Spathiphyllum – opieka w domu. Memo kwiaciarnia

Zawartość:

Wśród wielu roślin w pomieszczeniach takich jak te sadzimy nie jest ze względu na piękne kwiaty i bujnej zieleni, a przede wszystkim jako talizmany. To prawda, że ​​większość z tych roślin maskotka nadal posiadają imponujący wygląd. I dotyczy to krytym zwierzętami Spathiphyllum, otrzymał popularną nazwę „szczęścia kobiet.”

load...

A jeśli w domu nie było to wspaniały kwiat maskotka, to trzeba spróbować stworzyć najkorzystniejsze warunki dla niego. A do tego konieczne jest, aby dowiedzieć się, co to jest i jaka powinna być opieka w domu Skrzydłokwiat.

Opis botaniczny

Pojawienie się tego domu roślin jest naprawdę spektakularny. W przeciwieństwie do wielu wewnętrznych rośliny z łodygi i liści, sapatifillum więcej jak kilka eleganckich, błyszczących liściach na wysokich łodygach. Jeszcze większe podobieństwo do bukietu nabywa je w okresie kwitnienia, kiedy nad rozetę liści na cienkich szypułkach rosnąć biały, żółtawy lub kremowy kwiaty bardzo nietypowy kształt.

Spathiphyllum liści rosną bezpośrednio z ziemi, a zwykle w naszym rozumieniu łodygi tej rośliny nie ma. Ten rodzaj acaulescent rośliny z rodziny Araceae, która jest reprezentowana w ponad czterdziestu gatunków. W naturze rośnie spathiphyllum w Ameryce Środkowej i Południowej, a także na Filipinach, Nowej Gwinei, Wysp Salomona i Moluków. Spathiphyllum rośnie w wilgotnych lasach bagiennych, wzdłuż rzek i strumieni.

load...

Porzuca radykalne, ostrych lub owalne, ciemnozielone bogaty kolor i polysk. Wzdłuż arkusza jest widoczne żyły, z której rozchodzą się krótkie żyły poprzeczne tak, że arkusz formowany widoczne wytłoczony wzór. Kwiat Spathiphyllum – kwiatostan jest Spadix i rozszerzony koc z białym, żółtym lub kremowym kolorze. Spathiphyllum kwitnie przez długi czas – na kilka tygodni. Kwitnienie występuje zwykle na wiosnę, ale ponownie Spathiphyllum mogą kwitnąć w jakiejkolwiek innej porze roku.

Tak, że w okresie kwitnienia, i podczas gdy reszta kwiat nie traci dekoracji. Jednak popularność zawdzięcza nie tylko Spathiphyllum imponujący wygląd, ale także jego wytrzymałość w zakresie pielęgniarstwa. Zbyt trudne do ich właścicieli pokój kwiat nie dostarcza, ale jednak, kwitnie tylko w komfortowych warunkach dla siebie.

Warunki przetrzymywania i opieki

Wygodne dla SPATHIPHYLLUM warunków przetrzymywania będzie sytuacja, jak blisko jej naturalnym środowisku. W przyrodzie, jak już powiedziałem, to rośnie w cienistych lasach bagiennych. Dlatego trzeba mieć kwiat w pomieszczeniu ze światłem otoczenia i chronić go przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Wilgotne środowisko jest częste i regularne podlewanie natryskiwania obydwu roślin i otaczającego powietrza.

Spathiphyllum dotyczy ciepłolubne rośliny tropikalne, więc nie znosi niskie temperatury i boi się przeciągów. Korzystne zawartości tej rośliny jest temperatura – 22-23 stopni ciepła. Dopuszczalne obniżenie do 18 stopni w lecie i sprężyny, jak i zimą, w optymalnej temperaturze w zakresie zawartości Spathiphyllum – 18-16 stopni, ale nie mniej. Rosnące zapotrzebowanie na Skrzydłokwiat luźne i wilgoci pojemności mieszanki gleby na bazie torfu. Ciężki kij gleby razem i zagęszcza po nawadniania, co zapobiega napowietrzenie gleby i dostęp tlenu do korzeni roślin.

Właściwa pielęgnacja Spathiphyllum prostu trzeba zapewnić komfortowe warunki dla niego. Na przykład, kwiat wilgoć miłości potrzebuje nawadniania przez cały rok. A w lecie podlewania powinna być bardziej obfite, a częściej niż zimą i jesienią. Warto zauważyć, że z obfitym podlewaniu należy suszyć górną warstwę ziemi w doniczce. Ale nawet krótkotrwałe przesuszenie ziemnych śpiączki może doprowadzić do choroby i śmierci rośliny. Spathiphyllum i szkodliwe dla stagnacji wody w gruncie. Dlatego powinien on być podlewane obficie, a co najmniej górna warstwa gleby wysycha. Podczas podlewania należy wytrzeć dno doniczki i patelni. W zimie, konieczne jest zmniejszenie częstotliwości podlewania, ale trzeba się upewnić, że ziemia w doniczce nie wyschnie całkowicie.

Zimowe i letnie kwiaty mogą być podlewane tylko osadem wodę. Woda ta powinna być rozpylany SPATHIPHYLLUM. Spray musi on często, ale w okresie kwitnienia jest konieczne, aby to zrobić ostrożnie, starając się utrzymać wodę przed upadkiem na delikatnych kwiatów. Brak lub nadmiar wody roślin reaguje na stan liści. Jeśli wilgoć Spathiphyllum brakuje, to liście opadają. Ale ciemne plamy mogą pojawić się nadmiernego nawadniania na SPATHIPHYLLUM liści.

Właściwa pielęgnacja obejmuje okresowe i terminowe nawożenia roślin złożonych nawozów. Karmić kwiat jest konieczne tylko w aktywnym okresie wzrostu – od końca lutego do początku jesieni. Zimą i późną jesienią w opatrunku nie trzeba SPATHIPHYLLUM. Nawozić roślinę podczas podlewania raz w tygodniu. Opatrunkowe, wodne roztwory o stężeniu od nawozów jeden do jednego, jeden gram nawozu na litr rozpuszczone w wodzie.

Terminowe przeszczep Spathiphyllum – kluczem do dobrego wzrostu. Jeśli zależy Ci na przeprowadzenie kwiat na wszystkich zasad, to musi być przeszczepione jak przerost krzaka. Oznacza to, że gdy tylko część naziemna rośliny wypełni całą powierzchnię śpiączki ziemi, konieczne jest przesadzają kwiat w nowej, większej wielkości puli, ale lepiej nie czekać na taki stan Spathiphyllum i repot ją każdej wiosny. Po transplantacji w doniczce wymienić mieszaniny gleby i dokładnie określone drenaż na jego dnie. Podczas przesadzania można również udostępnić dużo zarośnięty Bush i tym samym uzyskać nowe instancje roślin.

Właściwa pielęgnacja Spathiphyllum implikuje pewne procedury higieniczne. Poza tym, że po każdym podlewania powinny wycierania dno doniczki sucho muszą być czyszczone z pyłu i pozostawia ślady wody po rozpyleniu. Rub kwiat miękką wilgotną ściereczką lub bawełnianym wacikiem. I zwiększenia połysku, można użyć specjalnych preparatów do pielęgnacji roślin w pomieszczeniach o błyszczących liściach.

Potencjalne an_2

Główne an_2 związane z uprawą tej rośliny tracą arkusz dekoracyjny i brak kwitnienia. Spowodować żółknięcie liści i ciemnienie Spathiphyllum jest zwykle niewłaściwa opieka nad kwiatem. Na przykład, przy braku wilgoci w powietrzu i potasowe sole opatrunku Spathiphyllum pozostawia się żółty. Nieprawidłowość, brak lub nadmiar nawożenie, a także nadmierne podlewanie może stać się przyczyną ciemnienia jego liści.

Brak kwitnienia jest zazwyczaj spowodowane przez źle wybranego puli. Fakt, że Spathiphyllum kwitnie tylko wtedy, gdy ich korzenie są niemal całkowicie wypełnić głównej przestrzeni doniczkę. Przy okazji, jeśli wierzyć znaki narodowe, to kwitnie tylko w tych domach, gdzie panuje miłość i zrozumienie. Więc warto zastanowić się – być może niechęć Spathiphyllum kwitną nie jest niewłaściwa pielęgnacja.

A nawet jeśli wiedzą, jak dbać o Spathiphyllum, nawet jeśli robisz wszystko dobrze, a jeszcze nie kwitną, to przyczyną może być niekorzystna psychologiczny atmosfera w domu. Jednak wierzyć lub nie oznaki narodowe – twoja sprawa. Ale nie na darmo nazywa się samica szczęście Spathiphyllum. I może tam być szczęśliwą kobietą, w której dom nie jest w porządku?

load...