikatnie masować twarz okrężnymi ruchami. W celu doprowadzenia do jego twarz w celu zajmuje tylko kilka minut. Właściciele skóry tłustej zaleca się zarośla pranie najpierw ciepłej i zimnej wody. Podczas gdy w stanie suchym i wrażliwa – ciepłej wody, w temperaturze pokojowej. Następnie należy przetrzeć tonikiem twarzy i powodować mu żadnej odżywczy krem.

Nie powinniśmy zapominać, że zbyt często, takie postępowanie może prowadzić do ścieńczenie warstwy rogowej naskórka, co powoduje że skóra staje się otwarta na różne infekcje. Zbyt często procedura eksfoliacji narusza równowagi płynów i elektrolitów tkanki, wszystko to prowadzi do suchości i podrażnienia skóry. Dlatego złuszczania skóry tłustej zaleca się zrobić, nie częściej niż raz na tydzień i na sucho – raz na 10 dni.

Przygotować użyteczny produkt kosmetyczny może być w domu. Jednak powinno to być traktowane tak ważny czas, jak linia przygotowany peeling do typu skóry.

Oczyszczanie kompozycję dla każdej skóry

  • Dokładnego wymieszania następujących składników: 1 godzina łyżka miodu, 1 łyżeczka soli, 1 łyżeczka gliceryny 3/2 łyżki …. łyżki glinki (do nabycia w każdej aptece). Kompozycja ta wystarcza na kilka razy.
  • Zmieszać wszystkie składniki: 1/3 szklanki migdałowy 1/4 kubka (owies rozdrabnia się w maszynce do kawy), 0,5 litra kosmetycznych glinki, 1/4 filiżanki lawendy kwiaty, 1/8 filiżanki rozmarynu. Otrzymaną kompozycję zachowuje jakość przez długi czas, w szczelnie zamkniętym pojemniku. Odpowiednio, wziąć 1 łyżka. Mieszaniny i rozcieńczono ciepłą wodą do jednorodnej pasty. Zastosowanie jako normalny maski umieszczenie na powierzchni przez 10 minut.

Dla skóry suchej i normalnej

  • Wymieszać się w stosunku 1: 2 normalnego roztworu chlorku sodu i śmietany. Dobrze wymieszać i otrzymaną mieszaninę zastosowanie jako peelingu.
  • Mieszać do uzyskania jednorodnej pasty o grubości 1 łyżka. Drobno miele się płatki z kilkoma kroplami oliwy z oliwek.
  • Mieszać 1 część mleka w proszku i 2 części owsa naziemnych i przechowywanie kompozycji w lodówce. Gdy zachodzi potrzeba, rozcieńczonym 1 h. Ciepłej wody w mieszaninie, tuż przed zabiegiem przesiewających.

Dla skóry tłustej

Dla tego typu skóry może polecić maski złuszczanie świeżej kapusty.
Aby to zrobić, wymieszać 1 łyżkę. Łyżeczkę drobnej soli z 1 łyżka. łyżka kapusty mielone. Otrzymaną papkę stosować na oczyszczoną skórę twarzy, z wyjątkiem okolic oczu, w ciągu 5 minut, wcierać go w skórę okrężnymi ruchami. Następnie przemyć i wytrzyj skórę kawałka lodu.

load...

Dla odzyskania normalnej skóry

Zacieru do stanu papkowate głogów jagód 1 kubka (lub berberysu) wycisnąć soku przez podwójną warstwę gazy, rozcieńczono 100 g wody i gotowania tradycyjnego galaretki bez dodawania cukru rozcieńczono 1 h. Skrobię łyżkę w małej ilości wody. Po ochłodzeniu, stosuje się na skórę twarzy i szyi cienką warstwę. Po 15-20 minutach zmyć maski piling zimną wodą i wytrzyj tonik do skóry.

Wszystkie powyższe przyczyniają się do doskonałych receptur oczyszczają skórę, nadając jej świeżość i zdrowie.

Stosując peeling wymaga przestrzegania pewnych określonych zasad:

  • Nie zaleca się połączyć oczyszczające i złuszczające zabiegi maski.
  • Zastosuj peeling zawsze tylko na wilgotną skórę.
  • Nie staraj się sadzić tonik peeling, korzystanie z ciepłej wody.

Peeling może nie tylko zniszczyć małe zmarszczki, ale także nadaje skórze blask i urok.

load...